Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
8. čer 2012

@martusinek jine techniky 😀

martusinek
8. čer 2012

@mabe Já pořád nevím, co uvařím, možná udělám rizoto, ale ještě nevím. Kdy jsi začala pořizovat věci na miminko? Jsem na neschopence a ráda bych to pořizovala postupně, ale trochu se bojím. všichni mi říkají, že se čeká do toho konce třetího měsíce a pak už se vesele nakupuje. Co si o tom myslíš ty?

martusinek
8. čer 2012

@mabe Jo, tak to já se taky snažím manželovi nějak ulevit, ale jemu jaksi nedochází, že mám taky své potřeby a když mu to naznačím nebo řeknu, řekne mi, že to je pro něj trápení, když ví, že nemůže. Už mě to taky štve a doufám, že nám to dovolí, protože devět měsíců, to asi fakt nezvládnu...myslím bez ničeho...(i bez jiných technik🙂)

mabe
autor
8. čer 2012

@martusinek az po velkym UTZ v 20tt. i kdyz me to lakalo driv, ale po tech dvou MA jsem chvilku cekala. ja jsem taky byla celou dobu na neschopence. ja myslim, ze je to na kazdym. nic tim neprivolas, urcite.

martusinek
8. čer 2012

@mabe Já se prostě bojím, koukám po internetu a jen se tak rozhlížím. Postýlku nám koupí taťka a kočárek moje mamka. Jiřího rodiče se nijak nevyjadřují ani jen tak předběžně, takže nevím, jestli můžeme čekat nějakou pomoc. Budu mít hodně věcí od kamarádek, takže toho asi zase tolik potřebovat nebudu, ale mám ráda věci zařízené dost dopředu a když jsem se koukala, kolik stojí chůvičky s obrazem i zvukem, tak se mi tajil dech. Někdy se chlácholím tím, že když jsem předtím o mimi přišla v 6.tt, tak snad už to máme za sebou. Jsme s manželem domluvení, že si miminko necháme, i kdyby nedej bože mělo mít nějaké postižení, tak doufám, že už nám neumře a dočkáme se ho. jsem taková opatrnější a i když mě to nakupování hodně láká, asi počkám do konce čtvrtého měsíce a uvidíme. Pozeptám se ještě doktora na té genetice, mají tam špičkové vybavení, tak snad nám budou schopni říct co a jak.

mabe
autor
8. čer 2012

@martusinek ja myslim, ze klidne muzes pockat a mit dopredu vybrany. jasnacka, ze te to laka, vsak se divej a organizuj si. pak uz to budes mit aspon vyreseny. 🙂

martusinek
8. čer 2012

@mabe Máš pravdu, uklidňuje mě to, že toho docela dost dostanu a budu kupovat jen nové oblečky k doktorovi, na křtiny a na návštěvy, jinak budu mít oblečků hodně. Všichni kolem mě mají kluky, takže bude všechno modré. Pokud budeme mít holčičku, budu k tomu muset dokoupit něco růžového, aby chudinka nevypadala jako kluk🙂.

mabe
autor
8. čer 2012

ahojte, tak jsem dorazila od dr. az tedka. byla jsem objednana,ale stejne jsem tam ztvrdla 1,5h. manza s anickou venku. priste ji dam k nasim. dr. se podivala na cykly, pry funguji tak jak maji, to spineni uprostred asi ovu spineni. na vysledky imuno rikala, ze premysli o nasazeni toho anopyrinu, pry kdyz mam problemy v cykly se spinenim, tak abych nekrvacela jeste vic. necha to na konzultaci s endokrinolozkou, kdyz mam ten zanet stitnice. takze koncem cervence jdu na endo, tak az potom na cytologii a domluvit se, co teda pred tehu. takze nejdrivejsi snazeni - srpen. me to neva, ale manza delal ksichty, ze jeste dalsi dva mesice cekat. pak se na me divala jak na debila, jak sem rikala, ze mam strach z te cytolky ohledne tech oparu jak jsme mela. pry jsem vzdycky cytolku mela vystavni, tak proc panikarim. pripadala sem si tam pak blbe. no nic. anicka spala v aute, ja su uplne grogy - nemohla jsem spat na dnesek. tedka koukneme na pohadku a pak ju predam tchanovcum, poklidim a tak a mozna pospim trosku a zajdu na kolo. 🙂

ellysa
8. čer 2012

@martusinek ja som prvé vecičky kúpila, keď mi v 18tt povedali, že to je dievčatlo, a potom už tak postupne až dokonca

mabe
autor
8. čer 2012

holky, tak ja si myslela, ze jsem usla na 10min a ono uz je 16h. tak to cvicit nepujdu, musim udelat poradnej uklid. musim toho vyuzit, ze nikdo neni doma a vsechno vymest, zamest,....zitra ma babicka nahore narozky a dojede teta se strejdou, nasi, takze chci mit v baraku poradek. na kolo to taky nevypada, venku je dusno jak svina. vsak mam jeste MS, tak pristi tyden dam sportu zabrat. taky si musim uzit domaci klid, no ne?
zitra dopo nakup s dedou na oslavu, pak obed slavnostni u babicky a oslava, odpo kolem 15h presun k manzove babicce poprat. v nedeli rano balon - poleti svagrova a babicky, odpo za kamoskou, takze toho mame zase hodne.
tedka kaficko - piju ho az posledni dobou 3v1 me chutna s hodne mlikem a krosanek a pak pisnicky na plny prdy a jdu uklizet.

nikusa2011
8. čer 2012

TAK PRIPAJAM SA K TEME..NAKOLKO MAM SKUSENOSTI.......AJ JA SOM MALA DVA POTRATY.....jEDEN SPONTANY,DRUHY MRTVY PLOD.....PRI TRETOM TEHOTENSTVE SOM MALA INJEKCIE DO BRUCHA(cLEXANE) A ACIDIFOLAM......V 5.tt.SOM SKORO O BABO PRISLA A V 37.tt.SOM SKORO PREDCASNE PORODILA,ALE SAMOZREJME LEKARI POMOHLI A 31.12.2011 SA MI NARODILA NADHERNA DCERKA KRISTíNKA.......tO JE NAJVIAC VYTUZENE A DLHO OCAKAVANE BABO......... 🙂 😉 😎 PRETO CHCEM POVEDAT VSETKYM ZENAM,KTORE SA TRAPIA,NEZUFAJTE......URCITE TO BABO PRIDE..A NIE NADARMO SA HOVORI........DO TRETICE VSETKO DOBRE....🙂.......ASPON V MOJOM PRIPADE SA TO VYPLATILO.......

martusinek
11. čer 2012

Ahojky, kde jste všechny? Co dnes budete vařit? Já dumám nad rajskou nebo nad šiškama s bramborem a cibulí. Ukažte se tu🙂. Budu vás vyhlížet.

ellysa
11. čer 2012

@martusinek ahoj, my dnes máme ešte polievku-hovädziu od včera a urobila som cestoviny s cukinou a sušenými paradajkami k tomu

martusinek
11. čer 2012

@ellysa Hmm, to zní dobře. Manžel mi prý udělá rybu, až přijde z práce, takže odpočívám u televize a vyhlížím ho🙂.

Holky, taky jste mívaly v těhu zácpu? Já už nebyla tři dny a trošku mě z toho bolí břicho. Nevíte co pomáhá? Díky mooooc.

mabe
autor
11. čer 2012

ahojte, tak jsem byla dneska po dvou letech u zubare. 😝 jedna plomba volna a mensi kazik novej. objednala me zase za mesic, tedka nemela cas to delat. v patek jsem byla na gynde, tak dr. vaha s tim anopyrinem v tehu. pry mam problemy se spinenim v cyklu, tak abych zase na druhou stranu nekrvacela v tehu. pry e mam poradit se svym endokrinologem, jdu tam koncem cervence, jak to vidi v souvislosti s tim autoimunitnim zanetem stitnice.tak jsu zvedava. dala me nejaky doplnky stravy na vycisteni organismu, abych byla na tehu co nejvic nachystana. takze snazeni vidim az tak po lete, coz jsem puvodne chtela.

mabe
autor
11. čer 2012

@martusinek ja zacpu mela ale diky zelezu. tak zkus nejaky kefiry a tak....hlavne bych netlacila moc a tak...

mamkajaninka
11. čer 2012

@martusinek ahoj,skus ovsenné vločky s jogurtem a ovocím 🙂

martusinek
11. čer 2012

@mabe Závidím ti odvahu jít k zubaři, já už tam taky nebyla dva roky a teď v těhu tam musím 2x. Čekám na konec prvního trimestru, což bude na konci tohoto týdne, tedy přesněji prý končí třetí trimestr až v 13+3tt, takže mám oslavovat až v pondělí. Každopádně si pak musím najít zubaře (což nebude snadné) a objednat se. Bojím se a tak obdivuji každého, kdo našel odvahu, i když nechodí každý půl rok na kontroly.
Budu držet palečky, aby ses na to těhu co nejlépe připravila a věřím, že to v září vyjde a třeba na moje
narozeniny (10.10.) napíšeš, že jsi těhule🙂. Určitě to vyjde.

Moc děkuju za rady, já se fakt nesnažím tlačit, nechávám tomu volný průběh a snad to půjde...už jsem měla snad tunu ovoce a zeleniny a snažím se víc pít. Někde jsem četla, že má těhotná pít 2,5 až 3 litry denně, což tedy opravdu nezvládám. Vypiji tak 2 litry, ale víc ne, no uvidíme. Dávám si musli s mlékem a jogurt jsem dnes taky měla, tak snad to už zabere. Zítra jdu na ten velký ultrazvuk do genetu a předtím se stavím u doktorky, tak se jí zeptám, co na to. Myslím si, že to je taky nedostatkem pohybu. Jsem v podstatě pořád doma a maximálně jednou denně, někdy ani to ne, jdeme s manžou na procházku.

ellysa
11. čer 2012

ahojte baby, tak ja som sa vrátila práve od lekára, dnes som začala krvácať, cítila som ako niečo puklo, ako keď odtiekla plodová voda a vyšla čistá krv aj s takou zrazeninkou,som myslela, že je už koniec, pri malej ani nikdy aj keď som už potratila som nekrvácala,doktor že to bola asi nejaká nahromadená krv, neviem, malé je oka, narástlo, ale aj tak som skeptická 😒
@mabe ty si kedy pri potratoch začala krvácať?
malú akurát vezie môj muž k starým rodičom, 250 km od nás, aby som mohla oddychovať, je mi strašne smutno,nikdy odo mňa nebola viac ako na pár hodín, teraz tam bude až do piatku sama, potom prídeme ak sa nič nestane, v sobotu má švagriná svadbu, ani tam nemám chuť ísť

mabe
autor
11. čer 2012

@ellysa no, me to zaclo minule v 5tt. lehky spineni a dalsi tyden uz to preslo v krvaceni. az to v 8tt skoncilo uplne. ono je to vabank, budto to bude dobry a mimco to ustoji nebo uz se telo cisti a bude konec. budu ti drzet palecky, aby to preslo a miminko bylo ok. ja sem mela vzdy hematomy, kdyz to dopadlo blbe,a le nebyva to tak. ono se rika, ze budto to mimco vydrzi nebo ne. je me to lito, vim ze je tezky myslet pozitivne. ja sem v tom prosinci, jak jsem zacla spinit byla taky skepticka. manza veril, ja ne, mozna je to spatne, ale po tech zkusenostech...jejda, to me fakt strasne mrzim, drzim palecky, ale musime byt i realisti, ze? 😖 tohoto se prave bojim taky, ale zase kdyz chci dalsi dite, tak to musim zkusit. to se neda nic delat. 😖 drz se holka, jsem s tebou (ono se to pise, ale fakt soucitim a drzim palce.)
@martusinek no, snad to vyjde a bude vse ok. ja v tehu pila 2,5l vody denne a je to fakt mazec, kolik toho musis vypit, ale je to dobry pro mimco, tak se snaz. 😉

martusinek
11. čer 2012

@mabe Tak všechny rady zabraly....dala jsem si musli s mlékem, jogurt, hodně pila a před chvíli jsme byli s manžou na procházce a ejhle, hned jak jsme přišli se mi ulevilo. Jsem ráda, musím se víc hýbat a víc pít, to asi hlavně. Budu se snažit vypít ty 2,5 litry, ale víc asi fakt nedám.
Já se tak bojím toho zítřejšího ultrazvuku a doufám, že bude vše ok.

martusinek
11. čer 2012

@ellysa Držím palečky, aby to vyšlo. Já krvácela střídavě od 5tt do minulého týdne. V tom 5tt to bylo jen trošku a v podstatě jednorázová akce, ale i tak sjem týden ležela v nemocnici. Pustili mě v pátek a v sobotu se mi to stalo znovu, to jsme ale jeli s manžou domů, protože se mi tamto i s tím ležením v nemocnici stalo na návštěvě u našich v Kladně, takže jsme raději jeli domů do jižních Čech, abych raději ležela tady. Pak se ale už nic nedělo a tak jsem byli doma. Ve čtvrtek nato mi na kontrolním ultrazvuku našli hematom. Pak jsem v podstatě týden co týden měla drobné krvácení, podle doktorů drobné, podle mě silné, hematom rostl, ale mimi vše ustálo. V 9tt mi nasadili utrogestan 2xdenně jeden a ascorutin 3x denně jeden a ani ne týden nato se hematom vstřebal. Pak sjem zase krvácela minulou neděli a pak zase v úterý. Utrogestan jsem dobrala minulé pondělí, prý stejně už nemá cenu ho brát, protože mimi už bere z placenty a tak mu už je progesteron k ničemu. Ascorutin jsem dobrala v pátek a od toho úterý nekrvácím ani nešpiním. Vždycky mě to vyděsilo a teď naposledy asi nejvíc, protože jsem začala krvácet v neděli a pak špinila nebo maličko zakrvácela v průběhu dne až do toho úterý, kdy jsem krvácela asi hodinku a docela dost. Na ultrazvuku i při vyšetření vnitřní sondou nebylo po krvi ani památky a miminko bylo čilé a spokojené. Věřím, že to bude dobré a tvoje miminko to zvládne. Já z toho taky měla hrozné nervy a myslet pozitivně prostě nešlo. Pak jsem se uklidnila tím, když jsem na netu četla, jak některé holky přijdou o mimi třeba ve dvacátém týdnu a řekla jsem si, že než to, tak ať se to raději vyřeší co nejdřív...a mimi je zatím v pořádku. Snad. A to tvé to taky zvládne...Hlavně odpočívej a lež. Bereš nějaké léky? Zkus si vzít ascorutin ....já teď brala 3x denně jeden, ale když jsem ležela v nemocnici, tak mi dávali 3xdenně dva. Rozhodně tím mimču neublížíš, jen pomůžeš zastavit krvácení.

mabe
autor
11. čer 2012

@martusinek zitra jdes na velkej UTZ? no vidis, pohyb pomaha. 🙂 je pravda, ze nektery baby hodne krvaci a stejne se mimco udrzi a v poho. je to pripad od pripadu. je to ale napor na nervy. 😖

martusinek
11. čer 2012

@mabe Jojo, moje doktorka posílá ty co někdy potratily na velký ultrazvuk ve 13tt a ve 20tt do genetického centra. Jdeme tam zítra a na jednu stranu se těším, že mimi uvidím a na druhou stranu se hrozně bojím.
Když jsem potratila poprvé, tak jsem nekrvácela ani kapičku, prostě nic a bylo to špatně. Teď zase pořád něco a podle všeho se mimi drží. Ten doktor mi v úterý v nemocnici řekl, že je to hrozně individuální, že tam jsou ženy, které jdou v klidu na kontrolu a mimi netluče srdíčko, že jsou ženy, které krvácí trošku a je to dobré, ale i ty, které krvácí stejně a mimi to nezvládne a pak říkal, že jsou ženy, které krvácí třeba dva týdny a o mimi přijdou, ale jsou i takové, které jim tam třeba krvácí dva týdny a to hodně a miminka jsou v pořádku. Prý je to prostě zázrak a oni tam jsou jen od toho, aby takhle v tom prvním trimestru pomohli léky, aby maminka třeba nevykrvácela a v případě, že je mimi bez akce srdeční, aby udělali revizi. Prý je to prostě ty první tři měsíce na přírodě. Musíme doufat a držet si palečky a modlit se, aby to bylo dobré a mimísků se dočkaly. pro vás musí být útěchou to, že už máte doma zlatíčka, která vás obejmou a máte je. My s manžou ještě nemáme žádné dítě a tak doufáme, že tohohle se snad už dočkáme. Samozřejmě tím nemyslím, že by to bylo pro vás nějak lehčí, to rozhodně ne, jen je asi útěcha, že kdyby to nešlo, máte alespoň ty své drobečky.

ellysa
11. čer 2012

@martusinek ja verím, že ty si už za vodou a veľmi ti toho drobčeka prajem 😉
presne ako píšeš je to len na prírode, buď bábo zabojuje a bude v poriadku, alebo nie, ale tie nervy sú hrozné, ja od poobedia len plačem, toto je snáď horšie ako tie prvé dva potraty, keď som prišla na kotrolu a nebola akcia, jeden deň som preplakala a potom sa postupne zmierila ale toto je strašné ☹ ☹ ☹ ☹

ten ascorutin môžem aj bez predpisu? mne dal dnes doktor duphaston, ak do zajtra neprestanem špiniť asi pôjdem radšej do nemocnice...

akurát teraz to prišlo v tom najnevhodnejšom čase, rozmýšľam, že nepôjdem ani na tú svadbu

martusinek
11. čer 2012

@ellysa Ascorutin prodávají bez receptu, běžně se bere když třeba teče krev z nosu. V nemocnici mi řekli, že to je v podstatě vitamín, který posiluje stěny drobných žilek i velkých žil a pomáhá zastavovat krvácení. Kamarádka taky prala duphaston i ascorutin najednou. opravdu tím mimi nijak neublížíš.

mabe
autor
11. čer 2012

@ellysa ascorutin jsem taky brala a urcite pomaha. naprosto chapu, jak se citis. je lepsi byt v poho a pak kdbyy se to melo posrat, tak at je to naraz. ja verim, ze ti to vyjde, drzim palecky

mabe
autor
11. čer 2012

@martusinek napsala jsi to naprosto presne. pro nas je to jednodussi,i kdyz je to taky sila. a presne jak rikaji dr., ja po tech dvou potratech vidim tehotenstvi a vubec narozeni zdravyho ditete jako zazrak, je to silene krehka vec.

ellysa
11. čer 2012

@martusinek
@mabe volala som mm má mi ho kúpiť a koľko? 3X1 denne?

mabe
autor
11. čer 2012

@ellysa ja brala dokonce 3x denne 2 tablety v poslednim tehu. v krabicce jich je 50 tablet

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru