Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

pingu1
25. lis 2012

@ellysa 3,5 mala v septembri.

ellysa
25. lis 2012

@pingu1 aha takže už chodila niekam do škôlky?

pingu1
25. lis 2012

@ellysa chodila na svk. sme sa tesili, bola tam len raz. ani nechcela ist domov. lenze byva velmi casto chora, takze musi sa najskor preliecit

lussi2
25. lis 2012

@andy03 to Ti verim to cakanie je na nervy ☹ mysli na to ako bude potom dobre, ja som stale pozerala do kalendara
kedy dostanem mrchu, kedy by som mohla byt tehu ak sa zadari na hlavu som bola celkom 🙂 ked uz sa nevies dockat kedy to bude to je tak 🙂

ellysa
25. lis 2012

@pingu1 ja čakám tiež kedy prídu prvé choroby, podľa mňa moja má blok aj kvôli jazyku, predsa len je to naprd, keď nerozumie, nevie povedať, tak sme už začali doma natvrdo pozerať nemecké rozprávky, vždy jej povedať aj po slovensky aj po nemecky, ľutujem, že sme nezačali skôr.

pingu1
25. lis 2012

@ellysa no v nasej skupine su dochlpa slovaci. jedna je tam turkyna

ellysa
25. lis 2012

@pingu1 však aj v našej je určite nadpolovica, ale malinkí sú len traja a z toho dvaja revú ešte 😀 a ostatní rozprávajú plynule po nemecky aj na Olivku 😅 , čo sa čudujem, lebo práve mi hovorili, že v tejto škôlke deti moc nevedia po nemecky-tak neviem, či to má niečo spoločné s tým, že je to riaditeľkyna skupina, tak si nejak také deti vyberala, lebo tam sú väčšinou miešanci, čo majú jedného rodiča rakúšana
ale tak to sú asi začiatky, a ja som dosť precitlivená matka :D

mabe
autor
26. lis 2012

dobre ranko, tak celej vikend jsem tu nebyla, to mam teda acko. 🙂 v patek jsem sla vecer na sraz se zakladkou. podle netu tam melo byt jenom 8 lidi a tridni, ani se me moc nechtelo a pak jsem dosla v 3h domu teda k nasim a to jsem se jeste premlouvala. pak jsem nemohla usnout a anicka vstavala v 5:30h s mamkou, takze delaly randal v byte, tak to nebyl spanek. spala jsem slaby 3h, to byl mazec. ja teda moc nepila, ale nespani ....dopo to slo, ale odpo 😝 . na obed jsme tam zustaly a pak si pro nas dojel manza, odpo byla u nas teta, vecer uz jsem pak byla protivna, upne vystavena. v nedeli dopo k dedovi, pak tchani na obed, my pak s manzou na basket a zase pro ancu k tchanovcum. takze toho mam celkem dost a dneska budeme doma. pujdeme pred polednem se provetrat na chvilku a odpo si budeme hrat doma konecne a kolik mam pradla...

mabe
autor
26. lis 2012

@andy03 ahoj, taky te vitam do te nasi skupinky, i kdyz nerada abysme se rozrustaly. je to hodne tezky, ale musime myslet pozitivne a jit dal. vsechny v tomto tematu se dockaly malyho prcka. 😉 ja si uspesneho tehotenstvi s malou strasne vazim, po precteni strasne moc veci si uvedomuju, jak je to tehotenstvi strasne krehky, je to tak slozitej proces, ze mala chybicka a je vse v haji. drzim moc palce, at to priste dobre dopadne.

nefertitka
26. lis 2012

ahojte...
@mabe no to si mala tazky den🙂
dnes co mate na plane?mne dieta pisti, ze chce nieco piect, ju to tak bavi, ze az🙂 tak ideme robit kakaovy zavin a von az poobede asi no...
dnes rano sa ma zacala inak Nikolka vypytovat na staru mamu(moju svokru), ze ked bola mala, tak tu chodila a preco tu uz nechodi a preco jej nezavolame a ze ci ju nema rada a tak:( ja mam taky neskutocny nerv!mohla sa chciet aspon cez syna s nou stretavat, nie?!ja ju uz v zivote nechcem vidiet, uz to bude rok, co sa nebavime, ani moj muz, a ani nechceme, teda ja urcite nie, ale ide o princip! ze ako jej stara mama by mala ist aj cez mrtvoly ak ju ma rada, aby ju mohla vidavat nie?ze ju hanba neplieska! krava! a co som sa este o nej podozvedala od jej nevlastnej svokry, ved ona je vyslovene chora. Len mi je luto Nikolky a dufam, ze na nu zabudne a taketo reci ju uz nenapadnu.

nefertitka
26. lis 2012

tak som jej povedala, ze ved ma babku, prababku, Gabu(tetu), mamu , tata a tak...ze staru mamu nepotrebujeme a ona na to ze tak si kupime novu 😝

mabe
autor
26. lis 2012

@nefertitka ta sobota byla fak hodne tezka, aji anicka byla unavena, kdyz vstavala tak brzo. doma normalne spi min do 7:30h. ono se ji pry chtelo curat a babicka rozla a pak se ji uz nechtelo spat. my pujdeme asi za hodku ven, koupit pecivo a mouku a odpo doma. mozna taky neco upeceme odpo. mohly bysme udelat pernicky, ale musim nekde sehnat recept na hnedka mekky. chudak nikca, je to smutny, ale co nadelas... 😖

nefertitka
26. lis 2012

@mabe skus pozriet toto 😉 uz som na ne poskulovala aj ja
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3135

nefertitka
26. lis 2012

@mabe ja spravim toto



TO: 1 recipient


Show Details











Plnené srdiečka PDF Tlačiť E-mail

Sobota, 14 Február 2009 19:11

Ingrediencie

2 lyžice medu, 450 g hladkej múky, 130 g práškového cukru, 80g masla, 2 vajcia, 1 lyžica medovníkového korenia, 1 lyžica sódy bikarbóny, džem, čokoláda, maslo na polevu

Postup

Z jednotlivých ingrediencií vymiešame cesto, ktoré necháme 3 hodiny odpočívať. Na pomúčenej doske ho rozvaľkáme na hrúbku 3 mm a vykrajujeme srdiečka. Pečieme pri teplote 180 stupňov asi 15 minút. Po upečení polejeme čokoládovou polevou a plníme džemom.

nefertitka
26. lis 2012

jaj nedala sa mi tam fotka, tak tu je link na rozne medovnicky a celkovo sa mi tato stranka paci a v poslednej dobe odtial robievam vela veci
http://www.oblubenerecepty.sk/perniky.html

mabe
autor
26. lis 2012

@nefertitka dekuju zkusim, jdu za chvilku nakupovat 🙂

nefertitka
26. lis 2012

@mabe tak dobre nakup a vela nemin🙂

mabe
autor
26. lis 2012

@nefertitka diky, tak na hodku jdeme a pak obidek uvarit, spanek a odpo uvidime jaky bude pocasi,a le asi budeme doma

nefertitka
26. lis 2012

inak nemaju vase drobizgy take prestavky v dychani pocas spanku?Nikolka to ma a bojim sa, ci to riesit, ci nie, ci co...proste spi, vydychne, chvilu ticho niekolko sekund a hlboky nadych a znova dycha...

mabe
autor
26. lis 2012

@nefertitka toho dychani jinyho jsem si nikdy nevsimla, zkusim to zjistit. tak jsem vymrzly 2h venku, nemely ale pernikovy koreni. takze dneska odpo perniky asi nehrozi, nebo se zkusim podivat jeste do jinyho obchodu, ale asi bez anicky, zkusim ji dat po spani nahoru babicce a skocim tam sama.

ellysa
26. lis 2012

@nefertitka fuha nevšimla veru, nám sa dnes malá v noci pocikala, ešteže sme ju dali spať do starej postieľky k nám v noci, bola nejaká umrnkaná a mali sme na návšteve mojich rodičov, tak nech ich nebudí, tak pustila ale celú dávku a spala si v tom ďalej, až ráno som si to všimla 😅

a ráno v škôlke hrôza, ju zo mňa trhali, som mala sto chutí ju zobrať a ísť domov a už tam nechodiť, nakoniec ale tam dnes mali učiteľku aj zo slovenska-majú raz do týždňa slovenčinu, tak sa jej venovala, keď som prišla bola vysmiata ako lečo, nalepila a nakreslila mi asi 15 obrázkov.
Som sa bavila s tou učiteľkou, tak že sa nemám trápiť, že je preto taká, lebo nerozumie jazyku, že si je neistá, ale že je malinká a ona sa bude rýchlo učiť, takže o pár mesiacov už bude oka a že vidí na nej, že je dieťa, ktoré potom budú ešte aj krotiť.
Tak som jej dnes kúpila nemecké DVD s rozprávkami nech aj doma tú nemčinu počuje...Bobák mlj malý, keby že sme na Slovensku asi je úplne v pohode.

mabe
autor
26. lis 2012

@ellysa anicce se stava tak 1x do tydne, ze se pocura pod sebe, ale obratem si jde lehnout ke me. nekdy se proste vic napiju odpoledne a nevydrzi, ja uz ji nebudim jako ze zacatku, vetsinou to vydrzi.

mabe
autor
26. lis 2012

@ellysa chuderka mala, asi je to fakt blby, kdyz nerozumi. 😖

andy03
26. lis 2012

@mabe pekne si to povedala..vsak verim ze sa to snad aj mne postasti a vravim si ze do tretice vsetko dobre.
dnes sme boli na tej genetike a vysledky budu koncom januara..neviem sa dockat. to bude asi najdlhsie cakanie na svete 😢 😢 😢 😢 😢

nefertitka
26. lis 2012

@ellysa aj ja mam tie pocity, ked tak vystraja ju tam jednoducho nedat:( trha to srdce....no ale vidis, uz sa potom pekne zapajala, kreslila..
tu nasu ked som sledovala na ihrisku, tak sa tam chudatko sama hrala, len tak vsetky deti obchadzala..:(

Nam ked sa Niki pocikala v noci, tiez bez chochmesu v tom spala az do rana 😝

nefertitka
26. lis 2012

@andy03 ani sa nenazdas a budes nam tu pisat, ako ti dieta v skolke place;) uvidis...

my sa snazime teraz o druhe a tiez sa bojim, ci to pojde, ci nepotratim, ake bude zas tehotenstvo a tak:(

andy03
26. lis 2012

@nefertitka ja tiez tomu verim co pises..snazim sa na to nemysliet lebo verim ze cim viacej sa clovek strachuje a cim viacej na to mysli tak to je len horsie a nakoniec si to sam aj zavini..tak pozitivny pohlad mam na vsetko..vsak si hovorim ze mam len 28 a nic mi v zivite este neuslo a mam kopec casu :D

a to druhe pre teba bude namahavejsie uz len z hladiska toho ze si nemozes odpocinut poriadne 😖 no drzim palcekyyyyyy

nefertitka
26. lis 2012

@andy03 dakujem, aj ja tebe;)

mabe
autor
26. lis 2012

@andy03 vim, ty vysledky nejsou hnedka, ale stoji za to pockat.

nefertitka
26. lis 2012

Nikolka si totalne rozskriabala znamienko co ma medzi hrudnikom a bruskom, nekrvaca ani nic, len ma okolo strasne cerveny flak a nemizne, teda ona tvrdi ze si to skriabala, ja neviem...mame s tym ist ku koznej, ci to sledovat ?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru