Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

ellysa
14. led 2013

@sakalka je to možné, že viróza prispeje k zastaveniu vývoja dieťatka, ale podľa mňa vtedy plodík nie je dostatočne silný, ja som v tehotenstve s malou mala dokonca na začiatku angínu a ustáli sme to, takže to nie je vždy pravidlo, ale žiaľ určite to môže napomôcť ☹

mabe
autor
14. led 2013

dobre ranko, tak dneska nam krasne snezi, my jdeme za chvilku na celej den ke kamosce. 🙂 beru sebou kapra, tak si ho upeceme s bramburkama. 🙂 celej vikend jsme byly furt v trapu, bylo to bezvadny.
jak se mate devcata? me posledni dve noci je zima. i kdyz jsu zakryta a oblecena, tak mam takovou tu vnitrni zimu. nekdy to tak mivam, jestli mam treba nizsi tlak nebo co..

nefertitka
14. led 2013

no my ideme do tej metelice von, boze jak sa mi nechce, ale musim,ked zbadala ten sneh, tak radost najvacsia
@ellysa fuha ty si uz 39tt? 🙂

ellysa
14. led 2013

čaute baby tak ja dnes na CTG a UTZ, prietoky oka, malý je v poriadku, len v placente už boli fliačiky, tak o týždeň musím ísť na doppler, dúfam, že sa nič zlé nestane a že nebudem musieť rodiť cisárskym, zatiaľ nič také nepovedali. Odhadom má 2900g. Na CTG sa objavili nejaké kontrakcie, tak sa Hebamme smiala, že zajtra má nočnú, či sa nevidíme. By som bola aj celkom rada, ak by sa to takto samé spustilo, ak už moc placenta nevyživuje.

nefertitka
14. led 2013

@ellysa tak skus teply kupel, schody, sex 😀

veruska007
14. led 2013

@ellysa Svařák se spoustou skořice a horkou vanu. Prý to buď pomůže, nebo mimi není připravené. A známá po jednom seskákala schody z 6. patra - tak ve 2. jí rupla voda 😀

veruska007
14. led 2013

@sakalka Prila jsem o mimco dvakrat, dr. rikala, ze nejaka infekce muze byt pricinou, ale ze se to netestuje 🙄

ellysa
14. led 2013

@nefertitka
@veruska007 ďakujem za rady, uvidím či bude chuť na sex večer ale vaňu by som si teda dala 😀-len kto ma z nej vyberie , inak sranda, že krčok ani otvorenie vôbec nekontroloval doktor, že pre nich to nie je vôbec podstatné

veruska007
14. led 2013

@ellysa No, já se na tu vanu se svařákem vždycky těšila, ale oba mi hrooozně spěchali, ani jsem s tím ještě nepočítala 😀 . Ale třeba s prvním jsem byla na kontrole, dr. říkala, že je mimčo vysoko, že budu přenášet (byla jsem 38.tt) ... a do dvaceti minut mi rupla voda, ani jsem nestihla vyjít z nemocnice 😉 .

Ale docela se divím, že tě poslali domů. U nás, když se dr. něco nezdálo, tak hned nechávali v nemocnici, alespoň na zátěžový test. Myslím, že u nás by Ti porod určo vyvolali už teď.

ellysa
14. led 2013

@veruska007 ja tak isto s malou, doktor že jaaaaaaj krčok tuhý, zavretý, prenášate a o dve hodiny rupla voda 🙂 , len potom 23h trápenia, čo som sa nešla otvoriť
no tu majú dosť odlišný prístup, ja len dúfam, že nič nezanedbajú.keď boli prietoky dobré asi usúdili, že je to zatiaľ v poriadku, však keby sa malý nehýbal alebo niečo, hneď letím

veruska007
14. led 2013

@ellysa Jj. U mně třeba kontrolovali placentu a byla ok, ale malý měl ve 32.tt přes 2 kg, kolem 36.tt mě strašili, že má ke 4 kg... a narodil se 38+0 a měl 3140g - takže jestli špatně neměřili, tak taky dost zhubnul.

nefertitka
14. led 2013

@ellysa aj ja uz chcem byt na konci ☹

ellysa
14. led 2013

@nefertitka neboj, ubehne to ako voda, uvidíš, keď ti začne byť lepšie

nefertitka
14. led 2013

@ellysa dufam, lebo uz teraz mam toho dost

ellysa
14. led 2013

@nefertitka neboj, mne to začalo strašne utekať po tom 15 tt, ja som už začala aj pohyby cítiť okolo 13-14tt také jemnunké bublinky a potom som sa ukľudnila nejako a už to letelo

nefertitka
14. led 2013

@ellysa asi to bude fakt ine, ked mi nebude tak zle..uz to neviem vydrzat

gabriella7
14. led 2013

Dievčatá zaujímalo by ma kedy ste po potrate v II. trimestri znova otehotneli. dakujem vám, popíšem Vám aj môj príbeh ale neskor, lebo ztial este nevládzem...

nefertitka
14. led 2013

@gabriella7 my sme sa zacali snazit po 3 mesiacoch, ale nedarilo sa, takze vzdy to bolo tak pol roka po, co som otehotnela

mabe
autor
14. led 2013

ahojte, tak my si dneska odpo u kamosky uzily sankovani. anicka teda po obede odmitla spat u kamosky a pak uz byla odpo protivna, ale stejne to bylo moc fajn. pak nam usla na nakupu ve voziku. snad pujde dneska brzo spat. zitra odpo jdu na mojzisku, tak ma slibeny sankovani s babickou. musim ji ale koupit nejaky laclace, nema vubec zimni obleceni. ma sustaky. a rukavice ji zitra koupim.

@ellysa pokud byly prutoky ok, tak asi jeste chvilku vydrzi, myslim ze by si to nelizly neco zanedbat, neboj.

nefertitka
14. led 2013

ze je uz vypuknute trochu?

nefertitka
14. led 2013
mabe
autor
14. led 2013

@nefertitka mas uz pekne vypoukly brisko, vidim to 😉

nefertitka
14. led 2013

@mabe 😉 ja to uz aj citim...normalne uz pri vstavani citim, ze nieco tam je a vadi mi to, musim pomaly, inak zaboli

mabe
autor
14. led 2013

@nefertitka tak pomalicku..jak jste si dneska uzily snih?

mabe
autor
14. led 2013

holky, tak po dnesku mam pocit, ze mam nejnevychovanejsi dite. kamoscin kluk posloucha na slovo, kdyz ne, tak pocita a pomuze a u nas to vzdycky nefunguje, odmlouva, kdyz po ni neco chci,tak to trva nebo se nejak vymluvi,....asi sem neco zanedbala nebo je to v tomto obdobi normal? 😝 nevim, jeslti jsem nemela byt driv prisnejsi. 😲

sakalka
14. led 2013

@nefertitka ahoj no mam take podozrenie , lebo u nas v škôlke su infekčne deti , to mi potvrdila aj riaditelka že sa o tom dozvedela až o polroka že jedno deta ma celu rodinu nakazenu niakym hnusnym bacilom a že aj ona sa z toho nešla dostať . . Ale čo možem robiť pracu potrebujem , nemožem ostať nezamestnana , a nema mi kto stražiť maleho tak musi isť do škôlky . Aj dnes som pon prišla a kašlal neustale , až ked som doňho napchala vitaminy jablko aj bylinkovy čaj pollitra a sirup tak sa to trochu zmiernilo . Asy s nim pojdem zas k doki ,nech mu vezmu aj krv , lebo vytery ma furt negatyvne . Aj mna moja doki povedala že pojdem na ifekčne , a na ine vyšetrenia , ale ked sa potvrdi infekcia tak pošlem asy do škôlky hygijenu. Už toho mam dosť . a neviem či sa odvažim zas na druhe dieťa možno tak o rok .tak sa držte a nech sa nam to už nestava ..

mabe
autor
14. led 2013

@sakalka je me lito, ze se ti to stalo stejne jako nam. 😖 urcite to muze byt zpusobeny virozu. s tou skolkou je to teda des. anicka zatim do skolky nechodi, tak uvidime jak to bude probihat u nas. drzim palce, at se z toho brzo dostanete.

sakalka
14. led 2013

Ešte som zabudla , aj z malym som mala anginu , a nedaly mi ani lieky lebo som bola tehu , ale bola som doma , teraz som bola aj v praci potom som mala dva dni dovolenku +vikend ale ani doma si už nemožem poležať , musim sa postarať o maleho ked je doma tak doma , a ked ide do škôlky tak zase cesta tam a späť .Popri tom domacnosť na pleciach navariť upratať poprať a ine , ved to poznate . Mamu tu nemam a je to len na mne tak že si ndovolim ležať viac ako deň ani ked som chora . Je to ako začarovany kruh .

mabe
autor
14. led 2013

@sakalka to je skoda, ze nemas nikoho po ruce, kdo by ti v techto chvilich mohl pomoci 😝

sakalka
14. led 2013

No už len mamu presvedčiť aby sem prišla ked budem nabuduce tehotna , ale udržať ju tu aspon tri mesiace to je skoro nemožne , a cestovať hore dole je drahe z Ukrajiny . ale dakujem za odpovede , snad už nabuduce bude plodik trochu silnejši a zvladneme to . 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru