Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
27. bře 2010

jakoi jak plenka na pusinu? prestalo to za jak dlouho?

sarlotta
27. bře 2010

no když ji položíš na bok na spinkání a dáš k pusince, na bradičku složenou plenku látkovku bílou, ne přes pusu 😉 ale aby se jí dotýkala tváře.

Mabe za jak dlouho ? mnooo čoveče ty první 3 měsíce určitě jsou takové, pak se začne otáčet a víc si hrát,bude víc vzhůru a líp potom spinkat. takže já jsem radši drandila s kočárem🙂 jinak bych furt jen kojila 😉 i tak jsem kojila furt 😅 😎

mabe
autor
27. bře 2010

ahojky, tak mala porad nechce spat v postylce. uz nevim, co s ni mam delat. v naruci jo a pak v postylce zacne radit. babicka rikala, jestli nemam ridky mliko, ale to by nespala v naruci, ne?

ellysa
27. bře 2010

no teda sarlott super, mohla by si mi napísať návod do IP? 😀
a na čo akože dávať tú plienku, kvôli pogrckaniu, či ako? musím tu teraz nabrať rozum, aby som potom mohla machrovať 🙂 .
mabuš ževraj niektorým bábätkám pomáha keď im dáš do postieľky niečo, čo vonia po mame, niektoré baby dávali nevypranú podprdu 😀 , neviem, ževraj to niekedy zaberie

sarlotta
28. bře 2010

Dobré ránko🙂

Mabe houby řídké mléko.. nic takového není... buď se mlíčko dělá nebo nedělá... když budeš kojit jak si malá řekne budeš mít mlíčka dost akorát pro ni... všechno se to musí ustálit. No a na druhou stranu, tak ji tam po kojení polož a může si taky trošku zaplakat, aby sis zašla na záchod nebo tak... né 5minut, ale hlasivky se taky musí trénovat... ničeho se neboj děláš to dobře. kolotoč nad postýlku s melodií. nenech se ukecat na dokrm když máš mlíčka dost. Hladné miminko by řvalo a řvalo jak tygr 😉

Co zkusit mimivak ? na nošení... třeba v něm líp usne a bude se TI líp v něm odkládat třeba na postel🙂

Elly no jasné.... musím Ti mooooc poděkovat za návod🙂))) děkujííííííí a za inspiračku🙂 ještě zkusími ten druhý vzorek🙂

tu plenečku jistě pod miminko do postýlky ano... ale ještě special ke tvářičce aby si myslelo že jsi tam furt a Ty si můžeš na chvilku hodit nožky na stůl🙂 Některá mimuša jsou mazlíci.

mabe
autor
28. bře 2010

Dobre ranko devcata, tak v noci jaks taks. nespala 2h mezi jednim kojenim. tedka zase radi, chvilku ticho a pak zase rev. manza ze ji mam nechat lezet v postylce, ale to nejde. ono breci hystericky az nemuze popadnou dech. pak ji hojdam, vsechno v poho a pak z niceho nic rev a neda se to skoncit.

sarlotko, mlicka mam asi fakt dost. ona by rvala klidne pul hodiny, ale me to po par minutach rve srdce. vypada to, ze ma porad hlad. porad hleda prso. taky jsem premyslela, ze koupim satek nebo tak neco, bude u me a ja ji nemusim hojdat v rukach a neco udelam. spis me pripada, ze ma prdiky, nevim co na to. pry nejaky kapky. vcera vecer jsem ji nechala na prebalovaku nahou a tryskem me pokadila celou mistnost.

ellysa
28. bře 2010

ahojte,
mab no možno ju naozaj trápi aj bruško 😒 , skúste masírovať cvičiť nožičkami, dobré sú ževraj kvapky sab simplex, možno tie probiotiká papaj, čo radila sarlott...
no my sme kúpili manducu a ešte chceme kúpiť tú závesnú hojdačku, mám kamošky, čo im veľmi pomáha, keď je bábätko plačlivé, tak uvidíme http://www.latkovky.sk/produkt-detail/hacka
ono bábiky plačú pre hocičo, hlad, teplo, zima, bruško, ušká, pocikanie, pokakanie, niekedy len z nudy, časom určite prídeš na to, čo ju trápi 😉

mabe
autor
28. bře 2010

holky, tak novinky: mala dostala v poledne najest do syta - 30minut - 15 minut z kazdyho prsa az do usnuti, pak spanek 3h a pak jeste jednou a hnedka spanek. tedka jeste spinka a uz je to 3h. jsme zvedavi s manzou co bude delat v noci? snad spat. bylo by fajn, kdyby to breceni a nespavost predtim byla tim malo jezenim.

ellysa
28. bře 2010

mabuš super, Anička je pokladík 🙂
klop klop nech vám tom vydrží 🙂 🙂 🙂 🙂

sarlotta
28. bře 2010

Mabe prober si taky pořádně co jíš Ty 😉 žádné bublinky, nekořenit, nejíst tučná a mastná jídla, nejíst čerstvé pečivo, luštěniny.
Zkus fenyklový čaj pro sebe, čaj na podporu kojení, meltu.

elly to vypadá úžasně🙂 a cena ?

dadqa86
28. bře 2010

Ahojte chcela by som sa opytat som uz po druhom potrate asi mesiac a zaciatok druheho doktor mi povedal ze po 3-mesiacoch by sme sa mohli snazit o dalsie vie mi niekto poradit ci mam cakat do vtedy alebo nemam?Dakujem a pekny den prajem.

sarlotta
28. bře 2010

dadga tohle Ti nikdo neporadí, to je na Tobě.... záleží jak probíhala těhotenství, kdy se to stalo 😒 ve kterém týdnu, zda jsi byla na revizi nebo to odešlo samo.
Taky by sis měla nechat udělat genetické testy po dvou potratech a ty trvají cca 6týdnů než máš výsledky. 😉

dadqa86
28. bře 2010

sarlotta: Mne sa to stalo vo Februari a bola som v 11tt len plod som mala na 4,az 5-mesiac ja som mala normalny porod po porode som mala aj 6-stonedielku takze neviem,ale menstruaciu som mala prvu po 6-sto nedielke..takze neviem

dadqa86
28. bře 2010

sarlotta : a potrat sa mi stal preto lebo som mala infekciu kvoli psovi......Lepsie povedane mam zakaz byt v blizkosti zvierat ak chcem mat dietatko ☹

sarlotta
28. bře 2010

dadgy promiň moc tomu nerozumím poprvé v 11tt a podruhé 4-5měsíc a předčasný porod ? nebo jak ?

dadqa86
28. bře 2010

sarlotta :Neee bola som v 11tt tehotenstva len ten plod bol velky na 4-mesiac kvoli tej infekcii co som mala mi to zasiahlo plod a zacalo sa to nejak rychlo vyvijat a rast......

sarlotta
28. bře 2010

aha, to je strašné, chuďátko ☹ 😒 no po předčasném porodu bys měla nechat tělo určitě odpočinout ty 3 měsíce, aby se Ti dobře vyčistila děloha. Kontryhelový čajík na tvorbu sliznice a kyselinu listovou. Určitě počkej jestli Ti další MS přijde normálně po 28-30dnech abys měla pravidelný cyklus a pak bych to už zkusila. Jestli Ti na gyndě dělal doc utz a v děloze už nic není-žádná tekutina nebo zbytky.

dadqa86
28. bře 2010

sarlotta : ja som bola na kontrole nedavno aj na utz a ze vsetko je v poriadku sprvoti nebolo lebo mi tam nechali placentu z malej,ale ta mi uz vysla vonku takze zevraj som v poriadku...aj tak by som mala cakat 3-mesiace?

ellysa
28. bře 2010

dadqa86 v prvom rade je mi veľmi ľúto,čo sa ti stalo ☹
Kedy začať znova? Hlavne ako sa cítiš. Ja by som určite aspoň tie tri mesiace počkala, navyše u teba to už bol väčší zásah do organizmu, bude mu treba viac času kým sa spamätá, ako písala sarlott piť alchemylku, jesť kyselinu listovú, hlavne myslieť pozitívne, zdá sa to dlho, ale ono to prejde rýchlo, my sme sa začali snažiť po 5 mesiacoch. Držím palce 🙂
Sarlott u nás to stojí 68 EUR, to je na české krát 25? Neviem aký je teraz kurz, určite do dvoch tisícok. Mne to poradila kolegyňa, má vnúčika predčasne narodeného a mal strašné problémy s refluxom, celkovo trávením, plakal im 4 mesiace potom to kúpili a hovorila, že tam bol vždy kľudnučký, je aj téma tu na koníkov aj niekde na českom fóre som našla a maminy ju chvália, my do nej určite ideme 🙂

mabe
autor
29. bře 2010

ahoj holky, tak zatim dobry. mala ponocovala od 8-10h a pak papat, a spanek a do 9h s prestavkama 3h na kojeni. tedka ji mam u sebe od rana, nechce se ji byt samotne v postylce. poslouchame country jako v tehu, mamka ji zpiva a ona spi. ze by to kojeni delsi zabralo? sem tam poplace, ale ne hystericky. 🙂

nefertitka
29. bře 2010

ahoj mabe...vidim,ze uz hajkate lepsie;) super...
nam vraveli v nemocnici,ze aj ked sa to nezda,dieta citi,ked si ho donesu domov,ze prislo do noveho prostredia,tak moze byt aj to,ze uz si zvyka;) a moze to byt aj kojenie...hocico🙂

sarlotta
29. bře 2010

ahojík holčinky tak KO na gyndě v pořádku mimísek je vzorně hlavičkou dolů🙂 😎

sarlotta
29. bře 2010

Mabe to víš, že si musíte najít svůj styl kojení a svůj čas, žádná mamča tohle neumí od přírody🙂 prostě vyzkoušet🙂)) jste šikulky šikovné🙂 opravdu základ je kojit jak si malá řekne, pak to půjde dobře.

Elly díky, moc se mi ta houpačka líbí🙂

ellysa
29. bře 2010

sarlott nemáš zač, a gratulujem ku kontrole, aké máš poslušné drobčiatko, že hlavou dole 😀
Oliv sa ani náhodou nechce pretočiť, strašne ju baví kopať mi do mechúra, a už to teda pekne bolí. 😅

nefertitka
29. bře 2010

no to veru mas pravdu sarlotta,ja som pred porodom ani len nesnivala o tom,ze kojenie moze byt taka fuska..normalne som z toho mala az depky,najprv sa mi upchali mliekovody,potom ma to strasne bolelo,nikdy som nevedela,ci uz ma mala dost(aj tak nam kazali vzdy radsej prikrmit,kedze mala nizku vahu) a tak...normalne som sa toho zlakla..mala som z toho hrozne negativne pocity...potom sa to upravilo

nefertitka
29. bře 2010

no a vela krat mala nechcela,alebo zaspavala pri tom,radsej mala flasku,na ktoru ju naucili uz v nemocnici...tak som kojila a prikrmovala 6 mesiacov...kazdu chvilu som aj odsavala,vela som pila,nech je mliecka vela,ale nejak som vzdy ledva odsala 30 ml...no neva,co uz,je to za nami...ale bola by som stastna,keby bola nikolka cisto len kojena aspon do tych 6 mesiacov

ellysa
29. bře 2010

baby aj ja mám z toho najväčší strach, moja mama, sestra ani svokra nekojili, ževraj jednoducho nemali mlieko, tak sa bojím aby so nebola ten istý prípad,ale snažím sa.
Už poctivo nosím formovače bradaviek, lebo ich mám ploché, zdá sa mi, že to trošku zaberá 😅 ale inak vôbec netuším, čo budem robiť, tiež by som bola šťastná, keby to aspoň pár mesiacov šlo, no uvidíme

mabe
autor
29. bře 2010

holky, poradite me s ocickem? dneska se anicce delaji u jednoho cicka ospalky a je takovy trosku tekouci. jestli mam jenom borovkou vytirat nebo radsi zavolat dr.? na ko jdeme ve stredu, normalne pres neho vidi.

a je normalni, ze ma po sobe fleky? vzdycky se objevi jinde. tedka ma na brisku cerveny skvrny. kdyz nema teplotu a neni to nijak zvlast zarudly, tak to muze byt reakce na jidlo a tak, ne?

sarlotta
29. bře 2010

Mabe pokud není očko opuchlé, červené dokola, nebo červené žilky, pokud není ten sekret zelenožlutý, pokud jsou to jen čisté slzy tak to nevadí, jen to utři borovou vodou, ves tředu se zeptáš. Může mít neprůchodné slzné kanálky, sleduj jestli slzí často. je to dost běžné mi s tím taky bojovali, na oči to nemá žádný vliv toho se neboj.

Ty flíčky nevím- spíš suchá kůže - ekzémek... alergie na jídlo by se objevila spíš na pusince- na líčku. ale tak nejíš nic zvláštního ne ?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru