Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
29. bře 2010

elly,ak sa ti mala nenarodi predcasne,nemyslim,ze by ju ucili na flasku v nemocnici,budes si ju vela prikladat a mliecko sa bude tvorit...vela pi a odporucali mi tam lekari pit vineu🙂 ze sa z nej vraj tvori viac mlieka...ale musis ju zbavit bubliniek.Ja som aj nedavno citala v mama a ja faktory,ktore ovplyvnuju tvorbu mlieka,resp.kedy sa tvori malo mlieka,ja som tak pekne zapadala do vela bodov ze az..ked sa dieta narodit skor,ked ma nizsiu vahu,ked sa hned od zaciatku nepriklada,ked sa mu da flaska a zvykne si na dudlik a podobne,skoro vsetko sme splnali.Ja som o kojeni nevedela nic,teraz keby mi povedali,ze dajte jej zakazdym aj umele mlieko,uz to asi neurobim,radsej by som si ju prilozila aj kazdu pol hodinu...no ale bola som vtedy neskusena...doslova som sa aj nalievala cajom pre kojacie matky a nejak nepomahalo,potom mala Nikolka problemy s bruskom,tak uz vobec nechcela ani didu ani flasku...no a mlieko sa stratilo.Najviac ma vytacalo ked na to nedonosenecke donasali matky 200 ml mlieka a tak,za den pomaly aj liter alebo viac a ja vzdy iba nejakych 50 ml za cely den a to som len odsavala dokola...bradavky som mala total znicene...
proste casto prikladaj,vela pi,odsavaj,ak by mala dlhsie hajala....podla mna vtedy by to malo ist;)

nefertitka
29. bře 2010

mabe,my sme tiez mali nieco podobne s tym ockom a preslo to samo...keby neprechadzalo,volaj lekarke,ona ti poradi...nam na to radila ophtalmoseptonex...vrraj su to neskodne kvapky,len na vycistenie ocka..a tie fliaciky tiez neviem...hm....

mabe
autor
29. bře 2010

nefi, tak diky. ja jeste pockam, ma to od rana. na kontrolu k dr. jdeme ve stredu, tak to by melo stacit. mozna se trosku zpotila pod dekou, tak ji ty fleky naskakaly. jedla si nejak jinak nez v tehu, kdyz si kojila?

ellysa
29. bře 2010

no babule ešteže vás skúsené maminy máme, ja som inak úplný dement a ím viac sa to blíži, tým mám viac pocit, že neviem, čo s tým malým človečikom budem robiť, asi budem mať mamu non stop na telefóne 😀

nefertitka
29. bře 2010

ano mabe,mala som skoro dojem,ze nemozem nic jest;) ziadne exoticke ani citrusove ovocie,ziadne strukoviny,nemalo by sa vraj pit mlieko,ziadne bublinkove napoje....ziadna cokolada...

nefertitka
29. bře 2010

elly,velmi rychlo sa zabehas neboj🙂 kazda ma taky pocit;)

nefertitka
29. bře 2010

mabe, tu som nasla clanok:
Pri dojčení predáva mamička dôležité látky a živiny svojmu bábätku. Materské mlieko je ideálne pre dieťa svojím zložením, no dojčiaca žena by mala dbať aj na kvalitu svojej stravy pri dojčení. Zloženie stravy totiž veľmi ovplyvňuje kvalitu i chuť materského mlieka a z niektorých potravín v jedálničku matky môže mať bábätko rôzne problémy.

Pri dojčení teda platí, že strava má byť pestrá a vyvážená, aby aj matka aj dieťa mali dostatok všetkých potrebných látok. V tomto období nie sú vhodné žiadne diéty, ale nemusíte sa ani prejedať, aby ste mali dostatok materského mlieka (prejedaním si vyššiu tvorbu mlieka nezaistíte, avšak môže sa to podpísať na vašej váhe).

Snažte sa jesť čo najzdravšie a vyhýbajte sa všeobecne nezdravým jedlám, ako sú vyprážané a príliš mastné pokrmy, sladkosti či majonézové šaláty a podobne. Taktiež by ste nemali konzumovať potraviny, ktoré sú častými alergénmi – patria sem citrusy, jahody, paradajky, kakao, rôzne oriešky a ani „nafukujúce“ potraviny ako kapusta, kel, strukoviny, cibuľa a podobne. Veľakrát platí pravidlo, že to, ako niektorá potraviny vplýva na mamičku, taký vplyv bude mať aj na bábätko. Teda, ak vám napríklad cibuľa alebo pór po konzumácii spôsobuje kŕče v bruchu, s veľkou pravdepodobnosťou bude bolesťami bruška trpieť aj vaše bábätko.

Niektoré bábätká reagujú bolesťami bruška a ďalšími problémami aj na kravské mlieko. Preto aj s ním radšej opatrne.

Každé bábätko je iné a niektoré mamičky môžu jesť čokoľvek, pričom bábätko žiadne problémy nemá. Opatrné by mali byť najmä matky detí, u ktorých je pravdepodobný výskyt alergie (napr. ak sú rodičia či súrodenci alergici). Tu treba byť v strave radšej naozaj opatrná a dôsledne sa vyhýbať alergénom.

Samozrejme, tieto obmedzenia netrvajú večne a opatrnosť treba najmä v prvých mesiacoch. Postupne môže mamička začať skúšať jesť aj problematické jedlá, no vždy treba sledovať reakciu bábätka a v prípade akýchkoľvek problémov, danú potravinu prestať konzumovať, prípadne sa poradiť s detským lekárom.

sarlotta
29. bře 2010

Mabe jez polévky, vývary masové, zeleninové, vařenou, dušenou zeleninu. brambory, rýžu, těstoviny, pečené maso libové. Syrovou zeleninu ne, čerstvé pečivo ne, pálivá jídla ne, čokoláda kakao ne - ale tak zas čtvereček si dat můžeš🙂
o očku sem Ti psala na minulé str🙂

sarlotta
29. bře 2010

mě se malý ohazoval po syrových okurkách.-) rajčata mu nevadila... prostě zkusíš 1 den potravinu sníst a druhý den uvidíš na pusince🙂

nefertitka
29. bře 2010

sarlotta,kedy si zacala davat malemu papat takmer vsetko?bez nejakych obmedzeni?ja sa stale bojim istych veci...ako exoticke ovocie,bravcove maso a take tie veci co vraj mozu sposobit alergiu...ved to ovocie moze rovnako spustit alergiu ci ma dieta rok alebo aj pat rokov,nie?

nefertitka
29. bře 2010

predvcerom a vcera sme prvy krat skusili strukoviny,fazulovu polievku🙂 ta si teda prdkala potom 😀 a este sa na tom smiala 😀

sarlotta
29. bře 2010

no nef, my nemohli dost dlouho pomeranče, mandarinky... cca do 3roků určitě... ani teď mu to skoro nedávám, vždycky se mi po tom oházel na pusině 😲 ale jinak kiwi, banány, ananas... mohl od toho roku a půl asi v pohodě.
Zatím dávej naše ovoce... jabka, hrušky, švestky, meruňky, broskve, nektarinky, lesní ovoce, rybíz, angrešt, jahody... je toho dost🙂

a jinak ryby třeba.. jsem dával od roku a v poho a to vepřové maso taky tak🙂 i jehněčí, telecí, králičí, krůtí..

nefertitka
29. bře 2010

no nic,musim ist,uz je loptos hore;)

sarlotta
29. bře 2010

z luštěnin zkus červenou čočku. je bez šupky🙂 do polévky třeba.
Pak jáhly, kuskus a syrovou zeleninku by měla papat🙂

nefertitka
29. bře 2010

dakujem sarlotta....tak skusim po troske uz aj mozno to bravcove...ryby sme jej uz dali,len tie od hipp a tak....neviem,mohla by aj mrazene file napriklad?asi sa dnes vybereieme na trh nakupit nejake ovocie...tie slivky ma teda ani nenapadli,dobry napad;0) dakovala

nefertitka
29. bře 2010

a aku surovu zeleninu?asi korenovu ze?mrkvu mi napriklad surovu uplne odmieta...len varenu spapa....ale mozem skusit aj kalerab napriklad....co to je jahly?

sarlotta
29. bře 2010

nef nejlíp zkus uvařit vepřové kosti na polévku a to masičko z toho vařené je výborné🙂

mabe
autor
29. bře 2010

nefi, mliko se pry ma pit na prsa

nefertitka
29. bře 2010

skusim;0)dakujem...uz sa snazim vymyslat varit aj tak,aby bolo aj pre nu aj pre nas rovnake...dochutim samozrejme az ked jej odoberiem;0)

nefertitka
29. bře 2010

mabe mne zas vraveli,ze s mliekom opatrne,ze mala moze byt alergicka na kravsku bielkovinu

sarlotta
29. bře 2010

šmarjá se tady ještě naučím slovensky🙂))) všechno odšupkuj🙂)

zeleninu- rajče bez šupky, okurek bez šupky, kedluben, mrkev- kup karotku s natí , paprika ,

jáhly http://saik.czechtrade.sk/jahly

sarlotta
29. bře 2010

mabe místo čistého mléka zkus radši meltu s mlékem🙂

sarlotta
29. bře 2010

a místo klasické mouky si kup kukuřičnou🙂

sarlotta
29. bře 2010

pro nef ta mouka🙂

nefertitka
29. bře 2010

aha tak este raz dik;0) uz aj jahly viem co je🙂
kedluben je asi kalerab🙂)))))))
no idem....pekny den;)

mabe
autor
29. bře 2010

sarlotko, muzu caro? rikaly litr denne

sarlotta
29. bře 2010

Mabe jo myslím, že jo, nevím z čeho to je přesně... jaké to má účinky pozitivní🙂 melta je z kořenu čekanky a je vhodná i pro diabetiky- upravuje hladinu krevní cukru.

mabe
autor
29. bře 2010

takze cerstvy mleko nee? kolik toho muzu vypit?

sarlotta
29. bře 2010

mléko samotné může být alergen, to musíš vyzkoušet. Já bych ho spíš přidávala do kafe bez kofeinu a nebo do melty... to můžeš pít 2-3 šálky 250ml denně klidně.
To bolavé bříško je tím, že se prcek ještě neumí otočit, kolem 3 měs se to zlepší... pomáhá koupání v kýblíku, při přebalování masáž nožičkama na bříško... ať se klíďo pokadí obloukem🙂 hlavně když nebude bolet bříško 😉 a při natírání lehce masírovat. Taky to nošení v šátku pomáhá na bříško - je tam schoulená a bříško se masíruje pohybem.
Po kojení by se nemělo mimi natřípat moc, aby se nedělal pěna z mlíčka v bříšku ale to je těžko co🙂 pak už jen kapičky sab- nebo co se dneska vyrábí🙂

mabe
autor
29. bře 2010

tak ja tedka dva dny pila 1l za den 😕

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru