Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
22. čer 2012

@ellysa uz ses kousek od 12tt a pak uz je to zase vesejsi. naprosto te chapu. ja jak byla tehu, tak uz jsem to vedela od toho 4tt a mela jsem strach a to me nic nebylo a pak jsem zacla spinit, prerostlo to v krvaceni a 3t lezeni. stejne to nepomohlo. co ma byt se stane, je to proste tak.

ellysa
22. čer 2012

@mabe presne tak 🙂

mabe
autor
22. čer 2012

@ellysa ale i tak je to stresujici 😖

mabe
autor
22. čer 2012

tak cekam az dorazi tchanovci, vezmou si anicku a ja hura do uklidu a pak pro listky do mesta na festival zitrejsi (anicku beru sebou) a pak cvicit, takze prijemne straveny patecek.

nefertitka
22. čer 2012

no baby uplne sa viem vzit do vasich pocitov....ale uz ste daleko, druhy trimester byva pohodovy(aj ked netvrdim,ze sa nic nemoze stat - ale malokedy)....
ja keby som bola tehu, bala by som sa na zaciatku najviac a potom od toho 6teho mesiaca...tam mne zacali dalsie problemy 😒

petulka19
22. čer 2012

@ellysa děkuji. na tu krev zkusím jít za dva týdny, doktorka mi slíbila, že mi ji udělá. Na dovolenou jedeme v neděli, abych tu bolest nějak překonala, ale nevím jak to budu zvládat. Nejradši jsem zavřená doma, nejsem schopná jít ven, jakmile tak vidím děti, kočárek, těhotnou tak se okamžitě otáčím, dělá mi to neskutečně špatně vidět někoho kdo má miminko ☹ Ale snad mě to přejde. Chtěla bych se začít snažit za tři měsíce, ale manžel že až za půl roku, tak jsem z toho špatná, chtěla mít miminko co nejdřív, ale ta nedočkavost už se mi jednou nevyplatila 😢

ellysa
22. čer 2012

@petulka19 viem presne ako sa cítiš, ono to časom trocha povolí a budeš sa sústrediť na ďalšie tehu, pri Malej som otehotnela 4m po revízii a bolo to OK

mabe
autor
23. čer 2012

dobre ranko, tak dneska to vypada na trosku chladnejsi pocasi - zatim. manza je na tenise a jak se vrati, tak zkusime s anickou to odrazedlo a odpo jdu na ten festival, snad nebude prset a bude pekne. moc se tesim. 🙂 i kdyz tam jit s jenom s moji mamkou a anickou, je jako mit dve deti sebou. 😀
@petulka19 me osobne to vzdycky trvalo rok nez jsem zkusila dalsi tehu. tedka uz bych chtela, ale stejne to dopadne na rok, musim jeste pockat na kontroly dve na stitne zlaze a gynde potom.

ellysa
24. čer 2012

ahojte
@mabe tak si mala skvelý program, ako sa páčilo?
Ja som bola zasa sama, včera poobede odviezol muž mojich rodičov domov a zobral aj malú, prespal tam a teraz idú zasa so svokrou späť, na obed sú snáď doma...
práve som rodičom zajednala šteniatko, hádam to trochu pomôže z tej otcovej depresie

mabe
autor
24. čer 2012

ahojte, tak vcerejsek uplne super. pekne jsme si poslechly folkovy kapely, anicka vsude litala, trikrat se vykadlila do kalhotek 🙂 , jesteze jsem mela plno nahradniho obleceni. moc se ji tam libilo, v 19h vytuhla v kocarku. a v 21h jsme byly doma.
za chvilku jdeme na kolo a pak rovnou ke svagrove na grilovacku 🙂
ozvala se nam vcera ta pani s tim bytem, pry v tydnu jede do prostejova se na nejakej podivat a ze konce prazdnin se chce prestehovat. tak jestli mame jeste zajem. takze to vypada s bydlenim nadejne, at tak nebo tak, novy auto,... 🙂
@ellysa aspon si trosku zase oddechnes 😉

mabe
autor
25. čer 2012

holky, tak ja porad mam plnou hlavu bydleni. ja jsem se nedavno bala, ze nic nenajdeme a tedka budeme muset zvazovat uplne odlisny nabidky . muzu rict, ze me asi laka o trosku vic ten byt. byt - posledni patro, takze nikdo nad tebou nehluci, penize bez pujcek od banky, zadny opravy do budoucna krome zarizeni, blizko zahradka dedova, takze nemusime byt jenom na betone na sidlisti. baracek - soukromi, moct byt venku, garaz pro manzu. no neni to lehky rozhodovani, ale zitra bude prohlidka a treba to bude stat za prd, takze budeme cekat na ten bytecek.

ellysa
25. čer 2012

@mabe hmmmm, a na ten domček by ste museli brať veľký úver?
no byt je vždy menej starostí, a ak máte blízko záhradu je to super, na druhej strane dom bude vždy len dom, hlavne to súkromie je na nezaplatenie, rozhodni sa podľa toho, čo sa ti bude viac páčiť..

Ja sa už tiež teším do toho nášho-za 6tt sa sťahujeme, nie je extra veľký, aj záhradka je naozaj len rezanček na stoličky stôl a malý bazénik pre malú a pár kochlíkov, ale aj to je niečo, doteraz sme ani balkón nemali 🙂

zajtra podpisujeme predaj tohto bytu, kebyže máme peniaze tak by sme si ho určite nechali, je úžasný, v centre, no ale žiaľ musíme ho predať...

inak NT termín mi dali až na 18.7. dovtedy vôbec nebudem vedieť, či je bábo oka, no bojím bojím

ja teraz riešim aj šteniatko, mama som konečne prehovorila, nech si kúpia psa, možno otcovi trochu pomôže pri depresii a ak nie, tak aspoň mame bude mať spoločnosť a radosť, privezú nám ho za 4tt a potom ho my zanesieme našim, asi tam budem prvé dva týždne s nimi, kým sa naučí na nejaký režim

mabe
autor
25. čer 2012

@ellysa no, my stejne mame svych jenom 700tisic, zbytek pujceny od tchanovcu. teda pocitame s tim, ze ne vsechno budou chtit vratit. takze my dva mame hnedka a zbytek bysme si musely pujcit cca 2mega a zahrada by se prodala za mega(tam kde jsme chtely stavet). my jsme s manzou panelakovy deti, takze jsme zvykly, no uvidime.
tak to my balkon mit budeme 😀 urcite bude vsechno ok, budu drzet palce na NT a porad na vas myslim.jee, stenatko, taky bych chtela do budoucna psa. my mely smanzou kazdej od 13 do 30 psa jednoho kazdej, pak jsme je musely nechat uspat, uz nemohly ani chodit a kadily pod sebe a tak...takze mame vztah k nim, ale manza nechce az bude anicka velka

ellysa
25. čer 2012

@mabe my sme práve psíka nikdy nemali, rodičia len ako deti ale na dedine a to bolo iné ako pes do bytu, krásna bude fenočka,s PP, dovezú nám ju z Čiech je to Boloňský psík a volá sa Queenie a neviem, ktorá z nich to je 😀

mabe
autor
25. čer 2012

@ellysa krasnej pejsek 🙂

martusinek
25. čer 2012

Ahojky holky 🙂
Koukám, že se tu toho děje opravdu hodně.

@ellysa Neboj se, věřím, že to bude ok a mimísek bude jen a jen růst. Přece nemůžeme mít pořád dokola smůlu.
Štěňátko je dobrý nápad. Moje teta psa nikdy neměla a nikdy ho ani nechtěla. Před dvěma lety jí zemřel manžel a půl roku na to maminka. Loni jí strejda (jsou tři - teta, strejda a můj táta) pořídil psa a moc jí to pomohlo. Léky na deprese bere pořád, ale je šťastná a hafan jí moc pomáhá. Těší se na něj domů a chodí ven a užívá si ho. Rozhodně je to dobrý nápad.

@mabe Úplně chápu tvé dilema. Já jsem panelákové dítě a manžel je zase dítě z domečku. Teď bydlíme v podnájmu v přízemí rodinného domku a nad námi jsou jen jedni sousedi. Zahradu máme velikánskou, ale společnou. Se sousedy vycházíme výborně, takže problémy tu nejsou. Do budoucna ale uvažujeme o vlastním bydlení a já jsem přesvědčená, že to bude domeček, protože to soukromí, ticho, pohoda a vlastní zahrada, ve které bych si mohla pěstovat zeleninu, to stojí za větší zadlužení. Samozřejmě nemyslím dluh 5 mega, ale okolo těch dvou nebo tří milionů. My se budeme muset zadlužit tak jako tak, takže je asi jedno, jestli budeme splácet 3 mega za dům nebo 2 mega za byt. Ale chápu, že pokud se nemusíte zadlužovat na desetiletí, vyhraje to byteček. Každopádně držím palce při výběru a myslím si, že rozhodnou ty prohlídky🙂.

mabe
autor
26. čer 2012

dobre ranko, tak dneska jedeme k nasim na celej den a pak vecer se podivat na ten baracek. ve stredu a ctvrtek bude manza sluzebne v praze, tak musim namyslet nejakej program s anickou. jo, a ve ctvrtek uz dorazi s novym autem domu a rozloucime se s nasim 3dverakem, je me to trosku lito, je to nase prvni spolecny auto. dame ho svagrove, ona je sama, tak ji to bude stacit.
@martusinek ahoj, diky. uvidime tu dnesni prohlidku. byt uz zname, byly jsme tam jednou a tchanovci bydli vedle ve vchode, takze je to uplne stejnej byt. toto je taky vyhoda- mit je po ruce tak blizko, decka ze skolky, ze skoly a i treba v tehu si anicku muzou vzit kdykoliv. minule jak to nedopadlo si ji taky braly, ale preci jenom ji musely vozit sem a tam, takhle by to bylo snazsi. no uvidime.

martusinek
26. čer 2012

@mabe Úplně tě chápu. Já teď bydlím od svých rodičů 200 km a kdyby to jen trochu šlo, tak bych měla nejraději po ruce. Jsme poměrně rozvětvená rodina a byla jsem zvyklá se každý týden vidět se sestřenicí, tetičkami, strýčky a s babi a dědou. Bydleli jsme všichni v jednom městě a v podstatě jen o ulici od sebe. Bylo to fajn a moc mi ty rodinné vztahy a návštěvy chybí. Manželovo rodiče bydlí 60 km, ale máme to s nimi tak, že nám neublíží, ale ani nepomohou, takže je to stejně k ničemu. Teď co potřebuju vozit k doktorovi, protože nesmím jezdit autobusem, mě nevezli nikdy, protože se jim to prostě nikdy nehodí. Manžel se i nabízel, že mě odveze k nim domů a oni mě jen dovezou do města, což je od nich asi 5 km a pak by si pro mě po práci zase přijel, ale oni evidentně nechtěli a to spolu normálně dobře vycházíme. Hodně nám ta naše situace, ve které potřebujeme pomoc, otevřela oči a jsme z toho smutní. Moje mamka k nám jezdí každých 14 dní, aby nám pomohla uklidit a potěšila mě, když jsem pořád zavřená doma na té naší samotě, kde nepotkáš člověka. Moc mi to pomáhá. Nejradši bych tu vzdálenost vyměnila, naše 60 km a je 200km, ale nejde to. Také bych chtěla mít to s tchánovci tak, jako vy. Važ si toho, je to opravdu vzácnost.

mabe
autor
26. čer 2012

@martusinek krasne si to napsala a to ja nekdy rikam, ze me lezou na nervy. tak kazdej jsme nejakej. ne ze bysme se videly casto - 2x do tydne, ale nejakou prkotinou. jinak pohlidaji kdykoliv si udelaji cas,.. 🙂

mabe
autor
26. čer 2012

ahojte, tak jak dopadlo bydleni? realita trosku jinaci nez na fotkach a jeste se vyklubala dalsi skutecnost, ze pozemek bude trosku vic oriznut ze dvou stran, aby vedle pozemku vznikla prijezdova cesta na ten zadni pozemek, ktery vznikne spojenim zadni zahrady a casti toho pozemku u baraku a mohl se tam postavit dalsi barak. takze investovat do toho 4mega min a pak mit malinkatej pozemek a kdovi, jak by ten barak byl blizko, to ne. tak mame zase lehci rozhodovani, budto se najde neco dalsiho nebo se do te doby ozve pani s bytem a my pujdeme do bytecku.

mabe
autor
27. čer 2012

dobre ranko, tak my mely paradni budicek. manza odjel v 5h do prahy na dva dny na skoleni. my se s anickou vzbudily v 7h a ja se divam z okna, jak vytahuju zaluzie a nejak malo aut parkuje pred barakama. aha, blokovy cisteni asi. tak jsem sla nahoru, ale babicka s dedou jeste spi, takze jsem rychle oblikla anicku, sebe a sly jsme se podivat na ceduli, kdy je a jo, dneska. takze jsme sly preparkovat auto o dve ulice dal. paradni rozcvicka po ranu. 😀

ellysa
27. čer 2012

@mabe no ako dobre, tak sa aspoň nemusíš rozhodovať 😉

nefertitka
27. čer 2012

@mabe no veru, ako pise ellysa🙂
Niki je stale chora, chuda moje...ale uz sa to zacalo troska lepsit,,,celu dobu kaslala hrozne a vracala pri tom, ale uz dnes nevracala ani raz...ani snad uz nebude...uz sa len doodhlienovat

ellysa
27. čer 2012

@nefertitka no vás to teda drží, skoré uzdravenie princeznej ☹

mabe
autor
27. čer 2012

ahojte, tak my mely suprovej den venku s kamoskou. anicka s kamaradem se cabraly ve vode, behaly. anicka spala pul hodky jenom, takze tedka uz je na odpadnuti. jeste do 19h bych ji chtela nechat vzhuru a pak ji zazenu do postele, jestli me teda nevytuhne do te doby. 😀 ja pujdu teda taky brzo spat, nejak jsem v noci spat nemohla. 😝

mabe
autor
27. čer 2012

@nefertitka chuderka mala, tak at se brzo uplne uzdravi a muzete si naplno uzivat leta

mabe
autor
27. čer 2012

tedka me nastvala moje mamka, to je fakt lenora lina. uz tyden jsme domluveny, ze pujdeme zitra odpo do mesta na plavky. vcera volala tchyne, kdy si muzou vzit anicku, tak ja ji rekla, streda kamoska, ctvrtek mesto, takze v patek. a tedka vola mamka, ze by se ji to hodilo v patek, ze by ji tatka mohl od nas odvezt autem a at to s tchyni zaridim jinka. to ani nahodou, ja kvuli tomu ze je lenora predelavat nic nebudu. je v duchodu, nema co delat, tak snad se muze vybicovat a jit - ma totiz ty svoje pasivni dny, kdy se ji nic nechce - ma se prekonat! 😠 diky ze jsem se mohla vypsat 🙂

mabe
autor
28. čer 2012

dobre ranko, tak my s anickou pujdeme dopo do mesta kamosce pro darek, pro nausnice od manzove sestrenice, kdyztak se mrknete - sami original veci, ja uz mam troje nausnice http://www.albireodesign.cz/
. pak varit a odpo na hriste, vecer dorazi manza s novym autem. 🙂

martusinek
28. čer 2012

@mabe Ahojky mabe, koukám, že se toho u tebe děje hodně. S bydlením se to podle všeho vyřešilo, ale stejně bych se podívala ještě po nějakém jiném domku, přece jen je lepší mít víc možností. Co se týče tvojí mamky, tak tvoje rozhořčení úplně chápu, protože mě by to taky naštvalo a hlavně by mě to hodně mrzelo. Třeba se jí to rozleží v hlavě a když bude vědět, že to jindy nejde, tak se přemůže a přijde nebo přijede i jinak než autem. Naušnice jsou pěkné, moje švagrová je také vyrábí, tedy jen z korálků. Už jich mám taky mnoho.
Dnes jsem si ale z penízků, které jsem dostala včera za promoci koupila zlatý řetízek a naušnice, takže korálkové dám do šuplíku a budu nosit nějakou dobu tyhle. Manželovo rodiče mi totiž dali zlatý přívesek, takového pěkného a velkého motýlka, tak byla škoda ho nenosit🙂.

mabe
autor
29. čer 2012

dobre ranko, tak venku zatazeno zatim, ale maji byt ty vedra obrovsky, tak uvidime. pojedeme ke kamosce na dopo autem, jeste provetram svoje stary auticko nez ho dame svagrove. je me to aji lito - meli jsme ho 7 let a bylo to nase prvni auto. no, ale musim rict, ze novy auto bomba. vcera vecer jsme jeste jely k nasim a pak k tchanovcum ho ukazat. nasi vubec nemely tucha, takze byla hodne prekvapeni. to auto je oproti nasemu 3dveraku obrovsky - jak ja ho budu parkovat??? no, nejak se to musim naucit. odpo jde anicka k tchanovcum a ja standartni patek- uklid a cvicit.

@martusinek u nas jsou tedka velky zmeny. 🙂 samozrejme, ze se divame na vsechno bydleni, ale doufame, ze se ten byt od te baby uz rozsekne a budeme mit svoje jisty, uz by to chtelo bydlet samostatne. me se ty sperky strasne libi, ze je to co kus, to original.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru