Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
8. únor 2011

@ellysa jejda, tak to je me lito. tedka to radi. 😒 brzky uzdraveni

bambi7
8. únor 2011

mabus mi sme ok klop klop teraz je chripkove obdobie tak snad nic nedostaneme,,,,,,

ellysa
8. únor 2011

@mabe ďakujeme snažíme sa, malej ak sa to nepolepší zajtra musí začať brať atb, dúfam, že to nebude tak zlé, nerada by som aby mala zasa lieky

bambi7
8. únor 2011

elly aj vam skore uzdravenieee

mabe
autor
9. únor 2011

ahojte, tak anicka vypada stejne, ale me se spustila ryma a boli me hlava, oci a v krku trosku. 😒 dopo prijdou nasi a pujdou s anickou ven, tak budu mit klid. manza snad prijde driv domu. kdyby me bylo zitra hur, tak bude doma. uvidime, hlavne aby se anicce nepritizilo a mela "jenom" rymu.

bambi7
9. únor 2011

cafte babule

ahojky mabuska slniecko jaj si chorucka tak len pekne bud doma aj ked sa oddychovat pri detoch neda ale davaj na seba pozor ....a prajem vam skore uzdravenieeee

dnes bolo tiez vonku dobre ,sli sme aj do obchodu a tak sa pomotat.....inak pohoda
domka sa teraz hra ..tato jej robi spolocnost tak mam chvilku ....

tak pekny vecer prajemmm

nefertitka
9. únor 2011

ahojte....

@ellysa takto vas to laplo obidve? prajem aby sa to co najskor aspon zlepsilo a skore uzdravenie
@mabe aj vam...
my sme dnes boli u babky a na Drazdiaku popozerat labutky a tak🙂

a boli sme pozriet skolku,sice ju tam chceme dat az o rok, ale uz v marci treba prihlasit, aj to nevedia, ci sa tam dostane, ze velmi vela deti sa hlasi tento rok...
schovavala sa za nas, zastupkyna,s ktorou sme sa rozpravali ju volala,ze ci sa chce ist s nou pozriet na deticky a ani za svet...to bude tazke, asi ju tam zacneme davat uz v novembri alebo decembri na par hodin najprv na skusku...a pre mna ani nehovorim ake to bude tazke...este som bez nej nebola vela krat prec a aj to len na chvilu alebo ked spala...ach jaj

pekny vecer prajem

mabe
autor
9. únor 2011

ahojte, tak u nas se spi konecne. na zitra jsem si domluvila tchanovce. prijdou si pro anicku uz kolem 13h a manza si ju kolem 17h vyzvedne. takze budu mit cas a klid na uzdraveni. dneska se asi moc nevyspim kvuli te ryme, snad je to tak, ze kdyz tece, tak je to dobry a nemoc odchazi.
@bambi7 budu zitra oddychovat.
@nefertitka skolka uz? ten cas leti. chapu jak to bude tezky. pro me bude tezkej ten zitrek. sice je to na chvilku, ale pripada me, ze pro vlastni pohodli ji dvam pryc. 😒 zase nechci na ni porad smrkat, kdyz uz ma rymu jenom trosicku a at je taky nekde jinde nez celej den doma.

bambi7
9. únor 2011

ahoj mabus robis dobre tu chvilku ju postrazia meboj vsetko bude ok 😉 je lepsie ked na nu neprskas 🙂 aspon si trosku oddychnes a nazbieras siluuuuu tak ziadne upratovanie a oddychuj 😉 a chapem ze bude chybat aj mne domka chyba ked je prec chvilu ale je u babky a dedka tak super a ja mam tiez super svokrovcov a viem ze je v super o nu postarane .....

tak skore uzdravenie 🙂 mabuska slniecko 😵

mabe
autor
10. únor 2011

dobre ranko, tak v noci jsem moc nespala - ucpanej nos total. je me ale dneska lip, v krku me neboli akorat ta ryma. anicka vypada dobre, trosku ji vyteklo z nosa, ale netece ji porad.

@bambi7 vim, ze se tam ma dobre, ale jak pises...

mabe
autor
10. únor 2011

tak tedka je anicka skoro pul hodiny pryc a me uz se styska 😖

mabe
autor
11. únor 2011

dobre ranko, tak jsem porad jeste zahlenena. manza dojde po poledni domu a pujdou s anickou ven.

bambi7
11. únor 2011

cafte babulky

mabuska pekne sa liec 😉 a oddychuj

domka uz kuka kde som .....ked nesedim pri nej koniec 😀 pojdem sa jej venovat len som vas chcela pozdravit a prajem pekny vikend 😵

mabe
autor
11. únor 2011

@bambi7 ahojky, peknej vikend, uz je to lepsi a lepsi. anicce teda tece z nosiku porad stejne, ale to proste tak asi je, teplotku nema.

nefertitka
12. únor 2011

ahojte...
ako sa vam dari?mabe uz je lepsie?

@ellysa a mala ako?a ty?

my mame nikolku tiez uz choru,zacina soplik, a rano sa zobudila a mala 38,8...
skvele, budeme musiet odlozit operaciu...

bambi7
12. únor 2011

cafteee

juj nef prajem skore uzdravenieeeee ...

mabus ako?

este hodku a ideme k nasim a ja pojdem vybavit svadby .....snad dnes nebude prsat,,,,,,
inak sme ok choroba nic klop klop.....
mab malej do nošteka je super physiomer tak sa to vola je to morska voda ale je paradna ja to domke davam aj na precistenie nosteka a aby nemala suchu sliznicu je to uz od narodenia skus to je fakt dobra a ulavi sa anicke

tak vam prajem skore uzdravenie babulky a pekny den

mabe
autor
12. únor 2011

ahojte, uz je me lip. trosicku nachlazena. tedka jsem uklidila a varim a manza je s anickou venku. zitra uz s nima pujdu aji ja. asi pujdeme k tchanovcum na obed. dneska nevolaly, tak s tim pocitam zitra. 🙂
@bambi7 ja ji 3x denne strikam sterimar - morska voda. porad ma soplik, ale teplota a kasel nic. takze zas takova hrozna ryma to neni. mozna od zubu, nevim.
@nefertitka chuderka mala, tak brzky uzdraveni.

nefertitka
12. únor 2011

tak my uz mame 39.7 a place hrozne, snad to neni nic ine,ale sopliky ma len trosku...
aj my pouzivame sterimar...
super mabe,ze uz sa mate lepsie...

mili1
12. únor 2011

Ahojte babulky , prišla som vás pozdravit nestíham sem chodit, nef si zlatá že myslíš na nas aj ostatné babulky 😉
nef juuj teplotka vysoká ☹ snad to nebude nic vazne , prajem skoré uzdravenie 😉
máme sa dobre , dnes vonku nejdeme velmi fúka vietor ale pojdeme k mojej sestre
bambi, mab, elly ako sa máte? a čo naša tehulka lubka? 😉

mabe
autor
12. únor 2011

@nefertitka chuderka mala, at to brzo prejde
@mili1 ahojky, tak hlavne ze se vam dari dobre. 🙂

nefertitka
12. únor 2011

nechcu nam vobec klesat tie teploty,nanajvys tak na 38,5 a tak...bam, mili, kolko ml nurofenu davate na jednu davku?a paralen 250tku?neni jej to uz malo v dvoch rokoch?

mabe
autor
12. únor 2011

@nefertitka jejda, chuderka mala, co to muze sakra byt? ja davam 2,5ml, ale mozna to chce vic. 😒

nefertitka
12. únor 2011

dali sme jej 4ml, zabaly,sprchu,nic nezabera...nechce nic pit. Teraz zaspala aj s horuckou,liek nezabral, nevieme co robit...asi pohotovost ale musime ju chuda zobudit

bambi7
12. únor 2011

cafte babulky nef ako?aj domke ked mala 40teploty to neslo dole tak sme davali nurofen paralen na striedacku a tiez zabal ale aj tak to neslo hned......a dala som jej aj diazepan cipok aby nedostala krce......

daj vediet ako sa mate.....drzim palce

nefertitka
12. únor 2011

@bambi7 my praveze nemame ten diazepam a je to len na predpis:( tak musime cakat do pondelka,teraz jej to trosku kleslo, volala som lekarke a vraj ju s teplotou nemozme nechat spat a co mam robit,ked spi aj ked ju preberam?je total vycerpana, teplota jej klesla zas asi len na chvilku, to ju mam celu noc budit?a ked jej neklesne, to ma byt celu noc hore? no ideme si davat budik na kazdu hodinu a sledovat ju, to zas bude noc:(

bambi7
12. únor 2011

nef ja som ju nechala spat ked mala vys.teploty presne ako pises ved sa nedala ani zobudit ale sledovala som ju stale cez noc nastavit budik,,,,,tak drzim palce
a ten diazepan som si dala predpisat uz nemam inak by som ti hned dala.....ale dam si predpisat zasa nech mam

mili1
13. únor 2011

ahoj nef my davame 2,5 ml nurofen a panadol myslim 5 na striedačku alebo čipky nurofen, paralen, tiež na striedačku, ak nezabera medicinka skus čipok ten zaberie skor, davaj zabaly, ani nam to raz nezaberalo ale davaj obklady, alebo sprchu , musi to ist dole nam to lekar prizvukoval,
tak ako pise bam , my sme si nastavovali budik a som ho sledovala ale ak som citila ze je horuci na čele hned som ho budila, ak ma vysoke nenechaj ju spat aby jej nestupla

nefertitka
13. únor 2011

@mili1 vsetko som robila,ako pises, ale fakt jej to neslo nicim dole....dnes jej to kleslo na doobedie trochu a zas to stupa...dufam,ze to uz nepojde do takych extremov ako vcera....a hlieny jej vytekaju len troska, asi jej zatekaju dozadu...
jasne,ze ked je moc horuca,ze ju zobudim,ale ked ma horucku vkuse celu noc,bez sance ju znizit, fakt to neslo, tak predsa nemoze byt hore celu noc...sama odkvecla do 5 sekund, co sa teda este pri nej nestalo...a davate aj vy diazepam mili nad 39?

mabe
autor
13. únor 2011

ahoj holky, tak dneska jsme byly u tchanovcu na obede a pak nakupovat ve sparu. jsem porad nejak unavena, nevim jestli nejaky vitaminy chybi nebo tim kojenim, nevim. 😒 v noci anicka vstala jenom jednou (coz je div) a dopo jsem s ni spala hodku a stejne jsu jak prastena. chci jit ve ctvrtek k dr. na krev, jestli mi nechybi zelezo - ja ho totiz v tehu mela hodne malo, tak nevim jestli ho nemam normalka malo nebo jestli to nebude tou stitnicou. dr. me pred pul rokem snizila davku a mozna to nestaci. nevim. zitra prijde mamka, tak pujde s anickou ven.

@nefertitka jejda, tak vas to trapi...chuderka mala. my takovy vysoky teplotky jeste nastesti nemely. me rekla dr., pokud bude mit anicka 39C, tak dat pulku diazepanu preventivne. ja si ho nechala predepsta po ockovani.jinak bych ji nechala spat, ale hlidat. snad to dneska bude lepsi.

nefertitka
13. únor 2011

@mabe nikolka praveze skoro vzdy ide az do takychto extremov,ked je chora s horuckami,preto som strasne vzdy nestastna ked ochorie, sopliky kasel a tak to este prezivam vcelku v pohode,ale vcera to bolo strasne, bola tu aj moja sestra,odisla,ze sa nemoze na nu pozerat, bolo jej nikolky luto...len sedela,vzdychala, oci otvorit nevedela, cellu tvar mala nejaku opuchnutu, do toho zacala vracat a strasne plakat, to akurat ked prisla....
vzdy jej ale sli tie teploty aspon na chvilu zrazit, vcera absolutne nicim, a bola som zufala,ked mala triasku a 39,8 a vtedy sa nesmie robit zabal, to som fakt nevedela, co robit, a to uz v sebe mala aj lieky a nic nezaberalo....
dufam,ze to bude dnes lepsie, sopliky nam ale zatekaju asi dole, nejde jej to moc cez nos, tak cakam este kasel...ale dufam,ze tie horucky u take vysoke nebudu...
ten diazepam musi ist zajtra manzel dat predpisat, uz nam expiroval a mate cipky ci tabletky?nam vzdy dr. dava tabletky...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru