Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mili1
16. bře 2010

Ahojtee babulky,,,
ďakujeme ku gratuláciam....
aanda malý je prekrásny.... 😉 aj ty si fešanda.... 😉
Bambi no super ked už máte dovolenku jooj ako fajnnn ...my asi nikam nepojdeme lebo sa chystame este niečo v dome prerabať a to nás bude stat dost peniazkov... 😒
Vám ešte nedošla zvýšená materská? 😕to už malo dôjsť.....ja už dostanem pomaly druhu... 😉 tí úradníci 😒 nemam ich rada 😒
nef ty si robila v tatr.banke? aj kamoška mi tam robí a vraj celkom fajn... 😉
Žeby už mab rodila? asi ked tu nie je...držímmmm palčekyyyyyy mab....
elly to máš pravdu, že tí naši lekári nič nezistia.... 😒 posielaju človeka z oddelenia na oddelenie 😠 to aby si človek sám všetko naštudoval a doprosoval sa im 😠

mili1
16. bře 2010

Inač môjho operovali na slepé črevo lebo vraj to je to,,,, a pri operácii zistili , že to slepé črevo nie je ,,,ale vraj mu ho jednou cestou vybrali...no čo mám povedať ... 😠

mabe
autor
16. bře 2010

Ahoj holky, tak jsem zpet. teda dneska to bylo otravny. prisly jsem na 9h a dorazily jsme az ted. plno mamin a tri urgentni prijmy na porod. nejdriv jsem sla na monitor a az po 3,5h na radu na kontrolu. byla tam mlada dr., te se nezdal monitor az sem ji rekla, ze jsem KP, tak rekla aha, tak dobry. pak me prohlidla - otevrena stejne jako minule, takze nepostupujeme, a pak UTZ. ptala se me, kdy byl naposledy delanej - pred 3 tydny , 2,75kg. tak se divila, ze ma mala cca 3,70kg 😝 . pak sel kolem sef porodniho, tak me udelal UTZ znova a rikal, ze teda 3,4-3,6kg. ptaly se me co jim? tak jsem rekla, ze jim stejne. pak se me ptaly teda na porod a jak jsme si povidaly, tak ten dr. rikal, ze je videt, ze si nejsem jista normalnim, takze cisar. takze ve ctvrtek v 11h nastup do nemocnice, odpo vysetreni interna atd. a patek cisar. ta dr. rikala potom, ze jsem udelala dobre, ze si nema cenu hrat na hrdinku. jinak kontrolni monitor potom uz ok. tak co rikate devcata? sice jsem se chystala psychicky na porod normal, ale myslim, ze cisar je lepsi. Jeste rikaly, vzhledem k tomu, ze se otevirani neposunulo, tak by to bylo hodne tezky. cisar zvladnu, ne? vzdyt jsem postoupily dve revize behem dvou let a toto je taky operace takova podobnejsi, no.

sarlotta
16. bře 2010

Mabe ahojík 🙂 tak v pátek tu už bude Anička s náma... jééé mám husinu úplně. To je krásné 😉

To víš, že to zvládneš, neboj. Já měla císaře pro nepostupující porod a taky jsem to zmákla. Ty budeš odpočinutá, vyspaná. Neboj se, jizva samozřejmě bolí, to je jasné, den po operaci Tě budou nutit už vstát a rozhýbat se aspoň k umyvadlu, ono to pálí a tahá na břichu - je to nepříjemné.. ale čím víc budeš chodit, tím líp🙂 No a kojeníčko taky zmáknete, často přikládat a poprosit sestry aby Ti malou dávali třeba i na hadičku se stříkačkou s mlékem k prsu - hlavně aby se stimulovalo prso na tvorbu mlíčka 😉

Přemýšlíš o celkovce nebo o epidurálu k porodu ?

mabe
autor
16. bře 2010

sarlotko, ahoj, jojo, patek to jisti. epidural bych asi chtela, abych ji videla a tak. co ty na to rikas? co si mela? jinak jak dloho se lezi na jipce? u KP bych stejne byla dost nastrihla, takze budto spodek nebo podbrisek rozbitej. mala bude na novorozeneckym a oni me ju na tu jipku budou donaset nebo az na normalni pokoj?

nefertitka
16. bře 2010

ahojte....
mabe a my ze uz rodis;)podla mna si sa dobre rozhodla,neviem teraz povedat,ako by som uvazovala ja,ale myslim,ze naco sa trapit s nejakym porodom,ked mozes ist hned na cisarsky a s tou ranou mas pravdu,je to jedno,ci je to na bruchu alebo dole...ja osobne by som mozno skor zniesla tu ranu na bruchu,lebo to dole ma tak strasne dlho bolelo,ze som fakt skoro mesiac a pol nevedela ako mam sediet,a hlavne pri kojeni..a ked mi kazali ,ze sadnite si a odsavajte...no nemohla som sediet...s tym nosenim na izbu ti neviem poradit,to skor bambi...ona mala cisarsky

sarlotta
16. bře 2010

Mabe já rodila 16:25 a na jipce jsem byla do druhého dne do 13:30... malého mi ukázali jak jsem se vzbudila - někdy večer to bylo - jsem poprosila sestru, pak jsem zas vytuhla🙂)... a pak mi ho nosili na kojení až na normal pokoj. Na celý den mi ho dali za 3 dny, celkem sem tam byla 7dnů.
Měla jsem celkovku, i když jsem epidurál měla napichlý.. ale byla jsem moc unavená a roztřepaná po tolika hodinách kontrakcí. Analgetika fungují dobře ale tak na půlku doby co Ti je dávají, takže 3 hodiny dobré a 3 hodiny se jizva začne ozývat a pak Ti zase něco píchnou. Ten epidurál byl fajn, že sem neměla jehlu v lokti🙂)

Manžovi rovnou řekni, že si bude muset vzít volno aspoň 14 dní aby Ti pomáhal... hlavně vařit, prát, věšet... jinak o malou se postaráš v poho... normal jsem kojila v sedě po 4 dnech 😉 na polštáři.

nefertitka
16. bře 2010

ano mili,v tatra banke,ono zalezi aj kde robis a s kym a tak;) u nas kazdy len nadaval...hlavne na sefku...vsak ta od nas chcela veci kadejake a ani netusila co je nasou naplnou prace a isla byt mudra,mali sme jednu,ta bola super,no a potom nastupila ta druha a odvtedy to slo dole vodou.Nemala ani snahu sa trosku naucit,co my ostatni vlastne robime...no to je na dlho...a uz degradovala na "obycajnu" timleaderku🙂 😀 ...vsetci sa z toho tesia

sarlotta
16. bře 2010

Mabe neřeš vůbec kdy Ti malou dají, že budeš bez ní... budeš ráda, že si odpočineš, fakt🙂))

nefertitka
16. bře 2010

ale zas nie kazdeho ten nastrih alebo roztrhnutie dole az tak boli...niekto sa natrhne malo,niekto sa cely potrha a niekto sa vraj nenatrhne vobec...hm...ale u teba by to podla mna s tym KP bola horsie...moja mam tak rodila moju sestru a tiez bola vraj na franforce

mabe
autor
16. bře 2010

nefi, kdyby byla mala, tak jdu do normalniho, ale takhle a jeste kdyz sem se vic neotevrela. a to ja myslela, ze se otviram a porod je na spadnuti 😀 . to bude asi tim, jak je velka a uz tam nema zadny misto, tak hodne tlaci.¨

sarlotko, ty si mela delany cisar akutni, ze? to nebyl planovany, proto jsi mela kontrakce. u normalniho nejsou, ne? mozna to bude znit jako blba otazka. 😲 takze muzu pocitat s tim, ze v sobotu uz budu na normalnim pokoji a budu se muset hejbat, takze muzou prijit nasi a uvidi i anicku. az tak ta jizva boli, ze to chce 14 dni? kazdopadne tyden urcite. ja pocitam, ze by me mohli pustit tak v ut,st. a na te jipce lezis pod pristrojema prikurtovana?

nefertitka
16. bře 2010

boli mabe,ja mozem podla seba posudit,ako ma bolela jazva po obycajnom slepaku...nemala by si doma moc prepinat sily..ako pise sarlott,aspon 2 tyzdne by som aj ja tomu dala

mabe
autor
16. bře 2010

budto by me bolel spodek a to bych byla hodne nastrihla nebo jizva

sarlotta
16. bře 2010

jj, Mabe akutní... no spíš pro nepostupující porod...otevřela jsem se málo a trvalo to dlouho. Nebudeš mít žádné bolesti, uspí Tě nebo dají epidurál a udělají císaře. Jizva bolí.. je to větší řez, hlubší a cca 15cm dlouhý - aby prošla hlava. Na jipce nejsi přikurtovaná, leda že by ses nějak blbě budila z narkozy🙂 sestra chodí co 15minut tě kontrolovat, nejspíš Vás tam bude víc, na jedné ruce máš tlakoměr a na druhé asi jehlu s analgetiky, nebo infůzku.

druhý den budeš určo na normal pokoji a pozvala bych asi jen manžu... budeš unavená, ospalá. On si může pro malou zajít na novorozenecká sám, neboj sestry mu ji dají🙂 nemusíš chodit Ty. Rodiče bych zvala až další den.

taky budeš mít po operaci v jizvě dren s takovou plastovou nádobkou.. tam se odvádí krev... líp a rychleji se vyčistíš a děloha se líp stáhne🙂

Uvidíš jak budeš jizvu zvládat, mě dělalo problém vstávat, chodit do schodů a dlouho stát, třeba nad přebalovákem. Smát se , kašlat... ale chodila jsem normal na záchod a do sprchy to se dá.

mabe
autor
16. bře 2010

sartlotko, ja mam na zachod 7 schodu. 😝 a do koupelny 10 schodu. takze budu mit katetr na curani a v kazde ruce neco...takze budu muset lezet v ten patek az v sobotu jak me daji na pokoj budou chtit se hejbat?

bambi7
16. bře 2010

cafte babulky

no mabuska som rada ze sa rozhodli pre cisarsky bude to jednoduchsie 😉 pre vas obe
co sa tyka cisarskeho podla mna to boli tiez dlhsie aj ked si sadas aj lahnes....a ked kasles ani nepovies je to operacia brucha ale neboj da sa to....a zalezi na tebe ...ja som sa moc snazila aby som bola co najskor s malou 😉
vsetko sa da a kazdym dnom to bude lepsie......a ty si sikulka a zvladnes vsetko a hlavne ze anicka bude vonku a nebudete sa trapit.....
podla mna vsetko my vyhodu aj nevyhodu,ale urcite to zvladnes 🙂

mabe
autor
16. bře 2010

bambi, ahoj, urco je to nejlepsi. a ty si mela epi nebo celkovou anastezii?

bambi7
16. bře 2010

mabus mala som spinalnu -umrtvenie od pasa dolu

mabe
autor
16. bře 2010

a jakej je rozdil mezi spinalem a epiduralem? muzes mit to vysvetlit? mas cas, nechci te zdrzovat. tedka uz zacinam vic byt klidnejsi. sice jsem videla video cisare, dobre rezba,ale zase anicka bude rychle venku a snad ji nic nehrozi. a u me - snad me dobre zasijou a vycisti. jejda, uz jenom zitra a pak uz to bude.

bambi7
16. bře 2010

jasne ze mam cas na teba 😉 len som dala malej kasu a uz je napapana tak to rozpisem

bambi7
16. bře 2010

no epidural -ten tlmi bolest ale mamicka citi kontrakcie aj ked slabsie aby vedela kedy tlacit

a spinalky je umrtvenie od pol pasa dole to znamena ze mozu rezat nic necitis a pritom si pri vedomi a uvidis anicku hned 😉

no je to mabus operacia predsa rezu viac vrstiev ale neboj zvladnes to a hlavne budete ok co som rada

mabe
autor
16. bře 2010

bambi, takze ne epidural, ale spinal. 🙂 jee, ja se tesim. jak jsi na tom byla s navstevama? me rikaly holky, ze dalsi den, coz je sobota, tak jenom manza, ze urco nebudu mit energii. ale oni zase dedecci a tak budou chtit videt malou.

sarlotta
16. bře 2010

Mabe rodinka se o 1 den nepotentí.. domluv se s nima dopředu, že jim napíšete míry a kdy mají dojet, ju. A aby to respektovali🙂

bambi7
16. bře 2010

mabus zalezi ci budu robit spinal to sa musi lezat 24h len lez a nedvyhaj hlavu aby ta potom nebolela a mas zavedeny mocov,kateter ale to nic nie je a potom mozes stat a ist sa osprchovat ale vsetko pomaly inak to ani nejde....
ked robia v celkovej anesteze -ze ta uspia celu tak sa lezi ze 12hod aspon tak mi bolo povedane ale mne robili spinalku.....

bambi7
16. bře 2010

no a navsteviu som nemala iba muza ale cez dvere presklenne pokukali malu to poprosil moj sestricku a ta im ukazala malu 😉

mabe
autor
16. bře 2010

sarlotko, jasnacka, ze to nebudu hrotit.

bambi, ja bych chtela spinalku, abych byla u toho. a ten epidural se teda u cisare nedela?

bambi7
16. bře 2010

to zalezi na personale ale ak tvoj poprosi sestricku malu urcite babke a dedkovi ukazu na chvilocku

bambi7
16. bře 2010

ne epidural je len na tlmenie bolesti to by nemohli rezat ved by si citila auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

mabe
autor
16. bře 2010

uz mam jasno 🙂

mabe
autor
16. bře 2010

uvidime, jak bude nase prcina velka. jestli ji ty vecicky vubec budou, co mam doma. 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru