Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
14. pro 2010

@mabe mozno to bude nakoniec len soplik so zubkov...nam tiez nejak tecie,teda nikolke,ale nic ine sa zatial nedeje,nemerala som ju...zatial sa mi nejak tepla moc nezda...

mabe
autor
14. pro 2010

@nefertitka myslis, ze to muze byt tim? ono by to tak odpovidalo. ten zub uz je videt 🙂

nefertitka
14. pro 2010

@mabe ano moze, my vzdy ked nam ide nejaky novy zubok mame sopliky,som si to vsimla...teplotku si jej merala?nam vzdy pri raste zubu tecu soplikya strasne slintame

mabe
autor
14. pro 2010

@nefertitka ona taky strasne slinta a ma 37,7C v zadecku

ellysa
14. pro 2010

@nefertitka no veru upratujeeeeeeeem, nestiham..
@mabe my sme tiež mali takú hroznú noc a mám podozrenie, že jej idú aj horné jednotky, ach jaj

mabe
autor
14. pro 2010

@ellysa taky se chyta za ouska?

nefertitka
14. pro 2010

@ellysa tak vela zdaru pri upratovani🙂ja sa chystam na okna,len neviem kedy,sa mi nechce:(

nefertitka
14. pro 2010

oni su totizto az po zem:(

mabe
autor
14. pro 2010

tak jak se mate holky? u nas se uz tedka spi. manza sel na basket, tak snad bude klid. 🙂 nejak me polibila muza a darky mam vymysleny, staci je koupit.

ellysa
14. pro 2010

@mabe u nás sa ešte nespí, posledné tri týždne sa tak pokazila ☹

mabe
autor
14. pro 2010

@ellysa a nespala vic pres den? anicka kdyz spi vic nebo az pozdeji odpo, tak jde spat treba az v 22h. ale budi se me ta po 2h s placem, takze utesim a zase spi. dneska v noci s nama spala 3h

ellysa
14. pro 2010

@mabe nie nie ona zaspala unavená o pol ôsmej a teraz sa zobudila s plačom a nie a nie spať

mabe
autor
14. pro 2010

@ellysa aha, tak ji taky trapi zoubky? to anicka kdzy se vzbudi, tak staci chvilku chovat a spi nebo najest. jak si rikala to davkovani na 5 kulicek homeo?

mabe
autor
14. pro 2010

dneska me babicka od mamky prekvapila. chodime k ni 25. na obed. driv jsme totiz chodily k tatkove babicce 26.. od doby co babicka umrela, chodime za dedou na stedrej den, pak 26. ma uz svoje aktivity. tatka tedka 25 dela, takze nemuze. tak mamka volala, jestli to nemuze byt 26. vzdyt o nic nejde a babicka ze ne, ze je to tradice a vzdyt tatkovi posle jidlo. 😖 no nechapu to. my teda s nasema jsme na stedrej den u tchanovcu - budeme vsichni pohromade. takze ja nase uvidim, ale....starsi lidi, no. je to skoda.

bambi7
14. pro 2010

cafte babulky idem vas pozdravit ,,,,,jaj ani nemam cas vcera som robila este vyzdobu pre znamu a uz som vela rozdala ci na dvere ozdobu vianocne...alebo na zavesenie na lampu.....no a uz som spravila aj stromcek 😀

piect by som chcela zacat ale nejako sa neda.... 😀 pri domke nic tak pockam kedy zajtra pride tato a uvidime ale v sobotu porobim.....

a co tu nove?elly tusim mate zubok tak gratulujemmmm
no ja este ani darceky nemam tak t ide tento rok ......no tak vam prajem pekny vecer a zajtra den tak paaaaaaa

mabe
autor
15. pro 2010

ahojte, tak anicka ted podruhe usla odpo. to jsu zvedava, kdy pujde spat vecer. on ji totiz deda probudil pri odpolednim spanku a pak byla protivna az tedka padla. z nosu tece porad, uz je to trosku lepsi. v sobotu mame jet ke kamosce na navstevu, tak snad to prestane, aby nenakazila ostatni deti.

sarlotta
15. pro 2010

Ahojík Holky u nás to vypadá na konec kojča 😔 bohužel, musela jsem začat brát nějaké léky a nevím jestli budou stačit..při těchto kojit můžu, ale začla sem radši malou postupně převádět na UM... vybrala si nutrilon -potfůrka rozmlsaná 😀
Tak papáme z lahvičky od Mamu a taky už sem zkusila první kaši a mrkvičku, jablíčko, meruňky... no všechno máme zaprasené 😝 😀 😀 ale malé naštěstí chutná🙂))) tak je to docela radost ji krmit. Akorát těch peněz za UM 🤐 😝
Sem tam jí dám i prso, ale mám pocit, že jí nijak extra nechybí a z lahvičky se nají víc a rychleji 😕
Asi si mám v životě vyzkoušet všechno, pže malého sem kojila dlouho a UM vůbec nechtěl. No uvidíme jak se to ještě vyvrbí. I když bych to už potřebovala rozseknout, abych se v tom neplácala a mezi vyvařováním flašky nemusela ještě odstříkávat prsa 😅
Výhoda je, že malá vydrží přes den 3-4hodiny bez jídla a v noci i 8hodin 😉

Noooo Takže vůůůbec nemám čas na Vás kukat 😅

ellysa
15. pro 2010

@sarlotta no to nič, však ste celkom pekne vydržali a hlavne že jej UM chutí a už aj príkrmy, vy ste šikulky, ná sa spanie pokazilo, ale tak hádam sa napraví
a tu moje zlatko

sarlotta
15. pro 2010

@ellysa díky, malá je krásná🙂 nádherné fotečky🙂

doktor mi doporučil ty příkrmy zkusit, pže malá UM nechtěla z flašky a přibrala málo, ale myslím, že už se rozjedla, tak zatím budu zkoušet pomaličku - jen ovoce a zeleninu a rýžovou kaši bez příchutě. MM pořád mám, ale ne tolik a spíš mi u kojení usne než aby se najedla... nechci to ukončovat násilím , tak přestávám postupně, aby mě prsa nebolela a malé to tolik nevadilo...ale je to náročné... rozčiluje mě to 😝 kojení je prostě pohodlné.

Jak cestuješ s lahvičkou ? Bereš si kojeneckou převařenou vodu do termosky a mléko v prášku ? No aspoň, že už budeme mít brzo půlročku a víc jídla na výběr.. tohle sem nikdy nedělala, člověk najednou potřebuje tolik věcí 😝 😀

ellysa
15. pro 2010

@sarlotta áno malá má termosku, do nej jej dávam vodu aj cez deň, aby som nemusela stále prevárať a chladiť a aj keď ideme von,beriem termosku a taký dávkovač mlieka od avent http://www.avent.sk/products/davkovac-suseneho-... má tri priehradky do nich si odsypem koľko budem potrebovať a potom nalejem do fľašky vodu a primiešam z dávkovača mlieko a pretrepem

sarlotta
15. pro 2010

@ellysa no už mám dávkovač objednaný.-) a termosku mám, to sem zavedla hned🙂.... akorát se u toho nočního krmení nedá ležet 😀

ellysa
15. pro 2010

@sarlotta no tak to nie, ale keď máme návštevu a spí v obývačke tak si beriem termosku a dávkovač do spálne a mliečko urobíš hneď no ale tak kojenie je určite pohodlnejšie, aj keď ja si to neviem predstaviť u nás bolo kojenie boj,plač, trvalo dlho, takže me pri fľaške odľahlo

ellysa
15. pro 2010

@sarlotta som kuk na vaše fotky, krásna je bambuľka

sarlotta
15. pro 2010

@ellysa určitě je to krmení z lahvičky rychlejší, při kojení sem pomalu usínala i já 😅 ale zas je to takové mazlivé, že se na chvíli zastavíš a věnuješ se tomu dítku tak intenzivně jak jen to jde a nikdo jiný to nemůže udělat.... ale upřímně mazlit se dá i bez kojení a když máš jednoho prcka, tak máš na to čas... se dvěma dětma je to horší a kojení mi ten čas dávalo... ale malá tím nestrádá a opravdu se prsa nechytá tak jak jsem si myslela 😅 , jako že by jí extra chybělo.. pro ni je důležité, že jsem tam já a že se nají..... tak můžu to aspoň posoudit a napsat Vám to, jak to to dítě opravdu vnímá 😀 😀 😀

ellysa
15. pro 2010

@sarlotta no toto mi bolo najviac ľúto, keď nám kojenie nešlo, lebo aj tých pár týždňov, čo sme to zvládali aj keď s ťažkosťami bolo krásnych, naozaj to bol nádherný pocit, taký intímny, to sa nedá porovnať s ničím, no ale tak, čo keď to nejde...

sarlotta
15. pro 2010

@ellysa jj 😉 no půjdu už ležet jsem unavená, pěkný večer, zas nakuknu jak bude čas 😉 trochu.

mabe
autor
16. pro 2010

dobre ranko, tak za chvilku vyrazime do mesta s mamkou pro darky a pak k nasim na obed. je tam teda -7C, ale musime.holky, chtela jsem se zeptat, anicka caje vypije tak 0,5dcl maximalne, jinak 5-6x kojo, staci ji tekutiny? nemela bych ji zkusit dat pit z normalni kojenecke lahve? diky

ellysa
16. pro 2010

ahojte, no my noc zasa zlá, malá stále v noci mrnká, prehadzuje sa, nezobudí sa má zavreté oči ale aj tak ju mjusím pohladkať, dať jej cumlík, tak som nevyspatá, už je to tak týždeň, nemali ste to niekto, zuby to asi nebudú, tie už sú von ☹
@mabe sa mi zdá, že vám anička tiež tak okolo pol roka zhoršila spánok, nepamätáš sa?
ževraj je to tým, že detičky už začínajú intenzívne snívať a nespracujú zážitky, mohlo by to byť, lebo asi týždeň už intenzívne lozí po celom byte, tak neviem, každopádne som z toho na nervy, doteraz spinkala krásne

ellysa
16. pro 2010

ahojte, no my noc zasa zlá, malá stále v noci mrnká, prehadzuje sa, nezobudí sa má zavreté oči ale aj tak ju mjusím pohladkať, dať jej cumlík, tak som nevyspatá, už je to tak týždeň, nemali ste to niekto, zuby to asi nebudú, tie už sú von ☹
@mabe sa mi zdá, že vám anička tiež tak okolo pol roka zhoršila spánok, nepamätáš sa?
ževraj je to tým, že detičky už začínajú intenzívne snívať a nespracujú zážitky, mohlo by to byť, lebo asi týždeň už intenzívne lozí po celom byte, tak neviem, každopádne som z toho na nervy, doteraz spinkala krásne

nefertitka
16. pro 2010

@ellysa my sme mali najhorsie spanie okolo pol roka a potom okolo roka,to bol horor...no a teraz to tiez zacina byt kadejake,ako ty pises,ma zavrete ocka,ale hadze sa o postel ako diva...a to nas rusi a nemozme spat,hlavne,ked je medzi nami...asi zubky,alebo ja neviem...tak sme zasa zaviedli,ze ked sa moc hadze,dame mliecko a potonm haja dalej...
@sarlotta nevadi s tym kojenim,urcite to mrzi ,ale ked to nejde,tak to nejde...malinka ti rastie ako z vody🙂

nefertitka
16. pro 2010

@ellysa krasne fotky

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru