Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
6. kvě 2010

tak anicka lezi a knoura. takze vzdycky tam jdu, dam dudana a zase. trapi ju ti prdici, krouti se a krouti 😒

bambi7
6. kvě 2010

no chuda male .....no vsetko chce cas ----

ellysa
6. kvě 2010

ahojte, tak ja som stále 2v1, tak dúfam, že sa včera nič nestalo, malinkú som v noci stále cítila, mala asi 4x štikútku, chúďatko moje a inak zdá sa mi, že mi za noc dosť kleslo bruško a dosť ma bolí dole tá lonová kosť, asi ako sa posunula nižšie, na jednej strane by som už chcela aby bola von a na druhej keď si to predstavím, že už tak sa mi rozbúcha srdce 😅
snažím sa poupratovať, teraz mám pauzu potom ešte umyť kúpelku a WC, povysávať a zotrieť dlážku, všetko na etapy 😝

sarlotta
6. kvě 2010

ahojík elly no ještě buď🙂)) a opatrně... prosím tě jak to budeš jako dělat s tím bříškem 😲 😀 😀 bych si namočila tričko už teď 😉 😀 😀

bambi7
6. kvě 2010

ahojky elly no este chvilocku a si v nasom klube maminiek 🙂

a krasnu ciapocku si spravila sikulka

ellysa
6. kvě 2010

sarlott no tie moje ťahy pripomínajú niečo medzi haďou ženou kríženou s tuleňom 🙂, ako zasa to až tak neprežívam, žeby som na kolenách drhla, čo vládzem urobím, napríklad vaňu už nechávam na mojom, to sa už drhnúť neodvážim 🙂
bambi ďakujem, nejak ma to chytilo 😀 a robím do zásoby, potom už asi nebude čas 😝

bambi7
6. kvě 2010

no len rob 😉 su krasne

nefertitka
6. kvě 2010

ahojte,volala som dr.,ale nebola tam,ale sestricka mi povedala,ze sme mali tzv.piatu chorobu,lebo sa jej hrudnik,brusko a chrbatik vysypal drobnymi vyrazkami,ze si mame pogratulovat,ze to znamena koniec choroby,ze jej mam davat lahsiu stravu,lebo riedko kaka,ze ma rozbitu mikrofloru po horuckach,ze jej mame davat bio gaja ci co,tak to muz dnes kupi,tak to som rada,ze to mame uz vraj za sebou,je pravda,ze dnes jej to zatial chvalabohu uz nestuplo.Ze to mavaju male deticky,ze je to nejaka choroba,kt.nema vysvetlenie,proste ju mozu mat.No super.

nefertitka
6. kvě 2010

a este aj tie zubky do toho....
myslite,ze ked uz nema teplotu,ze ju mozem dat hajat von do kocika?lebo vnutri nema sancu spat,strasny hurhaj tu je,vrtaju a tak

ellysa
6. kvě 2010

nef 😕 o tej chorobe som už čítala, no ale hlavne, že to už bude za vami a ona asi spustila aj tie zúbky 😠 . Ja si myslím, že môžeš, možno jej aj bude lepšie na vzduchu

sarlotta
6. kvě 2010

nef no vidíš🙂))) taky sme měli - 3 dny vysoké horečky a pak vyrážka... takže už to máte za sebou... ono se to fakt jinak neléčí. 😅 😉
klidně do kočárku 😎 zabal ho proti větru a ať má vzdoušek 😉

mili1
6. kvě 2010

Ahojteee, nef aspon to uz mate za sebou 😉
Elly ty už budeš zachvílu mamina 😵 a daj nam vediet 😉
Bambi ani Niky donedavna nespal 2-3 hodiny, ak bol menší hodinku a to bolo všetko....teraz začal tak spinkat aspon niečo porobim ;-
Babulky ja som dnes skoro podpalila kuchynu 😒 som nechala na sporáku panvicku, sla som robit zaprašku a odbehla do spalne k malemu a prisla som a riadny plamen ,,, 😒 som sa zlakla a doteraz všetko umyvala ,,,filtre od odsavaca su cele čierne ...no zbohom ☹
sarlotka aj tebe to rýchlo ubieha ...uz si 27 tt ako to uteká.... 😉 🙂
U nas dnes prší tak budeme celý den dnu,,,maly ma len ťaha k dveram od rana 😀

nefertitka
6. kvě 2010

no uz hajame na predzahradke🙂 konecne idem jest aj ja,bam ma inspirovala,idem si spravit palacinky s nutellou..uz mam deficit sladkeho,dlho som nic nemala.
ze piata choroba,to ma ani nenapadlo,ze take nieco je....som zvedava co pride nabuduce🙂
elly veru,uz bude mamca za chvilu z teba... 😉 strasne osm zvedava na malu 😉 potom fot fot a fot🙂a pridaj do albumu
mili,ja som mame skoro podpalila kuchynu nedavno 😀 zacala mi horiet utierka,v strese som ju svacla o zem a obidve sme kukali jak hori dlazka 😀 mama utekala do kupelky, do maleho poharika od kefiek dala vodu a tym to sla hasit 😀 a ja jej kricim,ze tu vedla mas plnu flasu vody,nevnimala ma, ja som sa k nej nemohla dostat,ani k umyvadlu
sarlotta a vy ste to mali,ked bol tiez este taky malicky?a to sa moze aj viac krat opakovat?alebo je to ako kiahne,len raz za zivot?

nefertitka
6. kvě 2010

akurat citam,ze to je infekcne...no zbohom

nefertitka
6. kvě 2010

sarlotta a vyrazkami vam skoncili aj teploty?

mabe
autor
6. kvě 2010

mili, opatrne s tim ohnem 😉

holky, v jste teda podpalovacky 🙂

nefertitka
6. kvě 2010

inak to asi bola siesta choroba ako citam,nie piata,nasla som o tom clanok , je v tom rozdiel
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1591/pi...

mabe
autor
6. kvě 2010

jezisi, co nas jeste ceka 😖

nefertitka
6. kvě 2010

no teraz sme mali siestu chorobu a piatu dufam nechytime...
piatu moze clovek chytit viac krat za zivot,siestu vraj len raz....vraj zanechava dlhu imunitu...

nefertitka
6. kvě 2010

Šiesta boliestka číha najmä na drobčekov do dva a pol roka. Napadne ich zväčša vtedy, keď sa im predierajú očné zúbky. „Je to síce prirodzený proces, ale detskému organizmu dáva riadne zabrať. Výsledkom býva oslabená imunita. Nastáva ideálna situácia pre tieto vírusy, sú pomerne agresívne a drobčekovia sa im obvykle neubránia. Zvyčajne to býva ich prvé ochorenie,“ dodáva lekárka. Spočiatku síce vyzerá dosť hrozivo, no netreba sa ho báť. Ide o ľahkú infekčnú chorobu, ktorá sa šíri vzduchom. „Skutočne s tým netreba ihneď utekať na pohotovosť a ani sa u pediatra domáhať sa okamžitého vyšetrenia bez čakania. Mnohí rodičia sú nervózni, kričia a vyčítajú si to. Ochorenie však nezanecháva následky a nestretla som sa ani s tým, že by sa šiesta diagnóza skomplikovala bakteriálnou infekciou, ktorú treba zahubiť antibiotikami,“ vysvetľuje odborníčka. Máte doma ďalšieho potomka a obávate sa, že sa „šestkou“ nakazí od maličkého súrodenca? Nemusíte ho izolovať, staršie deti imunita ubráni. „Stalo sa však, že som v ambulancii ošetrovala aj sedemročné slečny alebo chlapcov s touto diagnózou. Choroba môže postihnúť aj dospelých, nemá však búrlivý priebeh a ani vyrážok nebýva veľa,“ uzatvára MUDr. Šimovičová.

sarlotta
6. kvě 2010

nef při výsevu vyrážky už dítko není infekční... teploty by měli přestat... ale když Vám do toho rostou zoubky tak je to těžké 😅 😉

ellysa
6. kvě 2010

😀 😀 baby opatrne s tým ohňom 😀
mili no pre teba to asi sranda nebola, ale hlavne, že sa nič vážne nestalo
nef ja som sa o tej chorobe dozvedela len keď to mal kolegynin vnúčik, inak by som tiež netušila 😕
jasné že budem fotiť, ja som maniak to bude fotka každého úškrnu 🙂 a inak mohli by ste mi niektorá poslať číslo na mobil do IP, napr. nef, alebo bam, budem mať v nemocnici aj SK signál, tak dám hneď vedieť 😉 , ale ešte je to ďalekooooooooooooooooooooooo

ellysa
6. kvě 2010

a dnes som si už konečne začala písať aspoň zoznam čo do nemocnice a cez víkend sa už pobalím, ale tak zasa tu mi naozaj treba len veci pre mňa, vložky a všetko pre malú mi dajú v nemocnici

mabe
autor
6. kvě 2010

tak anicka tedka usla, tak jdu zase neco delat

ellysa
6. kvě 2010

mabuš, oddychovať nie? 😉
ja som mala dnes zasa milú príhodu, kamarát ma poprosil, či by som nešla k nemu do bytu, lebo mu mali prísť skolaudovať plynový kotol a on nedostal voľno, tak som celý deň mala stres ako sa zas dohovorím a po troch vetách sme zistili, že kominár je z BA, tak sme si aj pokecali.

mabe
autor
6. kvě 2010

elly, ja jsem s ni lezela po o 1,5h. udelala jsem si poradek ve skrini. no vidis, jak sis paradne pokecala. me stve to pocasi. rano prselo, tak jsem si rekla, ze do toho mesta nepujdeme a ono je od poledne moc pekne. zkusim premluvit manzu, at jdeme k tchanovcum pesky. 🙂

nefertitka
7. kvě 2010

bre rano,
tak my zatial bez teplot,len je cela vyhadzana chuda,tvar ma celu posiatu vyrazkami hlavne.Ale kedze je to znamenie,ze je to koniec choroby,tak som stastna,ze to ma 😉
ako ste spali?
a inak je strasne mrzuta stale 😒

nefertitka
7. kvě 2010

elly,to uz sa stalo aj mne,ze som s niekym akoze komunikovala v jeho reci a tot ho,on bol slovak🙂))

ellysa
7. kvě 2010

Dobré ránko!
nef tak to by si nikdy nepovedala, že budeš vďačná za to, že sa ti dieťa vyhádže, čo? 😉
mna dnes zobudil mm po piatej keď vstával do práce, nahol sa k bruchu a spýtal sa "tak, čo? dnes sa narodíš?" a mňa chytila nejaká panika, už som nezaspala, tak som začala prať veci a dnes začínam baliť tašku 😝 a teraz idem dať piecť chlebík, dúfam, že sa podarí

mabe
autor
7. kvě 2010

dobre rano, tak anicka spala od 20 do 4h. uz jsem myslela, ze me prasknou prsa. nevim, jesltli bych ji nemela budit. ji to jedno, jak dlouho neji? myslim kvuli strevum a tak. mela bych jit do mesta, hodit manzovi zapisy z basketu na svaz, ale jaksi se me mota hlava. uvidime, jestli pojedu. boli me totiz cely zada, tak asi z toho.

nefi, tak snad uz to bude dobry.

elly, ten te teda vydesil 😀 😝

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru