Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

martusinek
10. únor 2012

@nefertitka Nic moc, bolí mě břicho, bolí mě zadek, od té injekce a jsem z toho všeho smutná. Doufám, že to příště vyjde. Na druhou stranu na mě byli opravdu hodní a už se revize nebojím. Kdyby se to nedej Bože mělo opakovat, tak už to nebudu oddalovat, alespoň už vím, že teď mě čeká jen nový začátek a nemusím čekat, co přijde, krvácení nebo revize.

mabe
autor
10. únor 2012

@martusinek ja jsem byla rada vzdycky druhy den za revizi, co me dr. rekla ze je konec. aspon muzes rychle zacit znova...drz se.

nefertitka
10. únor 2012

@martusinek no neboj, to nebude dlho boliet...ked sa revizia podari, tak je to urcite lepsie riesenie. Ja ked som bola 2.krat po potrate, spravili mi reviziu, isla som domov, za 3 dni asi som zacala hrozne krvacat, dosla som na pohotovost a znova cistit, bola som v tom, ze 1 den tam pobudnem a pojdem domov a oni ze nepodarilo sa vsetko vycistit, ze nejaky kusok placenty mi ostal prilepeny na stene maternice, ze znova cistit, no to som teda povedala ze nie, ze nech pockame, lekari nevedeli,ze co, par ich bolo za znovucistenie, par proti, mne to pripadalo moc 3krat za tyzden, bala som sa,ze mi poskodia maternicu, po tyzdni ma pustili domov a chodila som kazdy druhy den na uzv, ci to tam este je, po tyzdni sa to nejak vyplavilo nastastie.A vtedy ma jeden lekar vystrasil na smrt, ze je velmi pravdepodobne,ze ked raz budem rodit, ze sa mi placenta prilepi o maternicu a budu mi ju musiet strhavat....no nic take sa nastastie nesatalo 😠

nefertitka
10. únor 2012

a potom mi jeden lekar vravel, ze je dobre,ze som sa nedala znovu vycistit, ze tym,ze by mi ten kusok nasilu nejak vyskrabli, mohli by mi v maternici spravit dieru ☹
jezis, teraz ma napadlo, ze to vyznelo ako strasenie, dufam,ze som ta nevystrasila.... ja som len taka vynimka vzdy vo vsetkom,vsetko mam komplikovane, to je vsetko, co som chcela povedat, aj lekari vraveli, ze v tej danej nemocnici sa s tym este nestretli, ze by po 2. raze nebolo vsetko vonku....vsetci krutili hlavami...
hlavne sa setri

martusinek
10. únor 2012

@nefertitka Nevyděsila jsi mě, já jsem už taková odevzdaná. Bude to tak, jak to bude. Na tohle miminko jsem se hrozně těšila a nevyšlo to, nic jsem pro to nemohla udělat a stejně nemůžu udělat nic pro to, aby se revize povedla nebo pro to, aby příští těhotenství vyšlo. Teď budu odpočívat, budu se šetřit, ať se manžel stará a běhá kolem mě, ať napraví, co pokazil. Po doporučené době, dvě menstruace od revize, tomu necháme volný průběh a pokud miminko bude, budu jen doufat, že to bude dobré, pokud se to nepovede, povede se to někdy později. Nechám tomu všemu volný průběh, když se budu bát, stresovat a neustále se k tomu všemu vracet, tak mi to jen ublíží, stejně nic z toho neovlivním, tak věřím, že to bude dobré a pokud ne, budu to muset zvládnout stejně, jako jsem to musela zvládnout teď. Hlavně jsem ráda, že to mám za sebou a čeká mě snad jen uzdravený těla i duše a podpora dětiček v práci. Přijdu na jiné myšlenky, budu zaměstnaná a naplánuji si nějakou dovolenou a budu se na ni těšit. Víc udělat nemohu.

martusinek
10. únor 2012

@mabe Děkuji moc, doufám, že to bude dobré...že to brzo přebolí a že se snad někdy v budoucnu zadaří a také vám tu budu moct ukázat fotečky mimíska.

mabe
autor
10. únor 2012

tak ja myslela, ze kdyz davam anicku potreti k tchanovcum na spani pres noc, ze uz to budu brat v pohode a nee. zase se citim blbe, ze se zbavuju ditete, abych si mohla uzit, jako pro svuj prospech. 😝 proste me to neda ikdyz vim, ze je to treba sem tam. 😝 😀

nefertitka
10. únor 2012

@mabe ked jej tam je dobre a je tam spokojna, tak ju tam davajte aj castejsie;) co ja by som dala za to, keby som vedela, ze Niki bude bez nas niekde v pohode...nechce od nas byt ani na 5 minut:( mozno by aj bola, ale niekde vonku iba a na to je teraz zima...
je to pre Anicku dobre...a vy tiez zrelaxujete 😉

mabe
autor
10. únor 2012

@nefertitka ona videla dedu a volala tady jsu uuuu, do auta. takze ona je s nema moc rada,a le proste pres noc me to dela porad zle 😒 🙂

nefertitka
11. únor 2012

baby pomoc, na to vsetko, co som napisala svokre, mne aj mojmu muzovi napisala maximalne urazlive maily! zhrniem: mna moj muz ani nemiluje, nebral si ma z lasky, len preto, ze ho opustila byvala,kt. bola jeho najvacsia zivotna laska, preto, ze svokra sa dala dokopy sa terajsim svojim manzelom a moj muz ziarlil, tak si zobral mna! ze ja som nikto, ona je pani doktorka a co sa ja opovazujem jej oponovat! a ze byt (na ktory nam nedala ani cent), manzela, gauc a stolik a DIETA mam len vdaka nej! skoro som spadla zo stolicky,ked som to citala. To sa moze nabrat len v chorej hlave toto. Byt????ved nam ho neplati a nikdy ani neplatila, gauc a stolik? fakt strasna vypomoc na to, kolko ma penazi! a manzela a dieta mam vdaka nej????! Dieta? Odpisala som jej vcelku dlhym mailom, co si vsetko o nej myslim a ze s nou koncim a v zivote ju nechcem vidiet! to bolo vsetko len zhrnute, bolo tam tych urazok ovela viac, ale neopodstatnenych! co sem taha muzove byvale a taketo kraviny???No potvrdila mi len, aka je psychicky chora a koncim s nou nadobro, jedina vec, co ma mrzi je, ze Nikolka pride o staru mamu...pretoze ani s vlastnym synom sa nebavi. Ked sa oni dvaja raz spolu zacnu bavit, tak Nikolku v mojej pritomnosti neuvidi a ked ju chce vidiet, tak mimo nasho bytu. Sem uz nevkroci. Nic urazlive som jej nanapisala, iba slusne, to co som vam uz napisala predtym.

nefertitka
11. únor 2012

a ze co som ja dosiahla v zivote, ze si dovolujem jej nieco povedat, co sa mi nepaci! ze ci neviem, kde je moje miesto! keby bola pri mne a toto mi rozpravala do oci, asi ju oplujem!odjakziva delila ludi iba na chudych a tucnych, peknych a skaredych a s titulom a bez titulu. Hadajte, ktori jej vyhovuju!

ellysa
11. únor 2012

@nefertitka no vieš čo? možno dobre,že si sa tohto vredu na zadku zbavila, niekedy to jednoducho nejde a netreba si ničiť život snahou vychádzať so svokrou. Minule to aj psychologička povedala, že keď sa nedá, tak sa nedá, dobre si urobila. Niki v živote takých ľudí nepotrebuje...

nefertitka
11. únor 2012

@ellysa to si velmi dobre pomenovala...vred na zadku...mas bohuzial pravdu, je to tak, nebudem to silit, ja uz s nou nevladzem a nemienim mat v blizkosti v mojom zivote takeho cloveka...vies, za celych 6 rokov som jej skoro v nicom neoponovala, tak som jej bola v podstate aj dobra, teraz som sa odvazila otvorit si usta a aha co z toho vzniklo. Teraz sa ukazala naplno jej prava tvar. Je mi z nej zle. Uz by jej nepomohlo ani to, keby sa ospravedlnila, ale to ona aj tak v zivote neurobi. Skusim sa s tym nejak stotoznit, ze nemam svokru a hotovo. A mas pravdu, ani Niki takeho cloveka nepotrebuje.

ellysa
11. únor 2012

@nefertitka určite to bude chvíľu bolieť, mrzieť ale neboj, za pár mesiacov si na ňu nikto nespomenie a tebe sa aspoň uľaví 😉

nefertitka
11. únor 2012

@ellysa zas mas pravdu 😉 bohuzial, svokru si clovek nevyberie....ale ja sa mozem slobodne rozhodnut, ci ju budem akceptovat taku aka je (cize nebudem) a chvalabohu muz moj mi neoponuje...asi si uvedomil trosku, aj ked je to jeho mama, aka je

mabe
autor
13. únor 2012

ahojte devcata, tak hlasim se po vikendu. patek byl super, anicka to zvladla u tchanovcu a mamka s tatkou si vyhodily z kopytka, dorazily jsme domu v 4h rano. 😀 v sobotu jsem si prisly pro anicku prochazkou k tchanovcum na obed a zpatky taky pesky, bylo moc pekne. vcera jsem byla s nasema v olympii a s anickou na nakupech a u dedy, tak jsme dorazily az navecer. a dneska je manza doma, je nemocnej - teplotu, sopli, ja su mirne nachlazena, anicka zatim nic, tedka je na odpo aspon u tchanovcu, aby tady nebyla celej den s nim.

jinak mame uplne prevracenou situaci s bydlenim. premyslime, jestli stavet a jit za brno nebo si koupit domecek v brne a postupne ho predelavat nebo do bytu a koupit chaticku? jak se ty zivotni situace meni.... 😝 😖 uvidime, vsechny situace jsou otevreny. je zajimavy jak se ty nazory meni...

nefertitka
13. únor 2012

@mabe aj moj muz je nejaky nachcipany, uz od piatku:(

nefertitka
13. únor 2012

tak super, ze ste si uzili 😉

mabe
autor
13. únor 2012

@nefertitka snad to od neho nechytneme, ja jsem trosicku nakrapla

mabe
autor
14. únor 2012

dobre ranko, tak me se vcera rozjela MS, ale teda drsne. ta prvni porevizni byla takova nic moc a tedka to stoji za to. 😝 aspon se telo procisti. anicka kouka na skolku a pak pojedeme k nasim. mamka uz ma navareny. manza sel uz do prace, mozna dojde spis domu.

bambi7
14. únor 2012

cafte babule nebola som tu mam tu sestru zo skotska .......tak sme spolu 🙂

nef teraz je to este take cerstve.......ale uvidis za par mesiacov bude lepsie......bud si to uvedom alebo nie je to na nej.....ved si nespravila nic zle a ze si si povedala svoj nazor a?snad nebudes ticho a sediet a pocuvat ako uraza........a to ze sa nebavi so synom tvojim no nehnevaj sa a za nic........a ze niky pride o babku?a co ju to trapi? ja by som pockala co bude robit .......ma nikolku je babka a nech sa teraz snazi ona......
tak sa drzte....

mabuska super ze ste sa mali dobre 🙂

tak cafte babuleeee

martusinek
14. únor 2012

Ahoj holky, koukám, že jste si užily víkend s nachlazením. Já včera konečně opustila postel a byla jsem s manžou na procházce v lese. Bylo to fajn, i když mě to docela zmohlo. Pak jsem něco málo udělala doma a večer vytvářela nové pomůcky do školy pro moje dětičky, už se na ně moc těším. Po té čtvrteční revizi se to všechno docela lepší, břicho mě bolí jen třeba když dělám prudké pohyby, když se zapomenu a chci zvednout něco těžkého nebo když mám třeba plný močový měchýř. Teploty nemám a vesele baštím antibiotika, která mi dali prý preventivně. Dnes v noci jsem omdlela při cestě ze záchoda, naštěstí jsem dokázala zavolat manžela. Pamatuju si, že jsem už cítila, že neudělám ani krok a jen zavolala jeho jméno a pak už se nade mnou skláněl. Stalo se mi to prvně a byl to nepříjemný pocit. Už se těším, až budu mít za sebou dvě porevizní ms a budeme se snažit. Zjistili mi rh faktor negativní, takže to bude asi celé sranda, ale já už jsem smířená, já prostě nikdy nemůžu mít nic normálně. Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, krvácely jste po revizi? Já jen v den revize a pak maliličko druhý den, ale to nestojí za řeč, od té doby nic. Byla jsem podle ms 10tt podle plodu 6/7tt. Děkuji moc a omlouvám se, jestli se ptám stále dokola.

Pěkný svátek sv. Valentýna🙂.

nefertitka
14. únor 2012

@bambi7 ja uz s nou nechcem mat nic spolocne, ani si nezelam,aby sa to utriaslo, potom, co mi popisala sa mi sprotivila. Mne nebude nikto hovorit ze moj muz ma ani nemiluje a ze vdaka nej mam vsetko, co neni absolutne pravda. je mi z nej zle. Nech si Nikolku vidava ked chce, ale nie v mojej pritomnosti.

@martusinek a ty robis ucitelku?🙂
manzel sa staral? ja som krvacala, ale ja som mala komplikacie, ved vies.... a ani ja nemozem mat nikdy nic normalne🙂

martusinek
14. únor 2012

@nefertitka Ahojky, ano jsem učitelka. Mám děti na prvním i druhém stupni ZŠ. Třídní jsem byla v 6.A, doufám, že mi děti vrátí, ale vrácení češtiny mám už slíbené, tak tvořím.

Je to hrozně nefér, že některé z nás mají problémy v rodinách a ještě zdravotní a děti máme až po obrovském úsilí. Nerozumím tomu, je to zvláštně zařízené.

Manžel se staral, skákal okolo mě, uklízel, vařil, dokonce pral a nandal nádobí do myčky, já mu jen ukázala, kde a jak se to zapíná. vždycky večer padl do postele a zoufal si, že nemá žádný volný čas 🙂. Smála jsem se, že to já mám přece skoro pořád takhle a on mi na to řekl, že on ale není ženská, že ženy jsou na to udělané 🙂. Smála jsem se mu. Když tu kolem mě běhal třetí den, tak si zpíval písničku Černý muž pod bičem otrokáře žil 🙂. Je to vtipálek🙂.

Doufám, že se i u tebe vše dá do pořádku, protože si myslím, že jsi pro to, aby se tchýně probrala a uvědomila si o co přichází, víc udělat nemohla. Teď už je to jen a jen na ní.

mabe
autor
14. únor 2012

holky, zitra jde anicka na ocko priorix, zitra budeme doma a ct zadny cvico, ale ven muzeme, ne?

mabe
autor
15. únor 2012

dobre ranko, tak anicka ma ocko za sebou. kricela jenom kdyz jsme ji polozily, pak uz kecala s dr.. na tech nozickach je to pry nejakej typ ekzemu, ale neni to nijak strasny, tak staci promazavat modrou indulonou a nejakej olej do koupele nam doporucila. tedka se anicka diva na pohadky a ja snidam.
trosku me namichl deda. on by chtel byt porad fit v 80 letech, pry se po 50m zadychava, vsechno je u neho tedka spatne. my jsme ho rano potkaly na chodbe, jak jsme jely na ocko s manzou a nic nerikal, pak jsme dojely za pul hodky a sousedka zepry deda odjel taxikem do nemocnice, ze nemuze dychat...proc nam to nerekl? mohl pockat..vi, ze ho manza vzdycky sveze a najednou se sprci - on uz je takovej, ale trosku me to stve. 😖
a pry holky muzeme jit zitra cvicit, huraaa 😀

nefertitka
15. únor 2012

dobre rano....
tak nam nasnezilo, ideme s Nikolkou na sanky🙂 to zas bude kriku, ked pojdeme domov...

@martusinek Černý muž pod bičem otrokáře žil?heh...moj je taky isty...ked som bola chora v horuckach, tak sa 3 dni staral o Nikolku...keby si videla tu spust v byte, ked som sa ako tak zmohla k zivotu...VSETKY riady co mame vyvlecene, po zemi spina az po kolena, hracky po celom byte, no proste hruza a des,,,a on na to, ze to sa neda pri nikolke vsetko robit... tak som mu povedala, ze ja to dokazem aj ked je to o hubu a tiez mi povedal, ze zeny su na to stvorene:P...ale konecne pochopil, ze byt neni samoupratovaci 😀
s tou svokrou, ja uz ani nechcem, aby sa to davalo do poriadku, lebo to uz bolo moc...ona odhliadnuc od toho, cim ma naurazala, ma 5 rokov len vytacala, robila mi naprieky...a ja toto uz zazivat nechcem, ona je taka, ze musi byt ako ona povedala, aj u jej synov aj u vsetkych a proste ja potrebujem energiu na ine veci a nie na jej vrtochy. A este to, co napisala, ze ja som len uboha manzelka bez roboty, tak to uz je tiez moc, ja za to nemozem, ze ma po materskej vyhodili. Ona neni ani len kusok normalne proste. A keby sa nebodaj aj milo ku mne chovala, bzdy budem vediet, ze je to len pretvarka a ja sa s falosnymi ludmi nemam o com bavit.

@mabe tiez natieram nikolku modrou indulonou a mame aj kyselinu mliecnu, taku pokozku treba premastovat, my mame ekzemiky po rucickach. Snad sa jej to pri mori zas upravi.Vzdy po mori mame pol roka pokoj. A ten deda vam teda fakt mohol povedat, ze mu neni dobre 😕

mabe
autor
15. únor 2012

@nefertitka vy se mate, ze muzete na sanky, tady je tak 3cm snehu. snad o vikendu budeme moct. anicka to v lete nemiva. me to pripada, ze jak je sucha v zime, tak se ji to odre o puncochy nebo na ruckach o svetr a je to. deda me nastval, my se o ne starame, nakupujeme a on to nemuze rict? vis, on neni na tom zas tak spatne, ale hlavne jde u neho o psychiku, vsak vis s tema sanitkama... 😖

mabe
autor
15. únor 2012

@nefertitka tedka cucim zase na baracky, uvidime kde nakonec usidlime, ale vypada to nakonec na to brno, ze tady zustaneme. komfort s babickama, muzeme v klidu predelavat baracek blizko domova,...uvidime. ono cas ukaze.

nefertitka
15. únor 2012

@mabe no urcite to bude dobre, ked budete blizko k babickam....
aj Nikolka to ma v zime horsie ako v lete, v lete skoro nic nemava....

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru