Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme

consti
14. črc 2009

Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .

cabalkova
14. srp 2009

nika... ja mam manzela chaotika, takze obcas mi z toho bince vstavaji vlasy hruzou na hlave, ale zase mam ten luxus, ze mi jednou za dva tydny prijde pomoct s poradnym uklidem jedna pani, takze vlastne pohoda.... zrovna dneska u nas bude a ja se pak vzdycky tesim na ten vikend v naklizenem... 😉

Jinak me moc na smazeni na slunicku neuziju, to radsi neco kutim na zahrade... ted jsem si objednala cibulky ruznych kytech skoro za 1500 penez, tak se tesim, ze pristi jaro budeme mit zahradu uz veselejsi...

a vlastni bydleni muzu jen doporucit, je to paraaaada... ja to neudrzela, jak vy jste na tom, nika??

michamicha
14. srp 2009

nikare, šiju doplňky na svatbu 😉
jj, vlastní bydlení má něco do sebe, ale v paneláku teda nic moc, ještě to tu min. 2 roky budem muset vydržet a pak ten byt doufám prodáme a pořídíme domeček 😉 už se těšim 🙂

nikare
14. srp 2009

no tak kutění na zahrádce schvaluji také 😀 A co ty to jako jak překládáš??? Z jakého jazyka??? a kam???
My jsme na tom teď tak, že jsme ke svatbě dostali od rodičů pozemek (o rozloze přes 2000 m2) takže ooobr. Jelikož jsme oba z vesnice, tak jsme tam taky chtěli zůstat (ikdyž já teda bydlím ve městě, ale v r.d. a na vesnici jsem byla každou chvíli u babičky) no a tam taky chceme stavět vlastní sídlo. Přítel manželovi sestřenice je čerstvě asi 2 roky vystudovaný architekt, takže s ním pracujeme na projektu. Už mám studii a teď se vrhne na samotný projekt. Jenže máme na tom pozemku hafo zemědělských bud, strojů a všeho možného bordelu, takže to musíme nejdříve vyklidit. My jsme totiž takový menší zemědělci. Lány brambor, obilí, ještě máme 2 ovce - měli jsme jich asi 8, slepice a taťka si tam občas vychoval bažanty, a pak si je pustil do lesa, aby měl co střílet 😅 😅 😅 je tam traktor a spousta bazmeků za něj, vozy a pak ten bordel. Takže teď pracujeme na rozboru kůlen a musíme to předělat jinam na menší rozměr. Tatka už se na to moc necítí a už toho tolik nechce, když je na to sám. Děda už je rád, že je rád a má své malé hospodářství doma, tak tam už moc nejezdí a na taťku už je to taky moc, takže tak. No Honza z toho nadšený nebyl, protože to je hrozně moc práce navíc, ale naštěstí se práce rukama vůbec nebojí (tak kluk z vesnice a ještě dobře vychovaný 😅 ) tak se to už pomalu rýsuje. Než se namalují plány a vyřídí vše kolem, tak to snad stihneme. A doufám, že na jaře už nějak kopnem. Budeme to stavět sice samovýrobou. Můj taťka je vyučen zedníkem a pak má průmku na stavby, takže dělá teď stavebního technika a domluvili se s HOnzovým taťkou, že nám prostě pomůžou, co budou moct a to základní prostě zvládneme udělat sami (aspoň hrubou stavbu) a ušetřit nějaké peňouze. Tak jsem ráda, nechceme se moc zadlužit.Cím víc to půjde srazit, tím líp (teda ne na úkor kvality) .
Tak asi tak.............teda to jsem se zase rozepsala..........já jsem na dopisy hrozný romanopisec 😀 😀 😀 😀 😀

cabalkova
14. srp 2009

Nika... tak to zni uzasne, teda prace je to desne, ale to je kolem kazdyho baraku... ja bych hned brala vetsi pozemek, rozhodne bych vedela, co s nim a na nem. My mame necelych 900 m2, coz je na dnesni dobu relativne slusne, ale kdyby bylo vic, nezlobila bych se. Pozemek vedle nas je na prodej za 1M, hned bych do toho sla, takove penize mit. Jenze je nemame, tak nema cenu o tom fabulovat. 😉

Drzim palce, aby se vam vse darilo a zacali jste opravdu na jare stavet, nejlepsi by bylo, kdybys do te doby byla tehu, protoze pak si moc klidu na snazeni neuzijes, vim to z vlastni zkusenosti... pro me byly dva roky staveni dvema lety silenyho stresu.... 😠 Ale uz je to dobry, uz jsem v klidu a relativne i v pohode. A uzivam si to, i kdyz kolem baraku je prace furt deeeesne.... zkusim o vikendu nafotit zahradu a prihodit do albicna na modrou strechu, uz se k tomu chystam davno a furt nic, tak snad uz to konecne vazne udelam, at pak muzes mrknout, jak to mame my. 🙂

cabalkova
14. srp 2009

nika... jo a k tomu prekladani: prekladam z AJ dialogy pro dabing, vetsinou pro kabelovky, ted zrovna pro Disney chanel. 😉

consti
autor
14. srp 2009

Holky tak brigádnící natrhali 10 beden švestek. mě z toho asi švihne. A to máme prosím dva stromy 😕. už jsme obvolala známé, kdo si co vezme, protože jinak nevím, co s tím. Já už mám svoje zamražené, z něčeho se udělají povidla a zbytek se prostě musí rozdat 😎 .
No nic, jdu se balit, ještě musím do města a taky s Aboušem na vycházku (ten je mimo jiné malinko do fialova, se v těch švestkách snad válel či co 😀 ).

consti
autor
14. srp 2009

Kočky to teda koukám, že byste chtěly větší pozemek. Já mych vhtěla jak menší dům, tak pozemek tak akorát. Teď máme zahradu tak 200m a to mi teda bohatě stačí. do to má pořád sekat a ten barák uklízet 😀 😎 ?
Klárko ty máš paní na úklid? To je dobré. Já bych teda do baráku nikoho nepustila, ale už poměrně dlouho uvažuji o někom na žehlení. Hrozně mě to neba a žehlím fakt každý týden 😝 .

cabalkova
14. srp 2009

consti... mam pani, ktera ke mne chodila uz do bytu, znam ji asi 10 let a ted uz chodi uklizet i k nasim, k brachovi se svagrovou a k rodicum a brachovi svagrove... stala se z ni nase kamaradka a vzdycky u toho super pokecame a nasmejeme se, ted ji predelavam pokoj pro jeji mladsi dceru, proste vzajemna duver a pohoda... kazdymu bych to doporucila, mozna to vypada jako zpovykanost, ale ja bych proste nikdy tak super jako Olga neuklidila a jeste bych u toho byla otravena... takhle jsme spokojeny obe. 😉

consti
autor
14. srp 2009

Klárko však já to obdivuji, ale nemám nikoho, koho bych si takto k sobě pustila. A navíc na ten úklid, co dělám já, to stačí. Když se pak myjí třeba okna, tak to děláme s manžou a minule přijela na pomoc i švagrová a neteř a i tak jsem se cítila blbě. Jsem asi blbě vychovaná 😀. Ale na to žehlení bych hned někoho brala 😵 .

aranel6
14. srp 2009

Teda holčinky vy jste toho napovídaly. 😀 To už je jak román na pokračování. 😀

Já jsem taky chtěla vždycky baráček, ale teď jsem ráda i za ten náš byteček-malej,ale šikovnej. 😀
třeba se někdy v budoucnu podaří i domek.Ale zase uklid mi zabere tak půl dne a je to jako ze škatulky. 😉 😅

Klári, ty jsi pracovitá jak včelička. 🙂 Práce i o víkendu a do toho dům a zahrada.

Consti: A co slivovička?-švestičky jsou dobré vypálit. 🙂

aranel6
14. srp 2009

Já dnes brzy mizím z práce a míříme zase na chaloupku. V pondělí se na vás budu těšánkovat a trochu stále doufám,že Allynka tam v neděli 16.-tého ty dvě // ještě najde.

TAK odpočívejte co nejvíce, užívejte každé chvilky a pěkně vysílejte pozitivní energii do bříška, ať to tam je pro mimísky krásně připravené.

cabalkova
14. srp 2009

Aranko, super si uzij vikend a hezky si odpocin.

Consti.... ja mam tech oken po baraku 14.... to bych se zblaznila, jsem vdecna, ze je Olga ochotna k nam jezdit, ui kdyz to znamena vylet vlakem za Prahu. 😉

nikare
14. srp 2009

Kláry a nemohla bych mít jednu žádost o pomoc??? Kamarádka mi poslala, že potřebuje přeložit Annotaci k absolvetské práci, ale na mě je to dost odborné. Nemohla by ses na to kouknout a zkontrolovat??? Poslala bych ti to jak v čj tak v anj. Můj manža na to nemá ani za mák čas, natož chuť a zase nechci tu kamarádku odbýt. Prosím prosím prosím.............jenom na to juknout (je toho jen 3 odstavce - 7 souvětíček) 😅 😅 😅

cabalkova
14. srp 2009

nika... posli, mail mas v IP.

nikare
14. srp 2009

Joooo consti: taková slivovička !!!!! 🙂 a pěkně jí nechat uležet a pak vám lidi ruce utrhaj, jak se o ní budou prát. U nás na vesnici jeden chlapík si nechává dovážet přímo z moravy domácí (slivovice, hruškovice, višňovice, ořechovku a vína) Hooolky já nepijan jsem se pustila do višňovice - moooc dobré pití, čisté a hlavně chutné 😀 Neee že si o mě budete myslet, že jsem nějaký ožungr, či co, ale z tvrdýho já jenom tohle !!! No a lidi to tam od něj berou po basičkách !!! 😀 I my už máme nakoupeno a schováno, aby se to hezky uleželo. Honza říkal, že první archivní (ta už tam bude asi 2 roky) vytáhne, až se nám něco narodí, pak až zkolaudujem a pak až zasadí svůj první velký rodinný strom !!! To to máme hezky naplánováno, co???

consti
autor
14. srp 2009

Holky slivovice by šla, ale ta je ze spadaných švestek a musí to kvasit atd. A my to dnes vše očesali. Mysleli jsme, že toho bude málo na slivku. No tak třeba příští rok 😉 .
Klárko o oknech mi povídej. Já jich mám jen nahoře v bytě asi 12 a to dvojitá okna (špaletová) a dole je jich asi taky deset, takže vím, o čem mluvíš 😀 😅 .

consti
autor
14. srp 2009

Tak jsem sbalená a už to vidím, jak jsem na něco zapomněla... 😅

nikare
14. srp 2009

Holky tak počkejte na mě, až budem mít barák.........máme tam naplanovaný v přízemí na jižní straně samá francouzská okna (jedno do ložnice........4do obýváku a dvě do jídelny !!! To taky nevím, kdo to bude mýt 😀 😀 😀

nikare
14. srp 2009

consti: zákon schválnosti je, že si na to vzpomeneš až budeš na dovče 😀 😀 😀 ale to nejdůležitější určitě máš !!!! 😉 😉

cabalkova
14. srp 2009

nika... mas to v mailu....

a s temi okny, pokud je nemas deleny, tak na to vezmes sterku.... ovsem my je deleny mame. 😵 Vypada to pekne a ja to tak moc chtela, ale uz dopredu jsem vedela, ze ja je myt teda nebudu!!!

consti
autor
14. srp 2009

Klárko, ale když máš doma manžu, který vidí každý flek 😀 . No, ale taky ta okna dělá vždy se mnou, nekdy i sám 😉. Mě se ty dělené taky líbí, ale asi to fakt není praktické. 😎
Veru no snad to nejdůležitější fakt mám. Tak kočky zatím pa pa, možná se tu objevím ještě večer a pak až za týden.
Klárko doufám, že budeš informovat, pokud někdo najde dvě čáruše 😉 😵 .

cabalkova
14. srp 2009

consti....kdyby se tu objevily //, tak budu rychlejsi nez BISka. 🙂 Hlavne si to paradne uzij, hezky si odpocin a pak nam privez ukazat ty svoje //. 😀 Jo a pokud jde o veci, ja si vzdycky rikam: co nemam, to nepotrebuju (obvykle kartac na vlasy 😉)

Manzel v Praze v byte taky okna myl, jenze nez se k tomu pokazdy dokolibal, tak jsem to uz nemohla vydrzet, takze ted je myje Olga a jak uz jsem psala, vsichni jsou spokojeni. Pri stavbe jsem vedome dala prednost peknemu pred praktickym... ja se znam, kdyby ta okna nebyla delena, tak si budu dalsich tricet let nadavat, ze jsem je nenechala predelit... mame takovy vesnicky domecek (jeste ke vsemu drevostavbu) a to proste neslo jinak. 😵

nikare
14. srp 2009

Kláry........teď nějak nevím, jak vypadájí jako dělená francouzská okna !!!! 😅 😅 😅 No a určitě na to tu stěrku používat budu - to bych se asi ušmudlala do zblbnutí !!! 😖 Já mám manžela spíš na ty praktické věci, takže budeme mít dům vesnického typu s moderními prvky. Honza by nejradši postavil takový ten nízkoenergetický nebo nejradši pasivní dům - někam ho zahrabat do kopce, abychom si energie případně vytvářeli sami, ale copak na to máme??? Normální pracující smrtelníci??? 🙄 prdy vody. Ale nízkoenergetický ho mít budeme, tak aspoň něco !!! Takže tam nebudeme mít (dle mého muže) žádné zbytečnosti, jako je např. krb nebo krbová kamna. Je to sice hezké, romantické, ale prostě dle něho nepraktické a já po tom nějak taky nebažím. Naproti tomu dáme dost za okna. Střešní s dětských pokojích budou ještě lomená, takže taky od stropu až po podlahu, tak peníze půjdou tam 😅

cabalkova
14. srp 2009

NIka.... mame taky nizkoenergeticky... a tepelne cerpadlo, tak mam taky pocit, ze fungujeme relativne eko... Za okna jsme dali taky dost, chtela jsem jednoznacne drevena nizkoenergeticka... ale niceho nelituju... my nemame klasicka francouzska, jen velke balkonovky na terasu (2350 na vysku a 1800 na sirku) a pak ctyrdilne okno v pidi-arkyri... no na myti to staci... kdyztak koukni ke mne do alba na modrou strechu. 😉

nikare
14. srp 2009

Kláry..........právě jsem to dokoukla............Tak to my budume mít asi čiště jednoduchá, dřevěná okna. v obýváku to bude 3 metrové, ale ono to nějak půjde !!! Kdyžtak zapřáhnu ještě ségru 😀
JInak máte baráček moooc hezký a vypadá to, že stojíte někde na samotě (ne u lesa) ale na poli,ne??? My máme třeba dilema - čím topit.........čerpadlo jako takové já nechci, protože to hučí a prostě se mi to nelíbí, typu voda vzduch mít nemůžem, protože ten vrt by nás stál alespoň 200 kolíků......máme tam asi metr jílu a pak opuka (skála), země vzduch nechce ani Honza, protože si nechce rozkopat celou zahradu kvůli tomu a ni se mu to nelíbí a na elektriku nechcem ani náhodou - a navíc by to bylo už pro tu lokalitu moc el. Takže váháme mezi plynem, který tam je, nebo automat. kotlem na pelety !!! No jsem zvědavá, k čemu se dohrabem 🙂 🙂 😀 😀

cabalkova
14. srp 2009

nika.... stojime pod lesem, pred nami uz jen louka a otevrene udoli a 8 km od nas Karlstejn. 🙂 Jinak my mame cerpadlo ze vzduchu (vzduch/voda) a ani nevis, ze to bezi.... dneska uz se delaji takovy, ze to nehuci, fakticky... takze jestli byl tohle jediny duvod, tak ti ho muzu smele doporucit, my jsme nadseni a spokojeni, ohriva nam i uzitkovou vodu... da se ovladat pres net, proste super!!

Sousedi maji taky takove obrovske okno a trochu nad tim lamentuji: a) nezbyva jim skoro zadna stena, kam postavit nabytek, b) maji to na zapad, takze od poledne musi mit zatazene zavesy, jinak jim tam silene pere slunicko a je tam desny vedro, c) v zime od toho zase dost znatelne tahne. Vysledek je ten, ze to maji skoro porad zatazene zavesy, co zvenku vypadaji jako prosteradla. To jen takova prakticka poznamka z vlastni zkusenosti na okraj.... Takze ja jsem moc rada, ze to mame tak, jak to mame. 😉

aranel6
14. srp 2009

Consti, tak nádhernou dovolenku, krásně si odpočiňte a za týden tě plnou elánu budeme čekat. 🙂

aranel6
14. srp 2009

Klári, to musí být nádhera. Karlštějn ve výhledu-to je pane romantika. 🙂

Jinak ale vůbec nevím o čem to tu mluvíte-druhy čerpadel jdou mimo mé chápání. 😔

nikare
14. srp 2009

aranel: my totiž čerpáme energiu, víš??? 😀 😀 😀 😀

cabalkova
14. srp 2009

No jo, ja jsem uz tak nacerpana, ze zarim jako zarovka... 🙂 Ale fakt, posledni dobou jsem celkem v poho.... vcera mi manzel odrel MOJE auto (skoda asi 3000) a tak s obavami a zpytavym pohledem mi to rikal, jako co ja na to... tak jsem chvili mlcela (ja s tim autem nikdy nic neudelala, je to moje prvni a mozna i posledni auto, co jsem si koupila nove, a on mi ho buchnul uz potreti - je to pako!) a pak rikam, no jo, no.... a on se divil, ze nevyskakuju a beru to v pohode... no co, jak nejde o zivot... znate to... 😉 Proste pohoda, az se sama divim.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru