Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
20. říj 2011

@aanda aaale preco by si bola zla matka, hm?
baby pomoc, dnes som sla na rehabitku a k malej mi dosla mama, volala aj svokra, ze pride, kedysi sme jej dali klucik od dveri, nech si ho doma odlozi, pre kazdy pripad, keby sme sa niekedy vymkli alebo tak a ona si dnes dosla a sama si odomkla:( a nikto jej to nedovolil. Moje nervy, to sa nevedela najprv spytat, ci moze?ci s takym niecim suhlasime?je to nas byt a chceme aj nejake sukromie a nie ze dojde a odomkne si kedy sa jej zachce. Povedala som muzovi, nech jej na to povie svoje, ale zas ja budem najhorsia.

nefertitka
20. říj 2011

a furt ma uz stve jak dokola riesi kedy jej uz konecne dame cokoladu a sladkosti! v jednom kuse mi rozprava co jej mam dat jest a co jej mam navarit a moj muz jej povedal, ze sladkosti ked tak, tak od 3.roka, tak sa toho dost obavam, ze hned ako Nikolka dovrsi 3. rok, tak zacne do nej dzgat. ja nie som proste zastancom davania sladkosti takymto malym detom, ma na to dost casu a je to moje dieta a ja mam rozhodovat o tom co jej dam a co nie a stale sa mi do toho stara. Viete ako ma to uz nebavi?!
Dnes sme boli v Hoplalande a nech jej kupim sladke pukance. A nech jej dam zakusok co doniesla (veternik karamelovy) a dokola a dokola a dokola a uz zacinam mat fakt nerv.

aanda
20. říj 2011

@nefertitka to sa stalo aj mne... svokra bola sice ohlasena, ze pride, ale sama si odomkla a vosla dnu, mna skoro vystrelo... rozumies, cosi som robila v kuchyni ani som nepocula ze niekto odomkol dvere a ked som zacula nejaky buchot, tak letim k dveram a ona s usmevom na tvari na chodbe.... ja som skoro infarkt chytila, hned som jej povedala, ze nech uz to viac nerobi, ze nech bud zazvoni, alebo zaklope.....

@nefertitka ja mam pocit, ze som malo trpezliva.... teraz mame kopec problemov vselijakych... niekedy som v poho aj ked velmi vymysla, ale niekedy ma drobec tak vie vytocit....

nefertitka
20. říj 2011

@aanda a uz to potom neurobila?ale aspon sa neurazila potom,ze?ja tu svoju uz vidim,boze.
Aj mna vie niekedy Nikolka vytocit, neboj, niekedy na nu aj nakricim a potom je mi to luto...ale niekedy mi tiez nervy praskaju.

aanda
20. říj 2011

@nefertitka neurobila to uz viac, lebo ja som jej to hned razne povedala... nekricala som, ale som bola fakt nastvana... neviem, ci sa urazila, to neriesim... ale asi nie....

nefertitka
20. říj 2011

no vidis a ja som nemala tu odvahu jej to povedat...ty si asi povies vsetko co ti vadi, ze?
u nas je toho tak moc uz co sa tyka svokry, ze ked sme jej davnejsie furt na nieco stale hovorili a na nieco ju upozornovali, tak po celej rodine rozpravala ako ju stale za nieco buzerujeme

mabe
autor
21. říj 2011

ahojte, tak v 9h si pro anicku prijedou tchanovci.

@aanda ja to snazim hrozne. vcera vecer jsem se trosku aji rozplakala.

mabe
autor
21. říj 2011

@nefertitka naprosto te chapu. ja sem tam taky slysim od babicky, ze uz by to chtelo prisolit a jeste jako my.....nastesti to neni tak casto, protoze moje babicka vi, ze mam svou hlavu. to odemykani by me taky vadilo, ze je to zasah do soukromi. tak snad to uz neudela, nebo ji to musite razne vysvetlit.

aanda
21. říj 2011

@nefertitka ale nie, nepoviem vsetko, co mi vadi....ale toto ma strasne nalakalo, nastvalo a neviem co vsetko... ja sa s nimi nechcem hadat ani hnevat, ale jednoducho si s nimi nerozumiem., a mame velmi odlisne nazory na vsetko...
Napr.tento tyzden ked boli pozriet drobca, tak mu priniesli lizatko. Stale im vravim, ze mu sladkosti nedavam. Raz za cas cokoladku, ked si vypyta, ale to je mozno 1xdo mesiaca... No a bolelo ho hrdielko a tak sladke by mu urcite urobilo zle. A on o tu lizanku ani nejavil zaujem, tak vravim, ze ju odlozim. svokra si ju schovala za chrbat (ako male decko) a ked som odisla do kuchyne odniest co mu priniesli, tak mu to zasa pichala. Tak som sa postavila a vzala som jej a povedala som, ze mu to odlozim, lebo on na to nema chut a ze ked ho boli hrdlo, tak to jest nebude, lebo by ho to drazdilo......
Napriklad minule im vadilo ako Samko beha... vraveli muzovi, aby sme ho naucili lepsie behat 😲 alebo pred tyzdnom Samko spieval a svokor, ze aby spieval pekne, aby pusinku poriadne otvaral... a to povedal predo mnou.. a ja hned, ze on pekne spieva! a malinky potom ani spievat nechcel.... toto su veci co ma fakt zeru a ked nieco take vravia predo mnou, tak hned poviem. ak to vravia muzovi, tak sa zatial do toho nemiesam, ale ak by to bolo nieco fakt "velke" tak by som povedala....
@mabe drzim vam obom palceky. potom daj vediet, ako ste to zvladli. podla mna je dobre, aby dieta obcas islo prec na cely den z domu. nech si zvyka, potom to nebude take tazke so skolkou atd....

mabe
autor
21. říj 2011

@aanda me to jde uz tezko. mam uklizeny, tedka si delam jidlo a pak....jesteze jdu odpo cvicit. 😀

mabe
autor
21. říj 2011

volala tchyne pred chvilkou, ze uz jedou z lesa domu. tak snad anicka usne v poho.

sarlotta
21. říj 2011

Ahojík holky, hlásím, že žijem 😉
Byli jsme se fotit ... super, ještě nemám fotečky, ale dodám) 😎

Jinak máme pořáááááád 1 zub.... už mě to neba... chudinka malá má dásně naběhlé nahoře a probrečené noci máme 2-3x týdně... ale prořezat se ne a ne. 😔

Ještě pořád nám dělají zateplovačku a fasádu na baráku, tak tu máme lešení a všude bordel z polystyrenu ...

Ve školce postavili dětem nové hřišťátko tak tam blbnem dokud to počasí dovolí. 😉

Manža je furt v práci nebo u rodičů- žádná změna 😅

Každý den máme nějaký kroužek, hudebku, flétničku, cvičeníčko a malý má i divadelní kroužek - vede to herečka ze Slováckého divadla z Uh.Hradiště a je teda moooooc fajn ženská... malého to baví...eště aby nééé, vždyť na mě furt něco hraje 😀

Taky sme měli hody, Kryštof vystupoval v kroji a teď v sobotu bude vítat malé občánky))) se těším.. to bude pěkné tak nějaká fotka z hodů, dobře sme vymrzli. 😝 😀

nefertitka
21. říj 2011

@sarlotta no teda ty uz mas velku slecnu...pekne fotky🙂 joj tie zubky si u vas fakt davaju nacas...chuda male, musi ju to boliet, nam sli tiez neskoro,ale nie az takto...
pri tom programe co pises ze mate, mas si kedy aj oddychnut?🙂
@aanda to akoby si o mojej svokre pisala, napr. s tym lizatkom, nam toto spravila minule s trubickou vanilkovou, zacala ju davat nikolke,ked sme sa stretli, my ze nech jej nic nedava, ze je prepchata, doma spapala toho akurat chvilu predtym vela a ona nie a nie upustit, navela to odlozila na lavicku no a potom,ked sa Nikolka nepozerala, odlomila kusok tej trubicky a vopchala jej to do pusy, a to este bevravim ani o tej spinavej ruke, ktoru mala, lebo sme boli vonku a vsetko tam obchytala,co sa dalo. Akoze ked poviem nie, neviem co je na tom nezrozumitelne. A je toho vela.
Aj minule bola tu a sli sme von, na chodbe mame stavanu skrinu su zrkadlom a Nikolka ako male dieta mi ju stale prska a opluva a ocapkava, uz som si zvykla, no lenze svokra sla na nej skusat svoje vychovavacie praktiky, zabuchla dvere, ze nepojdeme von, kym si to nevycisti a kym sa mi neospravedlni. Tak som sa jej rovno opytala, ze ako si predstavuje, ze dieta, kt. nema este ani 3 roky dokaze vycistit zrkadlo a ze ospravedlnovat sa mi teda nemusi. Zacala jej hovorit aka je skareda a ze mama to furt cisti a neviem co, Nikolka to samozrejme svojim detskym rozumom pochopila tak, ze je skareda a dosla za mnou a zacala mi hovorit, ze "Nikolka neni skajeda mama,ze?"...By som potrebovala vymenit svokru.

aanda
21. říj 2011

@nefertitka my keby sme sa stretli, tak by sme to mohli spisat, vydat knihu s nazvom "pani svokra" a tak by sme zarobili! sak ludia by sa tak narehotali ani no!!!!
...nasho ked krmi svokra, tak svokor mu chce drzat ruky..... no nervy moje, nastastie je to dieta po mne a neda si!!!!!
.. a neni tvoja svokra lekarka? ci to si zle pamatam?

mabe
autor
21. říj 2011

ahojte, tak tedka volala tchyne, ze anicku zkousely dat spat a nejde to. nechce lezet. chuderka mala a to doma vytuhla vzdycky do 12h spolehlive. tak pujdou tedka ven a treba zaspi v kocarku.

ellysa
21. říj 2011

@nefertitka ježiš, ja nechápem, ako môže niekto hovoriť dieťaťu, že ty si zlý, škaredý a podobne, však tá detská dušička sa úplne inak dá vychovávať, takto budú len v strese, že prečo im to hovoria a ubližujú im a fakt, ako chce vysvetliť takému malému dieťaťu, že sa zrkadlo necapká? ja to už ani neriešim, raz za týždeň vyleštím a aj tak viem, že za 5 minút to bude také isté...
však sa dá pekne učiť na upratovanie, ja som oliv kúpila takú tú prachovku, kde sa vymieňa hlavica a s tým mi pomáha utierať prach, samozrejme šúcha kade tade, minule som jej strekla trochu okeny na zrkaldo a ukázala ako má handričkou šúchať, no to bola zábava, postupne sa naučí, že si treba aj upratať, ale to chce čas... 🙄

ja som chvalabohu so svokrou málo, ale tiež ma vie vytočiť, minule som malú s ňou nechala 20 minút samu a už mi ukazovala ako malej dala piť so slamky, keby ste tú slamku videli, tak sa pogrcáte.

Ja neviem, to je problém kúpiť slamky a po použití vyhodiť??? ja tak mám sadu asi 200 ks už asi 5 rokov, neviem, či to stálo 2 EUR. hocikedy jej dá úplne špinavú šálku, alebo zaprášenú hračku, vytiahnutú pos to rokoch, že hraj sa, tto ma najviac vytáča...
s jedlom ani nehovorím, minule ju pachali piškótami aj keď som povedala, že jej ich nemajú dávať, lebo jedla, a že ak tak jeden a rozlámať, lebo celým sa vždy dusí, no nezadusili ju skoro, nehovoriac, že raz bol u nich muž sám asi 5 hodín, večer malá rev, bolesti bruška,pýtam sa a dali ste jej piť??, že nie, ja som myslela, že odpadnem, to ju ani s mužom nemôžem nechávať...

nefertitka
21. říj 2011

@aanda no veru mohli by sme;) hej je lekarka 😝 vies ako moja svokra krmi Nikolku?nalozi jej na tanier total horuce jedlo, minule si chuda pusu popalila, a najust ju chce krmit,ked je pri tom, stale jej vravim,nech ju nekrmi, ze to uz vie sama, nie ona musi proste, ignoruje ma, potom jej nabera na lyzicku take velke susta,ze ja by som s tym mala co robit a Niki chuda ani nedozuje,uz jej pcha do pusy dalsie, zas som ju 3x upozornila,nech to nerobi a ona furt.Az som jej zobrala nakoniec lyzicku z ruky a dala ju Nikolke nech papa sama. Ale vies co, toho je tak moc,ze az....to by som fakt roman mohla napisat...
@mabe no neni zvyknuta, ale zvykne si postupn,e neboj🙂

ellysa
21. říj 2011

a neznášam k nim chodiť s malou na obed, svokor žuje len mäso a vkuse je to tvrdé, nechutné neochutené a keď náhodou ideme tam a nie k našim (bývajú v tom istom meste) na obed, VŽDY urobí malej opraženého pangasiusa na litri oleja, mňa ide vždy drbnúť...
1. pangasiusa nejeme, je to sajrajt a ešte opraženú, to sa nedá v rúre upiecť, alebo na troche masielka urobiť???? raz jej robila mäso, baby tiež len opražila, bolo to tvrdé nechutné, malá to necvhcela jesť, to nikdy nepočula a mäse na prírodno???? ona vôbec nevie variť a mňa toto tak vytočí vždy

mabe
autor
21. říj 2011

@nefertitka zvykne urcite, ale chuderka dneska...

aanda
21. říj 2011

@ellysa 🙂 @nefertitka 🙂 velmi podobne priiibehy ako tie, co zazivam ja 😀 😀 😀 aspon, ze nie som sama... lebo nikedy si pripadam ako z ineho sveta..... aj nas maly minule od nich prisiel a tvrdil mi ze je zly.... a to verim, ze mu povedal svokor, lebo to uz povedal aj predo mnou.. hned som sa ho na to spytala, ci sa mu bude pacit, ked samko bude o nom rozpravat ze je zly..... a on na to, ze maly tomu nerozumie..... !!!! horooooorrrr

aanda
21. říj 2011

@mabe neboj, nabuduce bude lepsie 😉 to chce svoj cas, ani z lyzicky nevedela papat na 1x perfektne. vsetko sa nauci, aj toto. 🙂

ellysa
21. říj 2011

@mabe to je zmena prostredie neboj dva tri krát tam bude a už bude ako doma 😀 , ale prsne olivia reaguje na zmenu prostredia, že nechce spať, aj akékoľvek vybehnutie režimu ju rozhádže, aj dnes sme boli doobeda a kamarátky na návšteve a už nechcela zaspať

mabe
autor
21. říj 2011

ja chci jit cvicit od 17-18h, tak snad anicka usne venku v tom kocarku

nefertitka
21. říj 2011

@ellysa a povedala si im,ze jej vyprazane nedas?to fakt nie je bohvieco...
ja dostavam kazdy den rady, co jej mam uvarit, ako keby som nebola sebestacna...ale keby ste poculi co jej mam akoze varit, no hroza, same nezdrave jedla

mabe
autor
21. říj 2011

holky, vy teda to mate s tema tchynema

nefertitka
21. říj 2011

@mabe vies si toto predstavit 3 roky uz pomaly stale dookola?
na margo co sa pytala aanda, ze ci je lekarka, niekedy pochybujem o tom, preco dostala diplom...mohla by vediet trosku aj z ineho odboru ako zo svojho,ale tam nevie nic...aj ked Nikolka mala raz 40tky horucky a nic jej nezaberalo,dala osm jej zabal, jasne, ze plakala a ona jej to dala dole a ze nech jej to nedavam, ked place...je nejake male dieta ktore pritom neplace?a mnoho veci....uz idem mysliet pozitivne 😝
idem si dat dnes asi spravit melir...a zajtra s kamoskami oslavujem narodky... co vy planujete na vikend?

mabe
autor
21. říj 2011

@nefertitka my jeden den jdeme k nasim na obed a druhej den odpo s kamaradama na vylet a detma 🙂

mabe
autor
21. říj 2011

tak me volala tchyne, ze anicka uz spinka v kocarku venku. tak jsem klidnejsi 🙂

nefertitka
21. říj 2011

@mabe no ako ste to obidve zvladli?🙂 uz ju mas doma? 😉

mabe
autor
21. říj 2011

ahojte, tak uz ju mam doma prcinu a uz spinka. manza s ni dojel v 19h, trosku se pohoupala na houpacce, vykoupola, mlicko a hnedka vytuhla. taky se neni cemu divit, celej den nekde venku a jenom 45min spanku v kocarku vsede. tak uz jsem spokojena maminka. 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru