Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
31. led 2012

dobre ranko, tak venku -9C. za chvilku si pro nas dojede muj tatka autem, jedeme k nasim, abysme nemusely v tom mrazu byt dlouho venku. pak kolem poledne pujdeme ven, vypada to zase na slunicko, tak by mohlo byt fajn. ja si pak jdu zacvicit na 16h a manza pro anicku pojede z prace. 🙂 cestou na cviceni pujdu jeste koupit listky do divadla, chci koupit na Radosinske divadlo na 15.2 a pak na Rodena s Krausovou na 4.4, tak snad budou mit listky, pujdeme zase s mamkama a svagrova. 🙂
@barbarucha ahoj, ja te neznam, ale vitej a do tretice...

bambi7
31. led 2012

barbarucha ahoj to ma mrzi urcite s uz podari musi a bola si aj na vysetreniach?

nef no myslela som ten spanok poobede po obede ..... 🙂 mka nespava uz dlhsie a je to pre nas lepsie aspon vecer zaspi a netrva to 40-50 minut ale do 10 min spi.......ked spavala po obede zaspala tak na 55min a vecer nie a nie spat......a rano stavala rovnako medzi 7,15-7,30 ci sla spat po obede alebo nie ......a takto je to pohoda....a sama povie maminka nejdeme spat...po obede a mne to vyhovuje aspon vecer kuknem aj tv inak nehrozilo isla spat o 21,h zaspala o hodinu niekedy sla neskor a to som si sadla k telke o 22,30 a uz tamm nic nebolo a ja doplnam energiu vecer aspon nieco kuknem v tv ........
co dnes varite?

martusinek
31. led 2012

Ahoj, nevím jestli vám tu nenarušuji soukromou debatu, ale potřebovala bych moc poradit a možná poradit, jak to všechno přežít a nesesypat se víc, než jsem. Jsem, tedy asi byla jsem těhotná. Včera jsem šla na druhý uz, první byl 12.1. a to mi doktor řekl, že jsem 4-5tt, včera jsem se těšila, že uvidím srdíčko a doktorka mi dle uz řekla, že srdeční akci nevidí, že to těhotenství neprosperuje, že plod velikostí odpovídá 6+3tt, ale že by to mělo být víc a že to nevidí. Jsem se tam složila a od včerejška jen bulím a nevím, co mám dělat. Moje doktorka mě objednala na čtvrtek na uz na genetiku a řekla mi, že nechápe, proč brečím, že má miminko na srdíčko čas do 8tt. Já nevím, tak doktorka na uz říkala něco jiného, nepřipouštěla žádnou možnost, že by to bylo dobré. Říkala, že se plod přestal vyvíjet někdy v minulém týdnu. Já jsem na těhotenství přišla 25.12., hcg mi nabírala 27.12. a to bylo jen 144, 2.1. znovu hcg, už přes tisíc, pak ten uz 12.1. 4-5tt dle doktora, včera prý 6+3tt, bez akce...já jsem úplně na dně a jen vy mě asi dokážete pochopit, protože víte, jak se cítím. V jiných diskusích mi maminy skoro neodpovídají. Já nechci slyšet, že to bude dobré, když si to nemyslí, jen potřebuju vědět, jestli mám nějakou šanci nebo chci poradit, jak se z toho zberchat jít dál. Moc jsem se na to mimi těšila, bylo to mé první těhoenství. jenže vůbec nekrvácím, nic mi není, všechno je normální, jako na začátku těhotenství. Fakt, ani maličké špinění. Prosím poraďte, jak se s tím smířit.Děkuji moc.

nefertitka
31. led 2012

ahojte

@bambi7 vy mate dobre,ze vam Domka rano vstava tak neskoro.My sme kazdy den uz o piatej hore,cize do vecera by urcite nevydrzala asom rada,ked mi este haja poobede,aspon mam aku taku chvilu aj pre seba. Vecer chodi okolo pol osmej a maximalne o pol devaitej je uz tuha🙂 takze da sa aj vecer telka. No ale kazde dieta je ine 😉
Ja dnes peciem kura a ryzu robim k tomu.Nikokine hadam najoblubenejsie jedlo🙂

@martusinek ked si bola 12.1 4-5tt, tak kludne moze sediet ze teraz vidia 6+3tt. A na srdiecko je naozaj cas do 8tt. Ako prisla na to,ze sa plod prestal vyvijat?kvoli tomu srdiecku?S takym vyjadrenim by som veru este na jej mieste pockala.Kedy mas zas prist na kontrolu?ci co ti povedali?Je to pre teba cele toto urcite sok a je to tazke, ved my sme to tu zazili vsetky, vieme,co je to za pocit, ja osobne 2krat. Keby to nakoniec dopadlo zle, urcite bude smutna, budes mat pocit krivdy a prazdnoty,ale ver,ze casom to nejak prejde. Chce to len trocha casu. Ja som prvy krat tiez nekrvacala,nic sa nedialo,lezala som v nemocnici a chodila kazdy druhy den na uzv, jeden den mi povedali,ze nevidia akciu srdiecka,ze to bude zamlknuty potrat, druhy den mi povedali, ze vidia echo plodu,zas mi dali nadej, na treti den, zas nic nevideli, zas sklamanie obrovske a takto sa to tocilo asi tyzden az nakoniec sa zhodli na tom,ze plod sa nevyvija a treba ist na kyretaz. Okolo mna same bruchate mamicky, vela aj podobne pripady ako ja, len co cert nechcel, vsetkym vtedy ked som tam bola ja to dopadlo dobre, postupne ich pustali domov a ja jedina som sla nedobrovolne na potrat(boli tam aj take,co sli dobrovolne).najviac ma s prepacenim sralo,ze jedna vedla na izbe v jednom kuse vypalovala zobak na balkone a dieta nakoniec donosila, este teraz ju niekedy stretavam. A plakala tam,ako nechce potratit,ale zaroven hulila v jednom kuse. 😠 😠 😠 😠 .Ja som sa bala aj postavit a nie to este toto.
neboj mozno to este nakoniec naozaj bude dobre a keby nie, tak drzim palce,aby to co najrychlejsie prebolelo,aby ste sa dopracovali k uspesnemu tehu a vsetko bolo dobre. Podari sa, uvidis;) Pozri kolko nas tu je, kazda minimalne 2 potraty a teraz uz mame deticky🙂 Niekto ma holt tu cestu k rodicovstvu troska viac komplikovanu. Bohuzial.Moc drzim palce.

bambi7
31. led 2012

nef aj domka stavala o 5 rano ale upravilo sa to.........takze teraz ok ta zasa taha cely den a vecer o 20,30 spi a tak.......doobeda ju spat nedavam ani sa ned ta robi vsetko len nespi 😀

mnam dobry obed ja mam fasirky a zem.kasu a idem urobit babovku

mabe
autor
31. led 2012

@bambi7 babovku jsem upekla vcera a mame ji tady u nasich. na obed budu mit fazolovej gulas. pak spani a pak jdu cvicit

nefertitka
31. led 2012

ja idem akurat piect makovu tortu

martusinek
31. led 2012

@nefertitka Moc ti děkuji za krásnou reakci. Některé maminky mi píší, že to bude dobré a tak a tak jsem se přidala k vám, protože jen vy vítě, jak se cítím. Uvidím, jak to bude, každopádně je to těhu od začátku zvláštní, sice mi je zle, ale bolelo mě dost břicho, prý je to normální, že se zvětšuje děloha, ale třeba to dobré není. uvidím. Na kontrolní uz jdu ve čtvrtek, ráno státnice a odpo ten uz, jsem z toho taková nesvá, ale asi se tím nemůžu trápit, protože musím jít dál. Nejradši bych věděla, jak to je a nečekala do čtvrtka, ale uvidíme. Hlavně aby se to příště podařilo, musí to být hrozné, cítit tuhle nejistotu a tu bolest několikrát.

barbarucha
31. led 2012

@martusinek Ahoj Marti, vývoj plodu je tak strašně složitá věc, že informace, které dostaneš z ultrazvuku, to je jen taková kapička v moři a ještě zcela vytržená z kontextu. U takhle malých plodů odvozují jeho stáří (tzv. prospívání) z rozměrů a v tomhle stádiu hraje každá půlka milimetru velkou roli. Přitom miminko může být všelijak natočené a UTZ snímá jen 2D obraz, takže odchylky můžou být dost velké. Takže stačí, že se miminku UTZ nelíbí a otočí se bokem a máš z toho neprospívjící plod. Je to velká nezodpovědnost, těhotnou ženu takhle stresovat, protože psychický stav ženy je právě ten nejdůležitější faktor v těhotenství a na to bohužel lékaři často "zapomínají". Soustřeď se na svůj vnitřní pocit. Příjemné emoce, to je to nejlepší, co svému miminku můžeš dát, tak nenech nikoho jiného než sebe rozhodovat o tom, jestli se budeš cítit dobře nebo ne. Ať to dopadne jakkoli, tak je důležité pro tebe vědět, že pro miminko děláš to nejlepší. Přístroj je hrozně omezená věc, takových omylů a děsivých falešných hlášení z UTZ jsme tu už měly hromadu. Tak klid.
Objímám tě a přeju hodně síly a lásky.

barbarucha
31. led 2012

Holky, díky za přivítání. Taky tomu věřím.
@bambi7 Možná to bude znít divně, ale na vyšetření se nechystám. Cítím se zdravá a i co se všech gynekologických věcí v mé historii týče, cítím, že se to pořád zlepšuje, tak nechci, aby do toho někdo vrtal.

martusinek
31. led 2012

@barbarucha Tvůj vzkaz mi vehnal slzičky do očí, moooooc vám všem děkuju. Je krásné slyšet, že mě někdo opravdu chápe. Máš pravdu, technika je jedna věc a pocit je druhá. Já se cítím pořád stejně, ráno jsem zvracela u čištění zubů a mám takovou různou nechuť, i prsa mě bolí, sice trochu méně než jindy, ale to neva. Já se snažím být od rána pozitivní a řekla jsem miminku, že ho miluju a prosím jeho i Boha, aby vše bylo v pořádku. Doufám, že se to ve čtvrtek ukáže a bude to dobré. Děkuji vám moc a ať to dopadne jak chce, ráda bych tu byla s vámi.

nefertitka
31. led 2012

@martusinek budeme radi,ak tu budes s nami🙂 a moc drzim palce na stvrtok....daj urcite vediet 😉

mabe
autor
31. led 2012

@martusinek drzim palce na ctvrtek 😉

bambi7
31. led 2012

cafte babuleee
martusinek moc drzim palce na kontrolu a ako pise nef podla mna je tiez blbost co povedala lekarka nie vsetky su odbornicky....../vdaka jednej trube som prisla o dvojicky a ani som teda nevedela ze boli dve az ked bolo neskoro.....a to tvrdila ze je vsetko ok a na druhy den na kontr.uzv v nemocnici lekar povedal ze podla sona uz 10dni nieje akcia srdca bola som v 12t ......ale je to dlhy pribeh a tak je to za mnou aj ked clovek nezabudne ....teraz mam krasnu dcerku ktoru zboznujemmmmm/ preto neboj drzim moc palce ..........

barbarucha vobec si nebola na ziadnom vysetreni?ani ta neposlali ci si povedala ze nechces ak smiem vediet.....

mabe
autor
31. led 2012

@bambi7 ahojky koceno, jak se mas? ja jsem si dneska koupila listky na radosinske divadlo na 15tyho a pak na 4.4. Roden s Krausovou, trosku kultury 🙂

martusinek
31. led 2012

@nefertitka Děkuji moc. Ozvu se.

martusinek
31. led 2012

@mabe Děkuji moc, určitě napíšu. nevím jestli ve čtvrtek, ale do neděle dám vědět.

mabe
autor
31. led 2012

@martusinek budeme cekat 😉

barbarucha
31. led 2012

@bambi7 bylo to moje rozhodnutí, jen jsem konzultovala s porodní asistentkou.

mili1
31. led 2012

Ahojte babulky, prisla som vas kuk, mame sa dobre, maly uz začína soplit tak uvidime či onedlho nepojdeme k lekárovi 😒 Ja chodim do práce , len niekedy sa mi nechce vstávat, doma bolo lepšie 😀
Ne my este spime aj poobede a večer zaspime do 15 minut.
Ale my vstavame skoro rano ked ideme do skolky a o 19.30 - 20.00 už spíme. Aj cez vikendy.
Cely den by som fakt nevladala, mam trocha oddych 😀 vacsinou na varenie 😀 teda cez vikend
Minuly tyzden sme boli na lyžovačku a sankovačku a bolo fajn. Maly zbožnuje sneh. Buduci rok by sme mu chceli kupit aj lyže a naučiť lyžovať.
Čo máte nové? Nef takze ty nejdeš do práce? ale vypoved ti nemôžu dat, len ked zrušia miesto. Musia ta zobrat spat.
Bam držím palce na snažilkovanie,,,,už dávno tu nebola tehulka ,,,bolo by fajn aby pribudla a potom sa nakazia ostatné 😀 😝

mabe
autor
31. led 2012

@mili1 ahojky, ty nemoci se tedka siri, anicka ma uz tyden rymu, zacina to byt lepsi, ale jeste sopli. me pripada, ze anicka je malo vybehana, jak je tedka velka zima a ona sopli, tak chodime na chvilku ven a proto neni tak moc unavena a vecer ji trosku dyl trva nez usne.

ellysa
31. led 2012

@martusinek neboj sa, ja som bola na UTZ 6TT+2 s mojou malou a tiež ešte doktorka nevidela srdiečko, potom v 8TT už krásne bilo, ja by som tomu doktorovi dala 😠 😠 😠 , neplač dopredu...

martusinek
31. led 2012

@ellysa Děkuju moc. Snažím se být v klidu, ale je to těžké. Jsou chvilky, kdy si říkám, že to s miminkem vybojujeme, že to bude dobré, přepočítávala jsem to přibližné kolem ovulace a koukala, kdy jsme se milovali a vycházelo by mi to, odpovídalo by to 6/7 týdnu. Uvidím, je fakt, že má mimčo čas, ale ta nejistota je hrozná. ta doktorka to řekla tak rezolutně, že jsem byla zoufalá. Občas jsem v pohodě a snažím se myslet pozitivně, pak mě přepadne hrozný strach a beznaděj a pláču. Nic se mi nechce. Jsem celý den doma, neuklízím, nevařím, snaím se učit na státnici, kterou mám taky ve čtvrtek, ale hlavu mám plnou miminka. nejraději bych jen ležela a hlavu dala do čtrtka do úschovny, aby mě netrápila. Když spím, tak se mi to zdá, když jsem vzhůru, myslím na to, je to šílené, nedá se to odbourat. Už to chci vědět. Moc to chci vědět. Hlavně už žádná nejistota.

mabe
autor
31. led 2012

@martusinek ja te naprosto chapu, ja mela to samy, pokazde. je to hruza cekat na kontroly. ctvrtek je za chvilku. nezbyva nez verit a bude to dobry. 😉

martusinek
31. led 2012

@mabe Je to tak, doufám, ale spíš nevěřím. jsem zvyklá věřit spíš špatným scénářům, než těm dobrým. Uvidíme. manžel se mě snaží rozveselit, běhá kolem mě a pomáhá, k večeři mi uvařil kančí guláš, že dává sílu. U vaření mi řekl, že budeme mít tolik dětí, že se nám nevejdou do bytu🙂. Potěšilo mě to, vím, že ho to taky trápí, ale snaží se, aby to nebylo vidět. On se mnou včera pročítal různé diskuse a některé maminky v nich psali, že srdíčko neměli ještě v 7+0tt a on se tím hrozně uklidnil a řekl, bude to dobré, jsem si tím jistý. Kéž by to na mě taky takhle zabíralo.

mabe
autor
31. led 2012

@martusinek mluvis me z duse. ja jsem uplne stejna a pritom vim, ze by to melo byt jinak. mana me taky rozveseloval, ja vidim porad cerne od tech dvou potratu. pak byla anicka a bohuzel pred mesicem dalsi. takze vidim zase trosku cerne, ale je fakt treba se snazit myslet pozitivne, ale ono se radi

mabe
autor
31. led 2012

@martusinek jinak mas skvelyho manzela. ja taky mam takovou podporu 😉

ellysa
31. led 2012

@martusinek keď to povedal manžel, musí to byť pravda 😉 , hrozné, že máš ešte aj štátnice ☹ , uč sa len koľko vládzeš, keď to nedáš teraz tak nabudúce, dôležité je aby si sa nezbláznila 😉

martusinek
31. led 2012

@mabe Já vás tay všechny obdivuju. Nedokážu si představit, že mě tohle potká znovu. Jste fakt dobré a silné ženské. Jenže ono to chce asi jen čas, viď?
Manžel je skvělý, jsme mladí, já 25 on 26, takže máme před sebou ještě hodně času a jsme rádi, že víme, že spolu můžeme otěhotnět, to je fajn. Já nevím co bych dělala, kdybych ho neměla. Je se mnou, ale respektuje, když chci být sama, pomáhá mi a podporuje mě, bojí se o mě a milujeme mě. Víc si přát nemůžu.

mabe
autor
31. led 2012

@martusinek nepripadam si vubec silna. co chces delta, kdyz chces dite?? proste po case to zkusit znovu. nic jinyho nezbyva. ja to mam porad v sobe, pred spanim se me to honi hlavou,....tento posledni potrat pred mesicem jsem brala o neco lip, mam preci uz jenom anicku, i kdyz stejne je to na hovno.mezi kazdym tehu byl rok, takze dala jsem si na cas. tedka to taky tak vidim az tak po lete. chci si uzivat anicky, jeste me ceka imunologicky vysetreni a telo zase do normalu.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru