Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
6. srp 2013

holky, zacinam mit nejak nervy z porodu. jak to zvladnu? ja vlastne nerodila. 😝

mabe
autor
7. srp 2013

ahojte, tak dneska v noci jsem porodila, samo ve snu. teda prozila jsem si to se vsim vsudy a nakonec jsme mely Tondu, rodila jsem v obchode na pultu. 😀 za chvilku razime ven nez budou ty vedra a asi pak az na vecer.

mabe
autor
8. srp 2013

ahojte, tak dnesek stravenej u kamosky. to vedro je v byte ubijejici. zítra odpo pujde anicka s nasem na koupak, jestli teda nebudou bourky podle predpovedi počasí. tedka mame v byte uplne silene, kdy to skonci? zacinaji me napuchávat nohy, sice ne nejak drasticky, ale mravenci a napuchaji. 😝

nefertitka
9. srp 2013

ahojte....

@mabe uz to ma dnes poobede koncit tie horucavy, dufam, lebo to sa uz neda, v byte mame 33 stupnov opat...umieram tu...
Niki si pred dvoma dnami skaredo odrela koleno, normalne sa jej z neho odrezalo, som to sama vydenzifikovala a tak, ale asi som nieco spravila zle, vcera jej to zacalo hnisat, tak sme sli na pohotovost, znova jej to vydenzifikovali a ze ked sa to bude horsit, tak prist zas...ostane jej tam vraj jazva. ma to dost hlboke

mabe
autor
9. srp 2013

ahojte, tak snad uz vedra prejdou. dneska v noci zase des, anicka byla porad vzhuru. emoticon dneska pujdeme dopo ven a odpo mají anicku naší, tak zase něco poklidim.

@nefertitka chuderka mala, ja mam taky jizvu na kolene, mela jsem odreny koleno a jak jsme byly na dovci, tak jsem se s tim koupala a porad to hnisalo. bylo me 10let a mam to uz napořád, tak snad to zmizi co nejvic. ty vedra me uz taky nebavi. zatím to vypada na zatazeno, ale uvidíme..

nefertitka
9. srp 2013

@mabe aj u nas sa uz zatahuje, ideme von a poobede budeme doma asi, kedze maju byt tie burky...dufam, ze budu 😨 ...
ja tiez dufam, ze jej to zmizne co najviac...ale ona je jak chalanisko, noha sama modrina, furt, este ich hadam ani bez modriny nemala a teraz toto....sli sme na kupko, niesla nafukovacieho delfina, sli sme dole po schodoch a vravim jej nech sa kuka pred seba, lebo spadne, hned ako som to dopovedala "bum"...taky mostik na kociky co vedie dole, tak na tom sa dochramala, je to take dierkovane zelezo, celkom je to aj ostre...tak jej to odfaklilo z kolienka. Tak bolo aj po kupani a na nejaku dobu ma s tym aj nadalej pokoj...no co uz, hlavne nech sa jej to dobre zahoji...ja som bola najprv v tom, ze si laket odrela, lebo dopadla este aj na zem na laket, kukam, ze si drzi koleno a ked som to zbadala, az mi zle doslo...mne taketo veci nerobia dobre 😝

bambi7
10. srp 2013

cafte babule
dnes sme boli u kamosky kuknut babo maju 4mesacne tak som si pomojkala,domka sa zahrala maju 5 rocnu babulku tak boli spolu

nef chuda niky juj uz je lepsie?
inak aj domka ma stale daku modrinu neobsedi na mieste a stale musi nieco robit

mabus ako co nove?

tak cafte

mabe
autor
11. srp 2013

@bambi7 ahoj, no v patek jsem mirne mela hnedo-ruzovej vytok. nejdriv jsem se strasne lekla, ale pak jsem zkusila lezet a včera uz to byl jenom svetle hnedej a dneska nic, tak snad to bude dobry. je pravda, ze se nejak nesetrim a asi bych mela. porad nekde litam a to telo je prokrveny hodne, tak se tam asi něco pohlo, mala taky uz je velka a dost kope do mocaku a tak....zítra pro klid zavolam dr. jestli mam dojit na ko, jinak jdu az pristi čtvrtek. snad to bude vse ok a nic jsem nezanedbala. riakla jsem si, když to ustalo, tak by to mělo byt ok a mala kope porad stejne. u anicky jsem taky to mela dvakrát za tehu při vetsi namaze a dlouhe procházce a s anickou jsem vic lezela při tehu nez tedka, ze? snazim se uzit anicky, ale na sebe moc nemyslim, taham se s nakupama, velky vycházky porad nekde courame....

ellysa
11. srp 2013

@mabe hádam je všetko ok, keď to už ustalo a malinká kopká
@nefertitka naša je podobný prípad, ale ona sa navyše potkne aj na rovnej ceste a na vlastných nohách

mabe
autor
11. srp 2013

@ellysa ja doufam, mela jsem strasny dilema, jestli jet na pohotovost, aby se do me "staraly" nebo počkat...snad jsem si zvolila dobře. zítra zavolam sve dr., jestli mam dojit hnedka nebo az se to znova objevi nebo az pristi ct na kontrolu dohodnutou. mala kope uplne normalne

nefertitka
12. srp 2013

@ellysa aj nasa sa na rovnej ceste podtkyna 😀
@mabe asi bude vsetko ok, ale setri sa;)
@bambi7 ano uz je lepsie....chvalabohu....

baby ja som zistila, ze uz som stara kofa, v sobotu sme mali stretko zo zakladky, par bab, dala som si nejake vina, mozno viac ako som zvyknuta, ale nemam dojem, ze by som to nejak extra prehnala...fuj, mne bolo zleeee....normalne som az vracala...vcera som cely den bola nefunkcna 😝 ...uz nezvladam, uz mam svoj vek 😝

mabe
autor
12. srp 2013

ahojte holky, tak jsem byla na ko u dr. udelala me i UTZ a vse vypada v poradku. mala ma dost vody, placenta hladka, zadnej hematom, cipek drzi, zadna známka infekce, tak dr. rikala, ze se mam vic setrit. budu, stacilo ta patecni epizoda, dost me to sebralo. je pravda, ze s anickou v tehu jsem mohla lezet a toto tehu se nijak nesetrim, budu muset ty poslední mesice trosku zabrat. mam ještě tri tydny s anickou a pak bude chodit do skolky, takze budu mit vic casu i odpočívat. poradnu mam zase za tyden ve ct, tak budu znova zkontrolovana. 🙂 dneska odpo dojde mamka, zítra tatka i s mamkou a ct, pa tchanovci si vezmou zase anicku.

mabe
autor
12. srp 2013

@nefertitka ja uz taky toho nezvladnu moc 😀

nefertitka
12. srp 2013

@mabe setri sa.... uz mas iba kusok do konca;)

no mna si muz este vecer doberal, ze ci mi nenaleje vino 😝

mabe
autor
12. srp 2013

@nefertitka musim se setrit, však ještě tri tydny a anicka zacne chodit do skolky, tak zase budu mit chvilku pro sebe

nefertitka
12. srp 2013

@mabe ved to, ja uz som v totalnom strese z tej skolky...nebudem mat to moje male milovane stale pri sebe uz 😢 😅 ...a tak isto tie choroby zas, pomoc

mabe
autor
12. srp 2013

@nefertitka no, i u nas to bude velka změna, ale zase budu moct poslední dva mesice vic odpočívat a anicka se nauci bez mimca v novym prostředí. jak chodila do tydenni skolky, tak byla nadsena. tak si rikam, ze by to mohla dobře zvladnout a snad ty nemoci nebudou u nas tak strasny. no, jsem zvedava....

nefertitka
12. srp 2013

@mabe u nas v skolke chodili vkuse chore deti, tak sa ani nedivim, ze to pochytala, kolko ich bude v triede?
tak 4 dni nanajvys vydrzala byt zdrava

mabe
autor
12. srp 2013

@nefertitka ve tride 20 deti

nefertitka
12. srp 2013

@mabe na cely den bude chodit postupne?

mabe
autor
12. srp 2013

@nefertitka no, ja sem si rikala, ze postupne, ale myslim, ze to brzo zvladne. když jsme mely informativni schůzku s ředitelkou, tak rikala, ze by dite neodtahovala od ostatních. takze pokud to zvladne, tak at chodi normalne jak to pujde. pry zalezi na domluve s učitelkou, jak to vidi. kamoska třeba brala celej rok malého po obede před spaním, ale to bych takhle nechtěla. anicka ma moc rada deti, takze si mylsim, ze to zvladne a bude ji to moc bavit. uvidíme...

ellysa
12. srp 2013

@nefertitka aj ja uz stresujem ako bude a to tam nie je len mesiac ani sa jej velmi nechce.dnes sme boli povedat ze esye tento tyzden nepride lebo mame dovo a aj to nechcela ist.a od sept . je uz do 14.tej.

ellysa
12. srp 2013

@mabe veru viac sa setri.

mabe
autor
12. srp 2013

tak anicku si vzala mamka ven a ja jdu lehnout k telce 🙂

nefertitka
12. srp 2013

@ellysa vy mate aspon to stastie, ze Oliv ma taku super imunitu, ze tam takmer vobec nebyva chora...ja sa tohto bojim...ja stresujem pri kazdej chorobe az moc a ked to ma mat zas kazdy tyzden nieco ine, tak neviem, na co je to vlastne dobre...

nefertitka
12. srp 2013

inak vcera uz Niki kala len raz a dnes zas 5x...teda doobeda, poobede uz nic, dnes sme jej dali uz normalnu stravu, tak na veceru som jej zas dala pre istotu iba suchy rozok, chuda moje hladne...a znova som jej nasadila Smectu...

bambi7
13. srp 2013

cafte babule
vidim ze preberate skolku no aj ja uvidim ako domka vydrzi koli chorobe od dnes ma soplik tak neviem snad nic na nas nelezie ,ved tie teploty raz 40 a potom prsi no uvidime
ale bude chodit len do 12 hod tak povedala imunologicka ziadne spanie koli chorobam akurat popracem navarim a bude doma 😉 ved by mi bolo smutno 😀 laska moja

mabus no len pekne oddychuj 😉

nef a co je niky aj ste boli u lekara? tak skore uzdravenie

mabe
autor
13. srp 2013

@bambi7 oddychuju, tedka vzaly naší anicku ven, tak se jdu zase natáhnout. 🙂 vis, uz anicka nebude ta moje mala holcicka, jak zacne chodit do skolky... 😖 a aji další sourozenec, ale proste jinak se to neda. nekdy do te skolky chodit musí zacit, ted nebo později, pak škola,....

mabe
autor
13. srp 2013

@bambi7 at je domka brzo fit 😉

nefertitka
13. srp 2013

@bambi7 neboli sme, dnes ma zas nasadenu dietku, kakala iba raz...vynechali sme zas mlieko, dufam, ze jej nzacalo robit problem mlieko, lebo bez neho by neprezila 😉 aj mne bude bez malej smutno, este by sme mohli dat stretko, kym nechodia do skolky, hm?;)
@mabe tak tak, raz to muselo prist a pred skolou potrebuju uz navyk na kolektiv ....

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru