Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
22. čer 2010

aandi, ahoj

aanda
22. čer 2010

mabe, u nas je proti pneumokokom tusim uz sucast povinneho ockovania

mili1
22. čer 2010

to su pneumokoky, to su 3 davky,,,,,
my sme sa rozhodovali dat zaockovat proti rotavirusom a potom nam lekar odporucal tak sme dali.
Ja idem varit.....

mili1
22. čer 2010

Ahoj aandaaaaaaaaaaaaaaaaa, ako sa máš?
mab ano u nas je to povinne, provenar
anda ja neviem , chcem zostat doma do 2-2,5 rokov, uvidíme,,,a ty?

mabe
autor
22. čer 2010

aha holky, tak u nas ne. takze se toho nemam bat....

aanda
22. čer 2010

ahoj mabe, je to tak, prave som pozerala maleho ockovaci preukaz a uz dostal 2davky toho prevenaru v ramci povinneho ockovania... ja som ho dala aj roti rotavirusom.... citala som v takej brozure o ockovani,ze v dnesnej dobe su uz tie ock.latky menej "agresivne" ako v minulosti... no a co je hlavne, chrania babo pred zavaznymi chorobami a ich nasledkami, ale samozrejme, kazdy sa musi rozhodnut sam podla vlastneho presvedcenia

aanda
22. čer 2010

ahoj mili, celkom to ujde, chodim kazdy den na rehabilitacie,,,cvicim...jaaaaaaj to je taaaak namahave... mam poskracovane slachy a ochabnute svalstvo na nohach a aj tie krize su stuhnute...
ja som bola dohodnuta,ze nastupim teraz od septembra....no ale vzhladom na aktualnu situaiu by som chcela byt doma trochu dlhie,,, u nas vo firme su nejake velke organizacne zmeny, tak uvidim aky to bude mat dopad na moje miesto :( mozno ho aj zrusia, resp.presunu do inej krajiny... takze uvidim

mili1
22. čer 2010

Aanda mne sa zda ze provenar má 3 dávky . 3,5, a v 7 mesiaci sme sa ockovali..

nefertitka
22. čer 2010

ahoj aanda,takze uz sa citis lepsie?
mili aj ja riesim,ci sa vratit,alebo ist do nejakej novej,ale v dnesnej dobe nieco najst:(
mabe ano tie pokroky su uzasne,neskutocne sa tesim,vzdy ked sa nieco nauci🙂
to pocasie je uplne super ze?to je mi teda leto...este jul august a zas je tu zima potom...ja chcem ist naspat do greeeecka... 😝

aanda
22. čer 2010

mili, ja viem,ze v 3,5 ho ockovali a doki vravela ze az v 11...ale viem, ze su 3 davky.... no ved oni tomu snad rozumia :D ti lekari... i ked obcas taky dojem z niektorych nemam :D

nefertitka
22. čer 2010

mili ja sa bojim dat Nikolku preockovat na tie kiahne,ma sa to preockovat do 6 tyzdnov az 6 mesiacov,aby to bolo stopercentne,ale mala z toho asi po 5 dnoch skoro tyzden horucky...nad 38

mili1
22. čer 2010

Anda tak to nemas lahke,,my ženy si musíme tolkooo vytrpiet.. želam čoskoré uzdravenie 😉 🙂
ako sa má samko?
ved ani ja neviem ako to bude s mojim miestom ale oni ma potrebujú na viac hodin tak neviem...teraz mame maleho tak to bude tažšie

aanda
22. čer 2010

ahoj nef, juuuuuj greeecko, tam bolo tepluuuucko,ze?
hej je mi lepsie akopred operaciou.... klop,klop,klop.....hlavne nemam tie neznesitelne bolesti.....teraz ma trochu sice boli cele telo, ale to je z cvicenia a z toho, ze sa viac hybem a ze sa nesmiem zohybat v krizoch, tak stale len do klaku atd.

nefertitka
22. čer 2010

tak dufam aanda,ze sa to bude uz len zlepsovat...no hej bolo teplucko;) ked som tu so vsetkymi tymito starostami,tak mi podvedomie pracuje,ze by som sa tam vratila,este aspon na tyzden a len si uzivala volno a vsetko tam okolo toho,skoda,ze tie dovolenky tak rychlo utecu vzdy ☹ ...to miesto tam ma fakt celkom oslovilo,este sa tam asi budeme chciet vsetci vratit;) niekedy...
a inak sa o chvilu uz zacneme ucit na ten nocnik,to zas bude;0) snad to rychlo pochopi...

mili1
22. čer 2010

Nef ved aj ja sa bojim teplot, ale dame ,,,lebo je to dobre , a že je vtom a jproti herpesu...
Nef u vas ešte ano , myslim tu prácu ale u nás je to zo dna na den horsie,,,tak ani neviem či by som si nejakú dobrú zohnala...

aanda
22. čer 2010

mili, samko je uuuzasnyyyy...stale rozprava, ukazuje jednym prstekom....kazde rano ho davam na nocnik a on sa pekne vykaka, vycika... je to taky smejko. najviac mi je luto, ze ho nesmiem na ruky brat :( to je najtazsie na tom celom :( .... moja mamina sa o neho stara... no a 2 tyzdne tu bola svokra varovat... hrozne mi liezla na nervy!!!! chvalabohu ze je uz prec!!!

nefertitka
22. čer 2010

no my este uvidime,ci dame preockovat...teraz budeme mat ine starosti s prelepovanim ocka,okuliarmi a tak...tak ju nechcee este viac trapit nejakymi teplotami.A potom na konci roka ta operacia prsteka a CT:( strasne...
inak mojej znamej mala sla do skolky v troch rokoch a ze permanentne jej odtial chodi chora,ze pomaly kazdy mesiac,ze je s nou viac doma ako v robote...tohto sa aj ja obavam,ze sa tam kazdu chvilu niecim nakazi:(

nefertitka
22. čer 2010

hehe aanda🙂)))viem si to predstavit,s tou svokrou,ja by som to s mojou teda tolko nevydrzala 😀

aanda
22. čer 2010

nef, ved to! uplne som bola v strese, ale co mam robit?! ja sa o neho nemozem starat....fnuk.....
a co ma niki s prstekom? som vas spatne necitala...

aanda
22. čer 2010

.... a ako je to s tym ockovanim proti kiahnam? od kedy a tak... dajte info...

mili1
22. čer 2010

aanda no šikovný samulik ked sa už vykaka do nočníka, my sme ešte neskušali ale už som kupila nočnik tak chceme vyskušať...on si ho len pozeral ale sediet na nom nechcel 😀
kiahne su v 14 mesiaci prva davka a dalsia ako pise nef, to som ani nevedela ze ma 2 davky...

nefertitka
22. čer 2010

no ved jasne,ked si nemala inu moznost🙂
ma skratenu slachu,tzv.lupavy prst,treba to operacne poriesit,lebo jej tak ostane,no a zaroven jej(teda ak sa to bude dat) urobia aj to CT.Treba to spravit vraj do pol roka....trosku je toho moc...ale verim,ze potom uz bude pokoj...
proti kiahnam sa ockkuje medzi 15tym a 18tym mesiacom...jedna vakcina ma ucinnost na 85%, a ked nahodou aj dieta kiahne potom dostane,tak maju mierny a kratky priebeh,da sa aj preockovat a potom uz ich nedostane na 100%

mili1
22. čer 2010

aj mne ta moja svokra lezie niekedy na nervy,,,, 😠 ona stale mudruje 😒

nefertitka
22. čer 2010

mili vy s nou este aj byvate,co? 😉

aanda
22. čer 2010

tak ja idem, majte sa zatial,,, idem na rehabky do nemocnice.. paa

nefertitka
22. čer 2010

pa aanda

mili1
22. čer 2010

ahoj anda,
ano nef byvame, ona na dolnom poschodi a my hore....ona síce hore nechodi, len sem tam , ešteže tak,,,
ja nemam rada hlavne ked ona vie všetko najlepšie... 😒

nefertitka
22. čer 2010

no to poznam mili...🙂

nefertitka
22. čer 2010

ta moja sa nikdy nezmeni...minule,ked tu boli na navsteve,jedla tortu a davala Nikolke do pusy polevu cokoladovu,skoro ma rozhodilo o zem,x-krat sme to s nou uz riesili,ze cokoladu do 3 roka nebude! a ze nech sa spyta,ci nieco moze alebo nemoze!a ze nutrilon je drahy,nech jej dame kravske mlieko,no co sa stara?moje dieta,moje peniaze...

mili1
22. čer 2010

nef xixxi, no s tym mliekom je to podobne u nas,,,, my davame bebu, ešte odsavam ale to je len jedna davka a ze mame davat kravske,,,, som jej raz povedala ze nie a uz to nebudem riesit... 😒 to iste ,, ved to su naše peniaze a nie jej....tak čo sa stara....
a tiez by furt kupovala čokoladky, lizatka a ja ze nechcem a ona ze ine deti uz jedia,,, vsak nech jedia,,,, 😠

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru