Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

dadqa86
1. dub 2010

Ahojte baby 🙂 ako sa mate a co mate nove? 😉 dneska mame,ale pekny den a teplucko konecne ide leto 🙂

ellysa
1. dub 2010

dadqa no veru dnes bolo krásne, konečne trochu slniečka, takto je to super, nemám rada zasa také letné extrémne teploty, tak okolo 20 je najlepšie 🙂
moja malinká má už asi desať minút v brušku štikútku, tak ju hladkám a ľutujrm 😒

dadqa86
1. dub 2010

ellysa: No dnes bolo fajne vonku tak akurat 🙂 ja mam zase rada take 30-stupnove horucavi 😀 😀 😀 vtedy mi je najlepsie 😎 Noo nebooj sa to jej prejde ak jej to uz nepreslo 🙂 boh vie ake pocasie bude zajtra 🙂 dufam ze take ako dnes trosku teplejsie by mohlo byt,ale da sa aj tak ako bolo dnes 🙂

bambi7
2. dub 2010

cafte babulky
elly krasna ciapocka ja si idem take objednat cez net 🙂 kedze neviem sama taku spravit 😀

no mala si spinka no tak robim babovku a ideme k nasim ,sestra ide zajtra prec do skotska tak este budeme spolu....inak ani neviem co budeme robit ale asi pojdeme von a poflakame sa....
tak vam prajem pekny den

sarlotta
2. dub 2010

dobré ránečko🙂

nefertitka
2. dub 2010

ahojte...
my sa tiez asi pojdeme flakat von🙂aj ked dnes neni az tak pekne..
vcera sme boli s Nikolkou v pieskovisku,sme ju tam posadili a div sa svete asi 20 minut sa hrala;)))skumala ten piesok,ze co to je a strasne sa divila,ze preco,ked to vezme do ruky jej to odtial odpadava;)teda vysypava sa 😀 ..a samozrejme ho aj ochutnala 😀 😝
pridam par fotiek...a ukradli jej tam formicky,fnuk,som sa poucila,ze si na to treba davat pozor,vsetky deti jej to tam rozoberali,az sa nakoniec nemala s cim hrat🙂
uzite si volne dni a oddychujte;) a keby som neprisla tak vela vody kvoli zdraviu a malo bitky od sibacov;)

mabe
autor
2. dub 2010

dobre ranko, tak vecer naprd zase. mala nechtela vecer usnout. pak se poblila o pulnoci, ale moc. normalne vyhrkla 3x obrovsky mnozstvi. asi ji to papani nesedlo. pak teda s 2,5h kojenim do 6h do rana spala. pak nechtela zabrat az v 8h á v 9h vstavala. tedka usina na rukach, ale krouti se a breci sem tam. asi ji trapi vetry, porad to v ni buble. nevim,co uz mam delat. dieta, caj, kapky - zabira to az za nekolik dnu nebo jak to je?

nefertitka
2. dub 2010

ahoj mabe, nam to cele trvalo az do 4 mesiacov...kvapky jej vobec nezaberali...ale mili pisala,ze im zas kvapky pomahali, tak sa to mozno o par dni aspon trosku upravi

mabe
autor
2. dub 2010

takze tresnovy pecky?

ellysa
2. dub 2010

ahojte
mabuška takto vás trápi bruško? ☹ skúste aj ten vankúšik s kôstkami, majú ho v DM
nef tá posledná foto je super 😀
ja som dnes bola trochu von, ale prevalcoval ma národ nakupujúcich slovákov, tak som to vzdala, kúpila som Oli nivea utierky na ritku, jeden balík ma vyšiel na 1,20 EUR, tak podľa mňa super cena, budúci týždeň má byť akcia na plienky, tak už asi kúpim jedny pre istotu nech máme.
a v noci som mala asi poslíčkov, začalo ma bolieť v podbrušku, len tak jemne a opakovala sa to cca každých 5-10 minút asi hodinu-dve a potom to zrazu prestalo 😕 , som sa naľakala.
aj vám pekné sviatky, závidím, že máte mužíčkov už u seba, môj príde asi až na noc 😠

mabe
autor
2. dub 2010

elly, zkusime. reknu tatkovi at ji ho koupi.

mabe
autor
2. dub 2010

holky, tak my asi budeme kupovat auto. mame 3 dveraka toytou corolu a opravdu ta sedacka s anickou se blbe dava dozadu a je tam malo mista. prodaly bysme ji a koupily nejaky jety auto - combika cca za 50000kc. to uz se koupi slusny auto. manza jeste premyslel, vymenit auto s tchanovcema (maji renault megan combi), nejjednodussi varianta, ale ja jim nechci byt nic vdecna, uz mame pozemek od nich a to by zase bylo reci. to by se zase mely v cem plest do nas.

sarlotta
2. dub 2010

Mabe ale tak zase na tu chvilku než budete mít sedačku na pevno v autě... ve vajíčku bude max do roku 😉
Není 50tis málo ?

ellysa
2. dub 2010

mabuš, no ja ti verím, že sa to tam nablbo dáva, my sme nášho forda combi predali za 2000 EUR, mal už síce najazdené, ale bol super, teraz máme tiež forda ale nie combi, tak sa tiež bojíme, či sa zmestíme 🙂 , manžel už tiež obzerá niečo väčšie, ale ja myslím, že stačí až keď bude druhé

mabe
autor
2. dub 2010

sarlotko, 50000 je stred. staci nam nejakej kombik z 1999 roku ojetej. uvidime, zaciname nad tim rozmyslet. treba dostaneme cvik a zatim auto kupovat nebudeme.

elly, je blby, ze je to 3dverak. no uvidime.

jinak hodila jsem nove foto do alba 🙂

mabe
autor
2. dub 2010

holky, premyslim, ze bych zacla chodit po sestinedeli cvicit. v tom sdruzeni,ktere ma moje pani dr. je cviceni po porodu do 6 mesicu ditete. chodi se tam i s mimiskama. tak premyslim, ze se rovnou prihlasim. byva tam naval. myslite, ze hnedka po sestinedeli to zvladnu? je to hodka tydne. myslim, ze bych to mohla zvladnout.

ellysa
3. dub 2010

mabuška, však ak ti to tvoj lekár dovolí, tak prečo nie 🙂 , len sa radšej spýtaj predsa len po cisárskom...
ako sviatkujete? my sme boli na výlete v meste bocianov, tak si z nás aj jeden pán uťahoval, či sme si prišli jedného zajednať 🙂, no veru, jedného sme si dohodli, len som zvedavá kedy dorazí 😀, dala om aj foto do albumu

nefertitka
4. dub 2010

ahojte, elly,takze bocian?🙂 😀 ....ved termin predbezny uz vlastne mate s im dohodnuty...a pekne velke brusko uz mas;)
my sviatkujeme tak bezne,boli sme vonku s Nikolkou,zas na ihrisku,no len tuto noc mala horucky,nechapem,asi zubky,ockovana bola v utorok,to uz asi nemoze byt z toho , ja neviem...takze dnes von radsej ani nepojdeme.Zas samozrejme lietala jak cesky zandar🙂))dufam,ze uz jej to dnes prejde,sopliky ani nic zatial nema,tak snad prechladnuta nie je...
a hrali sa tam v piesocku dve postihnute deticky,tak mi ich bolo luto,resp.tych rodicov...chudatka...neviem si to predstavit...dakujem bohu,ze je Nikolka v poriadku a dufam,ze jej nikdy nic vazne nebude.
Takze dnes trcime cely den doma, vy co budete porabat?a co dobre varite?

sarlotta
4. dub 2010

dobré ránečko🙂
Mabe myslím, že po císaři je to trošku posunuté, domluv se i s gynekologem co on na to 😉
Nejlepší by byly procházky a plavání pro Tebe.

Elly jé to je krásné🙂 doufám, že jis jim tam řekla, že u nás ho čekáme začátekm srpna 😎 😀

Nef český žandár jooooo 😀 😀 😀 šikulka

Já včera pekla vanilkové plundříky z lístkového těsta... super a jendoduché.... jen uděláte vanilkový pudink z 3dl mléka aby byl hustý, pak rozválíte lístkové těsto, nakrájíte na čtverečky a do každého dáte lžičku pudinku, zavine... nemusíte se bát pudink se speče, nikam nevyteče, takže srolovat jen tak na oko🙂 plech potřít máslem nebo pečící papír a nahoru potřít máslem nebo vajíčkem🙂

mabe
autor
4. dub 2010

Ahoj holky, tak dostala jsem se sem az tedka. mala sice usina vecer kolem pulnoci, vcera az kolem 2h, protoze spala od 7-12h. nejak dneska nechtela spat dopo a tedka odpoledne taky ne. tedka se me ji nejak podarilo uspat, tak snad bude chvilku spat. je nejaka rozmrzela, asi ty prdiky. nemuze byt nic ideal, ze by po kojeni vzdycky hnedka usla a spala. 😀 jinak ji po 3h.
jinak se holky tesim ven, uz je to doma trosku na budku.

ellysa
4. dub 2010

mabuška a ešte nemôžete ísť von? To koľko sa musí čakať?
Inak akurát čítam, že začali rodiť májové baby, jaj som sa vyľakala, musím v utorok zavolať tomu lekárovi v Hainburgu, aby som to stíhala
😕

mabe
autor
4. dub 2010

ahoj elly, v nemocnici rikaly, ze 14 dni by nemela jit ven. to bude uz tento ctvrtek, takze o vikendu razime.

ellysa
5. dub 2010

mab no to ti verím, že už ti je dlho
a ako, už ste obliate a vyšibané? mňa manžel okolo piatej ráno tak slušne mokrou rukou pohladkal aj malinkú po brušku, tak som spokojná 😎

nefertitka
5. dub 2010

ahojte...ja som vysibana,aj Nikolka,s vodou musel manzel opatrne,bud na mna nieco lezie,alebo zacinam byt alergik,mam podrazdene hrdlo,nos,kycham...tak dostal vajcia;)
no a chuda nikolka ma stale horucky,myslite,ze to moze byt z ockovania?bola ockovana v utorok a horucky jej zacali v piatok vecer...bola to trojkombinacia,bola tam aj rubeola,o ktorej som citala,ze po ockovani moze nastat teplota dokonca aj po 10tich dnoch...tak asi je to ono,lebo inak nema sopliky ani nic tomu podobne,tak jej davame ked ma nad 38 nurofen...a este k tomu ma aj strasne zapareny zadocek,to sme tiez este nemali...tak ju castejsie prebalujeme,hrubo natierame...neviem,ci sa da na to kupit specialny krem nejaky,ale davame rybiu mast,potom taku mast s aloe vera a sudocrem,snad nieco zaberie.Moc jej ani ritku nemozme umyvat,ked ma vysoku horucku,tak vo vyuzivame vzdy,ked jej po liekoch klesne...snad to coskoro prejde.
Vcera vecer spustila z nicoho nic na hodinu taky plac,ze sme zosttali total vystraseni,potom sme ju rozbalili a mala komplet celu ritku cervenu,total plnu plienku cikaniciek a hovienok,tak ju to chuda asi moc stipalo...

mili1
5. dub 2010

Ahojteee, ja som uz obliata aj s troškou vody od manžela ,,aby som kvitla celý rok 😀 😝
nef teploty sú určite z očkovania, nam bolo povedane že do 14 dni ich môže dostat ..... 😒
my sa ideme očkovat v stredu tretou vakcinou tak som zvedava,,,minule sme mali zvyšene....tiež sa toho trocha bojim.. 😒
Ja som na zadoček použivala aj Aviril puder to je dobré a účinné a tiež rybilku ...
elly už sa ti to pomaly blíži,, ešte zopar tyždnov vydržat a budeš mať bambulku pri sebe 😵 🙂

mili1
5. dub 2010

šarlotka a diky za recept ,,,vyskušam,, ja robim s orechami, makom ale s pudingom som ešte nerobila tak urobim 😉

ellysa
5. dub 2010

nef no horúčky budú určite z očkovania, a ritka chúďatko, musí ju to dobre štípať ☹ , veľa ľudí chváli ten sudockrem, prípadne bepanthen, alebo aj weledu na ritku, možno skús pri prebaľovaní trošku pootierať repíkom, možno by pomohlo dať jej na čas normálne plienky nie jednorázovky.
mili no veru už sa to blíži, taký zvláštny pocit to je 😉
sarlott iba čo chute robíš 😀

bambi7
5. dub 2010

cafte babulky ako sa mame obliate vodickou? 😀 😀 😀 no ja som hned rano este ani 7hod nebolo moj sa schoval a uz som mala vodu na sebe....aj domku pofrkal ak dedkovci 😀 ta nechapala co sa robi 😀 vajicko nechcela dat chcela si ho nechat 😀 😝

no uz konecne ze je po sviatkoch lebo clovek len papa a papa uz mam dost 😀 😀

mili ako sa mame a elly?
no a nef drzte sa babulky inak aj ja mam alergiu ako ty aj tie priznaky.....aj mam na to lieky od alergologa.....a zacalo to min.rok...
a na tu ritku skus dat bepanthen a potom zasa sudocrem sku zmenu aj ja som to uz skusala aj ked sudocrem je lepsi na potretie ked je hustejsi ale na striedacku je to ok 😉 nam to pomohlo.....a drzte sa babulky a nech je niky cim skor fit posielame boztek
tak pekny den babule

nefertitka
5. dub 2010

dakujem za rady,skusime ten sudocrem,ten repik je tiez super napad,to ma ani nenapadlo, a ked nezaberie,tak skusim este aj ten bepanthen kupit.Nam praveze vzdy lekarka vravela,ze teploty mozu vystupit tak do 48 hodin,ale vidim,ze mozu aj neskor,uz som sa aj divila,ako super zvladla to ockovanie bez teplot...musime si dat na to pozor a nedat ju zaockovat niekedy uz dva tyzdne pred dovolenkou,nerada by som,aby tam bola chudatko s horuckami.Neviem ani po akej dobe sa ma ist vlastne preockovat na tie kiahne...
chuda vcera aj dnes stale len hovori papa papa a ukazuje ku dveram,chce ist von a nemoze...
no a ta alergia moja,myslim,ze to bude ono...a citim sa este aj malatne,no super,na stare kolena este budem alergicka....nasadila som si Zodac,tak snad sa to zmierni
a veru bam,aj ja sa dost prezieram 😀

nefertitka
5. dub 2010

mili a cim sa idete ockovat?tretou vakcinou coho?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru