Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme

consti
14. črc 2009

Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .

slunickoseznam.cz
26. říj 2009

Ahoj holky tak kontrola se nekonala dojela jsem tam ráno a dovolená od 26.10.do 31.10. takže pujdu až příští pondělí akorát enchápu proč mně objednal když si vzal dovolenou
Od rána zase řeším stavební problémy a už mně to nebaví některým lidem bych s chutí nafackovala!!!!!!

cabalkova
26. říj 2009

Ahoj kocky, tak ms se rozjela s plnou paradou... jak ja ji v sobotu cely den zarikala, aby si to jeste rozmyslela... ale ne, bohuzel... nejak mi to podlomilo kolena... mam pocit, ze my nikdy zadne miminko mit nebudeme. Prijde mi to totalne beznadejne a ted nevim, co dal.. jestli se zas chodit stresovat do CARu, nebo se na vsechno vykaslat, prestat merit a sledovat se a nechat to byt, jestli se treba nejak neuklidnim a ta hlava mi to mimi konecne nedovoli (jsem presvedcena, ze v nasem pripade je problem u me v hlave - ze proste moc chci), pripadne i prestat chodit na konika, abych se tim nezabyvala den co den.... ja proste nevim... uz i manzel mi rikal, jestli nechci zkusit psychologa... proste pakarna...

Alenko, jak ja ti rozumim... je to zacarovany kruk nadeji a zklamani a ja ted zrovna nevim, kudy z nej ven. ☹

slunickoseznam.cz
26. říj 2009

Cabal a nechtěla bys skusit jeste ten car?
Strašně mně to mrzí a chtěl bych vam nějak pomoct bohužel to nejde ☹
Ja ymslim že ten psycholog není na škodu ja jsem před nějakým časem chodila k psycholožce sice v jiné věci ale aspoň s e z toho když už nic vykecáš s člověke který to bere z enzávislé ztrany
Skoda že je cesta k miminkům tak složitá a lidé kteří by si to upřímně zasloužili to maji tak těžké
Přeji vám všem brzo všechny ty těhoteské strasti a radosti 🙂

ally57
26. říj 2009

Klárko, to je mi líto... No budiž ti útěchou (vím, že chabou), že v tom opravdu nejsi sama... Taky jsem teď tajně doufala v dobrý konec, protože to bylo všechno takové jiné.. ale osud holt pro nás vymyslel asi všechno trochu jinak...
No nevím, jak ty, ale já s CARem na nějakou dobu končím, určitě do konce roku chci mít absolutní klid, nehlídat plodné neplodné dny, milovat se, když má člověk chuť a žít jako dřív... práce mám dost, navíc nakupování dárečků, chceme zase jet na adventní trhy do Vídně, prostě si to nebudu ničím kazit. Myslím, že další IUI u nás už nemá smysl (4 stačily) a na IVF nechci, cítím, že by to stejně nedopadlo dobře. Začínám věřít číňanovi, že se to prostě ve mně neudrží... Dám tedy na něj a dám tomu toho půl roku, jak mi říkal 😉

cabalkova
26. říj 2009

No, muj muz taky rikal - nechat to pul roku jen "na doma", a CAR kdyztak az pak... ale ja jsem nejak z toho celkove nestastna, skepticka a moc tomu neverim... mame taky naplanovanou Viden, jedeme tam na 5. a 6. prosince, uz mame i koupene listky do Albertiny na impresionisty, tak se moc tesim, urcite si to krasne uzijeme, bude to nase letosni jedina mikrodovolena... tak snad to bude pristi rok lepsi, az bude mit manz po zkusebni dobe a bude si moct vzit nejakou tu dovolenku... zacinam pracovat na zimni dovolene, mame nejakou moznost na chate v Jizerkach, tak aspon tak... kdyz uz nejsem tehu, tak si aspon zalyzuju... taky jsem tentokrat tajne doufala, kdyz mi to FF tak vestil.... no nic, pujdeme dal a asi kaslu na mereni a tak... nechame to byt... aspon se o to pokusim... uz mi z toho lehce hrabe a jsem na to desne upnuta, je to jak droga... nemyslim skoro na nic jinyho... jsem uchyl... 😝

ally57
26. říj 2009

Klárko, nejsi úchyl, jsi ženská 😀 to prostě máme tak blbě od přírody dané, že když toužíme po miminku, mozek nám nedovolí na to nemyslet... asi abychom nevymřeli 😉
myslím, že uděláš nejlíp, když na to teď taky aspoň do konce roku rezignuješ. Prostě si řekneme, že s tím stejně nic neuděláme, mimčo k nám ještě přijít nechce, tak přece si nebudeme kazit život věčným stresem... tím tomu stejně nepomůžeme, ba naopak...
Užijte si Vídeň - to je super - třeba se tam potkáme 😉 (my teda ještě nemáme přesný termín) a lyže (taky bych ráda ještě na hory) a ono to nějak dopadne. Věřím - opravdu věřím - že se nám všem jednou zadaří a budeme na tohle období vzpomínat s úsměvem 🙂

slunickoseznam.cz
26. říj 2009

Vidíte mně se to jeden měsíc podařilo odpoutat se od toho a jak to dopadlo 🙂 třeba vám to pomůže

cabalkova
26. říj 2009

Tak jo, jdu se odpoutavat praci. 😉

ally57
26. říj 2009

Kačko, já už jsem odpoutaná několik měsíců a dopadá to pořád stejně 😀 tak jsem asi výjimka potvrzující pravidlo a nebo u nás prostě není problém v hlavě, nýbrž v té mé nevyživené děloze, jak pravil pan číňan 😉

consti
autor
26. říj 2009

Ahoj kočičkyyyyy 😉 .
Klárko a aAlenko prosím nedepkujte, ale chápu vás! Já bych tomu nechala tak 4 měsíce a pak bych asi zkusila ten car. Ale je to na vás. Těžko se radí nemyslet na to 😅 😔 .
Sluni to je škoda, že nebyla kontrola a je blbé, že ti to doki nedal vědět 🙄 .
No a teď ke mně 😅 😕 . Byla jsem u obvoďačky a ona mě nechala ještě do pátku doma a dala mi další antibiotika, takže paráda. Nevím, jestli to může mít vliv na otěhu apd., ale asi jo, takže další měsíc v háji 😔 😝 . No a pak jsem šla na gyndu. Doktor mě jen prohlédl a pak mi vypsal žádanku na ultrazvuk a na prolaktin a po ms si mám zajít do nemocnice...Je sice moc hodný, ale připadala jsem si jako pako, když se mě ptal: "A vy jako ještě žádné dítě nemáte?" 😅 🙄 . No a pak se mě ptal na ten můj myom a jestli mě někdo nevaroval, že to může být problém, tak jsem mu řekla, že varoval (a tím pádem si za to vlastně můžu sama- to jsem neřekla, ani on, ale vyznělo to tak). Takže dle něj je ten problém můj myom a já kráva jsem dala přednost dostudování školy 😝 ...Ale i přesto toho nelituji, teď jsem na mimčo rozhodně víc připravená, jak ve 23. letech 😅 . No takže nemám depku, nejsem vysmátá. Prostě spíš takový utlum a nevím, co si myslet 😒 .

ally57
26. říj 2009

ahoj Zuzko, na mimi nemysli, hlevně, ať jsi zdravá.. teda cpát do tebe další antibiotika nevidím jako nejlepší způsob 😉 ale nejsem doktor - tak snad vědí, co dělají 🙂

A co máš s tím myomem...? Každopádně dobře, že budeš mít hotová nějaká vyšetření 😉

Máte už ten robotický vysavač? Četla jsi mojí včerejší zprávu o iClebu..?

Co se týče tvé rady - tak upřímně nevím, co bych v CARu za 4 měsíce dělala.. další IUI už podle mě nemá smysl a na IVF nechci... žádné známky depky nejevím, prostě je vše při starém, navíc se blíží čas vánoční, což miluju, tak mi je (jakžtakž) fajn 🙂 Jasně že jsem zklamaná, aby ne, když mi v neděli přišla sms od kámošky, že se jí narodil chlapeček, další kámoška rodí v prosinci a třetí v březnu... no jak by člověku při tomhle pomyšlení nebylo smutno, žejo 😅 ale říkám si, že tohle je prostě jejich život, já mám ten svůj a v něm teď ještě děti být nemají. Je to lepší, než se trápit a užírat, což jsem dělala rok...

consti
autor
26. říj 2009

Ahoj Alčo,
jo jo, promiň, na ten vysavač jsem zapomněla reagovat. Včera jsme objednali Roombu a ty jsi to psala až dnes. No, tak snad i s Roombou bude spokojenost 😵. Ale i tak díky! 😉
No ta antibiotika mám ta samá, jen jsem tamto balení dobrala, tak jsem dostala další. Ale doktorka má asi recht, protože mi je ráno třeba dobře a pak to na mě zase sedne. Navíc se to ve mě asi fakt nějak pere, protože mě teď tak dva dny bolely klouby a kosti, ale jen pánevní a kyčle atd. A dnes se mi to zase vrazilo do nohou a jsem ráda, že stojím. Už je to lepší, tak snad to ta antibiotika vyženou 😎.
No já a myom 😅. Zjistili mi to asi ve 23 a doktor mi tehdy radil hned otěhtnět. Že za 5 let už může být problém...jenže pak zase říkal, že je položený tak, že by neměl ničemu vadit, navíc já měla rok před svatbou, byla jsem ve 3. ročníku na VŠ, s manžou nás dělilo 300 km, nehledě k tomu, že jsem sice i tehdy mímo chtěla, ale nebyla to taková touha jako teď. Takže toho prostě nelituji, i když je to komplikované, ale těžko říct, jestli právě ten myom je příčina... uvidíme. 😎
No ty 4 měsíce jsem myslela spíš na Klárku, aby se nenervovala, že jí běží čas. Ale obě máte vše v pořádku, takže spíš to bude asi o té psychice. Co třeba lázně, neuvažovaly jste o nich? A nebo cvičení podle Mojžíšové, to prý taky často zabere 😕 .
Jinak s těmi těhu kamarádkami mi to povídej. Jedna porodila v létě holčičku, druhá má čerstvě narozeného chlapečka, synovec s manželkou čekají mímo každou chvíli, švagrová a další kamarádka pak v únoru. Ještě, že Abík není fenka, se vsadím, že by byl taky v tom 😀 😀 . No, třeba už si někde na nějaké potomky zadělal 😀 😀 .

nicollka
27. říj 2009

Ahoj holky

Dnes se mi asi zbláznil teploměr..hned ráno 38.05, pak sme šli do školky, zkusila sem znovu a 37.3 uff :D
grafík: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

A teď už tu mrchu musíme nějak zastrašit, vždyt se vánoce tak rychle blíží.

Dnes trošku dočtu.

slunickoseznam.cz
27. říj 2009

CONSTI A TEN MYOM TI JEŠTĚ NEVVYOPEROVALI?

consti
autor
27. říj 2009

sluni ahoj. Ne nevyoperovali. O operaci jsme se nikdy nebavili. Je malý a umístěný tak, že by neměl ničemu vadit. Navíc neroste a operace se doporučuje až po tom, co ženská otěhotní a odrodí 😉.
nico a nejsi nemocná, že ti ta teplota ta v vylítla 😅 😕 .

cabalkova
27. říj 2009

Ahoj kocky, tak se hlasim po pernem vikendu... malovali jsme u te kamosky, nakonec to trvalo dva dny, protoze se jeji mladsi sestre v ramci pomahani jeste podarilo utrhnout topeni, ale nakonec snad spokojenost, i nebesa nad posteli se povedla, takze super. 🙂

Jinak vyhlasuji anketu o tom, jakou jste kdo mela ms po utrosi... ja teda vzdycky slabsi a kratsi nez normalne, ale tentokrat jsem z toho jelen... v sobotu odpoledne mi zacala a vcera behem dne uz skoro nic a dneska nic... ms dva dny??? Ja musim mit vzdycky neco specialniho.... 😝

jinak uz jsem se trochu vyklidnila, tak jsem ted zvedava, jak dlouho mi to vydrzi. 😉

zuzi, ja co cetla, tak myom muze - ale nemusi - byt pricinou problemu s otehotnenim.... jedna kamaradka s myomem ma v pohode mimi, jina si ho nechala pred rokem odoperovat a stejne se ji stale nepodariulo otehotnet, a to ani po ivf... takze si myslim, ze ej to dost alchymie a nemusis si nic vycitat s tou skolou... ja to chapu, to tvoje rozhodnuti... rozhodla bych se urcite stejne. 😉

michamicha
27. říj 2009

nicolko, nejsi nachlazená? mě taky takhle jednou vylítla teplota a pak jsem měla nějakou virozu ☹

holky, já za chvíli vyrážím na ten UTZ, držte mi palce, aby tam ta cysta nebyla 😔 bojim se toho jak čert kříže ☹

consti
autor
27. říj 2009

Klárko díky. My to tehdy probírali s manžou ze všech stran a rozhodli jsme se podle mě správně. Já osobně si myslím, že ten myom není ten hlavní problém a i ten můj původní doktor mi to tak říkal. Operaci mi nedoporučil, ta má svá rizika...No uvidíme, co mi zjistí na tom ultrazvuku a taky ten prolaktin. A pak děj se vůle boží 😅 .
Jinak k té té ms nevím. S těmi prášky nemám zkušenost 😝 .

consti
autor
27. říj 2009

micha držím pěsti 😵 !!!

nicollka
27. říj 2009

Ahoj holky nemocná nejsem, jsem čučela, ale ani mě nic nebolí, ani nesoplím...

Kláry já ted brala Duphaston měla jsem jen raní špinění, pak dva dny slabou ms - pak jen špinění a konec.

Zuzi držím palce at to myom není, jen nějaká blbůstka a do vánoc to tam bude ;)

Micha i tobě ať to dobře dopadne 😉

ally57
27. říj 2009

ahoj holky 🙂

Zuzi, tak myomům nerozumím, ale podle toho, co píšeš, myslím, že to nebude ten problém... Určitě bych se taky rozhodla stejně jako ty, takže naprosto chápu a teď už je to v rukou osudu. S tím těhotným Abíkem - fenkou jsi mě pobavila 😀 😀 😀 ale to máš teda recht. Já teď ještě čekám, že každou chvíli otěhu moje švagrová - teď se začali snažit. Počítám s tím, že se jim to hned povede, ale stejně mě to zase sejmě, to je jasný... no vždyť to znáte 😉

Klárko, to jste teda šikovní s tím malováním! Nemáte ta nebesa nafocená? MS po utroši si moc nepamatuju, já to teď mívám častokrát třeba jen dva dny a pak nic, ale vždy jeden den pořádně. Opravdu nemůžeš být těhu...? 😕

Jinak Zuzi, Mojžíšovku cvičím každé ráno už půl roku, krásně mi pomáhá na páteř, už mě vůbec nebolí záda jako dřív (sedím celý den u pc). Sice ten účinek, který jsem od toho čekala, to nemá, ale i tohle je pro mě úleva veliká 🙂 Byli jsme už na tolika dovolených a prodloužených víkendech, že lázně by sice byly určitě fajn, ale stoprocentně by mi otěhotnět taky nepomohly. Prostě to nechávám teď být. Nechci na to myslet, nic řešit, hlídat ovu a ms, prostě chci "jen" žít 😵 A doufám, že mi to vydrží co nejdýl 😉

Micho - držíííím!!!

aranel6
27. říj 2009

Ahojky holčinky,

tak se zase po pár dnech hlásím. 🙂

A hned musím začít s nějakými zaříkávacími tanečky abych tu depku zlou co se nám sem snaží dostat rychle zahnala.
Tak a je pryč, tak úsměv prosím-všechny se našich mimineček dočkáme a já věřím že brzy, ať už s doktory nebo bez nich. 🙂

Mícho držím pěstičky, ať je tam ukázkový folíček. 🙂

Zuzi, taky bych se rozhodla stejně i kdybych věděla že to dnes bude takový problém-ve 23 bych taky na dítě nebyla připravená, nedodělaná škola-prostě všechno má svůj čas. Tak útlum pryč-pořádně se vyzdrav-to je důležité a nežel jednoho měsíce pokud tento nevyjde-miminko chce zdravou maminku. 🙂

aranel6
27. říj 2009

Alinko ty máš pěkně pozitivní přístup-skoro závidím. 🙂 ale taky držím aby co nejdéle vydržel.
Já teď čekám, kdy přijde nej kamarádka,že čekají druhé-snaží se od srpna,tak počítám že za pár týdnů bude hlásit 3.měsíc a já budu zase doma tajně bulit. 😒

Klárko, já nevím proč ale prostě se u tebe nemůžu víc než týden zbavit dojmu že jsi těhulka. Fakt mě ta mrcha překvapila.

aranel6
27. říj 2009

A ještě denní souhrn:

Klárka (cabal) 3 dc
Martinka (nicolka) 6 dc
Zuzka (consti) 14 dc
Veru (nikare) 15 dc
Ivča (aranel) 23 dc
Alenka (ally) 23 dc (12. den po IUI)
Micha 27 dc

Kačka (slunicko) 11tt

Zuzi a když jsi byla u pana Dr.-neříkal jak to vypadá s ovulkou, když jsi byla 13DC?

Mě se konečně srovnaly teplotky na můj normál, takže příchod mrchy už snad normálně poznám. Vidím to na neděli.

consti
autor
27. říj 2009

Ahoj Ivčo, jo jo, máš recht. Nebudu to asi řešit a uvidíme. A stejně jako ty si myslím, že se mimča dočkáme všechny 😉 😵 !

consti
autor
27. říj 2009

Ivčo on mi právě ultrazvuk nedělal a rovnou mě na něj poslal do té nemocnice, ale to až po ms. Holt na takového doktora, jakého jsem měla a který mi dělal ultrazvuk vždy, už jen tak nenarazím 😔 .

aranel6
27. říj 2009

Zuzi, no jo dobrej doktor se váží zlatem - tak snad po těch vyšetřeních v nemocnici z něj vypadne něco víc.
Taky jsem z té své Dr. rozladěná-že nic dalšího nezkusila a rovnou CAR. 😠
Měla jsem předtím jinou Dr. ale ta šla před dvěma lety na mateřskou-pokus se příští rok vrátí tak jdu zpátky k ní ať už budu těhu či ne.

ally57
27. říj 2009

ahoj Ivčo 🙂

Kvůli tvé kamarádce neplakej, řekni si, že až ty budeš mít v náručí krásné čerstvé miminečko, ještě jí pak přijde líto, že ty můžeš prožívat tak nádhernou životní etapu, a ona jí už bude mít za sebou 😉 (tím se taky uklidňuju... 😀 )

S tím pozitivním přístupem to u mě taky není pořád tak žhavý, ale po tom, co jsem se během uplynulého roku několikrát psychicky totálně složila, zničila jsem si tím slinivku, nemohla jsem dýchat a tak podobně, jsem si řekla DOST. Snažím se teď na svůj život koukat s nadhledem - jako by to byl film a teď se nacházím na jeho začátku a vím, že někdy třeba ve třetině to miminko přijde a vím, že si pak budu říkat, proč jsem se tak ničila... protože zatím všechno, co mě trápilo, se nakonec vyřešilo - taky jsem proplakala noci, že nemůžu najít správnýho chlapa a teď ho mám a místo abych si ho užívala, tak jsem se trápila kvůli další "věci", kterou nemám hned. A to je zbytečný, vždyť život je tak strašně krátkej a křehkej...

No zase jsem se rozepsala, Jirásek by měl ze mě radost 😀

ally57
27. říj 2009

Jinak holky, z toho CARu nebuďte rozladěné. Oni tam jsou na všechno lépe zařízení, i UZV tam mívají kvalitnější (pamatuju si, že můj dr. mi hledal folík snad 1/4 hodiny 😀), tam ho viděli hned 😉 to není na škodu, že se o vás postarají odborníci, kteří jsou na to připravení 😉

aranel6
27. říj 2009

Ally, tak scénáře se chystáš psát, jo? 😅
ale jinak máš pravdu-je tolik věcí za které musí být člověk vděčný a netruchlit nad těmi co zatím mít nemůže.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru