Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme

consti
14. črc 2009

Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .

slunickoseznam.cz
18. led 2010

Ally ja věřím že i vy budete za chvíli řešit stejné "starosti" jako my těhulky
Občas jsou ty pance trochu nepříjemné a je i blbě a musím jí domluvit ale pořád je to krásné a úžasné že už o ní vím a pro ni bych vydržela cokoliv na světě 🙂
A teď už běžím ve dvě začíná přednáška 🙂

cabalkova
18. led 2010

Ahoj holky, tak se hlasim s ne moc dobrejma zpravama. Pan dr. se tvaril nadejne, kdyz me vital, rikal: podivam se, jak to jde... no a pak udelal utz a rekl, no, zatim nam to moc nejde. Ja to tusila, jak se mi o tom v noci zdalo. Takze na kazdem vajecniku je cca 5-7 folikulu, ale prej jsou zatim desne prtavy (kolem 7 mm, co jsem mu videla na obrazovce utz) a ze to je teda dost malo na to, ze si uz tyden picham pigara. Ptal se me, jestli me tlaci bricho, tak jsem rikala, ze ty prvni dny, co jsem mela vyssi davku, tak jo, tak uz skoro ne... takze jsem misto Fostimonu vyfasovala Merional, vyssi davku, a ve ct jdu znovu na kontrolu, jestli se to nejak pohnulo. Tak se mi chtelo tak bulet, kdyz jsem tam odtud sla... uz jsem hazela flintu do zita, ze se to treba vubec nepovede... no uvidime, teda zrovna optimista ted nejsem, ale jeste uvidime, ze jo... pana dr. jsem se ptala, jestli je pravdepodobne, ze folici jeste dorostou, a on rikal, ze jo... tak mu budu verit a nebudu to brat jako neuspech, jenom mirne prodlouzeni te nasi cesty... odber pry vidi tak na st. pristi tyden misto tehle soboty... takze budu jeste muset ulovit nekoho na pichani o vikendu, protoze ta moje kamaradka-sousedka-sestricka bude slouzit... ach jo... hledala jsem po internetu, jak by meli byt folici behem stimulace velci, ale nikde jsem to nenasla, kdybyste to treba nasly, hodte odkaz... no ale vzhledem k tomu, ze rostou cca 1mm za den a ja picham 7 dni, tak mi nejak prislo normalni tech 7 mm, ale asi neni.... no nic... takze tak, konec hlaseni.

aranel6
18. led 2010

Ahojky Klárinko,

nepropadej panice-prostě tě folíčci trochu napínají a určitě jim ten nový stimulant dodá energii. Vydrž. Myslíme na tebe a mocinky držíme pěstičky.
na netu jsem toho moc nenanšla,ale ....
Při ultrazvukové folikulometrii hodnotíme velikost a růst folikulů. V nestimulovaném cyklu můžeme dominantní folikul detekovat již kolem 9. dne cyklu, kdy měří kolem 10 mm. Jeho růst probíhá lineárně, kolem 2 mm za den. Dosáhne-li 14–16 mm, lze poměrně spolehlivě stanovit datum předpokládané ovulace, neboť folikul praská při 18–22 mm. Toho využíváme při časování postkoitálního testu, autologní inseminace či transferu rozmražených embryí.
V cyklech stimulovaných antiestrogeny je růst folikulu často atypický, k ovulaci může docházet již mezi 10. a 12. dnem cyklu a naopak ovulace až 17. či 18. den cyklu není výjimečná.
Takže věřím,že folíčci teď naberou dech a ve čtvrtek už z nich budou aspoň 14 mm buci.

consti
autor
18. led 2010

Ahoj Klárko,
hlavně žádnou paniku!! Vše bude určitě v pořádku, přesně jak píšeš, maximálně se ta cesta za miminkem malinko prodlouží o pár dní 😉 . Držím pěsti a hlavně žádné stresy, miminko chce mít pohodovou maminku 😉 😵 !!

ally57
18. led 2010

Klárko, neboj se nic - každý reaguje jinak na různý pigárka - což se samozřejmě pozná až v akci - takže taky věřím, že Merional nastartuje folíky k růstu 😉 pozitivní je, že jich tam máš tolik - to je přeci super zpráva!!! 🙂 Do příštího týdne povyrostou do požadované velikosti a bude to! Nikam nic neházej, všechno dobře dopadne 😉

nikare
18. led 2010

ahojky,
holky, tak pěkně se vám to všechno rozjelo.....................chápu, že je to hlavně nápor na psychiku, ale držím vám všechny palce, aby se všechno dostalo do zdárného konce.
Kláry.............žádné chmury.............nic není ztraceno ani náhodou..........přesně jak píšou holky. Holt na každého to reaguje jinak, ale určitě najdete to, co bude úplně nejlepší a vajucha narostou hezky na dvacítku 😉 😉 A s těma injekcema...............to máš jako normální injekce, nebo to pero??? A co takhle manžel??? Ten by ti to nepíchl???? No a kdyžtak nějak na pohotovost noo..........to je jedno 🙂

nikare
18. led 2010

Jo a jinak s těma vašema příznakama.................holky, já jsem si byla tutově jistá, že to dostanu.............3 dny před ms mě začalo bolet břicho, prsa vůbec....v pohodě, v den ms jsem jednou špinila a nakonec....??????? Takže na to vůbec nedejte..........někdo má a někdo nemá !!!!!

Alčo.................tak utroš nedali??? No mě ho teda dr. napsal, ale říkal, že i kdyby se to nechtělo udržet, tak by to neudržel ani ten utroš, takže je to spíš asi jen pro udržení takového toho prostředí tam. No držím mooooooc palečky, ať se to tam zavrtá a drží zoubky a nehtíky 😅 😅 😅

slunickoseznam.cz
18. led 2010

Veru souhlasím s tebou ja si atky byla jistá že to dostanu dokonce mně tak boleoo břicho že jsem jela na nákupy a vzala si vložku a brufen a pak nic a nic a příznaky přišly až jsem věděla že jsem těhule 🙂

michamicha
18. led 2010

ahojky,

cabal, já to měla s tím puregonem stejný, taky jsem těžce nesla, že ty potvůrky nerostly, tak jsem nakonec místo 7-10 dnů píchala 14 dnů a folíky narostly 😉 ty si pícháš klasický injekce nebo máš pero? si myslim, že bys to určitě zvládla píchnout sama 😉 😉 držim palce 😉

nicoll, jsem zvědavá jak to s tebou nakonec dopadne, vypadá to nadějně 😉 jo a barevný toaleťáky fakt nesnášim, kupuju nejradši čistě bílej a 3-vrstvej minimálně 😀 mám totiž zhýčkanou prdku 😀 😀

holky, já si myslim, že v lednu/únoru tady přibudou minimálně 2 těhulky 😵

michamicha
18. led 2010

cabal, jo ještě jsem chtěla říct, že právě u týhle stimulky je dobrý, že ti můžou upravit dávkování a můžeš pokračovat v píchání injekcí i o pár dnů dýl 😉 třeba u clostilu, kterej se používá většinou ke stimulaci na IUI tak, tam je to prostě omezený těma max. 5 dny braní a když folíky nedorostou, tak to dr. prostě odpíská, to jsem měla já ten úplně první cyklus s clostilem ☹

nicollka
18. led 2010

chci se jen zeptat co bych si mohla vzít na bolest hlavy? Asi mi začíná migréne k tomu všemu mi je zle po topince s česnekem ble. Můžu ted ještě algifen když nevím na čem teda jsem, nebo raději nic? Ale asi mi praskne za chvilku hlava :(

ally57
18. led 2010

Marti dle mého selského rozumu: vezmi si, co chceš - pokud bys byla těhu a test ti to ještě ani neukáže, tak je ještě brzo a mimi neohrozí ani algifen ani nic jinýho - koukej Kačka psala, že si vzala brufen a Natálka je jako rybička 😉

Holky, teď jsem koukla na Jonáše a je legrace, že oproti dřívějšku mi teď už vycházejí jeho plodný dny na moje - dokonce jsem teď měla ten "NEJ" den podle něj 15.1. = když jsem byla na IUI. Tak to jsem ráda - asi funguju tak, jak mám - když je to ověřený i podle měsíce 😀

slunickoseznam.cz
18. led 2010

JJ marti měla jsem brufen a v pohodě pokud to enní často tak by se nemělo nic stát a jinak všichni říkají paralen a já se ptala na paralen v lékárně i u dr. a paralen se může až od druhého trimestru na první je anopyrin a ten se může užívat i v druhé trimestru ale nesmí se ve třetím
A dr.mi říkal že i když bych si vzala během těhu jeden brufen že se nic nestane
Zítra jdu na kontrolu tak nám držte palečky ať jsme v pořádku šíleně mně bolí hlava tak jdu do hajan papapa

ally57
18. led 2010

Kačko: držííííme! 😵 dobrou

aranel6
19. led 2010

Dobré ránko holčinky,

tak těhulky nám prorokují že tu přibudou těhulky,tak snad je nezklameme a 1-2 přešoupneme přes lajnu. 🙂
Kači, tak držím pěstičky na dnešek, ale Natálka se vám určo krásně předvede jaká je zdravá a šikovná holčička.

Já teda fakt příznaky nula-normální průběh jako vždy před MS, takže si nedělám naděje.

Ally, když i Jonáš teď vychází jak má-tak to prostě musí vyjít. 😵 😵 😵 za 9-10.dní už tam budou.

A ještě dnešní souhrn:
Klárka (cabal) 14 dc - tak folíčky šup šup-pěkně se čiňte, ať jsou z vás vajíčka radost pohledět a pak už to nabere rychlý spád a věříme ve šťastný konec
Zuzka (consti) 20 dc - je po snaženíčku i druhé ovulce a teď si jen počkat na // 😵 (a Pronatál to jistí zezadu )
Alenka (ally) 21 dc - 4 dpIUI, v únoru ISCARE-věříme že už nebude třeba a i Jonáš si to myslí. 😵
Ivča (aranel) 24 dc - tak přízraky zase odešli a tak čekání pokračuje a uvidíme co z toho bude
Martinka (nicolka) 24 dc - tak miminko už se možná zahnízdilo a ve středu se těšíme na // čárečky a příznaky se množí geometrickou řadou.

Kačka (slunicko) 23 tt těhulinka - Natálka roste a maminka o ní ví čím dál víc a maminka už chodí cvičit a Natálce se to líbí a dnes mamka zase uvidí, co se všechno natálka zase naučila 😵 😵 😵
Micha 12 tt těhulinka - mimísek krásně povyrostl a přesně odpovídá svému stáří a mamince i slzička ukápla dojetím, co už všechno dovede
Veru (nikare) 9 tt těhulinka - týdny krásně naskakují, 1.2. uzv a to už bude krásně ťukat srdíčko - už se to blíží 😵

nicollka
19. led 2010

ahoj holky tak nakukuji, no dala jsem si ibalgin a bylo po bolesti, paralen nemáme doma ni jeden. Chtěla jsem to zaspat ale to bych si napřed musela asi hlavu rozbít o zeď :D Takže sem slupla tu růžovou tabletku i když s odporem, ale za čtvrthodinky mi bylo krásně a mohla sem se konečně vyspat.

Ally držím palečky i tobě Zuzi po dvou ovulkách ;)

Kači štěstíčko na kontrolu

consti
autor
19. led 2010

Jůůů, vy jste kecalky.
Holky teda to čekání je děs, co? Pořád jen čekám až bude ovule, pak jestli dojde mrcha a pak zase nanovo 😝.
Marti, držím pěsti ať je dobře a ať máš mimi v bříšku 😉 .
Alenko, tak to je super s tím Jonášem 😵 . Mně to většinou vychází na ms, ale příští cyklus mi to vychází na 8dc, tak to by se to i mohlo povést 😉 . Já na tyto věci docela věřím, takže i u tebe věřím, že to bude oki 😉 😵 .
Klárko snad už máš lepší náladu a věřím, že vajucha pěkně rostou 😉 .
Ivčo tobě moc moc držím pěsti 😵 😵 !!!
Kači dej vědět, co kontrola 😉 😎 .
micha týý jo už 12 tt, to tak letí, to snad není možné 😀 😵 .
Jinak já to leden/únor taky vidím na nové těhulky 😉 . Doufám, že jich bude co nejvíc. Ale snad se tu se mnou budete všechny bavit, i když jediná nebudu těhule 😅 😕 🙄 😎 .

aranel6
19. led 2010

Zuzi, i kuš ty brepto - jaképak že nebudeš těhule-budeš a hotovo.

Holčinky-letos je přece rok dítěte, tak to by bylo aby nebylo. 🙂

consti
autor
19. led 2010

Ivčo taky v to doufám 😉 . Zrovna včera jsem si pslaa s kamarádkou, že půjdou na IVF 😉 . Tak by bylo fajn, kdybychom byly obě těhule 😉 . Oni už jednou byli, ale nepovedlo se. Klárko ale to nebyl váš případ, ona nemá svá vajíčka, tak to bylo přes dárkyni celkově ten přístup CARu byl nějaký divný 😝 . Měla snad teplotu a nikdo jí neřekl co a jak. No děs. 😝

nikare
19. led 2010

Ivčo..........tak rok dítěte, jo??? To beru........pro nás pro všechny !!! Takže je to jasný 😉 😉

consti
autor
19. led 2010

Veru jo jo, taky jsem to už z více stran slyšela, že tento rok bude dětí hodně. ŽE se podaří i těm, kterým se nedaří. 😉

nikare
19. led 2010

Zuzi, tak to je jasná tutovka 🙂 🙂

aranel6
19. led 2010

Veru, všechny to bereme všema deseti 🙂 😅
Zuzi, tak to jsme na tom stejně-kamáradka jde na prní IVF březen-duben, tak by bylo fajn kdyby jsme pak byly společně těhulky.

ally57
19. led 2010

Jééé holky - fakt je rok dítěte? 😵 To jsem nevěděla a hned mi to zvedlo náladu! 🙂 máme ideální podmínky - tož hurá na to! 😉 😀
Jako první se blíží k cílové pásce Martinka s Ivčou - tak holky, udejte tempo, a my zbývající tři se pak na vás nabalíme 😎 Teda teď koukám, že už nás snažilek ani moc nezbylo... což je dobře, že nás ubývá 🙂 Jen tu nechci zůstat sama jediná, bůůůůů..... ja ci miminkoooooooooo...mocmocmoc.... už mi asi hrabe 😝 😀 jdu radši dělat něco užitečnýho 😉

aranel6
19. led 2010

Alenko,

hrabáníčko se občas toleruje 🙂 a já doufám, že tu nikdo sám nezůstane dýl než 14 dní, že se prostě naráz utrhne lavina a budou čárky lítat. A pak si tu budeme svorně blindit o sto šest. Teď to máme takové pěkně srovnané a nikdo moc nezaostává, tak lavino dup-už se utrhni. 🙂 😵 😀

Pořádně zadupejte-ať už se utrhne. 😉 😀 😀 😀

ally57
19. led 2010

DUP!!!! 😀 😀 😀

cabalkova
19. led 2010

DUP DUP!!!! 😀 😀 😀

cabalkova
19. led 2010

Ahoj kocenky, tak nakonec mi injekce pichne zase ta sousedka, ma sice v patek sluzbu, ale ma denni, tak mi to sice pichne driv, nez obvykle, ale asi jen o hodku, tak to se snad ani jako rozdil nepocita... jinak jak se me pan dr. vcera ptal, jestli me tlaci bricho, ze to je dobre znameni, tak se ted samozrejme pozoruju, a mam pocit, ze
ne... ale hazim na to bobek, stresovanim tomu vubec nepomuzu a jak to bude, tak to bude...

Jinak jsem prave s tou sikovnou sousedkou-sestrickou byla dopol vedle ve mestecku, nechaly jsme se obe ostrihat, ja ji mezitim pohlidala jejich ctyrleteho Bohouska (je to fakt uplne zlato), pak jsme si zasly do kavarnicky na kavicku a strudlik, pak jsme si nakoupily zeleninku a bio dobroty a ted jdu hledat, jak hraji Avatara, ze vecer s manzelem vyrazime... Takze uzasnej den, uz vidim, jaka bude ta materska (a ze BUDE!!!) super, je tu v okoli spousta mamin s malymi detmi, tak si to uzijeme. 🙂

A folici budou a bude jich kolem deseti, coz je nejlepsi pocet a pristi stredu bude odber a v pondeli mi je supnou zpatky, ja to proste vim!!!

A do dubna budeme mit vsechny //, to vam povidam!!

Tak, s optimismem vstric dalsim dnum!! 😀

aranel6
19. led 2010

Tak holky - lavina se trhá-už to skoro budeee. 😅

Klárko, tak se mi líbíš-s optimismem to budou folíci růst jak divý a jak píšeš všechno vyjde přesně tak jak budeš chtít a ty to musíš vědět. 🙂

Avatar závidím-už se na něj nějaký čas chystám,tak snad ho ještě taky stihnu, ale chtěla bych ho vidět v 3D.

nicollka
19. led 2010

ahoj holky tak jsem se zase dvě hodinky prospala, a zítra už ten duphaston brát nebudu. Možná tím že sem ho začala brát se mi to tak pokajdilo všecko, ale asi to jako mrchu počítat můžu, protože ted už to mrcha je, takže testit se ani nebude :(

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru