Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
17. zář 2010

@bambi7 domca uz je velka holka, co? ten cas hrozne leti a za chvilku druhy. co na to rikas?

bambi7
17. zář 2010

mabuska no teraz sme mali tu prerabku bytu ale uz zacneme pracovat na druhom 😉 uvidime kedy sa podari ....
no domka je uz velkacka nasa je velmi podarenaaa a tak ju lubim krasavicu moju 🙂 je to moj naj poklad

jaj a cas ide fakt coskoro su vianoce 😀 uz sa tesim kupim sanky a ideme 😀

mabe
autor
17. zář 2010

bambi, tak budu drzet palce, at se zadari a tfuj tfuj. ja jsem taky moc rada za prcinu nasu, ale je to dracice. jeste se me stava, ze u ni sedavam a koukam na ni jak spi a nebo kdyz se smeje jako v zachvatu smichu, tak brecim. proste me to dojima a uvedomuju si, jaky mam stesti 🙂 my asi na sanky vyrazime uz letosni zimu

emka0
17. zář 2010

ahojte, bohuzial aj ja sa pridavam k vam, ktore ste prekonali MA. No zial 2x. Prvy som mala v decembri 2009 a ten druhy v aprili 2010. Lekar mi odporucil pockat aspon 6 mes, a skusit nanovo. Tak sme sa na to dali odznova. Skoro kazdy druhy den mame nechraneny sexik. Teraz budeme len cakat ci dostanem menzes. A ak nie budem stastna ale aj sa strasne bojim ze sa to stane znova!!! kazdy den na to myslim a surfujem na nete!
Mate aj vy takuto zlu skusenost?

bambi7
17. zář 2010

este ze ich mame 🙂 domka tiez neobsedi uz od malicka ale neva aspon sa nenudime 😉

no idem do obchodu tak pekny den a pozdravuj anicku

mabe
autor
17. zář 2010

@emka0 ahojky, tak te tady ac nerada vitam. mame zkusenost vsechny. ja rok po sobe 2x ma v 8tt. moje byvala dr. to taky tak chtela nechat a zkusit dalsi, ale ja si rekla, ze ne, ze bych to uz asi psychicky nezvladla. takze jsem zmenila dr. a ta me udelala vsechny mozny vysetreni a zjistila spatnou funkci stitne zlazy a jeste jsem mela diky HA po 10 letech uplne rozladeny telo. takze me nasadila prirodni leciva a bylo. do 3/4 roku se telo dalo dohromady i se stitkou a pak jsem otehotnela a dopadlo to dobre. je na tobe, jak se citis, ale ja bych to napotreti nezkousela.

emka0
17. zář 2010

ahoj, mne doktor povedal, ze tie vysetrenia sa robia az po 3 MA, a ze 2 MA mozu byt nahoda.... ja som od toho posledneho MA pila alchemilkovy caj na spevnenie maternice, a uz asi mesiac beriem calibrum babyplan
tak, neviem ak tento mesiac dostanem menzes tak asi zmenim doktora...
uz teraz mam z toho nervy a odratavam dni do prichodu menzesu ☹

ellysa
17. zář 2010

@emka0 ahoj, no všetky tu sme mali 2x MA, ja jeden v 8tt a druhý v 11tt, tiež sme po tom druhom absolvovali všetky možné vyšetrenia, zistili mi v podstate nič závažné ale pre istotu ma všade sledovali a brala som aj lieky a na ttretí krát sa zadarilo, môže to byť náhoda, ale nejaké vyšetrenia treba spraviť, ty si na nejakých bola?
držím palce nech to výjde 😉

ellysa
17. zář 2010

@emka0 no ja ti verím aj keď som bola tehotná bola som stále nervózna či je všetko ok, to už tak bude, prežili sme si svoje závidím kamarátkam ktoré v tehotenstve pomaly lyžujú vôbec sa o seba nestarajú a je všetko ok, ja som sa bála pomaly aj kýchnuť 😒

ellysa
17. zář 2010

@emka0 ak teraz nebudeš ešte tehu, radšej zájdi aspoň na hematológiu a endokrynológiu , veľmi držím palce

ellysa
17. zář 2010

my ideme na 10.00 na prvé očkovanie, bojim bojim, oliv je umrnčaná kvôli zúbkom a ešte toto. a inak už sa pár krát pretočila na brušku.
baby ja mám teraz také trápenie, moja sesternica, pracovala v nemecku, no poviem to otvorene ako ku... a teraz prišla domov, že je tehotná,v 7.mesiaci 😕 😕 , ona na to doteraz kašľala, nechodila vôbec na prehliadky, pila, chodila na diskotéku...keď mi to povedala, myslela som, že sa uvedomi a zmení život a bude sa o to malé starať, ale jeden rozhovor s ňou a je mi jasné, že to nedopadne dobre ☹ , myslím, že robí všetko pre to aby to dieťa zomrelo, už dva mesiace ju bolí bruchu a nechce ísť k lekárovi, navyše už teraz rozpráva ako sa po mesiaci vráti do "roboty" a dieťa nechá mame, alebo si ho zoberie a bude ho vychovávať tam. Jej rodina nevie, čo robí a ja už pár dní sedím v totálnej depke, som zhnusená, sklamaná a je mi ľúto toho chúďatka, ktorému zničí život... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
neviem, čo mám robiť, či to povedať jej rodine aby jej aspoň nedovolili malé zobrať so sebou do bordelu, alebo čo? ja neviem, pre mňa je zázrak mať dieťa a ona....
má ho s turkom, ktorý ju zmlátil a poslal preč, tak som jej povedala, nech ho v žiadnom prípade nekontaktuje, že mu môže prepnúť a nakoniec jej ho bude chcieť zobrať a ona mu krava aj tak vypisuje smsky.neverím, e môže byť niekto tak blbý a naivný.
ja a moja sestra doma reveme a rozmýšľame čo robiť a ona sa tvári akože svet je gombička, však sa o mňa všetci postaráte

emka0
17. zář 2010

@ellysa dakujem ti moc za podporu, prave som pozerala fotky tvojej krasnej dcerenky, je naozaj naaadherna!! gratulujem ti ze ti to vyslo aj ked az na treti pokus!!!
a mozem sa ta spytat kedy si po 2 MA otehotnela? a ake lieky si brala?

emka0
17. zář 2010

@ellysa ach boze, ked citam taketo pribehy tak normalne nechapem tie baby!! co by som ja dala za babo!!!!! normalne mi je z toho do plaču...

ellysa
17. zář 2010

@emka0 ja som druhý krát bola na MA 7.4. a v septembri som otehotnela, celé tehu som si pichala injekcie na riedenie krvi-zistili mi hraničné hodnoty, bola som sledovaná na endokrynológii, ale tam som nič nebrala, a do 16tt tehotenstva som brala prednison-je to silný liek na alergie-boli sme na imunológii v prahe a tam mi zistili alergiu na spermie, moje telo sa im bránilo a preto asi aj zabíjalo plody, ten liek som brala 6 týždňov, potom som mala znížiť dávku na polovicu a brať ho až do 16 tt tehotenstva otehotnela som hneď po znížení dávky, asi to naozaj pomohlo.

ellysa
17. zář 2010

@emka0 no ja som z nej na nervy, len revem a rozmýšľam ako to malé chúďa ochrániť pred jeho matkou, ale bojím sa, že to dopadne veľmi zle

emka0
17. zář 2010

@ellysa dufajme ze sa umudri a materinsky cit sa v nej prebudi!!!
inac mne aj doktor povedal, ze som 2x potratila mozno aj preto ze to boli chlapci, lebo my sme 3 sestry a moja mama tiez potratila 2x ale nie po sebe! Neviem či na tom nieco bude!! ach no uvidime, ale to čakanie je strasneeeee

ellysa
17. zář 2010

no tak sme späť, Oliv má už 66 cm a 6150g, je to naša dlhaňa 😉
pri pichaní bola statočná, plakala ale čakala som, že to bude horšie, teraz čakám, čo bude, hrá sa pod hrazdičkou.ako často jej mám merať teplotku, natrela som jej to octanovou mastičkou. a inak na plávanie zajtra asi nemáme ísť, však?

nefertitka
17. zář 2010

ahojte....
@ellysa no to je strasne s tou tvojou sesternicou,az mi zimomriavky behaju, ja by som asi osobne kontaktovala jej rodinu...nech to chuda neskonci nejak zle,myslim to babo...oni o tom nevedia,ze je tehotna?mna tiez z takychto ludi poraza!niekto by dal neviem co za to,aby mal dieta a nemoze ho mat a take,co si to ani nezasluzia sa kotia ako macky! tiez som mala par pripadov okolo seba,kamaratkina sestra fetacka,uz ma dve deti, o jedno sa jej stara mama,druhe supli do domova, ta znackova,co som vam o nej pisala,tak ta sa tiez moc nesrala,ked bola tehotna, predtym uz bola 4x na potrate,piaty jej to uz asi bolo blbe, tehotna s velkym bruchom si fajcila,chodila na diskoteky a pila a tej malej nic neni,je uplne v poriadku,ja som nemohla otehotniet 3 roky,2x som potratila,cele tehu pomaly prelezala a aj tak mame zdravotne problemy,myslim ocka,palcek a tak...nema to s tym nic spolocne,ale stve ma to, ze tie co si davaju pozor maju smolu a tie druhe nie! ked som sla este v lete z kupka aj so sestrou, na chodniku tam cupela total fetacka s velkym brucom a cuckala tam nejake vino a v druhej paprci cigareta!skoro som jej ju vravila do krku!!!strasne ma taketo veci vytacaju,ale neskutocne....taka co decko nechce,nech pouziva preboha ochranu,tie chudence potom trpia pre ich sprostost!

dobre,uz som sa rozohnila🙂
bam rada ta tu zas vidim🙂 aj ja tak lubim Nikolku🙂)))cim je vacsia,tym asi viac🙂))) tiez nam takto ako si pisala,ze Domka niesla sveter babke,tak ona nam takto nosi topanky,ze ide sa von🙂))) a zacal sa jej trosku viac rozvazovat jazycek...niekedy az zasnem🙂)) dnes sa jej pytam,ze nechces tam uz hacat?a ona ze necem🙂))to este nepovedala....alebo uz povie ze dauc...ako gauc;) baon ako balon🙂 peo pero, pea ako pena v kupeli🙂 no uz zacina;)sa tesim

inak mi v pondelok zas skaredo spadla z gauca na stol hlavou,chuda moje,umyvala som okno a zrazu kukam,ona vylezena v sekunde na gauci,rychlo som tam utekala,lenze jej sa zosmykla nozka a bum dole....som ju 3 dni sledovala,ale nastastie nic vazne sa nedeje...uz striehnem ako pes pri nej....chuda,take mala hrce...

baby nove,co ste sem prisli,nebojte,vsetko bude dobre,taz sa babatka dockate,urcite, budem sa uz neviem kolky krat opakovat,ale tato tema prinasa stastie;))))))

lubi vy uz sa snazite?

mabe ako sa mate?mili ?

nefertitka
17. zář 2010

elly,zbytocne sa nestresuj a nemeraj ju,iba ak by sa ti zdala na dotyk tepla,odmeraj ju navecer a potom vecer,vtedy zvykne stupat,a potom az rano,ked rano nebude mat teplotku,uz by ju nemala mat

my zas mame choreho tata,tak dufam,ze od neho nic nenachytame,nejak vela ludi je chorych co poznam teraz, aj sestra,uz to zacina, to blbe obdobie:(

a nikolka uz povie tato,nie tata🙂 tak sa tak z toho vytesuje ze az... 😀 manzel myslim 😝

ellysa
17. zář 2010

@nefertitka no ona prišla z nemecka domov s tým že je v siedmom mesiaci, mne najskôr tvrdila že toteraz to nevedela ale keď som jej povedala nech aspoň mňa neklame, že tohotná som bola tak sa priznala, že to vie od mája a srala na to, išla do turecka za tým jej pasákom či čo to je, ten ju mlátil... ach jaj
až teraz som ju donútila ísť k lekárovi, ten na ňu kvalitne naziapal termín má 30.11. akurát sa chystám vytriediť jej nejaké veci po Oliv, ona prišla bez jedného eura, hlavná vec že sa mi raz pochválila že zarobí aj 5 tisíc eur, všetko prehajdáklala s chlapmi, čo ju lem zneužívali-jej rodina nevie, že robí to čo robí, viem to len ja a moja sestra a jej švagriná a ja neviem, či mám byť tá sviňa čo to povioe, asi sa so mnou prestane baviť ale aspoň jej dúfam nedovolia vziať to dieťa naspäť do nemecka a vychovávať ho v bordeli, čo z nej vyrastie-je to dievčatko...
bojím sa ale že ona aj tak svojej mame nakecá blbosti ako vždy a ona jej uverí 😠 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
ja mám tu sesternicu rada, vyrastali sme spolu ale nechápem kedy sa takto zmenila

ellysa
17. zář 2010

@nefertitka niki je šikulka malinká, za chvíľu bude rozprávať o 106 😉
už by sme sa mohli dohodnúť na tom stretku niekedy

sarlotta
17. zář 2010

@ellysa jééžiš, to je děs, teda... no nevím co poradit....jestli ji rodiče budou do něčeho tlačit, tak se stejně sebere a odjede zpátky...to je teda uvažování, jako dám dítko mamě.... 😔 😔 😔 je mi to líto. ale víš, co, právě takovým se nic nestane, co na to kašlou a dítě berou jako obyčejnou věc---spíš nehodu--- tak věřím, že bude prcek zdravý a moc šikovný.
víš, podle mě je nešťastná dušička a tímhle životem si snaží něco dokázat...chtělo by to bez odsuzování si promluvit a ukázat jí to z jiného pohledu...z pohledu matky... vždycky se dá žít slušně 😉

sarlotta
17. zář 2010

@emka0 je mi to moc líto, přeju aby se miminko podařilo brzo.. v tomto témátku se těhulí až do konce 😉 tak se drž.

emka0
17. zář 2010

@sarlotta jeej, dakujem moc, dufam ze sa podari uz coskoro!!! 🙂 pracujeme na tom 🙂

aanda
17. zář 2010

@ellysa ahoj, to vazne jej rodicia nevedia co robi?? a nevadi im, ze nechodi k lekarovi ked je tehu??? Mas to tazke, neviem,aky mas s nou vztah a aky su jej rodicia, ale ja by som im to asi povedala, ak su taki ze by sa o babo postarali a nedovolili jej ho tam zobrat.... Ona si asi taky zivot vybrala a je s tym "spokojna" ale co to malinke???

Asi by som den po ockovani nesla na plavanie, predsa tie 3 dni po ockovanie je to dieta take "nachylnejsie" na hocico...

aanda
17. zář 2010

@emka0 mrzi ma, co sa ti stalo. Vraj je to z medicinskeho hladiska bezne mat MA.... ale pre zenu je to tazke.... Netreba vsak vesat hlavu, tato tema je dokazom, ze napriek takymto veciam sa to podari, a ze budes aj ty stastna mamina 😉
Drzim palce 😉

aanda
17. zář 2010

@nefertitka aj ja som chora,mam nadchu jak svina...najhorsie je,ze dnes uz aj maly kycha...a to sa mu zdaleka vyhybam...aaaach jaaaaj

nefertitka
17. zář 2010

@aanda aj ja sa citim divne,dufam,ze to nechytim:( ale ja vzdy chytim vsetko...hlavne Nikolka nechcem aby bola chora,ale to je v jesennom a zimnom pocasi asi nevyhnutne:(
@ellysa no veru rada by som bola,keby sme sa stretli;)

nefertitka
17. zář 2010

milibam,vy ste vlastne boli v lete na tom stretku na chate?

nefertitka
17. zář 2010

mili,bam....zabudla som ciarku

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru