Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
21. únor 2012

dobre ranko, tak mame tady jeste porad mamku moju. dopo pujdeme zase ven, podivat se na jeden baracek z venku, at vim jakej je v realu a odpo jdu cvicit a anicka k tchanovcum. 🙂 venku sviti krasne slunicko, to bude nadhernej den.
@ellysa jojo, je z ni velka slecna 🙂

nefertitka
21. únor 2012

ahojte...
aj tu svieti slniecko, ale mrzne....tak uvidime, ci pojdeme von doobeda,alebo poobede...
inak zajtra uz posielame zalobu na toho mojho zamestnavatela, tak drzte potom palce, som zvedava, ako to cele dopadne...vobec sa mi do toho nechce, ale nechcem to nechat tak...zato, ze som matka po materskej ma nikto diskriminovat nebude.

mabe
autor
21. únor 2012

@nefertitka my mame zatim -2C, pockam jeste hodku a pujdeme ven pro pecivo. naprosto te chapu, ze se ti nechce, ale zase s tim mozna zamestnavatel pocita.

nefertitka
21. únor 2012

@mabe no ved presne to, ze si asi nemyslia, ze by som to az tak daleko dotiahla...ale v dnesnej dobe neni vobec lahke si najst zamestnanie a ist odznovu niekde s nejakou div ze nie minimalnou mzdou sa mi nechce

mabe
autor
21. únor 2012

@nefertitka presne tak...

jinak holky s tim bydlenim jsme s manzou na vazkach. proste casem se nazory meni. premyslime, ze bysme treba nakonec sly do bytu a koupily si kdyztka chaticku na vysocine. kazdopadne bysme nebyly zadluzeni. prodavaji byt 4+1 za 2 mega, coz mame uz tedka a je to v lokalite kde bysme chtely bydlet. no, neni to lehky.

bambi7
21. únor 2012

cafte babuleeee dnes je krasne svieti slniecko a ani zima nebola podla mna 🙂
boli sme s kamoskou na kave ......babule si kecali .....
za hodku pojdem do lekarne tak sa trochu poprechadzame

nef mas uplnu pravdu robota sa tazko hlada a co uz dnes robia to je hrozne moc drzim palce nech vsetko dopadne okkkkk drzte saaaa

jej mabus super ze anicka spinka sama domka ma svoju postel aj izbu ale nie a nie sama len s maminkou 😅 je fakt az moc na mne priputana ale na druhej strane mne to neva tak dlho som na nu cakala a vsetko okolo toho ze som rada ked v noci si dava nohy na mna a tiez sa moc nepospim ale neva 😀

ale je anicka sikulka cela maminka
tak paaaa

mabe
autor
21. únor 2012

@bambi7 ahojky, pocasi je tedka uzasny. zitra jdeme na celej den ven s kamoskou, anicka prespi pres poledne v kocarku, moc se tesim. anicka je taky na me hodne fixovana, chodi k babickam ale doma furt maminko, mami,....ale je to prijemne 🙂

mabe
autor
22. únor 2012

dobre ranko, tak nam dala nakonec kamoska kosem, ze zvraci, tak asi nejaka strevni chripka a jina kamoska, ze ji boli v krku. takze budeme s anickou spolu dneska. 🙂 uvarim tedka obed a pak vyrazime na nakup a cestou pres hriste domu.
tak manza by sel do toho bytu, ptal se me dneska rano co na to rikam? ja teda asi taky vic k tomu tihnu, mely bysme penize na dovoleny, ....bez starosti, jestli splatime a tak...v brne jsem zvykla, jsem z bytu, akorat je to velky rozhodnuti, tak si to musime poradne promyslet. jak se ty nazory meni.... 😝 🙂

bambi7
22. únor 2012

cafte
mabus ja som tiez rano uvarila kuracie maso na syrovej omacke a ryzu a boli sme vonku je pekne......
teraz sa domka hra tak mam 10 minut viac nehrozi......
ja si davam kavicku a pojdem daco robit tak zatial paaa

mabe
autor
22. únor 2012

tak jsem se byla dneska podivat s anickou na jeden baracek v brne, je to u lesa, i kdyz 10 minut na dopravni uzel. celkem peknej za 3mega, asi si ho pujdeme s manzou prohlidnout. 🙂
@bambi7 anicka se tedka diva na krtka, tak mam taky trosku casu. nachystam si veci ven a jdeme, je tam krasnych +9C 🙂

mabe
autor
23. únor 2012

ahojte, tak jsem vsechno nakoupila, juchuu. tatkovi kabelu pres rameno, dedovy k 80.nam listek na Alexandrovce, on si to pral. tedka jdu zehlit nez dojede ta moje prcina od tchanovcu. s manzou se uz naklanime spis k bytecku. mame jeden vytypovanej. sice v sidlisti, ale plno zelene kolem a parku, baraky dal od sebe, blizko lesa, hnedka u toho skola, skolka. penize mame uz tedka hotove a budeme mit svoje, zahradu si nechame a uvidime, treba do budoucna postavime. ono totiz je hodne nemovitosti v rodine, takze uvidime jak se to vyvrbi - tchanovci byt svuj, babicka barak, manzova babicka barak, takze uvidime. tedka budeme bydlet sami, blizko babicek a pak se uvidi. dulezity je, ze jsme zdravy, spolu a mame se radi - to jsme si tak s manzou rekly.

ellysa
23. únor 2012

@mabe no samozrejme, však bytík je tiež super
my sa druhý deň pokúšame odplienkovať, včera doobeda sa stále pocikávala, dnes sme zatiaľ celý deň bez nehody 😀

mabe
autor
23. únor 2012

@ellysa hlavne bez pujcek a dluhu. budeme mit pro deti dost penez, na dovoleny a tak....ten byt co se nam libi je volny az od zari, ale jeste jsme se tam nebyly podivat. lokalita paradni, uvidime...zatim mame kde bydlet, ale uz by to chtelo. ono bydlet s babickou a dedou, vyjdes na chodbu a to je: uuuu, anicka breci a deda se jde podivat,...mysleji to dobre, ale nejses proste sama.
a jak to delas to odplinkovani? ja jeste nezacala ostuda. anicka nechodi ani na nocnik.

ellysa
23. únor 2012

@mabe no olivia chodí už dlhšie na nočník, tak ju cez deň nechávam bez plienky, kúpila som jej nohavičky, včera sa do nich pocikávala jedna radosť, ale dnes to asi už pochopila, každú chvíľu sa jej pýtam, či nechce cikať a dávam ju sedieť, ona sa vždy vyciká, ale ešte sa nepýta, dnes len raz naznačila, že chce ísť, v podstate by sme natvrdo mali týždeň vydržať nedať plienku, len na spanie a dieťa by to malo pochopiť, ale to by chcelo byť týždeň naozaj len doma, tak ak ideme von dávam jej aj plienku...
keby bolo teplejšie tak risknem aj pocikanie,alebo ju dám von cikať, ale teraz sa to nedá

mabe
autor
23. únor 2012

@ellysa ja prave cekam na teplo, a pak zacnu. na nocniku anicka nechce sedet. ale v te postylce krasne spinka, vubec nema zajem si jit lehnout za nama, coz je super. 🙂

nefertitka
23. únor 2012

ahojte....
na ten nocnik je lepsie zacat ucit, ked je teplo, ale ved doma je taktiez teplo, takze aj tam sa da;) my sme sa natvrdo zacali ucit minuly rok na dovolenke a plne to pochopila za tyzden....odvtedy sa doteraz len 2x v noci pocikala....
@ellysa sikulka, ked cely den vydrzala 😉
Nikolke sa to najviac pacilo ked sa ucila vonku, na travicku....ze ide pojat (poliat ) travicku, aby pila a nebola smadna 🙂 ...jezis to sa mi pacilo, vonku ked sme boli, tak sa jej to tak zapacilo, ze sa mi naschval pytala kazdych 5 minut 😀
treba vela chvalit a nekarhat,ked sa stane nehoda...

mabe
autor
27. únor 2012

dobr ranko, tak dneska je krasne, sice jeste pod nulou, ale to se vyvrbi. slunicko sviti jedna radost. jak bude trosku tepleji vyrazime s anickou do parku. vcera jsme byly u tech kamaradu a anicka radila - behala, kricela, krasne si pohrala.

blandik
27. únor 2012

ahojte, chtěla jsem se zepat, mám za sebou jeden potrat, a teď jsem opět těhotná, ale na prvním UTZ, kde dr viděl 8mm gestační váček, viděl i pod gestačním váčkem takový pruh tekutiny, bylo to oddělené od gestačního váčku...označil to jako tekutinu, vodu..a že se s tím už někdy dříve setkal, že je to jistá abnormalita a že bude držet palce.....ale víc mi k tomu neřekl, dal mi duphaston, a že nezbývá než čekat...kontrolu mi dal za čtrnáct dní...Já měla ten první týden po objevu dvou čárek jasné příznaky těhotenství, pak ty příznaky zeslábly..Nemáte někdo podobnou zkušenost? Na netu nemůžu nic k tomu najít...děkuji.

martusinek
27. únor 2012

@blandik Ahojky blandik, já jsem po potratu asi třetí týden. Bylo to mé první těhotenství a prostě to nevyšlo. Zkušenosti s tím, co píšeš nemám, ale můžu ti poradit jediné. Snaž se být v klidu a věř, že to bude v pořádku. Nečti žádné diskuse na internetu a prostě se dál těš na miminko a hodně se opatruj a odpočívej. Já měla jeden špatný ultrazvuk a hned jsme byla nešťastná, jako bych miminko už neměla a jen a jen jsem do toho další ultrazvuku plakala. Myslím si, že pokud mé miminko mělo šanci to zvládnout, tak jsem mu tímhle pláčem rozhodně nepomohla a mohl to být také jeden z důvodů, proč to třeba nevyšlo. Mně je jasné, že se cítíš hrozně a chceš číst, že to bylo a bude v pořádku, ale věř, že víc, než procházet všechny diskuse, které na internetu najdeš, ti pomůže být v klidu a čekat. Snaž se něčím zabavit a uvidíš, že to bude dobré. Napiš, jak jsi dopadla. Papa a opatruj se

nefertitka
27. únor 2012

ahojte

@blandik ani ja som sa s tym nestretla, skus na to nemysliet a verit, ze to bude ok....

@mabe ako ste sa rozhodli s tym ockovanim na hepatitidu A?nam Dr. povedala,ze by este nedavala ockovat, ze staci az pred tym ako pojde do skoly.
Ale ja uz som z tej Nikolky zufala, furt si pcha spinave ruky do ust.Jak keby mala pol roka...aj dnes, obchytala vonku vsetko na ihriku, vratane piesku, kadejake palicky a kamienky a co ja viem co a bum zas prsty v nose a potom v ustach...budem asi ako trapna chodit von s dezinfekcnym gelom alebo co.
Len ja moc ockovania neoblubujem, tak neviem, co robit... a Niki mala vacsinou vzdy zlu reakciu na ockovania...hlavne vysoke teploty vyse tyzdna

nefertitka
27. únor 2012

a hlavne mi neskutocne vadi, ako je tu vsetko s prepacenim vonku obsrate psami, stale si davame pozor, aby sme si domov nieco nedoniesli, no co sa z tych vykalov akurat tak moze sirit, ked sa to zacne rozkladat? neskutocne mnozstvo psov tu furt vencia a nikto si to nezbiera a pritom su tu kose na to.A urcite sa to na topankach vlaci kade tade, aj na ihriska...tu je fakt vykal na vykale, jeden na druhom

mabe
autor
27. únor 2012

@nefertitka ahoj, tak ja anicku necham naockovat. protoze co me predvadi venku. klidne si oblizne prst a demontrativne utre lavecku a strci si ho zpatky do pusy. potvora jedna 😀 mas pravdu s tema hovnoma je to sileny venku. anicka vi,ze ma davat na travicce pozor, ale to nejde 100%

mabe
autor
27. únor 2012

tak na prohlidku bytu jdeme az pristi pondeli. zda se me to daleko, nebo je to normal?

nefertitka
27. únor 2012

@mabe presne to aj Nikolka robi a ja som z toho uz sialena...takyto sposob budovania si imunity sa mi nepaci 😝
preco ti to pripada daleko?

mabe
autor
27. únor 2012

@nefertitka ja myslela, ze hnedka dneska nebo zitra se pujdeme podivat.

martusinek
27. únor 2012

Ahojky holky, jste tu některá? Mám takový dotaz. 9.2. jsem byla na revizi a už druhý nebo třetí den mě bolí břicho, spíš jen levý vaječník a mám hustý bílý výtok, jakoby ovulační. Je to možné? Jsou ty bolesti normální? Koupila jsem si kontryhelový čaj, ale jen mě zajímá, jestli je to ok. Ve středu jdu na kontrolu, tak se ještě zeptám doktorky. Děkuji za reakce.

blandik
28. únor 2012

@nefertitka , @martusinek - když nevyjde první těhotenství, je to asi hodně náročné, jak to zvládáš? Já už mám jedno dítě, tenkrát ono těhotentství bylo úplně v pořádku, ani mě nenapadlo, že by něco mohlo být špatně...rozumím, o čem píšeš - že víra je velmi důležitá, ten pocit, že všechno je dobře. Zítra mám kontrolu, tak uvidím. Snažím se být v klidu, říkám si v duchu - miminko je zdravé, vyvíjí se přesně, jak má v danou chvíli..dost to pomáhá. Pak dám vědět.

mabe
autor
28. únor 2012

dobre ranko, anicka se rano vzdycky sama vyslika, sunda si plinku a dneska hnedka pote rekla: na kakacek. podala si ho, sedla si a sedela. sedela 10min a nic, tak sla snidat. ja jsu teda rada, ze sama si na to vzpomene a chce si sednout. tedka jeste neco udelat. vcera vecer jsem ji dala mlicko a dala ji na kakacek a ona se pred spanim krasne vycurala. 🙂 tak ze by uz snad byl pokrok a nekam to vedlo...
za chvilku jedeme k nasim. chtely jsme jit s mamkou na prasatka do lesa, ale poprchava, tak jenom prejedeme k nasim. pak ji tam odpo necham a pujdu si zacvicit a domu uklizet, vyzvedne anicku az manza.
na ten byt jdeme az za tyden, protoze ten majitel je tedka mimo. 🙂
@martusinek ja si myslim, ze je to mozny, ze je to ovulka. uvidis co ti rekne dr. ja vetsinou pri ovulce mam lehky spineni a taky pichani v podbrisku

mabe
autor
28. únor 2012

@blandik drzim palce na ko 😉

lucka_85
28. únor 2012

Ahoj, omlouvám se, že vám vpadám do rozjeté diskuze, ale chtěla bych se vás na něco zeptat. Vzhledem k názvu diskuze předpokládám, že máte bohužel stejně smutnou zkušenost jako já, tzn. druhý potrat za sebou. S manželem si moc přejeme mimi, ale v září loňského roku jsem musela na revizi kvůli zamlklému těhotenství v 11tt a minulý týden jsem si prožila spontánní potrat v 7tt. Chtěla jsem se proto zeptat, jak dlouhou pauzu před dalšími pokusy vám doporučil lékař po opakovaném potratu? Předem díky všem za odpovědi..

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru