Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme

consti
14. črc 2009

Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .

slunickoseznam.cz
26. led 2010

No manža zase říkal až´v druhém trimestru že se bojí že vyleze a bude ukousnutý 😀 😀 😀
No já jsem ze začátku blbě spala normí´álně spim i do devíti a ze začátku bylo 7 a já měla po spaní snad se to časem zlepší nevím čím to je ale taky jsem to zažila 😉 a na záda skus si koupit ten kojo polštář výborně se na něm spí 🙂 a já si jím te´d podkládám občas přicho když spim na boku
No já přibirání nějak neřeším zatím mám 3 kg nahoře a pořád jsem -5 k od zčátku těhu takže super doufám že se dostanu maximalně na svojí váhu kterou jsem měla před těhu 🙂
Jak se má asi mesinka 🙂
včerejši přednáška na téma prvni doba porodní byla super akorát nám dali letáčky s informacema o peiduralu mame i přednášku s dr.anesteziologem ale ja do epiduralu nepujdu nějka to snad vydržím a přeřvu

slunickoseznam.cz
26. led 2010

Tak dobrou chuť zuzi a mnažílek a´t se o tebe hezký stará
A máš pravdu jsou i jiné praktiky 😀 😀
Já se právě furtuju česnekačkou 🙂 doufám že to moje žáha zvládne trpím jak pes 😠 😠

ally57
26. led 2010

Kačko - díra na břicho 😀 😀 no ale těhule se skoro masírovat nesmějí, co jsem slyšela - že by to mohlo vyvolat porod a nebo ty přípravky že můžou být nebezpečné, takže jsem spešl těhu masáže a u těch se určitě neleží na bříšku 😉 😀

Co se týče sexu, tak jak píše Verča - jsou i jiné metody 😉 neboj, manža to určo "vydrží" 😉 😀

V bytečku chceme předělat obývací část s kuchyní (původně máme ohromný barový pult, který vůbec nevyužíváme, na úkor obýváku, taky chci myčku a na zeď kameny 🙂 ), no a pak chceme dispozičně změnit druhou část bytu - jako ložnici přesunout jinam; no a další se uvidí 😉 takže věřím, že to bude legrace, protože po celou dobu reko budeme tady 😀 pořád věřím, že budu těhu (brzy), takže to chceme udělat dřív, než budou děti, pak by to šlo už obtížněji 😉

Veru ahoooj - tak záda a vůbec všechno tě bolí - no, ber to tak, že aspoň víš, že tam mimís je a má se dobře 😀 ale každopádně ti přeju, aby se ti brzo ulevilo... 🙂 už příští týden uvidíme mrňouska na fotečce, viď 😵

nikare
26. led 2010

Kačko, tak to jsi teda pěkně na začátku zhubla co?? no to já bych byla jak vychrtlina............ 😅 já jsem sondovala aspoň od mamky, kolik přibrala.........tak prý při starší ségře 25 kg, při mě 20 kg (ale odcházela z porodnice s 56 kg) a při třetí 25 kg a 20 jí zůstalo !!! 😀 😀

Alčo.........no jo čoveče už jenom týden.......jsem jak na trní. Když je mi špatně, tak si stěžuju, když mě bolí břicho, tak si stěžuju, a jak mi nic není (jako třeba teď), tak je mi zase divně, jestli je všechno dobrý. Si člověk připadá jak magor 😅 😅
A ty změny máte naplánovaný teda z gruntu.... 😉 máte asi velký byt, viď??? To bude paráda 🙂 My budeme mít snad o konce měsíce dodělaný ten projekt a jen co se oteplý, tak hurá do toho !!! se taky moooc těším...... 🙂 No my už taky budeme pak muset začít přemýšlet, tak se do té naší ložnice vměstnáme......bude probírka a asi pozásobíme sběrný dvůr (jako třeba starou toaletku , kterou už teď vůbec nepoužívám, protože máme novou velkou šatní skříň se zrcadlem), ale naštěstí máme velké místnosti, tak to nějak půjde.......musí 🙂 🙂

ally57
26. led 2010

Teda holky, to je dobrá odtučňovací kúra - těhotenství 😀 😀 to by se mi taky líbilo 😀

Jó ještě Veru, jak jsi psala s tou babičkou - tak moje babička otěhotněla vlastně omylem na první pokus ještě před svatbou, s dědou chodila as měsíc s přestávkama - no a byla vtom - a vloni oslavili krásnou diamantovou (60) svatbu 😵 takže toto pravidlo u mně asi nepla... 😉 Mamča otěhu do 3 měsíců.. jen já holt musím být "divná" 😀

Co píšeš, jak ti něco je, že palšíš, a jak ti neni, tak taky, tak to tě úplně naprosto chápu 😀 ale za týden už budeš klidnější, uvidíš 😉 😵

Máme byt 4+1 96m (i s lodžií), ale kromě obýváku máme malé pokojíky, takže ty velké místnosti závidím - vždycky jsem toužila po velké ložnici... 🙂 ale člověk nemůže mít všechno 😉 taky plánuju spoustu věcí vyhodit - nějak jsem teď četla o Fenh Shui a tam píšou, že to je první pravidlo - zbavit se všeho nepotřebného a nepoužívaného přes rok, že to v sobě shromažďuje negativní energii - takže budu dělat velký úklid 😀

Metelím na tu masáž - tak zatím papa, večer zas juknu 🙂

cabalkova
26. led 2010

Ahoj kocenky.... ja se taky tesim na stavebni akce, zrovna jsem byla od muze od PPL prevzit podomitkovy splachovaci system na hajzlik do horni koupelny, normalne stoji 8 litru, ja ho pres internet sehnala za pulku, no nekup to... dva vikendy po sobe jsme ted s Pavlem vyklizeli pudu a dnes dopol jsem volala do stavebnin a pak jsem ji poslala seznam toho, co budeme potrebovat, tak doufam, ze nam to treba tak do tydne privezou a bude se tam moct zacit radit... mela by tam vzniknout koupelna (teda na tu nemame, ale budou tam pripravene rozvody a az se financne pochlapime, tak ji dodelame, odhad je asi dalsi 80 tisic, no sileny...), nase loznice, detsky pokoj (v pripade potreby rozdelitelny na dva, je to teda v sesikmenem prostoru, ale bude to otevrene az do hrebene, takze to bude pusobit prostorne a podlahova plocha bude nejakych 25 metru - toho nerozdeleneho... ja si snad budu zavidet, ze nejsem ditetem v nasi rodine, s brachou jsme az do dospelosti meli napul pokoji zvici 9 m2) a pak jeste mezi temi pokoji prostredni mistnost, kam by asi casem prisla televize (kterou zatim nemame) a dalsi knihovna... moc se na to tesim uz proto, ze me desne bavi to vymysleni a v prizemi je uz vse hotove a vymyslene... a taky proto, ze ta horno loznice by mela byt prece jen trochu vetsi nez nase stavajici (puvodne myslena jako hostinsky pokoj), takze si tam hodlame poridit vetsi postel (aby se nam do ni krome nas a kocoura vesly i deti) a taky tam bude proste vic mista... no a ta koupelna, holky, to jestli se povede, to bude nadhera... taky sesikmeny prostor, ale rozloha asi 12 metru, obri vana, dve umyvadla... uz aby to bylo... na takove veci me teda bavi i vydelavat, to vam povim. 😉

Pokud jde o ty babicky, tak u nas by to sedelo, mamina maminka nemohla dlouho otehotnet, zkouseli lazne, doktory, vsechno, a kdyz se na to vykaslali, tak se ji v 38 narodil strejda, pak o jedno prisla a pak ve 42 moje maminka... takze to tak odpovida, ale teda jestli budu muset cekat do 38, to jsou jeste dva roky, tak me normalne jebne!!!

Kaci... s tema technikama, co na konika? 😀 My jak jsme s manzou oba tlustosi, tak to tak musime (omlouvam se za ty podrobnosti) delat uz ted a jak se nam to libi. 😵

Jinak tehotenstvi jako odtucnovaci kuru bych teda dost brala... ja si rikam, ze kdyz se to ted povede, vyklubalo by se to nekdy na prelomu rijna a listopadu, zimu bychom nejak zvladli se spanim v kocaru na zahrade a od jara bych pekne chodila na prochajdy (mame tu spooooustu moznosti), tak to by bylo, abych se nejakyho toho speku nezbavila... Jak jsem byla na tom predoperacnim vysetreni, tak jsem se musela (po nekolika letech) zvazit, a hruuuuza.... ale cekala jsem to... cetla jsem, ze kdyz se clovek snazi otehu, tak by nemel hubnout, ze je telo ve stresu a pak to nejde... tak na to ted prdim, ale jak budeme mit prcka, tak jdu do toho... nebudu prece az do konce zivota nesnaset svoje telo, to je blbost...

Jinak holky, my asi budeme muset mit kluka, protoze na holcicim jmene se absolutne neshodneme. Muz chce jedine Katerinu a to je jmeno (nezlob se, Kaci), ktere mne nejde pres pusu a absolutne si neumim predstavit, ze by se moje dcera takhle jmenovala... takze je jasny, ze to bude kluk... momentalni favorit je asi Jeronym nebo Jachym... ale ono se to jeste milionkrat zmeni.... 😵

Tak, konec hlaseni.

slunickoseznam.cz
26. led 2010

Klari v pohodě každému se líbí něco jiného 🙂
No konika jsme provozovali v druhém trimestru ale ten mul blby močak a nic z toho nemam..... 😠 😠 😠
No já jsme ráda že jsem zhubla jsem taky dost vypasená a přibrat 20 kg tak je ze mně tank.. a tak možná budu mít takovou váhu jako před těhu jsem ráda a je vidět že Natálce to nevadí
Veru kamaradka měla před těhu 52 a dr.jí říkal že musí přibrat jinak ji zavřou do špitálu aby to těhu zvládla ale už má 2 kg nahoře
Jinak když tě něco bolí tak si stěžuješ a když ne tak si nervozni to je normální manža byl z toho na prášky když mi ěnco bylo tak sem nadávala že je mi blbě a bolí mně břicho a když nic tak sem na sobě hledala příznaky a chtěla jsem je mít to si nevybereš ztrach je ztrach a ten tě už neodpustí

asanaa
26. led 2010

Ahoj holky nezlobte se že sem lezu,chodím Vás číst..koukám jak se máte,jak si vedete a moc Vám držím palečky 🙂
Totálně mě teda zdrtilo co jsi tu sluni napsala ☹ my si tě nevšímáme??že jsem si nevšimla a cabal??kdy jsi u nás byla prosím tě že tě tak ignorujeme 😔
sluni zrovna od tebe jsem to teda nečekala 😔

slunickoseznam.cz
26. led 2010

Viš ass ty si toho možná nevšimneš ale stalo se to víckrát vim že máte svoje problémy a řešíte miminka a k tomu já se vyjadřovat nemůžu pač dítě ještě nemám a proto jsem psala holkám že je mi tady s nima asi líp protože to prožíváme společně kdežto vy máte svoje starosti ze začátku když byla nová diskuse tak sem měla obrovskou radost že jsme byli zase dohromady ale asi za týden mi to přišlo zase stejné a snažilky snad ví že je nenavádím ať k vám nechodí to určitě ne jen prostě memu psanemu slovu se odpovědi občas nedostalo a tak jsem jim psala že jsem tady s nim a rada a určitě ne že bych vas chtěla pomlouvat pokud to tak vyznělo tak se vám omlouvam a pokud jsem vas zklamala tak je mi to líto ale pouze sem napsala jak se citim nic víc no radši sem měla držet hubu moje chyba ☹ ☹

cabalkova
26. led 2010

Asan... nebudte tak vztahovacny, o nic prece nejde, a navic ja ani nepsala o vasi diskusi, vsak se mrkni poradne na ten muj prispevek, jen jsem potvrzovala sluni, ze je mi tu s holkama stejne nejlip... to prece neni nic silenyho, je jasny, ze vy mate jiny starosti a my zas jiny... tak to tak berte a je to... neni treba se nastvavat... 😵

asanaa
26. led 2010

cabal já přece nejsem naštvaná 😉 to vůbec ne!!!
Jen od sluni mě to a nejen mě neskutečně mrzí,protože jsme na ni vždy reagovaly a držíme jí palečky a vůbec..vždy jsme pokecaly.To že někdy zanikne něčí přízpěvek..jo to se stane každýmu.Ale to co napsala..... 😔 😔
Nezlobte se,mějte se krásně a moc Vám držím palečky 😵 😵

cabalkova
26. led 2010

Asan... vzdyt nenapsala nic hroznyho, no neblbnete. 😠

slunickoseznam.cz
26. led 2010

Nebylo to jednou a zrovan kdyz vam napisu ze jdu na kontrolu a at mi drzite palce ze jsem nervozni jestli bude vsechno ok tak jste si stejne mlely svoje a to byla vec ktera mne zamrzela kdyz jste chodily vy na kontroly tak sem vam vzdycky drzela palce a cekala az se ozvete jak to dopadlo a tam nic vim ze jste vsechny maminy a takove veci vas nezajimaji a proto jsem psala holkam ze je mi s nima tady lip a pokud clovek nemuze rict co citi je to smutne a ostatni snazilky at k va klidne chodi,hold kazdy si to prebere po svem a vy na to mate svuj nazor jestli jsem vam ublizila tak s eomlouvam ale to co jsme rekla jsem rekla a proste to tak citim

asanaa
26. led 2010

😲 😔
už mlčím

slunickoseznam.cz
26. led 2010

Ok tím je cela věc uzavřená já už vás svýma těhotenskýma problémama "zatěžovat" nebudu a budete mít klid a chodit k vam nebudu kdyz sem vam tak hrozně ublížila
Ostatní snažilky nechci abyste si mysleli že vás chci nějak navádět ať k říjnovkám nechodíte spíš naopak choďtě jsou to zkušenější holky které už děti mají a určo vám poradí třeba líp jak já která jsem v tom tak nějak nová a taky hodně věcí nevím ,jen prostě jsem napsala ja to cítím jáá

asanaa
26. led 2010

sluni já ti nerozumím ☹
tohle nikdo neřekl že někoho navádíš 😕 ,nikdo tě nikdy nevyháněl.Jen jsem napsala že mě to mrzí.
Ty nás zatěžuješ??To není pravda,co to píšeš?? 😲 😲 😲 že nás to nezajímá?? 😲 sluni jako neblázni,to snad nemyslíš ani vážně 😕 😔

cabalkova
26. led 2010

Mila nase Kacenko, hlavne uz to pust z hlavy, jak pises, je to tim uzavrene a je to... holky, vzdyt ja jsem tu jedina, co jde do IVF, taky mam jiny starosti nez vy a taky na me reagujete a drzite mi palce a tak... prece na tyhle diskuse clovek chodi, aby citil podporu a tak jde tam, kde ji ma... a to je dobre... howgh

slunickoseznam.cz
26. led 2010

Občas mi to tak prostě přišlo pokud jsem to špatně pochopila tak je to můj problém a moje vina že jsem to tady tak rozvířila tak jsem to pak blbě pochopila já,nadruhou stranu i když nereagujete tak to častěčně chápu mate hafo svých starosti kolem děti a obdivuju že to tak zvladate ja budu nahrana a myslim ze nebudu tak klidna a na netu jak nektere z vas nebudu tak casto jelikoz to nebudus stihat,prostě jak jsme rekla kazdy ma sve sarosti snazilky ty nsazilkovske,tehulky ty tehulkovske a mamulky ty maminkovske

slunickoseznam.cz
26. led 2010

Klari ty jsi taky naš vzor viš kolik věci jsem se od tebe dozvěděla teď mam o ivf docela přehled 😀 😀

consti
autor
26. led 2010

Tak jsem tu 😉 . Vy jste teda kecalky 😉 .
asanko ahoj 😉 . Nevím, jak reagovat, Kačka to určitě nemyslela zle 😉 , ale na druhou tranu chápu i as, protože je jedna z mála, která když do diskuze přijdu mě pozdraví atd.Takže as na tebe se to určo nevztahovalo a možná tam nějaká taková situace vznikla, ale hoďme to holky za hlavu 😉 😎 . Vždyť jsme všechny říjnovky 😀 😉 😎 .
Jo a jak jste probíraly ty byty a domy, tak u nás je to vše tak nějak napůl. Je to blbé hlavně proto, že se snažíme stávající bydlení prodat a zatím bez úspěchu a já už bych tak ráda šla jinam a do nového a podle našich představ! Už se nemůžu dočkat 😵 😎 .

slunickoseznam.cz
26. led 2010

Zuzi však ok ja ti nemam za zle a ass určitě taky ne
Snad se vam to podaří brzo prodat a co dal kde pak bdete bydlet???Chcete se stěhovat??

ally57
26. led 2010

Tak jsem zpátky z lymf. masáže a co to tu nevidím 😕 no já myslím, že tohle je hodně o tom, že je to "jenom" psané slovo... hodně věcí se pak může chápat jinak, než je člověk myslel 😉 každopádně souhlasím, že v podstatě KAŽDÁ tu přeci máme trochu jiné problémy (Klárka IVF, já zatím IUI, Zuzka je teď pregnylovka, Martinka je maličko rozhozená, Ivča ví, že je naprosto OK a přesto zatím pořád snažilka... a naše tři těhulenky nám tu dávají naději, že to prostě JDE 😵 ).
Renčo, já se vám chodím koukat akorát do albíček na vaše nádherné chlapečky a holčičky 😵 😵 protože víc dikusí při mém workoholismu prostě nestíhám... a i kdyby ano - připadala bych si tam mezi vámi tak trochu indisponovaná 😀 😉 ale to nic nemění na tom, že vás mám všechny říjnovky moc ráda 😵

Tak a teď k masáži - byly to příjemný dvě hoďky "hlazení" 🙂 ALE už cestou domů se mi chtělo nevím proč brečet a doma jsem pak řvala jak želva, nedalo se to zastavit - no Viktor na mě koukal jak na blázna (teda utěšoval mě, to jo 🙂 ) - jestli se takhle projevuje detoxikace, tak pěkně děkuju - myslím, že jsem dostatečně nervově labilní i bez toho 😀

Klárko - to je super, jak si pomalu po svém zařizujete bydleníčko - a hlavně vám trochu závidím ten domeček 🙂 Jenže Viktor by do domečku nechtěl, ale to neva, asi bych se tam i bála, kdybych byla sama, jsem děsnej strašpytel 😅 Prosím tě, jak píšeš s tou velkou postelí - jak velkou máš na mysli...? Taky bych totiž ráda fakt velkou, ale bojím se, že pak neseženu prostěradlo... 😅 teď máme 200x200 a největší prostěradlo, co jsem zatím viděla, má 200x220...
Máte nějaké nové fotečky na Střeše?
Jo a s tou babičkou se neboj, to asi nebude pravidlo, vždyť koukni na tu moji a na mě 😉

P.S. my taky rádi koníka 😉 🙂

ally57
26. led 2010

ahoj Zuzko, jak dlouho to prodáváte a kde přesně to máte? Někde u Příbrami nebo přímo v Příbrami? pokud nejsem úplně zmatená nebo sklerotická - což je možný 😀

consti
autor
26. led 2010

Alčo, Kačko máme dům v Příbrami 😉 . A chceme jít na Moravu, někam k Brnu. Pořádně to začneme řešit, až bude jistota, že prodáme. Asi bychom museli nějaký čas bydlet u našich a pak se buď přestěhovat do nějakého už postaveného domku (ale to nevím, nevím, jsme dost nároční, nechceme satelit atd.) a nebo sehnat pozemek (opět naše náročnost, manžel nechce zabírat nějaké pole, ale spíš stavět na místě, co už je nějakou dobu jako stavební) a nechat si postavit dřevostavbu. No je to složité. Prodáváme v podstatě od léta, ale máme dost specifickou nemovitost s resturací 🙂 😎.

cabalkova
26. led 2010

Alenko... proc by se detox nemohl projevit i na emocich?? Co ty vis, co se tim vycistilo, ja myslim, ze to klidne muze byt znamka toho, ze neco povolilo a ted tam bude misto pro lepsi energii... ale teda chapu, ze to chces vsechno dotahnout do konce a pak uz to nechat... na me by toho bylo i tak moc... mne staci jedni doktori a i to mi ted prijde, ze v Gestu temer bydlim. 😵

My mame ted postel 160x200 a vzhledem k tomu, ze ja jsem takovy mensi soudek a manz se v moji spolecnosti taky zakulatil, tak chceme aspon 180x200... vetsi prosteradlo jsem nevidela, ale kdyz vezmes elasticky, tak to urcite natahnes na vetsi velikost, spis nevim, jestli se vyrabeji jeste vetsi postele. 😵

Na strese mam nejake obrazky, ale jsou to zelene talire, co jsme zacali sbirat a tomu podridime stylem i barevnosti celou loznici, uz se na to moc tesim... no jo, jsou lidi bytovi a lidi domeckovi a my nastesti jsme oba v domecku spokojeni, ale treba moje svagrova by do baraku nechtela ani omylem, je stastna v panelaku a nikdo ji z nej nedostane. 😉

Zuzi a kam pak chcete jit bydlet??

asanaa
26. led 2010

ha sluni a my tě mámě stejně moc rády tak nedělej ramena a koukej přijít k nám joooooooo 😀 😀 😀 😉

slunickoseznam.cz
26. led 2010

Asss 😀 😀 😀 jo ramena ty já mám velíkááá jak rambo 😀

consti
autor
26. led 2010

as 😵
Klárko, chceme někam k Brnu a do domu, ale nic velkého, z toho jsme vyléčení. A taky asi spíš bungalov, jsem dnes zase na ty schody nadávala, když jsem do nich pajdala. 😠

ally57
26. led 2010

Klárko - ta masérka mi říkala, že se to právě může projevit i přes emoce, že můžu být víc citlivá - což u mně teda asi znamená proudy slz 😀 No snad je to tak, snad jsem to hezky vyplavila 😎 asi mám v sobě fůru nějakýho sajrajtu 😀 No mně by taky doktoři z CARu v podstatě už stačili 😉 - jenže tohle prostě musím dokončit... Pořád jsem si já bláhová myslela, že těmito alternativními metodami počneme přirozeně - hahaha

Jo ahaaa, tak to jo, já jsem si totiž vymyslela takovou tu postel Kingsize, co mají třeba v hotelích 🙂 hodila by se, protože Viktor je šíleně vysokej a pořád mu čouhají nohy 😀 jenže asi je to kravina, protože se nám to nevejde do toho našeho pidipokojíku - to by tam asi nebylo nic jinýho než ta postel 😀
Tak jsem koukla na Střechu a zjistila jsem, že se tam vůbec nevyznám - má to nějaký nový face... tak jedině, že bys hodila odkaz, Klári... 😅

Zuzko, to bude teda mega přesun 🙂 jojo, pamatuju si, že už jsi to tu psala. Tak vy máte v baráku restauraci - no to je dobrýýý 🙂 a tu pronajímáte nebo je vaše nebo jak to tam máte? (jestli jsem moc zvědavá, tak se omlouvám!)

asanaa
26. led 2010

sluni 😀 😀 jo a to jsi ještě neviděla ty moje 😀
consti juuuj vy se budete stěhovat 😵 tedáá bungalov to je můj sen 😵
ally já tě chápu věř mi 😉
tý jo masáže,kamarádka chodila na něco podobného a vždycky z toho byla mega vyřízená.Ale po pár sezeních se to úplně otočilo a pak najednou byla mega plná pozitivní energie..hrozně moc jí to pomohlo.Tak držím palečky ať to má ten správný účinek 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru