Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

ellysa
10. bře 2010

no tak ja som sa teda nevyspala, snívalo sa mi, že malá je už na svete a ja sa o ňu vôbec neviem postarať ☹ , nevedela som ju prebaliť, nevedela sa prisať, pokazila sa mi odsavacka a nemala som vysterilizované žiadne fľašky, tak bola hladná...
Ja mám asi bobky za mabe 😀 , alebo som si len teraz uvedomila, že budem mať dieťa

mabe
autor
10. bře 2010

elly, ja mam taky bobky a taky se me zdaji sem tam takovy sny, ze nevim. 🙂

mabe
autor
10. bře 2010

jinak manza rikal, ze nemam nic delat, ze vsechno uklidi a nachysta nez dojdeme. tzn. utre vsude poradne prach, zeme, atd. ja bych teda dneska chtela vyzehlit aspon. kdyz jdu ve ctvrtek na radu, tak pocitam, ze v pondeli po cisari a v sobotu po normalnim porodu bych mohla jit domu.

nefertitka
10. bře 2010

elly,ono ten pocit asi aj naozaj budes mat prve dni,ked si ju prinesiete domov;) my sme mysleli prve dni,ze si neporadime 😉
sikovneho muza mas mabe;) prides si do cistuckeho,tak to ma byt,aj moj poupratoval aj pomenil nabytok,aby sa nam zmestila postielka a tak...

ellysa
10. bře 2010

u vás sa chodí tak skoro? Po normálnom už na tretí deň? 🙂 to je super. Aj môj sa chystá všetko sám urobiť, ani moju mamu nechce doma, ponúkla sa, že príde pomôcť. No uvidíme, dohodli sme sa, že aspoň postielku postavíme a dáme do nej matrac ešte v igelite a pod matrac mu naukladám opraté veci-hniezdo, plachtičku, dečku, zavinku, ktoré tam potom nachystá, aj to sa zdráhal ale povedala som mu, že ešte neviem,ako presne tú postieľku chcem mať, tak aby som potom nefrflala.

nefertitka
10. bře 2010

Nikolka bola na nedonoseneckom oddeleni a ja o 2 poschodia nizsie a ked som za nou prisla,prebiehalo to tak,ze som ju nakrmila,prebalila,odvazila,pomojkala som sa s nou,dala ju naspat do postielky,ona si pekne zahajala a ja som sla prec,doma,som vsetko spravila ako tam,dala som ju do postielky a cuduj sa svete,ona si nezaspinkala,mrncala,vrtela sa,plakala,kadeco ine...tak sme spekulovali,co teraz s nou...v podstate by som za seba povedala,ze take prve tri mesiace sa vsetko ucis...a potom uz to byva celkom zabehane...

ellysa
10. bře 2010

ja sa asi aj trochu obávam toho, že budem teraz ku koncu meniť lekára, pôjdem tu do rakúska lebo tu chcem aj rodiť, nakoniec som sa rozhodla, že pôjdem k primárovi , on je slovák, takže nebude problém vysvetliť mu svoju diagnózu, síce sa uňho dosť cvaká, lebo je nekartičkový, ale budem aspoň kľudná, to mi za to myslím stojí

mabe
autor
10. bře 2010

nefi, my uz ten nabytek mame premistenej. jojo, manza je mooc hodnej. dneska uz je v praci, uz je mu lip - snad se to nachlazeni nevrati.

uvidime holky, jaky budou zacatky, jeste mam tyden "klid" 😀

ellysa
10. bře 2010

nef 😀 no veď to, ako tomu krpčekovi porozumieť 😉

nefertitka
10. bře 2010

no,vela krat neporozumies...niekedy este ani ja teraz🙂 uz nech rozprava;)))
mabe uzivaj si este ten tyzden 🙂))pekne si lenos a nic nerob,potom sa uz nezastavis...

mabe
autor
10. bře 2010

nefi, neboj, budu odpocivat, nebudu to prehanet. dneska si udelam papani a vyzehlim. jinak to necham byt. 🙂

nefertitka
10. bře 2010

😉 aj ja by som prijala taky jeden tyzden lenosiaci🙂uz sa tesim,ked bude mat Nikolka viac rockov a bude sa vediet viac zabavit aj sama,ze si pokresli a tak a ja si budem pritom lezat;)no asi snivam moc,co? 😉 ale nie,ja sa tesim,ze je taka aka je,az moc ziva...radsej ako by mala byt nejaka ticha a zakriknuta 😉

mabe
autor
10. bře 2010

nefi, jasnacka, je to tvoje zlaticko. 🙂 po ctvrtku se me obrati zivot uplne na ruby, ale ja se moc tesim. 🙂

nefertitka
10. bře 2010

jasne,ze sa tesis;))))je to super pocit,ja sa este aj teraz niekedy na nu zadivam,hlavne ked spinka a nemozem tomu uverit,ze mam doma takyto pokladik, a svoj vlastny 😉 ...

nefertitka
10. bře 2010

a strase sa tesim z kazdeho jej pokroku🙂 teraz zas zacala pouzivat dalsie dve "slova"...auto a ete(este) 😀 ..ked nieco este chce,tak povie ete ete ete...taka je zlata...to uz su take prve realnejsie slovicka,aj ked take zlozitejsie pridu asi o dost neskor,ale uz sa tesim,ako s nou budem moct komunikovat 😉
chceli by sme ju uz aj ucit na nocnik,ale ked ju tam posadime na skusku,tak sa do stotiny sekundy postavi,ze ona tam sediet nebude 😀 ..tak neviem ako na to...hadam sarlotta poradi 😉 😀

mabe
autor
10. bře 2010

nefi, to musi byt krasa 🙂

nefertitka
10. bře 2010

je 😉 no uz sa mi to male jasidlo zubudilo,idem ju zobrat,poobede pojdeme von s babkou a krstnou,tak sa zas stavim zajtra;)pa

ellysa
10. bře 2010

jaj tu sa to už pekne zabábätkováva 🙂
dnes som znova nebolo pol dňa doma, kúpila som drobcovi kolotoč nad postielku http://www.bambini.sk/sk/product/2105/fisher-pr..., iabže za 29 EUR u nás bez akcie, niekedy to na SVK fakt preháňajú.
zistila som, že už nemáme len vaničku, monitor dychu a kozmetiku 😀, tak ešte kúpiť prášok a začať prať, aký si mám kúpiť?

mabe
autor
10. bře 2010

elly, to je krasnoucky 🙂 . my budeme mit pujcenej monitor od tchyne z prace, nevim co to je, takze ti neporadim.

tedka na jedne diskuze me holky rikaly, ze mam jet po prasknuti vody ihned do porodky, nejlepe sanitkou, aby pry nevyskocila nozicka 😕 , tak me nejak prepadl strach. mam manzela 10 minut z domu v praci, tak si myslim, ze bych mohla jet normalka autem, ne?

ellysa
10. bře 2010

mabuška, sanitka by asi neprišla rýchlejšie ako manžel, neboj všetko stihnete 🙂

mabe
autor
10. bře 2010

elly, asi jo, nebudu se plasit. urcite vydrzime do uterka aspon do kontroly. tedka se setrim. mamka me mela taky zadkem aji babicka mamku a nijak se to neresilo.

mabe
autor
11. bře 2010

dobre ranko devcata,

tak dneska uz rymecka a takova jsem presla. takze cajiky a lezet u telky, jinaci program nemam. neboli me nejak v krku, ale jsem zalehla. snad se to nerozjede, jsem doma a nikam nepujdu a budu lezet. jinak je me dobre. teda vcera vecer mala radila a ja uz nevedela, jak si sednout, lehnout, tak jsem chvilku stala a houpala ji(kymacela jsem se ze strasny na stranu 😀 ).

nefertitka
11. bře 2010

ahojte...
mabe ja si nemyslim,ze nozicka si moze len tak vybehnut....neplas sa...a urcite nie do 10 minut;)keby ti voda odtiekla,neplas sa,pekne vsetko pomalicky...

elly,mas pravdu s tymi cenami...a ten monitor dychu urcite chcete?nam ho neodporucali v nemocnici a dokonca ani nasa lekarka.staci babo nedavat hajat na brusko a myslim,ze kym bude malicke,tak budete v jeho blizkosti stale...ale zas ked sa tak budete lepsie citit,tak si ho kupte...ja len viem,ze ked ho Nikolka mala v porodnici,tak sa furt zbytocne zapinal...a len sme sa zbytone plasili

nefertitka
11. bře 2010

a ja inak neviem co mi je,uz 4.den ma oli hlava a ziaden liek mi nezabera...v noci som sa na to aj zobudila,ze som to uz nemohla vydrzat,som myslela,ze sa mi rozleti,dala som ibalgin400vku,na chvilu ako tak preslo a zas ma boli...asi musim navstivit lekarku,ach jaj...dufam,ze mi nezacinaju migrenove stavy,to som este nezazila,aby ma hlava bolela takto strasne dlho

mabe
autor
11. bře 2010

nefi, chudacku malej, ja nastesti nevim, co to je.

nefertitka
11. bře 2010

ked mi to do zajtra neprejde,idem k lekarke...lebo uz je to na nevydrzanie...

mojho manzela inak v zivote nikdy nebolela hlava...ze ani nevie aka to je bolest...hm

bambi7
11. bře 2010

cafte babulky ako sa dnes mame?

vidim ze preberate monitor dychu ja si naopak myslim ze je to dobra vec.... 😉

a mili tu nebola ?no idem vas docitat

bambi7
11. bře 2010

elly pekny kolotoc aj mala ho mala 😉

nefertitka
11. bře 2010

ahoj bam...co nove?zas nam nasnezilo a ja ze uz zacne pomaly aj jar...

bambi7
11. bře 2010

jaj ani nevrav to pocasie je uz moc 😠 malej ide asi zub stale len nosit a nosit a ked nie revvvvvvvvvvvvvvv 😒 no uvidime ,,,,,
a vy ako co nikolka a dieta ide?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru