Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
26. lis 2012

@nefertitka hmmm, mozna bych tam radsi zasla.

nefertitka
26. lis 2012

ach jaj, furt nieco

inak cele dni musime vystrihovat vlocky z papiera, zacnem to o chvilu predavat:P

ellysa
26. lis 2012

@nefertitka pozeraj jej to, ak by sa tam začalo niečo diať, choďte

nefertitka
26. lis 2012

@ellysa budem:( furt musi nieco byt:(

mabe
autor
26. lis 2012

tak jsme udelaly pernicky. bezvadnej recept, akorat me to zdobeni nejde, ja su na to lempel. takze budeme mit neozdobeny pernicky. z 600g mouky jsem udelala 1/3 a to byly dva plechy, tak jsem si schovala testo a budeme pokracovat priste. 🙂

mabe
autor
26. lis 2012

holky, tak jdu konecne napsat seznam darku na vanoce. musim sepsat i seznam veci, co chceme koupit my pro tchanovce a babicky a dedy. 🙂

nefertitka
27. lis 2012

@mabe ahoj, no mi hovor, ja uz musim ist nakupovt tiez, Nikolke sme kupili tu barbie morsku pannu, ponikov a staci, este jej da babka s tetou, nechcem, aby zas nasla tolko hraciek pod stromcekom, potom si to nevazi, a navyse 4 dni na to ma narodeniny, tak tam dostane kuchynku...
a aky recept si robila?ja som tiez lava na zdobenie, preto budem lepit srdiecka dzemom, vrch namocim do cokolady a posypem ozdobnymi gulickami

chcela by som zohnat latky a posit nejake vianocne hviezdicky a tak, len neviem kde...Niki rada taketo veci robi, no resp. snazi sa pridat ruku k dielu🙂

nefertitka
27. lis 2012

@mabe a co dostane anicka?

mabe
autor
27. lis 2012

dobre ranko, tak tedka varim obed a pak pujdeme ven na hriste na chvilku, po spani dojdou nasi za anickou a ja si pujdu zacvicit, uz jsem nebyla tri tydny. 😝
@nefertitka anicka dostane nejaky hodiny, aby se mohla ucit, sporak s hrncema, je to miniaturni pidi kuchynka, koralky a potom nejaky obleceni asi a kdoco jeste vymysli. nechci panenky, tech ma hafo a plysaky uz vubec ne. ale jinak nemam vymysleny vubec nic. 😝

mabe
autor
27. lis 2012

@nefertitka tak to ma velkou kouchynku. ja mam dvojkolecko, ktery si postavi na stul a pidi hrnce, varecky, ale myslim ze ji to bude stacit.

nefertitka
27. lis 2012

tak nazbierali sme sisky, kupili zlaty sprej a ideme robit ozdoby dalsie;) a sneh umely na okno a krepovy papier, tak nieco povymyslame poobede🙂

mabe
autor
27. lis 2012

@nefertitka jee, to budete mit krasny, to jste sikulky 😉

nefertitka
27. lis 2012

@mabe len keby si videla, co vsetko som vytriasla z tych sisiek, same chrobaky a vosky, umyla som to v horucej vode a snad uz nic nevylezie 😝

mabe
autor
27. lis 2012

@nefertitka to me nenapadlo neco takovyho udelat, jste sikulky

nefertitka
27. lis 2012

@mabe no lacna a pekna ozdoba;)

mabe
autor
27. lis 2012

ahojte, tak jsem si byla paradne zacvicit, anicce jsem koupila uz konecne dva darky, dostane to od manzovych babicek. koralky, ktery se davaji do mrizky a tim se vytvari obrazky a mini kuchynka se sporakem. 🙂 manza sel na zapas, tak snad anicka pujde brozo spat a ja budu mit klidnej vecer.🙂
@nefertitka uplne bezvadna, fakt. 😉

ellysa
27. lis 2012

@mabe
@nefertitka dobre ste vybrali baby, u nás kuchynka momentálne fičí poriadne, ja som malej našila z plsti zeleninu a ovocie, párky, volské oko, plus má takú drevenú zeleninu na suchý zips, čo môže akože krájať, s tým sa hrá každý deň

mabe
autor
27. lis 2012

@ellysa ta kuchynka pro anicku je uplne pidi. takovej dvojsporak a 4ks kastrolu pidi ruznych, varecky nejaky a hotovo,a le myslim, ze si s tim vyhraje. 🙂

nefertitka
28. lis 2012

@ellysa vidis, tiez jej mozem skusit nieco vyrobit, Nikolku bavi varit normalne ale aj sa tak hra, ze vyberie suflik a do tej diery akoze pcha pekac, akoze pecie a tak, takze sme hned vedeli, comu sa potesi;)

Tak my sme sa rozhodli, ze Niki dme do skolky az od aprila znovu, stacilo nam, ze za september bola chora 3x... a potom si vytrpela s mandlou, a citala som tu aj nazor lekarky, ze pre dieta je najvhodnejsie zacat navstevovat skolkuna jar. Plus este ak nahodou otehotniem, tak prvy trimester by som nerada od nej ochorela.

Ale dovtedy skusime ako mabe, najst nieco sukromne a tam ju dat tak raz az 2 x do tyzdna, nech je medzi detickami, no uvidime

mabe
autor
28. lis 2012

dobre ranko, tak jdu uzavrit objednavku: anicce jsem koupila velkou detskou encyklopedii a tchyni knizku od kamaradky co pise. 🙂 aspon zase neco budu mit vyreseny. 🙂 dopo pujdeme nakoupit neco prochazkou a odpo jde anicka k tchanovcum. berou si ji vetsinou v patek, ale ja jsem jim rikala, ze v patek jde do skolky a to uz ji podle me staci, pak muze mit klid doma a ne nekam jeste jit. musim dopect pernicky a zehlit, pripadne uklidit.

mabe
autor
28. lis 2012

@nefertitka urcite je dobry, ji nekam davat aspon 1x tydne, aby si neodvykla.

ellysa
28. lis 2012

@nefertitka ja by som ju dala aspoň na nejaký krúžok, kde bude aspoň hodinku aj sama, nejaká tanečná, alebo podobne, to už býva od 3 rokov, ja plánujem dať malú do Petržalky, kde sme aj cvičiť chodili www.etnodance.sk

my inak vkuse s revom do škôlky, ja som z toho na pokraji zrútenia, ale ma presviedčajú, že musím len vydržať, že ona tak za tri mesiace prekoná rečovú bariéru a bude lepšie, len ja sa asi dovtedy zbláznim 🙄 , zatiaľ chodí stále len na 1,5 h a to doma len chodím ako lev v klietke, že čo asi robí

mabe
autor
28. lis 2012

@ellysa chuderka mala, tak spatne to proziva? to me anicka vcera rikala, ze by chtela jit do skolky. snad to tak zustane. mozna ji zacneme pozdeji davat aji 2x tydne.

ellysa
28. lis 2012

@mabe no veru zle, pritom inak je nebojácna, komunikuje s hocikým na ulici, zdraví sa, prihovára, jednoducho nerozumie a je neistá, takže musí nabehnúť na nemčinu a potom sa to asi až porieši 😖

mabe
autor
28. lis 2012

@ellysa je to tezky byt ve skolce s cizi reci 😝

nefertitka
28. lis 2012

@ellysa ano, chceme ju dat na nejaky kruzok, pozriem ten link, a zrovna nad tanecnym sme rozmyslali;)
aj ja som to tak prezivala, asi aj horsie pomaly ako Nikolka...a tiez mi vraveli, ze fakt treba vydrzat. Akoze my uz to mame aj jedno, uz si odvykla, pojde akoby od zaciatku, preto ju takto ako pisete chcem pripravovat, ze ju dam na den v tyzdni plus kruzok nejaky alebo aspon jedno z toho.
Pred chvilou som sa zlakla, ze jej tecie krv z nosa a ona trdlo si sparala v nose cervenym prstom od fixky. Tak terz ma cervenu dierku a nejde to zotriet,,,,sisino

mabe
autor
28. lis 2012

devcata, budete delat prckum adventni kalendar? ja nad tim premyslim, ale vubec nevim jakej a co tam dat? nechci davat anicce cokoladovej, cokoladu neji

mabe
autor
28. lis 2012

@nefertitka teda ta nikca vymysli 😀

nefertitka
28. lis 2012

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru