Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

zuzkat1
19. srp 2013

@mabe toto som chcela pocut. Ja tiez tak planujem...akoby nic. A to spinenie,neboj uz je babo dost silne🙂
Jaj tak s vasimi.myslela som ze su nejake vynimky,co by nebolo zle🙂

mabe
autor
19. srp 2013

@zuzkat1 výjimky neexistuji 😀 proste s anickou jsem nemohla od zacatku tehu polehávat. takze na sanky, chodit ven na vylety, ....musim to zatukat, ze pepca vydržela. tedka uz jsu takova nemotorna, tak uz toho moc neujdu, dela me to potize, ale anicka zacne chodit v zari do skolky normalni, takze bude mit vyziti tam a ja zase budu mit cas pro sebe na odpocinek vetsi.

zuzkat1
19. srp 2013

@mabe a mala sa tesi? neberie babo ako votrelca? Ja sa toho bojim,ze az sa nam zadari aby hanka nebola oduta ze uz nie je jedina.uz ma 3 a pol roka tak si zvykla ze je sama.

mabe
autor
19. srp 2013

@zuzkat1 anicka se na sestřičku moc tesi, pekne ji povida, hladi, říká co ji všechno pujci, ze s ni bude spat v pokojiku. uvidíme, jak to bude vypadat v reale, zatím dobry. je aji dobře, ze první dva mesice ve skolce si zvykne bez prcka, ze nebude novinek na ni moc

zuzkat1
19. srp 2013

@mabe no ja sa prave skolky bojim. Aj ked mala uz chodi od januara a babo este daleko..no ci to nebude brat tak ze ja doma s babom a ona musi prec...ale to uz predbieham🙂
Tak si uzi dnesny den. Ja pojdem asi na ihrisko s malou.o tyzden uz zas do roboty tak mame posledne volne dni.

brisalek
19. srp 2013

ahoj všem, diskuze je velmi obsáhla a dost i o "osobních" věcech, tak s emi nechce pročítat a chci se zeptat a poprosit, jestli mi některá z vás odpoví🙂. Potratila jsem před necelými 3 roky v 9tt (mimi odpovídalo 5-6tt) a teď znova po 3 měsících snažení v 6tt(spíš biochemické těhu). Posílali vás po 2 potratech na nějaká vyšetření nebo ne????? Díky

zuzkat1
19. srp 2013

@brisalek mna poslal gyndos na Hematologiu,genetiku,endokrinologiu a imunologiu.ale tam sa cudovali ze naco po 2 potratoch,ze je to zbytocne.

zuzkat1
19. srp 2013

@mabe tebe dal dr nejake lieky teraz? Duphaston alebo nieco? A kedy si isla k dr? Hned ako si to zistila?alebo az neskor?

mabe
autor
19. srp 2013

@zuzkat1 brala jsem, tak jako vždy utrogestan do 14tt 3x denne, tot vse. hnedka jsem zavolala dr. a sla na ko. ze zacatku me kontrolovala po 14dnech a pak po 12tt 1x za mesic

casia
19. srp 2013

@zuzkat1 ahoj, mě už doktorři štvou, koukaj blbě po 2 potratech, že se chce člověk s bolavou duší dobrat nějakýho vysvětlení, také mám za sebou 2 a pak ještě ke všemu mimoděložní s odběrem vejcovodu, tam ale vypadal plůdek, že byl založený dobře, jen na špatném místě 😢 teď jsem stejně jako mabe v 30 tt a snad už to dobře dopadne, teď na mě zase lékaři pro změnu ZASE koukají jako na exota co mám vše za sebou, jen si všechna vyšetření vydupej a když se Ti budou blbě ptát, tak se jich zeptaj a vy by jste to nechtěl/a vědět, zda je vše ok? 😉

casia
19. srp 2013

@brisalek neposlali nikam, tvářili se, že je to velká pohoda, všechno jsem si musela vyřídit sama 😎

mabe
autor
19. srp 2013

@casia jak se mas a zvládáš vedra?

casia
19. srp 2013

@mabe tak tady dneska parádně prší, tak mám úplně radost 🙂 mám se dobře, už jsem větší, takže mě po úklidu nebo cestování všechno bolí, občas píchne v třísle, občas pálí žáha, ale spím dobře a celkově myslím, že bude ještě hůř, že to jde, zítra mám poradnu s ultrazvukem, tak jsem zvědavá, na jednu stranu se těším na miminko a že to budu mít za sebou, ale i se bojím,aby bylo vše ok, aby bylo miminko v pořádku, už mám skoro všechnu výbavičku, včera jsem mu prala a už se na něj hrozně těším🙂jinak cukrovka a další odběry dopadly ok, prďouš pořád kope, tak snad bude už vše ok, já se i na ten porod už těším 😀 ...taky jsme napjatý co to bude 😉

zuzkat1
19. srp 2013

@casia ja s nimi ale suhlasim... Ja som tie vysetrenia nechcela...vedela som ze nic nezistia.trval na nich dr.

casia
19. srp 2013

@zuzkat1 aha, tak to pardon, nečetla jsem vše, tak to jsi dobrá, já chtěla mít jistotu, že je vše ok, to jsi přece nemohla vědět, zda to nemá nějakou příčinu 😕

zuzkat1
19. srp 2013

@casia jasne ze to ma pricinu-u mna stres.
A Genetiku este nemam ale vsade inde vyslo citujem : ste velmi zdrava!

zuzkat1
19. srp 2013

@casia nic som tym neziskala,len stratila kopec casu

mabe
autor
19. srp 2013

@casia ja mam poradku v ct, ale kvůli spineni jsem byla i minuly po a bylo vse ok, tak snad to tak zustane, o uklidu ani nemluv, ja něco chvilicku delam a uz me všechno boli, taha bricho. dneska s anickou venku a jsu zbita jak kun z chozeni..

casia
19. srp 2013

@zuzkat1 hlavně koukám, že už dítě máš, takže to je asi jiná situace, když se ví, že to jde

zuzkat1
19. srp 2013

@casia hej ma 3 a pol a po nej 2potraty. Tak snad uz stacilo...no ja to nevzdam... Vsetci dr vraveli ze 2 potraty su v dnesnej dobe bezne,tak to tak aj beriem...do buducna bude co bude...ja som najhorsie znasala ten prvy potrat...to som vobec necakala,ten druhy som cakala...takze ma to nejak extra nevzalo...asi to znie chladne ale ked nieco cakas tak ta to neprekvapi

mabe
autor
19. srp 2013

zítra jde kamoska na první monitory do porodnice, tak tam jdu s ni, aspoň se tam pujdu podivat 😀

brisalek
19. srp 2013

@zuzkat1
@casia děkuju za odpovědi. Já jsem už dost stará, tak se mi nechce moc čekat přes další nezdary. První mimi se nám podařilo hned a bylo vše v pořádku, druhé těhu jsme ani nechtěli a potratila jsem v tom 9tt a teď třetí jsme se snažili 3 měsíce a zase potrat, takže je to "čím dál horší"🙂. Já taky sama ze sebou dost bojuju, jestli se vůbec snažit nebo nebo ne. 1. věk - rodit ve 40 a až dítěti bude 15 mě bude 55, vždyť to je hrozné🙂 a když si představím to nevyspání, to, že zase budu na vše sama...., ale zase mladší už nebudu, 2. manželství také u nás není zrovna nejlepší, někdy jsem přesvědčená, že mám utéct a bude mi líp a za 3. nemáme babičky (teda máme , ale nehlídají), takže jsme ještě za 4 roky s dcerou neměla půl dne volna, teď už by to bylo konečně lepší a já si zase mám pořídit vše znova - asi to souvisí také s tím věkem a i tím, že manžel moc nepomáhá.
takže si nějak říkám, že je to třeba"znamení" od přírody, že to není nejlepší nápad, ale zase nějaké vnitřní já chce a moc a bojím se, že bych litovala.....

zuzkat1
19. srp 2013

@brisalek moj muz si robi vysku,od polky septembra do konca juna ho nevidim. Cez vikend je u rodicov tam sa uci a cez tyzden dojde az ked mala spi.este 2roky to tak bude.svokra sa o malu nezaujima a nasi su v inom meste a stale pracuju. 3 a pol roka mala nebola odo mna na viac ako 2hodiny. Skolku neratam. Ty musis vediet ako to citis,ak chces babo tak nevahaj. Moja 39rocna kolegyna bude teraz rodit🙂

brisalek
19. srp 2013

@zuzkat1 🙂 díky já vím....jenže prostě ve mě bojuje cit (asi biologické hodiny) a rozum🙂, ale když to takhle píšu, tak bych si to asi vždycky vyčítala, že jsem to nezkusila🙂. Když bude mimi a bude to sebetežší tak toho nikdy litovat nebudu, protože ty "nejhorší" měsíce přežiju a od roku roku a půl je to už lepši🙂

nefertitka
19. srp 2013

cafte....
@mabe ako?🙂 brucho este vladzes nosit? 😉
ja som dnes bola u gynekologa na preventivke, robil mi cyto a kultivaciu a teraz tak trosicku krvacam, je to ok, podla vas?este som teda nikdy po tomto nekrvacala

ellysa
19. srp 2013

@mabe ja to verím, pre mňa bol posledný mesiac úplné utrpenie, malá chcela aby som sa s ňou hrala na zemi a každú chvíľu chcela niečo iné a ja som vkuse vstávala a zasa si sadala.. posledné dni keď chcela čítať rozprávku a som si sadla k nej na zem som myslela, že už ma len žeriav zdvihne 😲

ellysa
19. srp 2013

@nefertitka mne doktor hovorieval, že môžem trochu krvácať ale sa mi to nestalo

nefertitka
19. srp 2013

@ellysa ani mne este doteraz 😕

nefertitka
19. srp 2013

zajtra idem aj na sono prsnikov, tak dufam, ze to bude ok...vraj mam chodit kazdy rok, kedze sme to mali v rodine...inak mojho lekara zastupoval iny, mozno ma aj iny, podla mna trosku drastickejsi sposob vysetrenia, tak mozno aj preto som trosku zakrvacala, teda dufam..

mabe
autor
19. srp 2013

@nefertitka ja jsem taky minule u me gyndarky krvácela, nezdalo se ji to, ale podle vysledku vse ok. takze urcite to muze byt z nesetrnyho vysetreni. drzim zítra palec na ko s prsem. no, uz je to s brichem fakt slozitejsi, ale zvladneme to. 😉
@ellysa no, uz tedka me to taky dela potize,takze uvidíme co bude dal s brichem, ale jak bude anicka ve skolce, tak to bude lepsi pro ni i pro me.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru