Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
30. zář 2011

@ellysa ahojky, tak to ja anicku nedala ani na celej den, natoz na noc nebo na vikend.

ellysa
30. zář 2011

@mabe jedna známe tak necháva malú sem tam od roka a podľa mňa je to fajn, ona je detská psychologička, tak asi má načítané, že to neublíži, ja si myslím, že deti by si rýchlo zvykli, to len maminky sme nejaké precitlivené 😀 😝

ellysa
30. zář 2011

@mabe už si bola pozrať niečo aničke na zimu, oni majú asi s oliv rovnakú veľkosť-nosí 86, má 84 cm a 10,5 kg, budš kupovať overal,alebo nohavice a bundu? a poznáš značku www.pidilidi.cz? my máme od nich takú jarnú bundičku, som veľmi spokojná, majú aj overaly na zimu, mama ich bola dnes pozerať a že vypadajú fajn a sú za super cenu...
ja som bola pozerať aj v tchibo, aj tam sa mi páčili, tie boli trochu drahšie
každopádne, určite treba dva, a nechce sa mi dať za to viac ako 100 EUR-okolo 3000 českých??

mabe
autor
30. zář 2011

@ellysa ja davam anicku na pul dne zatim. uz jsme se s nasema dohodly, ze v blizke dobe. tedka je tatka v nemocnici, ale pak dam anicku na celej den. rano si tatka prijede a vecer doveze. aby si zvykla u nich spat pres obed

@ellysa ja hlavne tedka resim boty. nevim, jestli takovy ty vysoky fakt teply nebo nizsi, aby to mela kdyztak taky na jaro. mam jednu kombinezuhttp://www.outdoorbaby.cz/nepromokava-souprava-... , bundu a pak takovou tu nepromokavou soupravu do deste, tak pod nu muzu anicku oblict poradne.

ellysa
30. zář 2011

@mabe pekná 🙂 , no mne všetci hovoria, že aj topánky určite dvoje na zimu, tak asi jedny také klasické snehule a jedny také vyššie topánočky-čižmičky, ale to plánujem kúpiť až na konci októbra, neviem koľko jej ešte noha narastie, akú veľkú nožičku má anička, my 22

mabe
autor
30. zář 2011

@ellysa anicka jeste chodi s 20,5, ale to uz je tak na knop. ja ji tedka koupila takovy podzimo -jarni 22. ma tam dost jeste mista, ale nepadaji ji. ty teply urcite 22. taky si rikam, ze ji je koupim az zacne marast. ja mam asi dvoje boty podedeny, takze koupim jedny.

ellysa
30. zář 2011
mabe
autor
30. zář 2011
mabe
autor
30. zář 2011

@ellysa je to strasne tezky

ellysa
30. zář 2011

@mabe tie sú krásne, len či aj dosť teplé na zimu 🙂 , no pôjdeme asi cez víkend urobiť prieskum trhu 😀

mabe
autor
30. zář 2011

@ellysa ja uvidim, treba koupim neco jinyho. tchyne chce anicce koupit boty, tak se mozna placne pres kapsu 🙂

mabe
autor
30. zář 2011

@ellysa a s tim oblecenim uvidime, jak bude

novina
30. zář 2011

Ahojte, vidím, že se tu řeší missed, tedy aspoň podle názvu tématu. Chtěla jsem jsem se zeptat za jak dlouho po revizi jste se opět začali snažit o mimčo? A kdy jste po zákroku dostali MS? Já jsem byla na revizi před měsícem a stále nic...
Děkuji za odpověd.

ellysa
30. zář 2011

@novina ja som dostala ms presne po 4 tt ako som prestala krvácať po revízii, mala by si si dať pauzu pol roka, le ja som po prvom potrate dala takú pauzu a aj tak som potratila, po druhom 4 mesiace a zadarilo sa, každopádne ja by som aspoň tie tri mesiace isto počkala, nech sa telo dá trochu dokopy

lejduska
30. zář 2011

@novina ahoj, urcite si aj ty pocula rozne nazory napr, ze az po pol roku, najnovsie je vraj dobre otehotniet do pol roka tak nvm, ale vseobecne vela zien aj lekarov tvrdi, ze treba pockat 1 az 2 cykly. su tu zeny co otehotneli po 3 mesiacoch len neviem ci su v tejto teme 😉

lejduska
30. zář 2011

@ellysa je mi luto, ze sa ti to stalo 2 krat ☹ je to krute ked niekto chce a nemoze. pri tretom tehu si sa nebala? nemala si velke stresy atd. ? ale mas dietatko a to ti gratulujem 🙂

ellysa
30. zář 2011

@lejduska mala a obrovské, pred každým utz so mala strašné bobky,to je asi normálne a áno dočkali sme sa a už mám veľkú slečnu 🙂 a aj ty sa dočkáš, neboj, ešte nemáš žiadne bábo?nemáš to v pase

novina
30. zář 2011

@ellysa
@lejduska
Díky za rady, já bych chtěla počkat tři měsíce. Po revizi jsem neměla žádné potíže. Teď jenom čekám, až zase dostanu MS. Rok mi přijde zbytečně dlouho, a pul roku vlastně taky. Uvidíme. Minule se nám to povedlo snad na první pokus, tak snad to vyjde i teď, ovšem s dobrým koncem 🙂

lejduska
30. zář 2011

@ellysa som rada, ze to malo stastny koniec 🙂 nemam v pase lebo nemam babo len anjelika ktory odisiel z bruska, poviem tak metaforicky. presne pred 3 mesiacmi, tak preto sa pytam, informujem sa ako to mali ostatne zeny. mam aj obavy a zmiesane pocity, babo by som rada ale nechcem to brat ako naplast na tu neprijemnu udalost.

lejduska
30. zář 2011

@novina dufam,ze sa vam podari tak ako si zelate., co vies mozno trosku skor, alebo neskor, ale rok je prilis dlho toje pravda 😀 nam sa prvykrat zadarilo nahodou ale deti som chcela stale, keby sa dalo tak uz pred rokom by ´´sme robili´´ 🙂

nefertitka
30. zář 2011

caute,
tak dnes Nikolka zas stravila s babkou nieco vyse hodky, stale mi nebolo vsetko jedno. Ja by som sa nebala ju dat, keby nebola taka aka je, aj dnes ma tak neskutocne vystavila, ze normalne nevladzem, neposedi, nezahra sa posediacky s nicim, ked tak, tak iba na moment, dnes som s nou napr. sla do Carreffouru,no co tam zas vyvadzala, do vozika ist nechcela, tak sme sli za rucicku, vsetko zhadzovala z regalov, tahala za sebou tabule co boli na zemi s cenovkami, ked som sa na sekundu otocila, uz bol dalsi regal s vlozkami vyhadzany, pistala na take decibely, ze mi v bubienkoch zalahovalo, vsetci zas mali divadlo, mamu som nechala donakupovat a my sme si sli zaplatit svoje a ze ideme radsej von, lebo to sa fakt nedalo, pri pokladni zas vytahovala vsetky lizatka a zuvacky a ked som ju chytila za ruku tak krik, ked nepomohol, tak uvolnenie svalstva celeho tela, takze jednou rukou platit a druhou drzat zivu plastelinu v rukach, zacala tam oblizovat tie tyce co su okolo pokladni, lebo som jej samozrejme povedala, ze to je spinave, ze to vsetci ludia chytaju, no proste totalne sidlo, uz som tam normalne zacala na nu kricat a ona sa mi smiala, capla som je po porstoch, lebo mala total spinave ruky od hadzania si kamienkov na jazere a pchala si ich do ust a do nosa, potom u babky sa vyhajala a komplet cele poobedie behala z izby do izby, zastavila sa na 10 min,. aby si oddychla a pokreslila, to sme uz sli domov, doma som jej zas zachranila hlavu, ked nie zivot, lebo s rozbehom vyskocit na gauc, tam trebalo urobit velky skok a milimeter od steny, pri tom svihu by si ju hadam aj rozbila, ak by ju ta stena nesvacla pre istotu aj o zem, zas som zvysila hlas a ona sa mi furt smeje, loptos jeden. Nedava si nikde pozor, potom sa este 2x tresla hlavou o stol, ma take male kresielko a na nom akoze sedela(vrtela sa ako paragraf) a papala keksiky a kukala telku, no a pri tom vrteni a stopatdesiatom piatom upozorneni, ze pozor Niki tam je stol, sa onho samozrejme svacla, a takto je to stale...ja jej fakt denno denne zachranujem hlavu a koncatiny a vsetko. a to ani neje sladkosti, ja neviem, kde sa to v nej berie. No a samozrejme viem, ze taka moja mama napr. uz ma slabsie reflexy a taketo sidlo by neustrazila na miestach, kde sa moze dodruzgat, a urcite ani vtedy, keby s nou mala byt cely den. To az ked sa nase dieta uraci troska skludnit. Neviem,kedy to bude. Preto som ju s mamou poslala, ze nech si idu hadzat kamienky na jazero, ze tam sa snad nic nemoze stat, ale aj tam vraj bezala ozlomkrky dole kopcom a padla, len neviem ako, vraj sa nic vazne nestalo, ale akokeby som tam s nou nebola x milion krat a nevravela jej, ze dole kopcom sa nebezi...fuj, ja som zas vypluta...

ellysa
30. zář 2011

@nefertitka tak to máš poriadne šidlo, olivia je asi proti tomu spomalený slimák 😀 😀 😀 😀 😀

nefertitka
30. zář 2011

@ellysa pockaj, ked trosku povyrastie;) ja mam dojem, ze cim je vacsia, tym viac vyvadza a menej obsedi a to som si myslela, ze vekom sa to bude utlmovat ta aktivita a energia nevycerpatelna. Ja som rada, ze je ziva, ze neni niekde utiahnuta v kute, ale zas toto je uz na mna den co den moc. A vraveli mi, ze nadmerne mnozstvo magnezia v tehu sposobi, ze budem mat zive dieta 😀 ...tak nieco na tom asi bude 😝
Ja tak ockom sledujem aj druhe deti aj na nakupoch a oni si niektore fakt pekne vykracuju ruka v ruke s maminkou alebo popri maminke, pri pokladni poslusne cakaju, a taaaaak im zavidim tym mamam 😝 ...keby aspon na tu chvilu postala. Ja uz s nou do obchodu nepojdem, to sa neda.

nefertitka
30. zář 2011

ked ju dam niekde k babke domov, alebo tak, tak asi vypracem vsetky gauce a postele a stolicky a stoly a hadam to potom prezije 😝 ...ona zbada gauc alebo postel a uz jej blika v hlave svetielko, ze aha ide sa skakat a behat a zoskakovat...dnes som jej po 1000. krat vysvetlovala, ze to sluzi na sedenie a lezanie a ona mi na to " ale mamaaaaa, mozem tam skakat, co si sisi?" no logika 😀

ellysa
30. zář 2011

@nefertitka hej najlepšia je prázdna izba a steny obité matracmi, čo? 😀

nefertitka
30. zář 2011

@ellysa tak veru 😀 tam by som ich nechala aj cely den same a s kludnym svedomim by som si sla kam by som potrebovala;) ale to by mi zas to dieta asi chybalo🙂

mabe
autor
1. říj 2011

ahojte,tak dneska bylo pekne a my porad venku. dopo na pisku, po spani jsem jela s anickou ke kamaradce za brno na grilovani - 5 deti, trampolina - anicka skakala hodinu, pak sem ji s brekem musela odtahnout odtam. pak za manzou na kamosovi narozeniny a pred chvilkou sla anicka doma spat. 🙂

mabe
autor
3. říj 2011

dobre ranko, tak my dneska nemame zadnej program. takze za chvilku na pisek na hriste a odpo asi pujdu s anickou do lesa, at ma zmenu. vecer jdu konecne cvicit po delsi dobe. zada uz se ozyvaji, takze zase musim zacit makat. 🙂

mabe
autor
3. říj 2011

holky, tak jsem si udelala radost duchovni a pozdeji ji aji zrealizuju. nasla jsem koncert JAR a Monkey Business spolecnej 11.11. v Brne. tak tam teda musim. 🙂 prave jsme si s kamoskou o vikendu rikaly, ze bysme sly na nejakej vetsi koncert. 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru