Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

velvet26
13. lis 2009

caute kocky, tak dnes som bola na kontrole, ulavilo sa mi trochu, lebo dr. povedal, ked robil sono, ze vraj tie zbytky skvapalneli a su vraj o nieco mensie, tak ide asi len o nejaku krv, co mi tam zostala z rany, mala by sa vraj vyplavit pri prvom menzese...zas mi brali krv a dali mi zase injekciu ergometrinu na stahovanie maternice..no nevyslo zo mna este nic...v pondelok dalsia kontrola a ukoncenie pn, tak som uz kludnejsia trosku, asi nebudem musiet ist na druhy kyret.. 😉

aanda
13. lis 2009

velvet, som rada, ze ta kontrola dopadla takto. drzim palceky 😉 paaa

bambi7
13. lis 2009

cafte aanda ako?

velvet super 😉

bambi7
13. lis 2009

idem kuki tv asi tu nik tak paaaaaaaaaaaaaaaaaaa babulienky

velvet26
13. lis 2009

dakujem baby, dufam, ze je to ozaj pravda ale asi hej, aj mne sa to sono zdalo ine ako minule....krasny vecer.. 😉

mabe
autor
14. lis 2009

Dobre ranko devcata, teda nevim, jestli dobre pro me, ale snad pro vas. Noc zase hruza. Sice jsem byla na zachode 2x, ale nemohla sem nejak najit spravnou polohu na spani a na pravym boku me anicka kopala. Ne tak silne jako pres den, ale porad se tam mrvila. po druhym curani kolem 4h jsem 2h neusla. rikam si, asi uz se v noci nikdy nevyspim a mam pripravu na kojeni. 😝 😀

Tedka snidame, manza uz jel na stavbu - bude tam cely tri dny od rana do vecera, dela budku na naradi 2x4m. Ale ma z toho radost, jeste ze tak, ze ho to bavi. Takze jsem takova slamena vdova. Kolem 9h prijede tatka s darcou a jedeme na zahradku - tatka bude ryt, tak budu pekne venku dopo. Dneska u nas je moc pekne. Sice zatim 4C ve stinu, ale bude sviti slunicko. 🙂

ellysa
14. lis 2009

Ahojte, my sme zasa na Orave u našich a chodíme po návštevách. Malé dnes predýchalo troch kapustnice a halšiek, ale nechcelo čaj, tak šiel von. 🙂

nefertitka
14. lis 2009

bam,dufam,ze ste v Rakusku dobre nakupili...nase male nejak zaccalo moc kaslat a ma sopliky,mna asi porazi,ja somuz 10 dni zdrava,nikde sme poriadne zas neboli a zas na nu nieco leze...som z toho nestastna,to musi byt zaberak pre take male telicka,taka choroba ☹ chuda moje male....horuky zatial nema,dufam,ze ani mat nebude,ale neverim tomu...

mabe
autor
14. lis 2009

ahoj elly, tak to se mate bezvadne. musis ji davat neco jinyho. 😉

aanda
15. lis 2009

ahojte babule,
mna uz asi z tych svokrovcov vystrie.....
tak si predstavte, ze vcera dosli k nam aj s prababkou a svokra mala okolo krku satku, nos cerveny, tak sa jej pytam, ci je chora, ona ze nie, ze len pila sodu vcera a boli ju hrdlo... a ja zasa, ze je chora, ze ved to vidim... no a ona, ze nie.... ze ale tada pojde do druhej izby, alebo ze moze ist domov povedala nastvane... ja som jej povedala, ze co budem potom robit s malim, ked bude mat sopliky a teplotu, zobrala som ho a isla do vedlajsej izby.... tak sa zdvihla, obliekla a odisla, tusim aj plakala.... taaaaaaaaaaaaaak ma vytocila este dnes mam pokazeny den !!!!!!!!! ved toto neni uz normalne, sak k babatkam sa nechodi ked je niekto choryyyyyy !!!! ja fakt nestiham z nich.... uz mi taaaak neskutocne tieto ich "akcie" lezu na nervy...

aanda
15. lis 2009

.... som to niekomu musela povedat, lebo by ma asi roztrhlo od jedu .... 😲

mabe
autor
15. lis 2009

dobre ranko devcata,

tak dneska v noci jsem spala jako zabita. ale stejne se citim unavena. tedka se musim vykoupat a za hodku jdu na ty narozky, tatka si pro me prijede. anicka se dneska jeste neozvala. vcera vecer jsme byly u tchanovcu, pripada me, ze se na anicku moc neptaji. nasi porad, co anicka, jak se mate a tak a oni nic. vim, ze se tesi,ale je to takovej jinej pristup. ja o ni sama nemluvim, protoze cekam, ze zase budou mit nejakou narazku. treba: kdyz jsem v 3. mesici rekla, ze uz mam brisko, tak tchyne rikala: to jeste mit nemuzes. jako ze ma pravdu. proste maji takovou jinou mluvu. no mozna je to jenom muj nazor, treba je vse ok.

andy, to teda mas zazitek. ja nevim, ze si to neuvedomi. moje mamka je nachlazena tedka a zakazala me se tam stavit aji ke dverim.

aanda
15. lis 2009

mabe, Anicka sa dnes urcite ozve... este tam ma dost miesta, tak ju necitit stale, ale neboj, vecer urcite bude tancovat...
jaaaaj, veru aj moji rodicia su uplne iny ako svokrovci, a to su o viac ako 10 rokov starsi, ale maju ovela modernejsie nazory ... aj moj manzel to neraz povie ....

mili1
15. lis 2009

Ahojte.... Aanda tak teda že to tvoju svokru nenapadne a nesedi doma a trepe sa k vam ked je chora ved pre babatka je najhorsie ked su chore a ešte ked su take malinke... nema sa zaco hnevat, ved kazdy by robil tak ako ty.... nech sa hneva... robis vsetko pre zdravie vasho dietatka,,,, tak sa netrap pre nu 😉
A kludne napis co ta trapi.... my sme tu na to aby sme sa navzajom podrzali ... 🙂 😉
Nasa ked bola nachladena ani sa k malemu nepriblížila 😉
Nef dufam ze mala nema teploty
Mab Anicka bude kopkat nebojkaj, sem tam si musi aj oddychnut a pospinkat 😀 Inac mojej kolegyni dcere sa narodila teraz babatko a dali jej meno Anicka 🙂
Bambi co ste dobre nakupili ? uz aj darceky?
U nas zasa prsi.... 😒

aanda
15. lis 2009

Mili, ved to hej, kazdy, ked je chory tak je doma a nejde k nam a ona sa este ide aj urazat... mne to je jedno, nech sa zduje.....

nefertitka
15. lis 2009

Ahojte,,,,aanda,ja take stavy poznam...mna tiez poraza zo svokry niekedy...a mojho muza este viac🙂 ked bola Nikolka malinka,tak ked prisla,hodila rovnu ciaru na balkon a zobudila mi ju,napriklad,vobec ju netrklo,ze babo sa nema budit,alebo dosla zvonku,neumyla si ruky a zacala malej pchat prst do pusy,ze ci neni hladna 🙄 ..a ked som jej povedala,ze dopapala pred pol hodinou,tak mi povedala,ze ale ved ona mi ho cuca,daj jej a daj jej a preco jej nedas papat,a to nevravim o tom,ze tie ruky mala spinave...a podobne veci....az ma znova nervy chytaju ako to pisem...a tiez raz dosla chora... ☹ 🙄 😕 jaj boze...tiez sa to neda porovnat s mojou mamou...ta je uplne v pohode...alebo mi ju stale davala do sedu,ked este nevedela sediet,a pritom som jej x-krat povedala,ze sa to nema robit a nech to nerobi,striekala mi na nu pronto...a keby som tu mala vsetko rozpisovat,tak by z toho asi bol roman,normalne sa uz netesim,ked ma prist,takto sa proste dospela zena nema spravat...a este aj vnucovat nazory,nech dam malej piskotku v 2 mesiacoh..a ked sme jej ju nechceli dat tak sme len pocuvali,preco jej tu piskotku preboha este nedame...

a inak aky ste mali vikend?

Nikolka nam stale kasle,chuda,stale sa budi zo spanku.....teplotku zatial nema,ale sme volali lekarke,tak nam kazala jej davat nejake kvapky ...tak davame...

ellysa
15. lis 2009

ahojte, no vidím, že téma svokrovci funguje všade. Mne tiež tí moji tento víkend oznámili, že k nám prídu na Vianočné trhy a chcú ísť aj do Viedne aj do BA, samozrejme môj manžel ich bude voziť všetko platiť ako ho poznám a to vedia, že keďže som PN, nemáme toľko peňazí, navyše, neviem načo sa teraz chcú trepať do Viedne , keď je tam epidémia prasačej chrípky a oni sú v kuse chorí aj teraz boli a urazili sa, keď som u nich nechcela vysedávať...no čo už...

aanda
15. lis 2009

Nefertitka, jaaaaaaaaaaj, aspon ze ma chapete... inak s tymi rukami to sme mali rovnako... no a ja som normalne sa postavila pred vchod do obyvacky kde bol maly a povedala som im nech si idu ruky umyt, lebo je vsade plno bacilov a malinky este nema imunitu.... a myslis ze na dalsi krat si boli ruky umyt????? ale maleho by furt len za lica chytali a za nohy a ruky triasli.... tak mi to leze na nervy...... nastastie teraz je uz bez perinky a svokor ho bez nej nechce brat.... sak ked povie, nech mu ho dam do perinky, poviem, ze mu bude horko a hotovo.... nech ho nevlaci.... on este aj fajci a mne to priiiiiiiserne vadi...... a to ani nehovori, ze zo zaciatku ked sme prerabali byt mi hovoril svokor aka som zlaaaa.... a ze aka som takaaa a hentakaaaa.... tiez by som mohla pisat. Horsie je, ze neviem ako si pomoct, aby mi to tak priserne neliezlo na nervy.

vikend? nas drobec mal nejake mrsky, dost plakal, dufam, ze zajtra uz bude lepsie 🙂

elly, to poznam...moj manzel je tiez taky dobrak...zateplovali nam barak a my sme nechceli dlazbu na balkon ako davala firma, tak sme si ju zobrali od nich a my sme si kupili novu - to som uz bola na materskej - no a moj muz tu dlazbu ponukol svokrovcom, este im ju aj odniesol a do pivnice zlozil (to ze im ju dal zadarmo mi nevadi, ved sme ju aj tak nechceli) no ale oni sa ani len neopytali, ze ci za nu nieco nechceme 😕
no a vzdy maju kopec reci ze nech dame vediet, ked chceme nieco pomoct a tak, a ked naaahodou nieco povieme, tak maju milion reci a aj tak nakoniec nic z toho neni
som uz muzovi povedala, ze sa najradsej spolieham sama na seba, ze mi lezu na nervy...on vidi, ze su nasi ini, ale vzdy povie, ze su to jeho rodicia a ze co ma teda robit..... je to zacarovany kruh....

mabe
autor
16. lis 2009

Ahoj devcata,

tak uz jsem tu. vcera ta oslava super, akorat jsem prijela domu v 20:30h, takze jsem dneska uplne grogy. Nemam zadnou energii. Manza je na zahrade a ja jsem mela jit za nim, ale nedam to. budu odpocivat. mozna vysaju a hotovo. obed mam z vikendu.

mili1
16. lis 2009

Ahojte babulky,,, tie svokry toje asi vsade tak .... 😒 inac ta nasa je teraz v pohode, pomoze nam s malym ,,, ale ked som prisla z nemocnice bola velmi aktivna, co vsetko maly nemoze a tak , liezlo mi to uz na nervy tak som jej musela povedat svoje a odvtedy je pokoj.... 😉
My byvame s nou, ona dole , my hore, su to aj vyhody aj nevyhody 😒
Nedavno mi kamoska hovorila ze sa museli kvoli svokre odstahovat z velkeho zariadeneho domu do panelaku lebo to uz neslo s nimi do vsetkeho strkali nos tak radsej odisli 😒
Nef dufam ze bude Nikolke lepsie a kvapky jej pomozu 😉
Maly spinka ja idem varit tak sa majteeee

bambi7
16. lis 2009

cafte babulky moje

aandaa jaj jasne ze ta chapeme to sa nerobi 😠 ja mam chvalabohu super svokrovcov aj nasich 😉
aanda a jasne len pis co ta trapi.... a co tvoj muz ako reagoval?mala si uplne pravdu ved nech sedi doma ...ked je chora

mabuska ako sa mame?

mili dakujem za IP a co robkate cez den?

no v rakusku sme nalupili malej dake veci ...ja som si kupila cizmy moj bundu a rifle a ja mam este papucky snoopy take zo srdieckami moj vybral 😉

boli sme tam na obede a bolo super.......

dnes sme boli vonku a hrajkali sme sa a mala uz tyzden tapka rucickami no je podarena ked jej spievam tap tap tak ona tapka tiez 😀

nefertitka
16. lis 2009

ahojte....vidim,zemate tiez problemy so svokrovcami...a ja ze to len ja;)
mili aj my sme s muzom povedali jeho mame svoje a nejak nezabralo...takze ju nedostane na varovanie aspon kym nebude mat Nikolka 3 roky,tam snad uz nic nepokazi 😀 ...a stale len pocuvame,ze jej ju nepoziciame...noboli by sme sprosti.

sikovna je mala bam🙂nasa sa zas naucila zliezat z postele,cuva pritom dozadu,ale este ju to nenapadne,ze musi otocit ritku dozadu ku kraju postele,niekedy sa hrnie strmhlav dole dopredu...a taka je zlata,moja mama jej stale hovori ze "no to je robota" a ona ze "na na na"....nevie povedat este "o" 😉 ...ale niekedy to znie aj ako" no".Alebo ked jej nieco padne a ja poviem "bum" tak ona stale ze "bua bua bua", nevie dat nakoniec to "M" 😀 ...alebo ked pijem z pohara a na konci urobim "aaaaa"...ako kedysi v tej reklame na fantu...tak opakuje po mne;) a uz zistila,ze sufliky a dvere sa daju otvarat,sibal jeden... 🙂 a strasne zacala byt taka,ze ked jej nieco nedame,co chce,alebo jej nieco vezmeme,tak sa hrozne jeduje...ale taka je zlata pri tom jedovani,ze sa musim smiat,aj ked chcem byt akoze prisna;)

bambi7
16. lis 2009

jejjjjjjjjjjj nef mala j sikulka

mabe
autor
17. lis 2009

dobre ranko devcata,

tak dneska sel manza do prace, takze jsem sama. vcera jsem mela nejaky nervy vecer. ja mam vic vytoku, sem tam zluty sem tam bily - nepali, nesvedi. uz jsem to rikala i dr. a ta me minule vzala stery. vcera jsem byla na zachode na velke a vytekl me vic a zdalo se me, ze je vic zluty a zkoumala jsem, jestli neni aji naruzovely. jsem magor. proste jsem se bala, jak jsem tlacila, jestli nezacnu spinit a tak. a pak jsem zase premyslela, abych nemela zanet, i kdyz dr. rikala, ze to nevypada, ale radsi me vezme vzorek. holky, ja chci aby to dopadlo dobre. nevim, proc mam takovy nervy, nic me neboli a tak.

jinak v planu nic nemam, jenom odpocivat a hotovo. mozna umyju zachod odpo a koupelnu, nevim.

mam nervy z kontroly - ve ctvrtek.

mozna bych chtela manzovi objednat nejakej darek k vanocum, neco s anickou, ale nevim co.

nefertitka
17. lis 2009

mabe,pripisovala by som to mozno k tehu naladam...a ten vytok co mas je uuuuuplne normalny,vies kolko som ho mala ja ako tehotna?strasne vela,az ma to otravovalo...a kludne moze byt aj zlty...to je sprievodny znak tehotenstva...tak sa neboj...
ja som na vianoce dala urobit mojej babke a svokre kalendar s Nikolkinymi fotkami,uz ho mame aj doma,strasne je to pekne;)
a vcera som Nikolke kupila santa clausovske oblecko,uz sa tesim ako ju do toho navlecem 😀 ..a aj sobie rohy 😉

mabe
autor
17. lis 2009

ahoj nefi, vis ja ho mam zlutej a vcera po tom tezkym "kadeni" se me zdal do hneda, ale asi to bylo psycho, protoze pak nic. me netece furt, je to v takovych vlnach. nevim ,proc jsem zase psycho. do tedka jsem byla klidna. 😖

nefertitka
17. lis 2009

mas asi len nejaky vykyv nalady...ved si uz daleko,uz sa tolko neboj...alecelkom ta chapem,ja som tiez dost stresovala niekedy...a muzovi som s tym stale pilila usi,ze co ak to vsetko zle dopadne...a on mi stale hovoril,ze vsetko dopadne dobre,a dopadlo;0)
ked som ja chodila na velku,tiez som bola zufala,mala som stale zapchu,dr.mi vravel,nech moc na zachode netlacim,no len to sa nedalo...to by som tam sedela asi cely den...tak som stale stresovala,a fakt som tam niekedy travila aj hodinu...neznasala som to

mabe
autor
17. lis 2009

nefi, tak ja to mam uplne stejny. asi fakt vykyv nalady. 😒

nefertitka
17. lis 2009

zvladnes vsetko,neboj 😉 to vsetko bohuzial patri k tehotenstvu...tehotenstvo neni jednoducha zalezitost...je velmi pekne,ale vie zenu aj potrapit...ja normalne az nechapem,ked vidim,ze uz si 23tt...mne to pripada nedavno,co si nam oznamila,ze si tehu..a pozri ,kde uz si...ani sa nenazdame a budes rodit 😉

mili1
17. lis 2009

Ahojteee, nef a kde ste dali robit ten kalendar riadne vo foto? Odniesli ste tam cd? lebo aj ja som chcela dat urobit svokre a mamke ale neviem ci uz stihnem?
Bambi, Nef male su zlate..... 😵
Nas uz otvara ustocka ak mu poviem ukaz zubky 😀 a vyplazi jazyk ak mu poviem vyplaz jazycek...tiez je taky podareny 😀
Mab o chvilu budes rodit... nef ma pravdu hrozne rychlo to uteka... 😉 a ten vytoj je normalny, aj ja som mala
Moj dnes musel ist do prace, ma vela roboty a zajtra odchadza na vystavu tak budeme sami 😉
Tak sa majteeee,,,,,

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru