Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
4. črc 2012

@ellysa tak to jsem rada,ze uz nespinis 😉 ja jsem unavena aji z anicky a to nejsem tehu 😀 NT bude urco ok, myslim na tebe.
to je skoda, ze ho tatka nechtel a proc? oni nemely predtim psa?

vis mamka mela ty stavy uzkosti, depresi a pak najednou zase elanu a plno energie asi tak dva roky predtim nez se anicka narodila. porad to nejak neresila. kdyz mela velkou aktivitu, tak se opila, aby mohla spat...mesic preditm nez se anicka narodila se to konecne zmenilo, zasla za dr. a leci se a je to uz dobry. bere prasky a je v normalu. myslim, ze ji z toho dostala anicka, proste kvuli ni to zacla resit.
treba dalsi vnoucek bude pro tatku taky impuls k necemu...

ellysa
4. črc 2012

@mabe nemali, ale on ho ani nevidel, odmietol ho dopredu, dostal strašný záchvat, začal sa vyhrážať, že sa zabije-však vieš sama aká je depresia strašná choroba, tak sme to vzdali a necháme si ho my

otec aj berie lieky ale asi dosť nechce, takže to nikam nevedie, už to má skoro tri roky a je to stále horšie, najviac je mi ľúto mamky

mabe
autor
4. črc 2012

@ellysa a muzu se zeptat, proc ma deprese? nebo on je mel vzdycky? leci se nejak?

ellysa
4. črc 2012

@mabe spustilo sa to ako odišiel do dôchodku, prestal mať záujmy, žiadnych kamarátov, nikam nechodí,len leží na gauči a ľutuje sa

mabe
autor
4. črc 2012

@mabe aha, uz si to napsala. on jako sedi doma a nic...?

mabe
autor
4. črc 2012

@ellysa no, to by ten pes ho primel jit ven a tak. to byl dobrej napad, skoda ze to nevyslo. tak oli bude mit radost. 😀 skoda, ze ani vnucka ho nepredela. ale ty je mas daleko, ne?

ellysa
4. črc 2012

@mabe áno my sme od seba 260 km, on už ani k nám nechce chodiť, lenže nechce ani mamu pustiť, je na ňu strašne naviazaný, hlavne jej mi je ľúto, ak sa otec rozhodol takto, tak my s tým nič nespravíme, môžeme sa aj na zem hádzať, ale mama by chcela žiť a vlastne nemôže, len sa trápi 🙄

mabe
autor
4. črc 2012

@ellysa premyslime s manzou, ze bysme jely v zari na slovensko asi nekam do hor s anickou. musim ji teda nechat udelat pas.´mozna bysme tam mohly splodit dalsi dite

mabe
autor
4. črc 2012

@ellysa je to smutny a urcite jste o tom s nim uz nekolikrat mluvily

ellysa
4. črc 2012

@mabe ale áno veľa krát, ona má tak dva dni v týždni dobré a ostatné len presedí/preleží
no veru urobte si pekný výlet, ja som už malej dala pas spraviť, taká je na ňom vyplašená, ako keby šla plakať 😀

mabe
autor
4. črc 2012

@ellysa jsu zvedava, jak zvladneme fotku na pas 🙂 zitra jedeme na chalupu do jeseniku, moc se tesime. do nedele tam budou i tchanovci s nama, oni si berou kola, takze budou pres den pryc. a pak sami budeme do dalsi nedele. bereme si taky kola, krosnu na tury, plavky na bazen, no moc se tesim. anicka uz je samostatnejsi, takze to zase bude o necem jinym jako loni. dneska musime jeste nakoupit vecer a sbalit. chtela bych hnedka rano po snidani vyjet.

cory75
4. črc 2012

@ellysa ja beriem tu imunologiu v Prahe ako posledny krok, ak nam na nic nepridu..ty aj @mabe mate diagnostikovanu trombofiliu? a prisli ste na to az po potratoch? Vidim ze uz mate obe krasne deticky a dokonca ellysa je v ocakavani, blahozelam 🙂

mabe
autor
4. črc 2012

@cory75 tu trombofilii me diagnostikovaly po tech dvou MA pred anickou. ale dr. z toho nic nedelaji, pry to ma 30% populace a zadnej problem. ja nikdy nemela problem se srazlivosti. pri anicce zadnej problem, zadnej hematom, nic. dvakrat jsem byla v tehu na hematologii a srazlivost vse v poradku. takze nevim, jestli je potreba neco uzivat. tedka me na te imunologii(byla jsem na ni az tedka po 3MA v breznu letos) rekly, ze mam brat anopyrin, mam pry nejaky mirne zvyseny hodnoty. dr. ale nevi, jeslti me to ma dat, protoze v cyklu mam problemy se spinenim. jeste se mam domluvit na stitne zlaze kvuli autoimunitnimu zanetu

ellysa
4. črc 2012

@cory75 mne na hematologii nezistili žiadnu odchýlku ale v rodine máme trombózu, tak mi pri malej predpísali pichať si injekcie preventívne, teraz som v Rakúsku, mám iného lekára, a on mi nič nepredpísal, že nie je treba 😅

mabe
autor
4. črc 2012

@cory75 ale ta imunologie si myslim je dobry vysetreni, u hodne lidi se tim zjisti nejaky nedobroty.

mabe
autor
4. črc 2012

jezis, tady nekdo venku vysava auto, tak to anicka uz bude vstavat, ikdyz je pravda, ze uz spi skoro 2h 😀

cory75
4. črc 2012

@ellysa @mabe takze kvazi nezistili, preco ste potratili predtym? 😖 tohto sa bojim, ak nic nezistia, co budem robit potom, ci to skusime este raz..ale asi ano, ja ked som bola v nemocke po kyrete, tak mi sestricka hovorila, ze pozna zenu, ktora 8x (!) potratila a potom vynosila zdrave dietatko, ufff, na toto neviem ci mam psychiku..

mabe
autor
4. črc 2012

@cory75 pokud chces dite, tak ti nic jinyho nezbyva nez to znova zkusit a verit, ze to byla fakt blba nahoda. ja mam anicku a tedka v prosinci zase MA, takze se to muze stat nekolikrat, i kdyz sem si myslela, ze uz to mam za sebou, tedka po prazdninach bych to zase chtela po roce zkusit

cory75
4. črc 2012

@mabe tak drzim palce, ked uz mas dcerku, raz ti to urcite vyjde 🙂

ellysa
4. črc 2012

@cory75 mne na tej imunológii zistili alergiu na spermie, pri malej som mala nasadený prednison už pred tehu, plus hormońy, plus tie injekcie, tehu bolo bezproblémové, teraz sme mali ísť znova na kntrolu, lenže som otehotnela, tak som volala a tiež mi nakázali brať prednison, tak ho užívam, plus mám hormóny, v tomto tehu som už mala problémy, najskôr som krvácala-nezistili prečo, potom som špinila, z toho krvácania sa mi urobil hematóm, takže strach preveliký, momentálne neviem ako som na tom, na kontrole som bola pred 2tt a na ďalšiu idem o ďalšie dva, neostáva mi nič len dúfať 😕

no aj ja poznám prípady, ktoré potratili 6x a potom mali 3 deti sa sebou, neviem v čom to je a žiaľ treba sa len znovu snažiť, báť sa už budeš, ja sa klepem stále, ale ak to neskúsiš, tak sa nedočkáš...ale neboj určite sa to už podarí-musí

mabe
autor
4. črc 2012

holky, tedka jsem narazila na problem: uz skoro rok nekojim(srpen) a sem tam me jeste po zatlaceni na prso malinko neco vytece. ja si rikala, ze je to asi normal, ale nejak ctu ze by to mohl byt proklatin. zase v prosinci jsem byla tehu, takze tim se to taky posouva ty hormony. je to uz lepsi nez predtim, jenom sem tam neco vytece. musim se zeptat dr. v srpnu.

cory75
4. črc 2012

@ellysa juuj, tak si si "uzila strachu", ja sa tiez urcite budem bat, lebo v oboch pripadoch som najskor spinila, potom po par dnoch som zacala krvacat a bol koniec..ale ak uz si to dotiahla do 12tt (co myslim ze ano), tak to uz URCITE dotiahnes az do konca, ja tomu verim 😉 ale inak zavidim v dobrom tym zenam, ktore ani nevedia ako otehotneju, nemaju ziadny problem, cele tehotenstvo sa vytesuju a bez problemov aj porodia. Ale co uz, k nam mozno bude zivot spravodlivejsi v inych veciach 😵

usacek79
4. črc 2012

@cory75 no nechcem kazit naladu, ale ja som obidvakrat potratila v 12tt 😒
samozrejme to neznamena, ze by to mal byt ellysin pripad 🙂
len teda ja osobne uz uverim, ze je vsetko OK az v den porodu 😵

mimmka30
4. črc 2012

ja som tiez prve babo 21tt bo zlych testoch musela porodit..poviem ti strasny pocit a druhe tehu stale spinenie ,male krvacanie..potom po 4,5mes uz bol klud no nakoniec som mala vysoky tlak a tehu muslei ukoncit 36tt ale super mala sicedrobna ale mila,.,zdrava aj ja celkom v pohode a dobehla mala vsetko len ten strtach je strany..aj teraz by som chcela este druhe ale mam obavy velke..zavdidim zenam co to vynosia ani nevedia ako.. 😒

ellysa
4. črc 2012

@cory75 teraz som v 11tt
ale tiež sa prestanem báť, až keď bude bábo na svete a vlastne už ani potom nie, to už sa bojíš celý život, ale inak 😀

mabe
autor
4. črc 2012

ja rikam, ze donosit zdrave dite je zazrak

cory75
4. črc 2012

a potom nech mi niekto rozprava, ved sa neboj, ked sa budes bat, dopadne to prave preto zle, lebo si na to myslela..bat sa neda 😢 a hlavne po takych skusenostiach..baby, to je mi luto, ked ste potratili az po 12tt, neviem si to predstavit, ja som sa este ani nestihla tesit a uz som zase bola netehu, sak to je na psychiatriu..ale my sme silne zeny a ta motivacia je velmi silna..aj ked popravde ja uz som sa zacala obzerat, ako funguje adopcia..

ellysa
4. črc 2012

@cory75 to ani nepozeraj, na to nemáš vôbec dôvod,dáš si urobiť vyšetrenia, pri ďalšom tehu už budeš pod dohľadom, určite ti nasadia lieky...

cory75
4. črc 2012

@ellysa musime len verit tym lekarom, prirode a hlavne tomu tam hore, ze vie co robi..

mabe
autor
4. črc 2012

@cory75 verit musime, jinak bysme se zblaznily

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru