Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

ellysa
17. čer 2010

včera sme trošku šaškovali

mabe
autor
17. čer 2010

ahoj holky, tak ja mela dneska zazitek. byly jsme s kamoskou venku, po 1,5h anicce se nechtelo spat a chytla rapla, nic nepomahalo a to byla najezena, pul hodiny brecela, pak teda usla unavou. potom doma jsem ji dala spokojenou na prebalovak a zase zacla rvat, ale uplne hysteraka a nic neslo delat. potom az se trosicku uklidnila, jsem ji teda polozila a zkusila prso a bylo to, ale porad u toho jeste hekala. pak se probudila po pul hodine a zase zacla rvat, tak jsem ji zase dala prso a ona to zkusila a vztekala se, tak jsem ji dala druhy a chvilu pila a tedka je v pohode.

nevim, jestli to neni ten spurt nebo ze by to brisko? nebo proste se ji neco nelibi, tak zkousi hysteraky? jsem z toho jelen. rikam si , jestli ji neco je vaznyho nebo to tak proste je. jsou to chvilkovy zalezitosti a tak jednou, dvakrat denne, ale je to teprve posledni tri dny, predtim to nebylo. 😒

sarlotko, no na brisku se ji libi, ale jeste se sama neprevrati. ona se prevraci na bok , ale ta druha rucicka, co ji ma pod sebou, tak zavazi dal.

elly, zvladne to, neboj. ty prdici jsou naprd a to ja nic skoro nejim. furt to stejny. vysadila sem kojici caj, tak ho mozna zase zkusim. jinak mame v sobotu tri mesice, tak snad uz to brzo prestane.

mabe
autor
17. čer 2010

elly, pekne jste blby 😉

ellysa
17. čer 2010

mabuš, čo je to dnes za deň, moja od rána plače, zaspala až teraz o tretej a spií hodinku a pol, inak vôbec, stále plakala a krútila s, vykakala sa, mám pocit akoby ju ťažil žalúdok a poriadne nemala odgrgnuté ale poobede už aj krásne grgala a stále je zle.
teplotku nemá, ušká som skúšala, vyzará, že ju nebolia, noštek som ráno odsala, mala soplík ale teraz dýcha v pohode, mám utekať k doktorovi, alebo sa vám to už stalo, že jednoducho deň blbec ☹
mabe, ja teda dúfam, že to nebude takto stále ale som zúfalá, unavená a urevaná s ňou

ellysa
17. čer 2010

aj z prechádzky sme utekali s revom po pol hodine

mabe
autor
17. čer 2010

elly, pokud nema teplotu, tak bych nebezela k dr. uvidis co zitra. anicka teda celej den nikdy neproplakala, ale od kamosky syn jo. on budto spi, ji, nebo breci. ma mesic. my teda nebrecime celej den, rechtame se a tak, ale uz treti den mame aspon jeden jecak hysterak. asi to se ji neco nelibi a zkousi nebo ja nevim.

ellysa
17. čer 2010

mabe tak my asi budeme ten prípad, že buď dobre alebo reveme 😒
no hádam to zvládneme, možno Anička plačká len tak, chce dať o sebe vedieť, ale poviem ti, že ja sa už v ničom nevyznám, nech už nám vedia povedať, čo im je 🙄

mabe
autor
17. čer 2010

elly, presne tak. sice to u na neni nic hroznyho, ale rada bych tomu rozumela. 😝 😀

lubica69
17. čer 2010

Ahojte Nebojte Kočenky Tie plače určite prejdú Aj raplíky To asi prežili všetky detičky Ale oni podrastú a bude to lepšie Aj keď presne viem aké to je A keď ste bezmocné je to hrozné

mabe
autor
18. čer 2010

dobre ranko devcata, tak anicka spinkala od 20h do 7h, sice s dvouma prestavka, jedno kojco v 4h a pak jeste v 6h byla uz vzhuru a ja ji chytla za ruku a usly jsme zase. uvidime, jakej bude dnesek. mame jit s nasema na prochazku, sice je pod mrakem, ale pokud neprsi,tak je to dobry. chtela bych jit ven. mela bych teda aji zehlit 😝 😀

ellysa
18. čer 2010

ahojte Oliv včera prvý krát zaspala o tretej poobede a odvtedy s prestávkami spí, v noci bola síce tri krát hore ale napapala sa a hneď zaspala, potom ešte ráno pospávala do deviatej a hneď som ju šupla von do kočíka, boli sme síce len hoďku ale ešte buvá, chúďa dospáva ten včerajšok 😒
ale to čo je hore premrnká, tak neviem, dúfam, že jej to fakt neostane, mám pocit, že prišla na to, že zamrnká a ja som pri nej, asi by som ju mala nechať aj poplačkať, či?

mili1
18. čer 2010

Ahojte,,, lubi vitaj doma, ako bolo na dovče?
ja som včera celý den upratovala, varila, žehlila tak som nič nestíhala, večer sme si vonku opekali pri altánku, malému som dala ochutnať taký okvapkaný chlebík a veľmi mu chutil tak asi budeme stále opekať 😀 😉
elly, mab ono to prejde po tych 4 mesiacoch,,, náš tiež plačkal , bolo mi ho velmi lúto, masírovanie bruška nám veľmi pomáhalo, aj ked sme ho dali do vajíčka 😉
elly super fotka 😀
bambi asi stále nejde net ked tu nie je...chýba mi ... 😉
nef ako dopadla kontrola?

sarlotta
18. čer 2010

kuk holky🙂
@mabe je to možné, že roste rychleji 😉 mrkni i do pusinky na dásně, nebo aftíky kdyby náhodou. ale jinak je to tak, že kolikrát brečí kvůli blbině - počasí, únava, bříško.... neřeš to, kdyb jí něco bylo, tak bude brečet v kuse 😉
na to samostatné převracení má čas ještě měsíc, neboj... jen ať si masíruje bříško ležením na něm a posiluje zádové svalíky držením hlavičky 😉

@ellysa super foto🙂))) malá taliánka 😀 s tím pláčem, jako na záchod si klidně zajdi, tu minutku může plakat, když bude najezená a přebalená🙂)) Když se Ti vzbudí s pláčem hladná, tak bych šla hned🙂)) jinak si může protáhnout plíce 😎

sarlotta
18. čer 2010

@mili1 takový chlebík bych si taky dala, aj s masinem🙂))

co nef ? kde se nám toulá.

nefertitka
18. čer 2010

ahojte....
tak sme vcera boli u ocnej,tak sme zistili,ze nam este aj ocko zabieha,musime jej nasadit okuliarky,+3na prave,+2 na lave,ale ze hlavne kvoli skuleniu,plus na dve hodiny denne prelepovat lave ocko...no tak to som strasne zvedava,ako si to tam ona necha ☹ ...ved akoby toho nebolo este malo... ☹
plus nam vravela,ze ci nechceme ist na to CT radsej,ze aj ona bude kludnejsia aj my...dnes sme boli za pediatrickou,lebo sme potrebovali papier ku koznej,lebo ekzemiky nie a nie prejst a sme sa jej na to pytali,aj na ten palcek,tak vravela,ze dlhsie ako do 2 rokov by s tym necakala a sama povedala,ze sa pokusi v nemocnici vybavit,ze ked uz bude v narkoze,aby jej spravili aj jedno aj druhe...svokra uzasna,ked som sa jej na to pytala mi hned tvrdila,ze to urcite mozne nebude! a to je rodina! a mohla by sa posnazit aj ona za to prihovorit,ale kdeze,naco! cim dalej,tym ju mam radsej! v uvodzovkach!
a pytali sme sa aj lekarky,ci si mysli ona sama osobne,ze moze mat nikolka nador a povedala,ze urcite nie,ale ze pre klud duse vsetkych ked sa jej uz bude robit palcek,nech sa spravi aj CT...tak sme sa rozhodli,ze niekedy v decembri alebo januari jej dame urobit oboje,teda ak to pojde
no a stym prelepovanim a okuliarkami,nestastna som z toho,ved chuda nebude chapat,co jej to robime a preco...keby bola aspon trosku vacsia uz
Lubi uz sa mate lepsie?
elly podla mna to zvladnete tu cestu,idete autom?podla mna to prespinka

nefertitka
18. čer 2010

a ze keby mala nieco v hlavicke,uz by sa to na sto percent nejak ukazalo,jej nic neni,a pekne napreduje a vyvija sa...tiez nemam ten pocit,ale fakt nech sme kludnejsi

nefertitka
18. čer 2010

a sarlotta,chcem sa este opytat,kedy si zacala malemu davat kravske mlieko?

ellysa
18. čer 2010

nef, no to si si zase užila 😒 , nebojkaj určite je Niki v poriadku a očká sa spravia, chíľu ponosí okuliariky, viem, že to bude možno ťažké ale zvládnete to, uvidíš 😉 a možno budeš prekvapená ako to pekne pochopí
my ideme autom, zajtra ráno, ešte že už urobili tú ďialnicu z PB, nemalo by to trvať dlhšie ako 2-3 hoďky, no však uvidíme, ale napríklad na nožičky sme tiež dosť dlho cestovali, cesta tam, vyšetrenie, naspäť-4 h a vydržala.
idem sa poradiť, malinkej sa stále robia kaprinky v očku, stále jej to otieram čistou vodičkou, mám to nejak riešiť u lekára? očko normálne otovorí, len tam teda za každým má tie kaprinky

nefertitka
18. čer 2010

elly,dufam,ze to zvladneme...
tie ocka , kludne skus zavolat lekarovi a poradit sa...my sme volali kvoli kazdej blbosti 😅 ...radsej zbytocne ako nieco zanedbat...aj toto som raz riesila s ockami ked bola uplne malinka,lekarka nam kazala dat jej ophtalmoframykoin alebo ophtalmoseptonex a po jednom dni bolo po karpinkach

ellysa
18. čer 2010

to zoženiem aj bez predpisu?
zvládnete 😎
inak my sa práve skúšame nosiť v šatke, plakala tak som to skúsila a už hodinu v nej spinká a to už mala jesť 😉 😉 aj sa vygrgala a vyprdkala, len mame treba ísť na WC a teraz nevie čo s ňou 😕 😅

nefertitka
18. čer 2010

ano da sa to bez predpisu.....
musis vydrzat,alebo pusti 😀

nefertitka
18. čer 2010

a inak dobra foto elly🙂

mabe
autor
18. čer 2010

nefi, urcite to bude dobry, ale jsou to trapeni, co? 😒

nevim holky jestl je to spurt. nekdy potrebuje dve prsa, nekdy jedno staci. mezi kojenim je v klidu, sem tam ten histerak. ja byla zvykla kojit jenom jednim prsem a tedka sem tam dve, treba je to normal? jezis, ja uz si rikala, ze jsem na hovno, ze nemam dost mlika a tak, proste depka. ja chci normalne kojit, nechci UM. 😒 v utery jdeme k dr., tak se ji zeptam. kojim kazdy 3h nekdy min, ale prece jsou maminy, ktery koji min, ne?

nefertitka
18. čer 2010

no hej mabe,je to trapenie:(
netrap sa kvoli kojeniu,podla mna je vsetko ako ma byt,niekedy a tusim prvy krat je to zhruba okolo 3 mesiacov je zrazu mliecka menej,teda nie menej,ale babo potrebuje viac ako doteraz,tak sa ti moze zdat,ze ho mas malo,ale ked budes dalej casto kojit,ponuka sa vyrovna dopytu,neboj...ono sa to zvysi ....cim viac bude mala tahat,tym viac sa ti vytvori mliecka,takze to nevzdavaj a nedavaj UM...porad sa s dr.

ellysa
18. čer 2010

mabuš vôbec nebuď v depke, určite máš dosť mliečka, kamoška mala mlieka habadej a malá jedla aj v noci každú hodinu, jednoducho tak chcela a hotovo.
Ja som malej už posledné dva dni moje mlieko nedala, jednoducho som pri nej nestihla odsávať ale dúfam, že teraz doma to zasa rozbehnem, ak som ho už nestratila úplne 😒 , predtým keď som si postláčala aspoň kvapka vyšla, teraz už nič

sarlotta
18. čer 2010

ahoj holky🙂

@ nef tak kontrolka Vám přinesla další starosti, to je mi líto 😒 ale zase když se tyhle vady očí léčí tak brzy tak se často vyléčí úplně, držím palušky aby malá spolupracovala.. chtělo by to sehnat nějaké brýle i pro sebe, aby jako napodobovala a brala to normálně🙂

kravské mléko jsem malému dala až po 3 roce čerstvé... jinak převařené do omáček od 10měs.

@ellysa otírej jen vodou a nedělej to moc často ať jí neodřeš očka zbytečně, to ničemu nevadí, jen to nevypadá hezky.. chtělo by to ophtalmosepthonex..poraď se s dětskou, možná budete mít problém s očními kanálky... ale to je dost časté, kanálky nejsou průchodné a zprůchodní se časem jak dítko roste, slzy nemají kama odtékat a očka se slepují...

@mabe... ale vždyť to děláš báječně 😅 😉 😉 klidně koj z obou prsou, to je v pořádku... Tvoje tělo si musí zvyknout na zvýšenou žádost o mlíčko, to nejde ze dne na den.. bude to trvat třeba týden-10dní co bude malá neklidnější a budete kojit víc a častěji... buď v klidu a koj jak si řekne 😉

mabe
autor
18. čer 2010

sarlotko, my to vydrzime 2,5h, coz si myslim, ze je v poho, ale sem tam ji nestaci jedno prso, tak ji dam i druhy. mam strach, abych pak za dalsi 3h mela co ji dat, kdyz nakojim z obou. to se asi dela prubezne, ze? rikam si, ze kdyby mela fakt malo, tak chce aji v noci, ne? a to klidne spi 8h.

nefi, diky. ja kazdopadne UM nechci. v utery jdeme na ko, tak se zeptam. budu male drzet palecky, urcite bude vse ok.

elly, diky, jak uz jsem psala anicka ji tak 2,5h, takze to zas tak casto neni a v noci spinka pekne. asi zbytecne stresuju, ale trapi me to, no.

holky, to bude jeste veci na reseni, co? 😒

sarlotta
18. čer 2010

mabe čím víc budeš kojit, tím víc se mlíčka udělá na další kojení 😉 toho se fakt neboj a nakoj ji pořádně 😎
buď ráda, že v noci tak pěkně spinká. To zmákneš nebooooj, mlíčko se Ti už neztratí jen tak z ničeho nic 😉

sarlotta
18. čer 2010

uvidíš jaký budete mít krásný přírůstek 🙂)) o Um nemůže být zatím žádná řeč 😉

ellysa
18. čer 2010

@mabe ja no veru ešte tu poriešime nových tém 🙂 za chvíľu bude vzdor a vši a nepapanie a odvrávanie a neslušné slová a potom škôlka, škola, kamaráti, puberta ...to nás ešte len čakái
inak Oli dnes v pohode, plačká sem tam ale nie v kuse ako včera, asi mala deň blbec

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru