Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
4. led 2011

ahojte, tak dneska jsem byla na krainosakralni terapii, chodim tam pravidelne, ale dneska poprve telo preplo na klidovy rezim. proste vyplo, bylo to jako kdybych levitovala, necitila jsem ruce nohy, proste jsem se uplne uvolnila parada. muj tatka hlidal, za chvilku prijde kamoska s 7,5m chlapeckem, tak delam jidlo. odpo asi tchanovci. dneska byl manza na verejnym jednani o baraku, tak jsu zvedava, jak to dopadlo, jeslti nebude mit nekdo pripominky z ucastniku rizeni. tak ja letim, stavim se pozdeji.

mili1
4. led 2011

Ahojte,,,
nef kludne jej povedz že nech nechodí lebo maličká sa potrebuje vyspať a ked sa nevyspí tak je zlá a nekludná, čo nevie pochopiť??? ja nerozumiem tomu ako sa takto môže stavať 😒
bambi my sme boli doma a boli u nás známi a rodina 😉 a vy? ako sa máte? a práca? máš vela robotky?
mab nech všetko dobre dopadne 😉

mabe
autor
4. led 2011

tak tedka volala manza. na pozemku se potkal se starostou a jednou pani z uradu. takze sousedi snad nic nemaji, no mely se vyjadrit tedka na tom jednani. ale pry se nase strecha pani ze stavebniho uradu moc nelibi. mame barak do L a jedna cast je sedlova strecha a druha, ktera do ulice garaz do dvora obyvak s kuchyni je pultova, takze jednosklonova. proc uz se ta krava nevyjadrila driv a ne az tedka. uz to finisuje. 😠 tedka se bude cekat az se vyjadri, pak se to da 14 dni zase ven, aby se mohly ostatni kdyztak vyjadrit v odvolani. snad nebude prudit, sakra.

ellysa
5. led 2011

@mabe no teda toľko vám naťahujú povolenie? 😠
baby mne už olo štvornožkuje a dnes sa začala dvíhať o nábytok, ale si aj pár krát nabila hlavičku, rozmýšľam nad takou detskou prilbičkou, dosť sa bojím, máme blbý nábytok

ellysa
5. led 2011

@ellysa oli 😀

nefertitka
6. led 2011

@ellysa prilbicku? 😀 toto sme my povedali lekarke a zacala sa na nas smiat, to je take obdobie,ked sa zacina dieta dvihat a chodit,musis byt stale pri nom;)))prilbu nekupuj...to az potom na bicyklik a tak 😀
ja by som ju Nikolke najradsej este aj teraz dala,ked leze na gauc a tak,keby nahodou zas chcela spadnut,ale to by chuda od 8.mesiaca doteraz mala denno denne prilbu na hlave;)
my sme tak fungovali par mesiacov,ked sa dvihala a ucila sa chodit,to len pri nej na 10cm a ruky stale natiahnute,keby nieco🙂a pri tom chodeni,som myslela kazdy vecer,ze uz sa asi nikdy nevystriem🙂

mabe
autor
6. led 2011

@ellysa a toto je jenom uzemni rozhodnuti, pak se zacne delat realizacni projekt a teprve potom stavebni povoleni 😝 . je to fakt strasny
@nefertitka prilbicku? nad tim neuvazujeme 😒
@ellysa nicka si taky davala, ale teda o zem. taky jsem mela trosku strach, ale zvladly jsme to i bez prilby.

nefertitka
6. led 2011

mabe ani my, to bola len odpoved pre elly🙂

mabe
autor
6. led 2011

@nefertitka aha
tak jsem vypravila manzu s anickou ke tchyni. vzdycky chodim s nema, ale nejak se me nechce a poklidim si v klidu. no, stejne toho moc nestihnu za 2h jsou zpatky.

mabe
autor
7. led 2011

mam dotazek: anicce se delaji na jazyku takovy fleky. tedka ma treba jeden na spicce jazyku. je to proste takovej vic cervenej flek nez jazyk a po par dnech zase zmizi. muze to byt z toho jak vsechno dava do pusiny nebo co? bolak tam zadnej nema.

ellysa
7. led 2011

mabuš, neviem z čoho to je, ale niekedy to mávam aj ja

mabe
autor
7. led 2011

holky, ja tedka konecne uspala ancu. dneska se nechtela vubec koupat. ja ji napustila vanu s penou. manza ju tam dal a asi jak nevidela na dno a vubec nohy, tak spustila a vubec tam nechtela byt a rikala porad nenene a plakala u toho.
@ellysa mozna nedostatek vitaminu. 24 jdeme na ko, tak se zeptam dr.

nefertitka
8. led 2011

@mabe my mavame take obdobia,ze ju nemozme z vane vytiahnut ani za svet a niekedy tam zas nechce ist ani za svat,teraz tam napr.ide,ale po 10 minutach sa postavi a povie,ze chce ist von...neviem,co sa im odohrava v hlavickach...

bam,mili,chcela som sa vas opytat,ako malym umyvate vlasky?u nas je to boj o zivot...

mabe
autor
8. led 2011

ahojte, tak jsem doma sama. manza sel na pivko, anicku jsem tedka uspala, ale tak moc brecela, ma aji teplotku - zuby. nechtela se ani koupat jako vcera, strasne brecela, kdyz sem ji dala do vody. snad noc bude dobra. byly jsme dneska s nasema na pohovkach(predelavaji obyvak) - reknu vam hruza. ja bych si taky nevybrala. takze pokracuji dal v hledani, jeste par obchodu zbyva. zitra jdu plavat dopo a pak k tchanovcum na obed.

mabe
autor
9. led 2011

ahojte holky, tak anicka ma 38,7C teplotu v zadecku. je nevrla a ma prujem, jde z ni voda. co myslite zoubky? v noci jsme byly 4x vzhuru. rano chvilku kaslala, ale tedka uz dobry. rikam si, ze asi ty zuby. dala jsem nurofen a namazala mudisanem. takhle jsme teplotku jeste nemely u zubu, tak se ptam.

mabe
autor
9. led 2011

ahojte holky, tak anicka ma 38,7C teplotu v zadecku. je nevrla a ma prujem, jde z ni voda. co myslite zoubky? v noci jsme byly 4x vzhuru. rano chvilku kaslala, ale tedka uz dobry. rikam si, ze asi ty zuby. dala jsem nurofen a namazala mudisanem. takhle jsme teplotku jeste nemely u zubu, tak se ptam.

nefertitka
9. led 2011

@mabe moze to byt sposobene zubkami a nemusi,zavolaj radsej doktorke...vzdy ked je hnacka spojena s teplotou,mala by si to konzultovat s lekarom

mabe
autor
9. led 2011

ahojte, tak anicka od obeda nekakala. udelala jsem ji ryzi a mrkev, nic jinyho ji dneska nedavam. teplota taky klesla. kdyz breci a to dneska hodne, tak to vypada na opruzenej zadek od toho prujmu, ma ho uplne cervenej a vzdycky cura nebo kaka, kdyz krici, ani umyt si ho nechce nechat. 😖 jestli bude mit zitra prujem zavolam dr.

nefertitka
9. led 2011

@mabe to velmi boli,ten zadocek,asi preto tolko place...nechaj jej ritku vela na vzduchu bez plienky ak sa da a hrubo natieraj

bambi7
9. led 2011

ahojte babulky ....

ako sa mate?

mabuska ahoj to mala aj domka ked jej isli zubky a zadocek to iste daj jej imazol pastu je to krem dava sa rano a vecer a klasika cez den sudocrem nam to super pomohlo....jasne aj vela vetrat zadok ......
tak drzkam palceeeee

nef domka miluje kupanie ta nechce ist von ....od malicka muluje vodu....a davam jej sampon teda moj ju kupe aj jej vlasky osprchuje naucil ju uz davnejsie ze ked to tak tecie hlavku dozadu 😀 a davame jej nivea sampon ked by siel aj do ocka tak nic......je tam napisane ani slza z ocka ci daco take 😀

a co mate nove? a babule a je po vianociach tak to uteka 😀

prajem pekny vecer

ellysa
9. led 2011

@mabe mne sa zdá tá teplotka moc vysoká na zuby, mne doktor hovoril, že zvýšená môže byť, tak do 38, ale toto sa mi zdá dosť, ja by som radšej zavolala 😒

nefertitka
9. led 2011

@bambi7 aj my mame taky co nestipe v ociach,ale ona sa nechce vobec zaklonit dozadu,nech robime co robime,nejak nema rada ten pocit,ked jej tecie voda na hlavicku...aj ona zboznuje kupanie,ale ma take obdobia,kedy nie...posedi si chvilu a ide von🙂 co je aj dobre,aspon nerumazga,ked ju odtial berieme🙂

no veru,uz je po vianociach,utieklo to ako voda
@ellysa a vy co mate nove?

mabe
autor
10. led 2011

dobre ranko, tak noc hrozna. ja nemohla usnout, anicka se me vecer pozvracela po koju, takze sem si ji dala k sobe do postele a spaly jsme spolu celou noc. teda anicka spala, ja ji kontrolovala. kolem 3h byla uplne vrela, ani jsem ji nemerila, dala nurofen a nakojila. byly jsme u dr. zuby to pry nejsou, zacla trosku kaslat, ale zahlenena pry neni, teplotu rano nemela. takze kapky na kasel, nurofen na teplotu a dietu 3 dny, udelala vyter. tak jsu zvedava.

ellysa
10. led 2011

@mabe možno tiež tá 6.choroba, má teraz horúčku? alebo nejaký vírus

mabe
autor
10. led 2011

@ellysa rano nemela, tedka jsem zapomela merit, jak jsem ju prebalovala, ale ma prujem, sice ne vodovej,ale prujem. mamka uz je tady, tak jak udelam anicce jidlo si pujdu lehnout na chvilku, manza dojde az v noci

mabe
autor
10. led 2011

tak to spis vypada, ze ma fakt podrazdenej zaludek a streva. tedka jsem ji nakojila a hnedka kasle a malem se poblila. po normalnim jidle, teda rohliku suchym takhle nekaslala. sem tam si zakasle sama, ale ne takhle. no kojit zkusim porad stejne a dietku par dni, snad to bude dobry. jinak je uz bez teploty zatim od rana.

ellysa
10. led 2011

@mabe asi áno tak dietku, najlepšie jej dávať len čajík, ryžové vločky, alebo ryžu a postupne pridávať mrkvu, jabĺčko alebo zemiak, aspoň mne to tak odporučil doki keď mala malá hnačky, a neviem ako je to s mm, ale naša vtedy mlieko vôbec jeden deň nesmela, len tie ryžové vločky

mabe
autor
10. led 2011

@ellysa ja ji dam mliko, jenom to co musi na piti. takze ji dam na noc a ani v noci ji nedam, zkusim to. aspon ji treba tak odnaucim v noci pit. bude to tezky, ale aby zvracela...ach jo, je to trapeni.

ellysa
10. led 2011

@nefertitka no Oliv je už poriadne číslo, rehlí sa, štvornožkuje, stále chce byť na nohách, taký malí čertík to je, 😀 v noci stále nejak horšie spí, no ale už som si aj zvykla, čo narobím, hádam sa ešte vyspím

baby plánujete už dovolenku?

ellysa
10. led 2011

@mabe no skús jej dať večer len tú rýžovú kašu a nepije ti už z hrnčeka vodičku, alebo z flaštičky, keby si jej urobila takú redšiu v noci, žeby nebola hladná chúďatko, no mi hovor, aj moja vtedy plakala lebo chcela mliečko, ale na druhý deň už som jej postupne mohla dávať do tej ryže aj mliečko a to už bolo v pohode

mabe
autor
10. led 2011

@ellysa jojo, my jedeme koncem dubna s dalsima trema rodinama na chalupu na hory. bude to stat 20000kc na tyden za chalupu. uz se moc tesim 🙂 no a pak se uvidi co se stavbou. jestli se to konecne rozjede, tak zvladneme s manzou mozna na tyden jeseniky nasi chaloupku, tot vse. uz sem mluvila s nasema, ze bych s nema jela taky na chalupu a pak ruzny koupaky (to uz budeme moct), vylety s nasema a tak. on tatka dela den, noc a dva dny volno a mamka ma ten castecnej invalidni duchod.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru