Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
20. lis 2012

@ellysa ocekavam zitra nejaky info o prvnim dni ve skolce 😉

mabe
autor
20. lis 2012

@nefertitka tak to jsou uzasny zpravy, ze dr. nevidi zadnej problem, tak drzim palce 😉

nefertitka
20. lis 2012

@mabe no v podstate vidi aj nevidi;) ja viem, ze idem do niecoho, co vobec nebude jednoduche, urcite aj v nemocnici zas skoncim, ale co uz...kiezby som bola ale radsej z tych, co cele tehu funguju normalne a mozu sa pohybovat kolko len chcu...zvladnem, musim🙂

nefertitka
20. lis 2012

akurat som na svojho gynekologa citala referencia a jedna horsia ako druha...hm...lebo sa mi zdal dnes dost divny...je taky nejaky naladovy, tak som si hladala nazory inych zien a nepacia sa mi 😠

ellysa
20. lis 2012

@mabe jasné podám, už som nervózna, aj ako sa ja dohovorím po nemecky aj z malej, predsalen to má sťažené ešte aj o to že sa budem musieť učiť cudzí jazyk

mabe
autor
20. lis 2012

@nefertitka a jak dlouho ma stoho svyho gynekologa? jeslti jses s nim spokojena ty, tak bych to neresila a jestli mas v nem duveru. ja se taky bojim toho, ze budou nejaky komplikace, i kdyz s anickou jsem zadny nemela. ze zacatku trosku spineni, tak jsem odpocivala a pak jsem dokonce cvicila od 12tt a plavala, takze dobry. ale proste kdyz chceme dalsi dite, tak se vsechno musi prekousnout.
@ellysa no, tak kazdopadne to mas tezsi s tim jazykem, ale ty matersky pocity...no, ja vim, ze nebudu moct usnout na patek 😝

nefertitka
21. lis 2012

@mabe asi 6 rokov... ale preto som si hladala o nom referencie, lebo sa mi zda divny v posl. dobe..
@ellysa daj urcite vediet, ako ste to zvladli🙂

nefertitka
21. lis 2012

@ellysa drzim palec, nech je to bez slz, ja som teda zadrziavala ako som mohla ale moc mi to neslo

mabe
autor
21. lis 2012

@nefertitka tak pokud v nem nemas jistotu, tak bych ho vymenila, ale zase te zna uz dokonale. 😝

nefertitka
21. lis 2012

@mabe ved uvidim, aky bude mat pristup dalej a podla toho sa rozdhodnem potom...co mate dnes na plane?nam tu zacina prsat:(

bambi7
21. lis 2012

cafte babule
ako dnes tusim poprcha tu.....
ja som poupratovala a navarila a pojdem von este vybavit dake papiere....

nef ak budes potrebovat gynekologa mam super a poznam aj osobne nie je problem a aj hematologicku uplne perfektnu....

a co mate na plane dnes?

ellysa
21. lis 2012

no čaute, tak sme doma, dnes nás nechceli nechať dlhšie ako hodinku, že aby to na ňu nebolo moc, malá síce nechcela ísť, ale potom sme boli v obchode a normálne som videla aká je ohučaná, kruhy pod očami, asi to naozaj na ňu na prvý deň stačí, deti sú zlaté, na počudovanie na to, že polka je slovenská, tak všetky krásne hovoria po nemecky, iba jedno dievčatko je také malé ako oliv, inak sú všetky väčšie, ale je to fajn, lebo tie väčšie dievčatá hneď chytili oliv a hrali sa s ňou, potom raňajkovali, olivia vypila liter čaju emoticon emoticon emoticon emoticon , mali nejaké také spoločné posedenie, akože kto chýby a spievali jej pesničku, hovorili si aký je deň, aké je počasie, rátali sa (po nemecky, anglicky, slovensky).
Ja som ju nechala len na 20 minút, som vyšla pre dvere, to bolo v pohode, len dva krát zdrhla, lebo von majú bazén s guličkami tak chcela ísť asi tam emoticon emoticon emoticon emoticon
Zajtra ju mám nechať na hodinu. Jeden chlapček tam plakal celý čas ako sme tam boli-chudáčik

nefertitka
21. lis 2012

@ellysa no tak ste to zvladli uplne uzasne... 😉 a potom ju budete nechavat postupne na cely den?tak nech vam to takto pokracuje aj nadalej;)

mabe
autor
21. lis 2012

my jsme tedka u nasich, bude za chvilku obidek a odpo jedeme s nasema k pribuznym na navstevu, anicku dlouho nevidely. u nas taky zatazeno a celkem zima.

mabe
autor
21. lis 2012

@bambi7 ahojkyyy, jak se mas kocko? 😉 anicka jde v patek popve do miniskolky, n apul dne. bude tam chodit s kamaradem, ja jsu z toho na nervy, ale vim, ze to potbreuje. me odmlouva, trva ji vsechno,...

mabe
autor
21. lis 2012

@ellysa tak to jste zvladly krasne, to je paradaaa 😉 jejda, uz jdou na me zase nervy

ellysa
21. lis 2012

@nefertitka zajtra hodinku, v piatok možno dlhšie, že taký adaptačný proces kľudne aj pár týždňov môžeme mať, vo finále ale bude chodiť len od na 4 hodinky, tak snáď to budúci týždeň zvládneme
@mabe ono tá škôlka asi naozaj pomôže, aj nejaký režim urobiť, ja som len ústa otvárala, aké sú tie deti na povel zorganizované a ja som nespala od druhej ráno, čo som mala nervy, a ešte budú pár týždňov

nefertitka
21. lis 2012

@ellysa aj ja som si to vsimla v skolke, ze tam sa aj inak sprava, nedovoli si tolko co doma🙂 ja len dufam tiez, ze ked ju tam dam po takej dlhej dobe naspat, ze nebude zas plakat a vyvadzat a citovo ma vydierat 😝
to boli reci typu "mama peco ma tam davas, ked ja ta tak lubim", alebo " mne je tam tak smutno tak dlho bez teba"...

ellysa
21. lis 2012

@nefertitka ja tiež počítam s tým, že ešte prídu takéto stavy, dnes mi veru bolo do plaču, keď som ju tam videla ako sa dakedy pozerá tak bojazlivo na tie deti, keď hovorili po nemecky a predsalen sú tam už zohraté a ona prišla až teraz bude sa musieť snažiť aby si našla kamarátov

nefertitka
21. lis 2012

@ellysa je to tazky krok ako pre rodicov, tak aj pre dieta, je vytrhnute zo znameho prostredia a urciteho stereotypu...treba to len prekonat... a tato ako to znasa?

ellysa
21. lis 2012

@nefertitka on je vždy taký nad vecou, ja som bojko a nervák v našej rodine 🙂 ale volal o deviatej asi 10x keď mali raňajky v práci aj mojej mame, že či niečo nevie, tak tiež to určite prežíva, len to nedá až tak najavo.
No naozaj je to úplne nová etapa zasa pre všetkých

mabe
autor
21. lis 2012

@ellysa presne tak, nova etapa zivota nas vsech. ja si prave rikam ze uvidi, ze pokud se neco rekne, tak to musi byt hnedka a ne se vymouvat jako doma
@nefertitka nikca ma teda reci az je z toho cloveku smutno, ze? 😖

nefertitka
21. lis 2012

@ellysa no akoby si o mojom hovorila;)

@mabe no si pis....mne je vzdy tazko potom na dusi, ked taketo nieco hovori

mabe
autor
21. lis 2012

holky, tak je to v riti. veskery vyhody se skolkou na patek jsou pryc.matysek syn kamaradky je nemocnej, takze anicka to musi zvladnout sama. jsu z toho trsoku na nervy vic. 😖 no, bude to muse anicka zvladnou, tak jako ostatni deti. ach jo 😖

ellysa
21. lis 2012

@mabe a ty tam s ňou neostaneš prvý deň?

mabe
autor
21. lis 2012

@ellysa nee, to tam tak neni. kdyby byly v te skolce, tak celkem dobry, ale ze jdou jeste do te solne jeskyni.

ellysa
21. lis 2012

@mabe a ona tam bude chodiť každý deň? či len tie piatky? a na ako dlho? neboj zvládne, ono je to pre nás asi aj ťažie ako pre nich. 😅

mabe
autor
21. lis 2012

@ellysa bude chodit 1x tydne zatim na pul dne.

ellysa
21. lis 2012

@mabe, no držím palce, ale zasa možno lepšie, keď nepôjde ten kamarát, aspoň sa naňho nenaviaže, inak mne malá spí od 12 tej, ju tá hodinka v škôlke dobre zmohla
😀

mabe
autor
21. lis 2012

@ellysa zvladly to ostatni deti, tak to musi anicka taky zvladnout. snad. 😝 to spi teda hodne dlouho, kdy pujde spat vecer?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru