Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

sarlotta
26. bře 2010

Večer je normální, že jsou miminka nevrlá a trvá jim delší dobu usnout, je fajn dodržet stejnou dobu koupání a mazání olejíkem- to si zkus užít jako malou masážku- všechny prstíčky🙂 někde v teple, aby ji neofouklo. Pak nějaké hraní a mazleníčko a nakonec kojení do uspání🙂) a v pokojíčku potom vyvětrat a aby tam bylo těch 20st dokud to půjde...

mabe
autor
26. bře 2010

elly, diky. ale jenom kdyz spi 🙂 . dokaze se pekne rozcilovat. kdyz ma hlad a jeste je brzo, tak ji dam dudlika, jinak to nejde, ale ona za chvilku zjisti, ze to neni prso a vzteka se, kejva hlavou sem a tam a chyta nerva. 😀

sarlotko, takze muzu byt v klidu. ja bych byla radsi kdyby mela vecer klidnej, ale co uz.

mabe
autor
26. bře 2010

jo a jinak uz mame vse pro stavebni povoleni, konecne. 😝 takze pristi tyden architekt, dodelat projekt a dame to. snad zacneme teda letos aspon tu hrubou.

sarlotta
26. bře 2010

Mabe no tak o tom si nech zdát🙂 já kojila normal do 11 hodin tak do 1 roku... malý spal 3x denně a budil se kolem 6, takže dřív nezabral🙂

mabe
autor
26. bře 2010

sarlotko, ja budu rada, kdyz budu kojit cca 3h. bojim se, aby nebyla prepita a neblinkala, nemela prdiky.

mili1
26. bře 2010

Sarlotka aj ja som kojila viac krát do dna,,,, 😉 mab nemusis dodrziavat presne 3 hodiny , to nevadi ak ho prilozis aj skor, mne radili ze kludne môzem ,, niekedy sa len napije...to je dobre že papá,, vyrastie 😉

sarlotta
26. bře 2010

Mabe uvidíš jak to půjde, v začátku je potřeba prsa dost stimulovat aby se mlíčko pěkně dělalo, pak se frekvence kojení snižuje.
přepitá nebude, miminko nepije když nemá hlad. Samozřejmě nemusíš na každé zakňourání vytahovat prso, ale ten dudlík bych si nechala spíš na ven, když jedeš s kočárek a prcek se Ti vzbudí kousek od domu ať nejedete se sirenou🙂 doma spíš pochovat a nebo nakojit🙂 Prdíky mají spíš děti na UM, kojené tolik ne a když si koupíš probiotika pro sebe a budeš kojit, tak bude malinká spokojená🙂
není to vždycky hlad, i žízeň je🙂

mabe
autor
26. bře 2010

sarlotko, probiotika jsu co?

ellysa
26. bře 2010

mabuš to sú tabletky, ako vitamíny, ja beriem Lactobacyly 5 po otvorení to treba mať v chladničke, keď pošleš manžela do lekárne, určite mu poradia 🙂
pre sarlott, ja sa činím a čo ty?

sarlotta
26. bře 2010

elly neštvi mě🙂) ale dneska jsem si koupila ve městě vlnu special na čepičky🙂 tak zkusím večer🙂

ellysa
26. bře 2010

sarlott mňa to nejak chytilo, ešte využijem čas, potom už budem myslieť na iné veci 🙂 a inak aj túto som pár krát párala, aj keď som mala návod musela som si ho upraviť, takže ak to nepôjde hneď nezúfaj stačí buď menej alebo viac pridávať 🙂

sarlotta
26. bře 2010

jasné, hlavně se zabavit... já mám právě už asi 6 přikrývek v různých barvách🙂))) tak musím zas něco jiného dělat🙂

mabe
autor
26. bře 2010

holky, tak ja se pred chvilkou tak vydesila. malou jsem nakojila, pak ji dala lehnout a slysim chrceni, tak se jdu podivat a ona blinkala z pusy i nosu. tak sem ji hnedka zvedla a trepala s ni. chvilku byla takova drevena, tak jsem se lekla, aby si nevdechla. sla jsem nahoru za babickou (manza je na zapase), jestli je vse ok a pak uz mala zase radila. ja se tak vydesila, kdyz zvracela i z nosanku. byl to jeden hrk, ale uplne me to dostalo.

mabe
autor
26. bře 2010

sarlotko a poradis nejaky?

aanda
26. bře 2010

mabe, no parada, ste domka... to je super... hlavne nech ste ok...a nech Anicka pekne rastie 😉

aj nam Samko grckal a zadusal sa s tym ako to popisujes ty.. ja som ho vzdy otocila tvarou k zemi a chytila som ho pod brusko a hlavicku som mu od spodu tak podoprela aby to z neho vytieklo.....
ten prvy mesiac sa mu to stalo asi aj 6x... po tom ako to mal prvy krat som ho vzdy davala na bok lezkat a chrbatikom som ho oprela o bok postielky...... doktorka mi povedala, ze to preto sa s tym zadusal, lebo este nema vsetky reflexy vyvinute...

davaj na nu pozor, moze sa jej to zopakovat.... verim ti, ze si sa velmi vylakala.. ja som sa taaaak hrozne prvy krat klepala ked mi to urobil.....
drzim palceky... pa pa

bambi7
27. bře 2010

dobre ranko
mabus aj nam sa to stavalo ja som domi vzdy dala do lehatka do trochu zvys.polohy a pockala a potom bolo ok mala casto vracala tusim aj do 5M......ale nebojkaj vsetko prejde .....

bambi7
27. bře 2010

este som tu elly krasne brusko a dakujem za radu uz som kukla malu anicku a je prekrasnaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

mili aj nasa cupita a je to parada tak sa tesi ja uz stojim ked nemozem ale domi dupka nohou ze ideme 😀

tak babulky krasny vikend

nefertitka
27. bře 2010

ahojte....
aj ja vam prajem pekny vikend,trochu som nakukla,hlavne ako sa dari mabe;)
mabe,ked ju dokojis,nechaj ju aspon 20 minut vo zvislej polohe,alebo nasikmo,poloz si ju na hrud alebo tak...

co sa tyka toho prepapavania sa,nam sa Nikolka prepapavala a potom takto grckala...dieta sa moze prepapkat,hlavne do troch mesiacov,nam to dr.vysvetlovala tak,ze nedostava este signal do mozgu,ze uz je syta,preto by len papala a papala...takze aj to kojenie podla mojho nazoru s mierou,nam lekarka,ked sa toto dialo kazala dat papat najskor az 2 hodiny od posledneho papania...ale spytaj sa na vsetko radsej vasej lekarky.Kazdy zas ma na to iny nazor,ale my sme bolli nazorna ukazka pazraveho babatka...no ale potom sa to zial obratilo,ked chytila kolku a reflux,to uz zas nechcela vobec...bolo to celkom tazke obdobie mozem povedat....

tak mabe krasny vikend s Anickou....🙂

sarlotta
27. bře 2010

ahojky holky🙂

elly dívej co sem spáchala včera večer🙂

mabe
autor
27. bře 2010

Ahoj holky, tak mala spala v noci porad krome teda kojeni. Dopo dneska spala na rukach, ale do postylky ne a ne. Od 13h do tedka spinkala a tedka se ji taky nechce. Ale jinak v pohode. Tatka je nachlazenej, snad to anca od neho nechytne.

sarlotko, ty ses tak sikovna. 🙂

sarlotta
27. bře 2010

Díky Mabe, tady je ještě jedna🙂

Mě prcek v postýlce nespal přes den do 1 roku až pak se uráčil... do té doby jsem spíš jezdila s kočárem nebo kojila do usnutí a pak mu šupla plenku k bradičce a tajně se vyplížila🙂))

mabe
autor
27. bře 2010

sarlotko, ty si jezdila po doma s kocarkem? a co to nachlazeni? muze ji nejak moc ohrozit? ja si bez manzelove pomoci to tedka nedokazu predstavit.

sarlotta
27. bře 2010

nene venku🙂 každý den i 5 hodin, malý se narodil začátkem července a fakt jsem trajdala až do Zimy, napodzim jsem se vracela domů už svítily lampy 😲 😉
Večer jsem ho dala spinkat.. kojilo se asi 5-6x a dopolko vydržel tak do 9 spát a pak byl vzhůru a kolem 12 jsem vyrážela ven. večer pak koupání.

no a taťka žádné pusinkování malé, maximálně do kočárku, za nějakou rýmu Vám to fakt nestojí 😉

mabe
autor
27. bře 2010

my jeste nemuzeme ven. tatka me pomahal s hojdanim. tak jsme se tedka domluvily, ze si udela pauzu

sarlotta
27. bře 2010

no jo, není nejlepší počásko a bříško Tě musí ještě dost táhnout co ? 😒 Ale pořád lepší než v Lednu do sněhu🙂 brzo bude dobře a užijete si Jaro i Léto celé, to bude super🙂

mabe
autor
27. bře 2010

praveze to hojdani porad je na me dost. musim to zvladnout 😝

sarlotta
27. bře 2010

Mabe no jo🙂 když malá spí, tak spi taky 😉 ono to jinak nejde... to se zlepší🙂

mabe
autor
27. bře 2010

mas pravdu. tedka me spi v rukach a jakmile ji chci dat do postylky, tak zacne rvat

sarlotta
27. bře 2010

hmm měla jsem to samé 😅 😠 nejlíp když usnul u kojení a prso mu vypadlo z pusy 😀 pak šel jakž takž přendat někam, ale jinak jakoby měl alarm🙂 zabudovaný🙂)))) ta plenka na pusinku pomáhala, že myslel, že tam jsem🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru