Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
15. kvě 2010

dobre ranko devcata, tak noc zase parada. akorat rano bolesti - pridic, tak manza cvicil a poserinkaly se. tedka jsem ji dala spat, manza sel na tenis. ja asi pujdu jeste za ni, jestli se teda nevzbudi. zatim sviti slunicko, uvidime co bude dal. zitra bych chtela na tu vysocinu, ale to uz ma byt uplne hnusne. 😖

bambi, vy uz planujete dalsi??? 😕 😀

sarlotta
15. kvě 2010

Dobré ránečko🙂

sarlotta
15. kvě 2010

u nás taky dneska vykouklo sluníčko, ale není moc teplo... ještě budem spíš doma, max na hodinku se psem... bojím se aby malý zas něco nechytl.. v pondělí jdem na kontrolku moč i krev... to bude jekot 😅 😔 ale chci kontrolu krevního obrazu kvůli imunitě-abysme to kdyžtak pořešili do srpna 😉 má 2 antib za měsíc, i když to byla jiná nemoc.

Dokud jsem kojila tak neměl žádné... první antib až ve 3letech 😉

sarlotta
15. kvě 2010

Holky nevíte kde mají v akci plenky ? furt číhám na pampersky new baby nebo mini a furt nif 😠

nefertitka
15. kvě 2010

ahojte...
mabe,tak uz si vynovena?🙂ja to tiez striedam ako sarlotta,tiez mam teraz bledsie na leto,este chcem pred dovcou stihnut melir,zas mi to nejak odrastlo
elly,stastna to zena bez sedivakov,ja uz ich mam dost 😠 preto aj melir,v nom to celkom zanikne,pri tmavej hnedej to hned vidno,ked to zacne odrastat...moje nervy...taka "mlada" a tolko sedivych vlasov 😝
neviem o nicom sarlotta:(

mabe
autor
15. kvě 2010

nefi, jojo, jsem jina, ale musim si na to zvyknout. jinak zatim mam helmu kolem hlavy od barvy. 😀 mam sponecky na bokach, protoze vlasy nedam za ucho

nefertitka
15. kvě 2010

hm...ono je to zas praktickejsie mat krasie vlasy na materskej,to len ja som pripad,ze mam dlhe 😝 ...ale ja s kratsimi nevyzeram dobre...ale zas sa tolko narobim s umyvanim a rozcesavanim a fukanim a neviem cim,ze mam milionkrat chut sa dat nakratko
co dnes dobre kuchtite?

mabe
autor
15. kvě 2010

nefi, nemam uplne kratky, mikado sestrihany nad ramena. nejsem zvykla se nejak starat o vlasy. nejlip dat do culiku a nazdar a tedka uz to nejde. pred chvilkou volala tchyne, jestli neprijdeme na obed. tak pujdem pesky vychazkou. tam teda tramvaji a zpatky z kopca pesky. je to tak pul hodky pesky. at se trosku vyvetrame, jinak budeme doma. tedka je to zvlastni, ze anicka spi a ja nemusim varit, uklizeny mam, tak mam cas si cist nebo telka v klidu. manza jel s dedou na hrbitov, kvuli pouti na vesnici - vyzdobit hrob babicinych rodicu.

nefertitka
15. kvě 2010

no vidis,tak si mozes trosku oddychnut🙂 tak to vyuzi...
my zas dnes ideme do hornbachu a tak este podokupovat par veci, co nam chyba...to zas bude nahanacka,lebo nikolka vo voziku neobsedi,musi lietat kade tade,vzdy dojdem domov umordovana a upotena 🙂
ja robim fazulovu polievku,tak dam z nej aj nikolke,nech ma aj strukovinky v jedalnicku a grilujeme kura,ta truba co mame ma grilovaciu funkciu,tak skusame

mabe
autor
15. kvě 2010

nefi, je fazolova polivka - tu ja nemuzuuu 😝 😀 ja tedka ctu na netu o svym byvalym (pred 15 lety pred manzou) klukem. chodila jsem s nim v 16letech, prvni velky chozeni, je z neho znamej reziser divadelni. tak sem dala jmeno do vyhledavace a ctu si o nem. byl vzdycky takovej magor trosku, pocity, city, nalady, deprese a tak. ale hostuje v mnoha divadlech a recenze o nem pisou dobre, tak asi je dobrej

sarlotta
15. kvě 2010

ahojík, tak já mám navařeno🙂 vývar s těstovinkama, brambor kaše a smažený pangas+smaž.květák+ vař. zeleninka 😉

nefertitka
15. kvě 2010

hmm mabe,ta povaha ako pises sa aj hodi na divadelneho rezisera...🙂
super dietny obed sarlotta🙂

lubica69
15. kvě 2010

Ahojte Kočenky Ja mám od včera doma manžela Chodí len na víkendy tak koníka veľmi nestíham Mabe tak nové mikádko?Musíš sa odfotiť a ukázať nám Tak ďalšia z vašej veľmi pozitívnej témy má bábo?Super No ako som písala mňa sa už tak ľahko nezbavíte Inak táto téma je fakt super Hneď mi nejak prírastla k srdcu Všetky ste tu veľmi zlaté a je to tu také milé a pozitívne Takže fakt radosť tu byť Ďakujem Hokej som aj pozerala ale hrúza No nič musím bežať venovať sa rodinke Držkajte sa zatiaľ pa

ellysa
15. kvě 2010

ahojte , my sme sa dnes boli s kamarátmi trochu poflákať v Parndorfe, kúpila som si dve super podprdy, zlacnené z 40 na 10 EUR, kozmetiku, čokoládku, manžel slnečné oki z 50 na 5 EUR, tričko a ešte som mojim rodičom kúpila darčeky na meniny, majú až v júli obaja, ale nech ich mám, potom sa tam už nedostanem a malinkej šatočky, teraz sme dve hodiny spali, akýsi sme zmorení a ideme stavať postieľku, potom dám foto...nef aj ja dnes ešte budem variť fazuľovú, môj ju zbožňuje, tak nech má už večer a ja budem mať zajtra menej roboty 😎

mabe
autor
15. kvě 2010

Ahoj holky, tak my byly u tech tchanovcu na obede a pak prochazkou domu. teplo tam uplne neni, ale zatim neprsi. anicka spinka, ja si s ni na chvilku lehla a tedka s ni lezi tatka. pecu kure, pak budu pict krkovicku, nevim, kdy to budeme jest, ale uz sem to vcera vytahla z mrazaku. 😀 za chvilku je hokej. zitra budu s anickou doma, na vysocine bude dost zima a co venku pul dne? jak to udelat s kojenim, prebalovanim a stejne ma prset. zatim teda nic. 😖

lubi, tato diskuze je super, jak uz jsem psala, moc mi holky pomohly.

elly, tak jste si udelaly radost 😉

nefi, jesteze mam manzela 😀 . on je totiz magor ten byvalej 😀

sarlotta
16. kvě 2010

dobré ránečko🙂

aanda
16. kvě 2010

Ahojte babulky, zubok mame vonku, teploty boli 3 noci, a ked mu ustupili, tak sa mu ucpal nostek a nejde nam to vobec vytiahnut, ani vysavacom.... viete mi poradit, ako mu pomoct??? v noci sa budil s placom, lebo sa mu tazko dychalo, dali sme aj libenar aj mar plus, ale vobec mu to nepomohlo..... 😒

sarlotta
16. kvě 2010

aanda blahopřeju🙂)) na odhlenění u takového prcka mrkvovou šťávu a mrkvičku. Vynechat mléčné výrobky. napařit ve sprše, a tem mar by měl zabrat, nebo klasická Vincentka. vlhký vzduch, mokré ručníky na topení a často měnit za čisté.

aanda
16. kvě 2010

Sarlotka, to mam urobit stavu zo surovej mrkvy? musim si zaklopat, doteraz sme sopliky nemali, takze vobec neviem, co s tym... moze to byt z tych zubkov? vonku ma len jeden, ale vedla neho tiez vidim take akoby biely korienok...

sarlotta
16. kvě 2010

aanda určitě to může být ze zoubků... tu mrkvovou šťávu koupíš- třeba od hippu a můžeš ředit s vodou a dávat do hrnečku. A mrkvičku dušenou- syrovou ne. leda chlazenou celou na žužlání🙂 ale hlídat🙂))

pro starší dětičky by byla cibule s cukrem nebo medem- vyluhovat do lednice a tu šťávu z toho 1 lžíce denně- skvělé na odhlenění... ale to by malého asi ještě nadýmalo hodně.

zvyš mu pod hlavou- klínek do postýlky nebo zvedni celou postýlku pod přední nohy dej velké knihy- aby měl nakloněnou rovinu🙂 bude se mu líp dýchat 😉 20st v ložnici. To se zlepší. Kdyby se přidal suchý kašel tak k doc 😉

nevím jestli kojíš- pak by pomohlo i vytírat nosík MM - na tyčince. pokračuj s tím marem- to pomůže 😉

aanda
16. kvě 2010

dakujem za rady, skusim tu stavu ... nekojim, kvoli tej chrbtici som stale na liekoch a mliecko jednoducho zmizlo ☹ a da sa ho nejako naparit, napr. uvarit vodu so solou a skovat sa na chvilku spolu pod deku??? mohlo by sa to s takym malym???

ellysa
16. kvě 2010

dobré ráno, teda už skoro aj obed 🙂
teda sarlott ty máš aké dobré rady 🙂
čo robíte? vonku je hnusne, dala som dusiť mäsko, polievku som robila už včera, len urobiť rezance a ešte zemiakovú kašu, ale tak to už v kľude, môj ešte spí 🙂
postieľka stále nie je, zistili sme, že nepredvŕtali diery na najvyššiu polohu roštu a kvôli tyčkám sa k tomu nedá dostať, tak musíme prísť na to ako to urobiť 😠 , ale hádam na niečo prídeme, inak je krásna, taký nezvyk spať pri postieľke, ráno som do nej hodinu čumela a predstavovala si tam malinkú a je to také neuveriteľné 😉

sarlotta
16. kvě 2010

aanda to spíš zkus heřmánkový čaj a nebo ohřát Vincentku... normal vodu se solí bych nedávala... zkus to🙂

sarlotta
16. kvě 2010

elly to je jen zkušenost🙂 a taky jsem čerpala na netu dřív🙂 😉

nefertitka
16. kvě 2010

ahojte...ako vikendujete?
my zas upratovanim a tak,von sa ist neda,zas budu zaplavy:(
aanda,nam lekarka radila,ze ked ma dieta sopliky a nema teploty,treba ho dat spat von na chladny vzduch,ze to pomoze viac ako prehriaty byt...nam pomaha sterimar, vela striekat a hned poodsavat,vysavacovou odsavackou nam to slo,lepsie to ide,ked mu do nosteka najprv nastriekas nejaky ten sterimar alebo tak
a ako pise sarlotta,dajte ho spat nasikmo,vyvysit pod hlavickou,nieco dajte pod matrac, aby sopliky stekali dolu ked haja...
my sme dojedali od vcera,ked uz pisete o jedle;) no a robila som kubansku tortu...zas priberiem urcite 😀 😀 a co,ved v Grecku ma nikto nepozna a na fotku stiahnem brucho 😀 😝

aanda a pod deku by som sa s takym malym dietatom radsej neschovavala,nemaju sa male deti potit...

elly,malinka tam o chvilu bude naozaj hajat 😉

mabe
autor
16. kvě 2010

ahojte holky, tak my dneska lenosime. lezely jsme do 10h a pak sme sli prochazkou do intersparu pro pecivo. trosku kapalo a hodne teda foukala, pak obed, lezet. anicka je dneska nejaka rozvrkocena. chce se ji spat, ale nejde to. mozna to bude tim, ze spala vcera od 16-22h, pak kojeni a 22-4h a pak uz kojeni po 3h az do tech 10h dneska dopo. mozna je naspana. 🙂 jinak my mame postylku zvedlou porad. tak jsme to mely v porodnici a porad polohujeme na boky. jak dlouho jste to delaly?

sarlotta
16. kvě 2010

nef to je fakt, je to prcek, termoregulaci by měl už zvládat...ale taky myslím, že vlhký vzduch a vy\větrání bude lepší 😉

mabe
autor
16. kvě 2010

sarltoko, tak dneska to teda je. porad breci, porad prdi. jakmile si prdne, tak krik. chudak. 😖

sarlotta
16. kvě 2010

holky já jsem dnesak nějaká otrávená... počasí hrozné- normal podzim 😅 😔 sem vytuhla po obědě..pak sem byla jak vyoraná myš... si říkám , že šarlot asi roste a potřebuje živiny 😀 😀 a energii moji.

Mabe určitě do 5 měs, do půl roku než se naučí sama přetáčet 🙂 pak už může spát na zádech.

sarlotta
16. kvě 2010

Mabe dneska se jí nedivím, bych taky brečela 😝 ještě že už je večer... doufám, že zítra vyleze kousek sluníčka, pže dneska ani ťuk a já tohle nesnááááááším 😠

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru