Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

sarlotta
15. črc 2010

dobré ránečko holčinky, dneska frčíme na kupko, doufám, že tam nebude moc lidí... jen na dopolko na 2-3 hodinky 😉

furt hlásí bouřky a furt nif 😅 😀

ellysa
15. črc 2010

@lula78 no si v správnej téme, všetky vieme ako sa presne cítiš, ja som preplakala celé dni, tiež som sa po tom druhom missede nemohla nejak spamätať, je to normálne a nikam sa nežeň ani do práce, buď domka oddychuj, stretávaj sa s najbližšími ľuďmi, je to prirodzená reakcia.
Časom to bude pomaly ustupovať a bude lepšie, len treba vyčkať, neboj otehotnieť môžeš to je hlavné a na príčinu prečo sa ti to stalo sa určite príde, choď na vyšetrenia, na nejakú dobrú dovolenku a za pár mesiacov sa budeme tešiť z ďalšej tehuľky 🙂
Ak si pozrieš tému dozadu tak vlastne všetkým to nakoniec vyšlo a máme krásne bábätká, len sa netreba poddať, aj tebe sa to podarí.

@sarlotta no nniečo mi hovor ja už chcem jeseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeň a aspoň 20 stupňov

lubica69
15. črc 2010

Ahojte kočenky Tak zas je dnes hic Fu Ale u nás aspoň pofukuje My sme zas len doma na dvore kým soplíky úplne nezmiznú Šarlot tak pekné kúpanie Ely aj ja by som brala tak 20 max 25stupňov

aanda
15. črc 2010

babulky ahojte,
v com davate na noc spinkat drobcov v tychto horucavach?
@lula78 ja som mala 1xMA a je mi to luto, ze to prezivas uz po druhy raz, ale neboj, casom to preboli a pride raz den, ked si zoberies do narucia uzlicek stastia 😉 babulky tu su svetle priklady!

nefertitka
15. črc 2010

ahojte, my teraz spinkame a potom trosku sup na kupko ovlazit a domov,sme u babky

aanda ja davam malu spavat len v plienke.....

lula78
15. črc 2010

dakujem dievcata, este raz velmi pekne!! o mesiac idem k doktorovi, tak dufam, ze mi urobi nejake vystrenia.. ze preco sa to stalo. Inak, aj vas potom pobolievalo brusko? Ja som uz dnes, to je druhy den po zakroku, chcela ist von, ale nejako ma boli v podbrusku. Uz nekrvacam, ale celkom to pobolieva.. ale to je asi normalne, ze?
Dakujem!! A pekny den vsetkym. Nech vas obchazaju tie horucavy..

lubica69
15. črc 2010

lula78 to pobolievanie bruška je úplne normálne Sťahuje sa maternica A na vyšetrenia by som sa určite pýtala Prinajmenšom na genetiku Veď uvidíš Opýtaš sa ho A von nechod Oddychuj moja Aanda my spíme len v krátkom lebo sme predsa len chorí Inak by aj holí búval Nef tak pekné vykúpanie My sme sa tiež v bazéne na záhrade

lula78
15. črc 2010

@lubica69 No, musela som si lahnut. Nastastie mam taku robotu, ze som si sama sebe panom, tak mozem otvorit komp aj z postele 🙂 doktor mi spominal, ze mi urobit testy na stitnu zlazu, ale neviem co by to malo mat spolocne. ja som s nou nikdy problem nemala. Na tej genetike sa co robi? To musi aj partner? Ty si tiez prekonala 2xMA?

ellysa
15. črc 2010

@lula78 lula ja som bola tiež na vyšetrení štítnej žľazy, tá môže zapríčiniť potraty keď ju nemáš v poriadku, ďalej zájdi na hematológiu, či nemáš problém so zrážanlivosťou krvi, to mohlo upchať placentu a bábinko nevyživovala, tiež genetika , tam pôjdeš aj s partnerom je to len pohovor a vezmú vám krv, my sme boli aj v Prahe na imunológii, to vyšetrenie sa robí len v čechách, mne zistili protilátky proti spermiám, teda, že som na ne vlastne alergická a moje telo bojovalo s plodmi a vypudzovalo ich, potom som užívala lieky
v podstate všade mi zistili niečo ale nikto nevie na sto percent čo bola príčina, každopádne mi nasadili liečbu a do treice to vyšlo 🙂

mili1
15. črc 2010

Ahojte, lubi zelam skore vyzdravenie 😉
Nef uz chodíme,,, este to nieje najistejsia chodza , vonku ho este drzim za rucicku sa bojim ze spadne...
My sa kazdy den kupeme v bazene na zahrade 😉
Aj ja uz chcem jesen, mam rada teplo ale take horucavy moc nie 😉
lulu je mi luto co sa stalo , vsetky sme si tym prešli, hlavu hore,,,urob si všetky vyšetrenie a potom šup šup na to 😉
aanda my spíme v krátkych bodoch ale my byvame v dome 😉
mirip gratulujem 😉

ellysa
15. črc 2010

@mili1 závidím bazén aj chladný dom aj záhradu 😝 ja sa parím v králikárni

mabe
autor
15. črc 2010

ahoj holky, tak my dneska jak jsme vstaly prisla mamka, jely jsme prochazkou na tenis za tatkou a za dedou, pak nakup, obed a pak jsme si zdrimly na 3h s anickou 😝 😀 . vcera me nastvala tchyne. byly u nas a ptala se anicky kdy ji rodice daji propichnout usi a daji nausnicky. tak jsem rekla, ze nevim a ona na anicku, ze s tetou maji vybrany uz nausnicky k tomu retizku, co ji teta dala k narozeni. je to sice pekny, ze by ji neco koupovaly, ale me se sakra nikdo neptal, jestli ji je muzou koupit a oni uz je maji vybrany. takovou vec bych si chtela vybrat sama. 😖

mabe
autor
15. črc 2010

@lula78 je to naprosto normalni. vzdyt je to velka ztrata, chce to cas nez to preboli a zacnou dalsi pokusy, do tretice vseho dobreho, neboj bude lip. podivej se na nas. 😉

ellysa
15. črc 2010

@mabe vám by tí svokrovci stále niečo kupovali a kupovali, nepošleš ich k nám 😝
ale jasné tak povedz že nech ich kúpia ale že by si ich chcela vidieť a odsúhlasiť prípadne vybrať, nám tiež kúpila moja mama ale boli sme ich spolu vybrať a kedy pôjdete prepichovať? ja sa nejak neviem odhodlať

mabe
autor
15. črc 2010

@ellysa rada bych ti je poslala. oni jsou do anicky zblazneni, naprosto to chapu, ale vadi me, ze se nezeptaji dopredu. a nausnicky jsou vec, kterou bych chtela vybirat ja. a oni maji vybrany z bilyho zlata, coz me pripada zbytecny, ja nevim. vubec nevim, kdy. az nekdy...

lubica69
15. črc 2010

@lula78 áno mám 2MA za sebou Posledný v apríli Už som bola na hematológii Na genetiku sa dlho čaká Tam idem až koncom septembra Na štítnej som nebola ani mi to doki nespomínal @mili1 ďakujeme Liečime Len neviem malému odhovoriť bazén takže sa každý deň kúpe No hádam to až tak neuškodí Mabe biele zlato je nádherné No neviem čo na to povedať,že sa neopýtali Ja by som bola vďačná za čokoľvek

ellysa
15. črc 2010

@mabe aj my máme biele také srdiečka, ja mám radšej biele zlato, ja sa asi spýtam v septembri na poradni, nás doki nastreľuje

lula78
15. črc 2010

@ellysa ja zijem v Prahe, tak by som sla aj na tie imunologne. poviem doktorovi, ze nech mi urobia vsetky vysetrenia. Ty si za to aj nieco platila? myslim, ze mam super doktora Verner Ustav o peci matku a dite, tak myslim, ze sa postaraju 🙂 teda dufam. Takze aj ked nieco zistia, da sa tomu zabranit? dakujem dakujem!!

ellysa
15. črc 2010

@lula78 no presne tam to je ak si poistená v čechách tak ti to preplatia len potrebuješ asi odporúčanie, čo ti určite dajú, my sme platili okolo 5000 korún

lula78
15. črc 2010

@ellysa a ako dlho po 2 MA si potom mala babatko? malinka je krasna 🙂

ellysa
15. črc 2010

@lula78 ďakujem 🙂
druhý MA som mala presne 7. apríla to si budem pamätať navždy ☹ a v septembri som otehotnela, hneď na prvý krát
smiem sa spýtať ty si mala spontánne potraty, alebo sa bábätká prestali vyvíjať?

ellysa
15. črc 2010

@ellysa a na tú imuno sa objednaj hneď dlho sa čaká skoro dva mesiace a potom ešte tri týždne na výsledky, hlavne skús myslieť pozitívne, určite sa na niečo príde a už bude dobre

ellysa
15. črc 2010

xa už odpovedám sama sebe 😎

mabe
autor
15. črc 2010

@lubica69 ja vim, ze nam chteji pomoct a ze to msli dobre, ale toto si treba chcu vybrat ja a je to porad dokola, ze rozhoduji o nas bez nas.

lula78
15. črc 2010

@ellysa Prvy krat nebolo any embryo, len cierny vacok a cakali do 10tt a potom som zacala sama krvacat. To bolo v januari tohto roka. Druhy krat bilo uz aj srdiecko, ale v 7tt a 3 dni uz prestalo, nevyvijalo sa.
Tak to sa potom celkom skoro podarilo. Inak ja som prekonala dost caste zapaly mocoveho mechura, ale od minuleho roka septembra som nemala.. ale ked som bola mlada, tak velmi casto. A hlavne som mala dost stresujucu robotu.. v septembri sme sa prestahovali do Prahy a tu mam taky klud.. tak sme zacali planovat babatko. V podstate som otehotnela hned na prvy krat 🙂

ellysa
15. črc 2010

@mabe inak ja som dnes o pol druhej keď sme prišli z vonku malú okúpala vo vlažnej vode v kýbliku, lebo bola celá spotená a odvtedy spí v lehátku, z ktorého sa pomaly posúva tak, že jej už trčia nohy von, čakám, že za chvíľu zletí, dúfam, že si nemyslí, že je noc, keď je po kúpaní

aanda
15. črc 2010

diky babule za infosky.... my sme teraz u mojich rodicov tiez v dome, ale aj tak je tu hrozne horko, spinka len v takom overalceku bez rukavov a bez noziciek, no moj muz sa boji, ci mu neni zima 😀 a vcera povedal.... ved sa spytaj bab na konikovi 😀 "babenky poradkyne" moje

ellysa
15. črc 2010

@lula78 no tak to máš presne tak isto ak ja, ja tiež prvý ani embryjko druhý sa dvojičky prestali vyvíjať v 8 tt 😒

aanda
15. črc 2010

@lula78 neboj, urcite to pojde, ja som tie otehotnela pri MA na prvy krat a ked sme sa zacali opat snazit tak po dvoch mesiacoch som uz kukala na // na tehu teste 😉 pekne si daj porobit tie vysetrenia... a hlavne je dolezita psychika, ked sa budes na to citit, sup na snazilkovanie 😉

lubica69
15. črc 2010

@lula78 tak aspoň jedno pozitívum to má,že si mohla hneď otehotnieť,že v tom problém nie je Určite choď na všetky vyšetrenia čo sa dá a potom uvidíš Ale odstup času to chce určite Aspoň 3-4 mesiace No Mabe ono asi každý túži po tom čo nemá Ten kto nedostáva vôbec nič by bol určite veľmi rád

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru