Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
15. únor 2011

baby neviete,ked uz nemam dostavat rodicovsky prispevok ten zvyseny, ale len tych 190 eur,musim podavat nejaku ziadost?lebo mi to malo dnes dojst a nedoslo a od tohto mesiaca som mala dostavat tych 190.

sarlotta
15. únor 2011

ahojík holky 😉 nezvládala sem chodit... tak vás ani nedočtu... děti jsou nemocné... malá bronchitidu a malý kašel fuj, hnus.
byly teploty ke 40tce... malá dostala i ventolin, pže úplně sýpala ... ale už je to snad za náma.
Chodila jsem k doktorovi snad denně i 2x .. s jedním, s druhým.. čekárna nacpaná.. ale většinou nám to vyšlo, že došel hafl lidí až po nás .. týden nás léčil kapkama a pak dal antibiotika... no a za 2 dni úleva
Já mám taky antib - klacid... minulou sobotu a neděli sem polehávala - neležela - jelikož matka od dětí si nikdy nelehne že ... a chřipka jak vyšitá, klouby, rýma, kašel.... no a kašel zůstal a sedl na průdušky.. tak antib.

Malému sem musela dávat 3x denně codein 1/4 a ještě prothazin na noc, aby se neukašlal... no a včíl je jak urvaný ze řetězu, jestli nemá chudák absťák nebo jen mu chybí děti a školka.. nevím.

Malá už klečí a houpe se na kolínkách je sladká... a možná zoubky budou, furt přebalujem...

ellysa
15. únor 2011

@sarlotta jej krásnunkí sú obaja, tu už boli/sú asi všetci chorí, hrozné obdobie, držte sa 😉

mabe
autor
15. únor 2011

@sarlotta gratuluju k pokrokum sarlotky a drzim palce k rychlemu uzdraveni
@ellysa ahojky, jak se mate?

mabe
autor
15. únor 2011

dneska anicka jak me videla par dni smrkat, tak me dala kapesnik ze zeme k nosu 🙂 . uz umi slizat z postele velke, jeste ji drzim ale vi, ze musi nohama napred 🙂

nefertitka
16. únor 2011

ahojte....

@sarlotta aj Nikolka je chora, tiez mala 40tky a teraz uz piaty den 38...a kasel hrozny, zajtra ideme k lekarke...
vy uz ste zdravi uplne teda? ten prothazin si s anebala davat?nam uz to raz dr. dala, ale nejak sme sa neodvazili, katastrofalne veci su tam popisane na letaku...
a mala je uz sikulka teda;)

@mabe zlata🙂 a zlieza po brusku nohami najprv ci ako?

sarlotta
16. únor 2011

@nefertitka no však naposledy, je to dryák 😒 ale malý má už 5,5roku.. to se divím, že Vám to dala, Nikol je maličká 😅

mabe
autor
16. únor 2011

@nefertitka jojo, normalne lehla na bricho a pak lezla nohama dolu, sice jeste nebyla uplne natocena dolu na kolmo, ale uz vi jak na to a vypiluje to

mabe
autor
17. únor 2011

ahojte, hlasim se od nasich. byla jsem na krvi, dala napapat anicce a tedka sla s dedou a babickou ven a ja se natahnu. anicka v noci nejak nemohla spat, tak to dospi venku a ja tady. po obede jdeme s kamoskou ven s kocarkama, takze se jeste nachodim. 🙂

bambi7
17. únor 2011

cafte babulky

mabus tak pekne oddychuj 🙂

my sme boli vonku ,zasa je zima teda aspon mne bola 😅 ....teraz som navarila a uz len kuknem net a idem sa hrat laska moja nepocka 😀 uz kuka domka a ze mama mama.....a hra sa ze mi robi kavu a povie mama kaa 😝
tak si pojdem dat 😎 😀

a nef ako sa mateeee?

cafte zatial musim istttt

mabe
autor
17. únor 2011

ahojte, tak jsme si krasne oddychla, pak si s nasema hrala a v 14h jsme jely za kamoskou a dosly jsme pred chvilkou, akorat anicka uz mela hlad. v poledne nechtela jest jidlo ze sklenicky - domaci je domaci. 🙂 tak mela misto toho banan.
@bambi7 tak doufam, ze ti udelala dobrou kavu. 😉 ja jsem zvedava co anicka bude vymyslet za hry 🙂 musi to byt legrace. anicka tedka dela na vsechno hmmm a ukazuje na vsechno a porad si brumla.

bambi7
18. únor 2011

cafte babule ako dnes?

mabus caf slniecko .....domka robi super kavuuu 😀 teda kaaau 😀 aj dnes som uz mala aj tri 😀

no a je tu piatokkkk ...co mate na plane?my ideme gratulovat mojej mamce a potom este uvidime ako ale treba ist do obchodu a tak no uvidime aj do rakuska iba mlieko kupit ale uvidime ako sa bude dat mame toho dost.....

no tak pekny vikenddd prajem paaa

mabe
autor
18. únor 2011

ahojte, tak my dneska parada. byly jsme s kamoskou do 15h a potom doma s tatkou. anicka sla spat az tedka, protoze odpadla na chvilku jeste v 17h. tedka mam cas chvilku na net. chci si udelat seznam na zitrek. dopo dame anicku k tchanovcum a pojedeme s manzou na nakupy - musime koupit tatkovi termopradlo k narozkam a anicce darecky. 🙂 zitra vecer jde zapijet manza dalsiho potomka - holcicku (sami holky zatim) od basketaka kamarada, takze v nedeli dopo pojedu pro mamku autem s anickou a ja pujdu plavat a ona s ni bude chodit venku a pak pojedeme k dedovi - tatka se aspon prospi. 🙂

klara0211
18. únor 2011

Ahojte, nasla som si tuto temu, nakolko je pre mna teraz velmi aktualna :( Ako vidim, uz tu mate dlhu historiu komunikacie. Ja som sa akurat vratila od lekara so spravou druhy missed abortion. V nedelu idem na kyret. Bola by som vam velmi vdacna ak by ste mi napisali, ci niektorej zistili moznu pricinu... Na genetickych testoch som uz bola pri prvom MA a bolo to v poriadku.... Dakujem

mabe
autor
18. únor 2011

@klara0211 ahojky, je me to lito. me nasly spatnou stitnou zlazu, nevim jeslti je to zrovna pricina..kazdopadne jsem ji stabilizovala lekama a potreti byla tehu a mam anicku. je dobry si nechat udelat vsechny mozny vysetreni a nenechat se odradit dr., ze se to stava. ja ty dva predchozi MA mam porad v hlave a skoro kazdej den si na to vzpomenu, neda se na to zapomenout, ale uz mam svoji prcinu, tak jsem stastna. 🙂 neboj, vyjde to, uz se to musi zlomit. drzim palce.

klara0211
18. únor 2011

Dakujem ti velmi pekne... nebudem opisovat svoje pocity... asi ich tu velmi dobre poznate. Uz som si robila plany, jednoducho som bola presvedcena, ze to teraz dopadne dobre. Uz, aby som mala po zakroku a telo sa prestalo spravat ako tehotne, lebo to vsetko strasne psychicky boli... Na geneticke testy by mal ist asi aj partner, ci nie? Stitnu zlazu mam zevraj v poriadku podla krvnych testov... No bola by to ulava, keby sa nasla pricina...

mabe
autor
18. únor 2011

@klara0211 naprosto vim, jak se citis. je to na hovno....ja v teto chvili chtela mit kyretaz uz za sebou, abych mohla uz zacit znova a myslet na neco jinyho. ja vzdycky otehu az po roce. davala jsem se vzdycky do kupy, jak fyzicky, tak i psychicky. manza sel na spermio a taky na tu genetiku, oboum nam braly krev a rodinny anamnezy. ja taky chtela, aby nasly pricinu, protoze ten strach do budoucna. nechci te strasit, ale budes ho mit uz porad, i kdyz tehu bude ok, tak se budes strachovat a budes to mit v hlave. ja bych na dalsi tehu nespechala hnedka. zkusila bych se zamerit na neco jinyho - my planovaly baracek, sport, ....- vim, ze to tak lehko nepujde, ale zkusit to aspon na chvilku zapomenes.

klara0211
18. únor 2011

Hej dakujem... az budem mat v pon za tym, bude to lepsie. Presne tak... je to na hovno

mabe
autor
18. únor 2011

@klara0211 drz se a at je brzo lip

bambi7
18. únor 2011

cafte babule

klara v prvom rade mi je to luto.......vieme ako sa citis a aj ked to teraz tak nie je bude lepsie nevzdavaj sa musis nabrat vsetku silu co zostala a uvidis vsetko bude okkkkk .....viem ze je to tazke .........

no ked si bola na genetike a aj tvoj tak super ,este treba ist na hematologiu ale nie k obvodnej ale k hematologicke ta zoberie krv ci nemas nieco zo zrazanim ma to vela bab ani o tom nevie.....a este ku gynekologicke mala by zobrat krv na toxoplazmozu,rubeolu , chlamydie,cytomegalovirus.......

ale hlavne tu hematologiu si daj spravit....moc drzim palce a daj vediet ako pokracujete a ked bues potrebovat pokecat prid

klara0211
19. únor 2011

Ďakujem, obeham to a uvidíme... No ako vidíte spať sa mi teraz moc nedá. No nič, idem sa snažiť ďalej. Dobruu noc ...

nefertitka
19. únor 2011

ahojte, tak my sme uz 4 dni s Nikolkou v nemocnici, ma silny infekt,doma mi zacala strasne plakat a cervene flaky sa jej vyhodili na tvari,tak sme sli na pohotovost a vraveli nam, ze bud na nieco alergicky zareagovala,alebo ta reakcia nastala z toho nachladnutia, napuchli jej oci a hltan,ze sa mohla zacat dusit...dostala dithiaden,zodac a antibiotika, Klacid, tak som z toho vcelku nestastna...
ja som dnes dosla prespat k mame, chytila som horucku,manzel ma aspon na noc vymenil,ale tiez je chudak chory...je to tam hrozne, stale place ked jej nieco robia, stale jej beru krv, zle sa mi na to pozera...uz place,aj ked ju dojdu popocuvat stetoskopom a tie lekarky su tak sproste niektore, neplac, ved ti nic zle nerobim, uz dost, bla bbla...nervozne su z toho,kravy,ved ma len 2 roky a je vystresovana...a druhe deti placu presne ako ona,neviem,preco potom robia na pediatrii,ked im vadi plac deti! zobudia ju, idu ju vysetrovat a este sa divia,ze place!uz nech ideme domov...a neda sa tam ani spat, vsade tam je samy plac a krik a tak, total som grogy...ale trosku sa jej uz polepsilo si myslim...a bojim sa,ze tam neahcyta este aj nieco ine. A som nestastna,lebo cca za mesiac musi ist naspat,ale teraz na ortopediu, na operaciu s tym palcekom:(
tak sa tu zatial majte a davajte pozor na choroby🙂

mabe
autor
19. únor 2011

ahojte, tak my dneska narocnejsi den s nakupovanim. dopo jsme daly anicku k tchanovcum a vyrazily. koupily jsme anicce v drevenych hrackach kacenku na tyci, puzzle drevene s domacimi zviraty, ktery delaji zvuky a piticko s brckem, duchnu a povlecenicko, knizecku s krteckem. jeste ji chci koupit ten tunel a piskoviste
@nefertitka to je me lito, chuderka mala. ach jo, ten pristup tech dr. 😒 at jste tam co nejmin a rychle domu. prcina mala, drzte se

bambi7
19. únor 2011

cafte babule juj nef to mi je luto......drzte sa babulky nase.....a lekari ach jaj presne ako pises naco to robia ked su nervozn nech idu predavat zeleninu 😠 nef ja by som hned povedala ze ci nevidia ze je mala .....a moj ani nehovorim ten ked som ja bola po missedoch ked niekto len zle kukol na mna hned reagoval 😉 a keby slo o malu......nech sa nehnevaju ze place to su blbci a co sa ma smiat 😠 ......drzkam vam moc palce babulkyyy myslime na vassssss

mabus no super ste pokupili.....aj my sme boli v rakusku kupit mlieko,jedlo a domke sme kupili supravu riadov na kavu uz ked ju to bavi 🙂 tak a mozeme kavickovat 😀

ja som akurat dozehlila a pojdem spat zajtra ideme k nasim gratulovat .......

tak sa majte pekneeee

mabe
autor
20. únor 2011

dobre ranko devcata, tak my s anickou snidame a vedle se vali ozralej spaci pytel 😀 . nasnidame se a pojedeme k dedovi, at se tatka vyspi po te zapijecce dalsiho potomka. vypadal moooc slusne. 😀 odpo k manzove babicce a pak chci zehlit a trosku poklidit.
@bambi7 moc to s tim kafem neprehanejte holky 😉

nefertitka
20. únor 2011

ahojte, tak malinka je uz doma, zajtra s nou ide muz k lekarke, stale kasle a ma sople, aj nejake hnacky trosku,ale ved to neprejde hned taka choroba..
ja som u mamy,vcera som skolabovala, bola som na pohotovosti, mam tlak 95 na 55,vysoky cukor, boli ma brucho, mam teploty a hnacky...nestihala som v nemocnic jest,skoro cele dni som nic nejedla, ani mi nechutilo pri tych stresoch,tak som takto dopadla,teplota mi nechce klesnut,
bez malej mi je strasne,ale minimalne do pozajtra za nou radsej nepojdem,skusim si dat nejake probiotika,mozno pomozu...
bam ja som im to povedala,ze ci nevidia,ze ma 2 roky a ze je zo vsetkeho vystrasena...ja si tiez nenecham,ale aj tak boli dalej taki vsetci,prisla dnes za muzom rano sestricka ci lekarka,ci kto to bol, a muz sa jej spytal,ze ci nemoze malu premerat v ritke,ze od neho sa nenecha, tak sa ho spytala,ci si mysli,ze je chodiaci teplomer, krava1
!
Ale za to som vcera stretla na pohotovosti jedneho uzasneho lekara, prisiel za mnou chirurg,celu dobu srandoval, usmieval sa a tak...kiezby vsetci boli taki. Pytal sa ma,preco nejem,ze ci mi ma priniest chleba 😀 a podpisovala som papier a pero slabo pisalo,tak som sa ho spytala,ci to mam pretiahnut a on ze pretahujeme doma 😀 a ze ked uz som tam,ze ci mi moze nieco vyrezat,ze ci som tam zbytocne chodila;) no srandista,hned som aj odchadzala s lepsou naladou a na vsetko mi trpezlivo odpovedal...fakt super lekar..

mabe
autor
20. únor 2011

@nefertitka jejda, az tak je to s tebou? zkus tedka co nejdriv odpocivat. mala je s tatkou, tak je o ni dobre postarany - i kdyz chapu. ale musis se pro ni dat dohromady. tak at vas ty nemoci prejdou co nejdriv

ellysa
20. únor 2011

@nefertitka bože nef, vy si idete užiť ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ,prajem skoré uzdravenie obom, muselo to byť strašné pozerať, ako malá trpí a ty sa prosím napapaj, Niki ťa veľmi potrebuje...
@klara0211 už to máš pravdepodobne za sebou, ja som po druhom kyrete pocítila neuveriteľnú silu a nádej, že sa to jednoducho raz musí podariť a určite to výjde aj vám, pozri na túto tému, každá z nás tu prišla ako ty, utrápená,zúfalá, s otázkou prečo sa to stalo práve mne, ale všetky už máme naše slniečka, tak neboj ...

určite ako radili baby endokrynológia, genetika, hematológia, my sme boli aj na imunológii v Prahe, pozri si stránku www.upmd.cz a tému znížená bunková imunita tu na koníkovi, mne zistili alergiu na spermie, vyšetrenie stojí asi 6000 českých korún, ale pôjdeme tam určite znova pred plánovaním ďalšieho bába.

a určite si skús nájsť kvalitných doktorov...

teraz sa trochu odragujte, choďte na pekný výlet, urobte si s niečím radosť a myslite pozitívne,ja som o 5 mesiacov bola znova tehu a do tretice to vyšlo...

bambi7
20. únor 2011

cafte babule

nef davaj na seba pozor a oddychuj a skore uzdravenie prajemmmmmm

mabuska caf neboj kavickujeme opatrne dnes mi domka spravila caj

😀

elly a co u vas nove?

my sme boli dnes u nasich na obed .....a potom som zehlila a zehlila .....inak nic chvalabohu sme ok ziadna choroba klop klop.....
tak pekny vecer a zajtra den 😀

ellysa
21. únor 2011

@bambi7 ahoj my fajn, už sme zdravé, dnes ideme cvičiť do blavy, teraz sa hráme, malá stále vykrikuje ajaaja, už sa všade stavia, chodí za jednu ručičku, skúša sa aj púšťat ale ešte jej to nejde, ale myslím že bude chodiť do roka...
len v noci som odpadla, keď som malej šla robiť mlieko, tak som sa zľakla, ale asi som mala nízky tlak a príliš rýchlo som vstala...
baby ako vám spávali deti, tak vo veku mojej oli, lebo my spávame hrozne, pekne zaspí, ale v noci sa stále budí s plačom, mrnčí a nemyslím si, že sú to zuby, už to trvá 3 mesiace

ellysa
21. únor 2011

@bambi7 ahoj my fajn, už sme zdravé, dnes ideme cvičiť do blavy, teraz sa hráme, malá stále vykrikuje ajaaja, už sa všade stavia, chodí za jednu ručičku, skúša sa aj púšťat ale ešte jej to nejde, ale myslím že bude chodiť do roka...
len v noci som odpadla, keď som malej šla robiť mlieko, tak som sa zľakla, ale asi som mala nízky tlak a príliš rýchlo som vstala...
baby ako vám spávali deti, tak vo veku mojej oli, lebo my spávame hrozne, pekne zaspí, ale v noci sa stále budí s plačom, mrnčí a nemyslím si, že sú to zuby, už to trvá 3 mesiace

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru