Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

zuzkat1
22. zář 2013

@nefertitka vy byvate blizko drazdiaku?

nefertitka
22. zář 2013

@zuzkat1 ano🙂

zuzkat1
22. zář 2013

@nefertitka aj my

mabe
autor
22. zář 2013

ahojte, tak anicka je dneska s nasema celej den. rano si pro ni tatka muj dojel, jely k nasim a pak na prasátka do obory a tedka odpo k babicce na navstevu a pak domu. strasne chtěla jet s nasema, je videt, ze naší ji berou vic nez tchanovci, k nim v sobotu nechtěla. 😝 takze ja polehavam, uvařila sem, manza dělal poradek v krabicich, takze zase mame vic věci vybalenych a min krabic....zítra anicka do skoly, odpo pro ni mamka a v utery jde s manzou k zubari, mají spolecnou zubařku, takze budeme spolu doma.
jinak se citim porad fajn, ja jsem chtěla dneska tak moc uklízet. anicku nemam doma, všechno jsem chtěla udelat, ale musim se brzdit. tedka zkontroluju tasku do porodky, nachystam pepine jeji drogerii do skrinky a věci proberu a hotovo.
@bambi7 drzim palce na snazenicko, moc si to zaslouzis, kocko moje 😉
@nefertitka divej, co se ma stat, stane se. je to hrozny, ale je to tak. ja si to rikala, když jsem zjistila, ze jsem tehu. vůbec nijak jsem se neomezovala, chodila sankovat s anickou, ven porad,....proste sjem si rekla, ze pokud se ma mimco udrzet a byt tehu ok, tak to bude za každých okolnosti. vim, ze je to na psychiku zahul, uz toho mame kazda za sebou dost, ale proste to tak je.

nefertitka
22. zář 2013

@mabe hej uz som sa s tym zmierila a aj tak tomu neverim, ze z jedneho razu by sa to na prvy sup podarilo...;)
tak uz sa ti to blizi, co?
vcera na pohotovosti som videla rodicku, tam cakala s kontrakciami, predychavala, som si to nanovo uplne zivo vybavila 😝

mabe
autor
22. zář 2013

@nefertitka no, pomaličku, ale jiste. tedka jsem divala, co mam za kosmetiku a v lekarnicce. tak lekarnicku ma stejnou jako anicka a s kosmetikou to nebudu prehanet. anicka mela problém s opruzenou prckou do masa, tak jsme stejne dostaly věci od kozni. takze poridim akorát mandlovy olej, prirodni sampon, sudocrem, lih na pupik mam a to je vse. pak dokoupim. jo a dudlik beru sebou hnedka do porodky 🙂 , takovej ten obyc, anicka ho mela moc rada.

mabe
autor
22. zář 2013

@nefertitka ja to prave neznam prodychavat kontrakce, tesim se a zaroven se bojim, abych to zvladla. dneska se me zdalo, ze uz jsme mely pepcu doma. moc se tesim, i když to bude asi zahul, jsu zvedava, co anicka bude na sestřičku rikat, snad to zvladne.

zuzkat1
22. zář 2013

@mabe pouzivas dudlik?

nefertitka
22. zář 2013

@mabe tiez som nevedela, ako ich predychavat....preto mala Nikolka aj malo kyslika, museli mi davat masku kyslikovu...proste musis dychat zhlboka, mna tie bolesti nutili dychat plytko...
@zuzkat1 ty si mala aky porod? 😉

mabe
autor
22. zář 2013

@zuzkat1 před anickou jsem byla rozhodla, ze ho nebudu používat,ale dostala ho v porodnici od sestřiček z jipky. takze to bylo nevyhnutny a moc jsem ho ocenila, byla trosku krikloun. s odvykanim nebyl problém. přes den ho nemela, jenom na spani a pak v 1,5 jsem ho prestavala nejdriv na denní spanek davat a do mesice myslim, nebo tak prestala mit aji na spani na den.takze ona nebyla takovy to dite, co chodi s dudlikem přes den, proste na uspani.
@nefertitka jejda, snad to zvladnu dobře všechno.

nefertitka
22. zář 2013

@mabe jasne, ze zvladnes;) my sme ho tiez mali len na spanie...

nefertitka
22. zář 2013

@mabe ty si mala uz pred ocakavanou MS pocit, ze si tehu tusim, ze?;) ako si to tusila?

zuzkat1
22. zář 2013

@mabe ja som dala lebo som nevedela co a ako... Uz druhemu nedam. Nastastie dojcenie to nepokazilo a ked mala 3 mesiace a ja som zmenila pediatra teda som zacala dojcit podla seba a nie podla dr tak sama dudlik odhodila a viac ho nechcela.

@nefertitka ja som mala porod hrozny. Personal po mne ani nestekol a nakoniec mi polamali malu. Rebra.

nefertitka
22. zář 2013

@zuzkat1 ja som ho tiez mala hrozny, fuha ale tie rebra.... 😕

zuzkat1
22. zář 2013

@nefertitka no potom sme boli na kramaroch 10dni. Ked som rodila tak taka sastra od pc na mna kricala ze tlacte.a manzek ktory mal stat za hlavou mi pomahal tlacit. V Tomto bol hrozny v tom nezaujme personalu a v ich pristupe.

nefertitka
22. zář 2013

@zuzkat1 ku mne mali podobny pristup...tam si aj rodila?Ja som rodila na Antolskej

zuzkat1
22. zář 2013

@nefertitka aj ja na antolskej

nefertitka
22. zář 2013

@zuzkat1 tak super, nie sme jedine, co tam mali takuto skusenost...no ale bohvie ako je to tam po rockoch

mabe
autor
22. zář 2013

@nefertitka jojo, tusila jsem to, ja si cely cyklus musela merit bazalku. takze jsem vedela, ze ji mam vyssi a tusila jsem tehu a hlavne po 10 dnech od brani utrose po ovulce, jsem se musela testovat, jestli brat utros dal nebo ne.

zuzkat1
22. zář 2013

@nefertitka tak to ja uz nezistim lebo tam uz rodit nebudem.

bambi7
22. zář 2013

cafte babule
no dnes bolo vonku dobre ,boli sme na obed u svokrovcov ,potom som poumyvala okna a bolo 😉 moze prsat 😀 nie robim si srandu 😎

no inak vsetko ok ,co zajtra varite ?

mabus ako?
nef a niki ako ?spala v tej skolke ,?
ja idem zajtra este na imunologiu domke pre lieky ,moja mamca pride a postrazi ju tak sa zahraju zatial 😉
tak dobruuu

bambi7
22. zář 2013

a mabuska dakujem snad sa coskoro podari 😉

mabe
autor
23. zář 2013

dobre ranko, tak dneska se anicka dobre vyspala, tak to byla radost se vypravit do skolky. 😀 dneska akorát asi vysaju a hotovo, nic se me nechce, zase jsem jedla na noc(ja si nemuzu pomoct, když mam hlad) a pak jsem nemohla spat. 😝 odpo jde pro anicku mamka, tak budu hnípat doma. 😀
@bambi7 urcite se zadari a dopadne to dobre 😉 me trapi zacpa, jdu 1x za dva dny a pak to stoji za to. včera me tak bolelo bricho u toho, hruza, vypadalo to jako priprava na porod. 😀

nefertitka
23. zář 2013

@bambi7 nespala...odvtedy sa nepytala tam spat, tak ju nenecham...ja sa proste bojim kvoli chorobam ju tam nechat spat...ale ziram, ze tyzden prezila v zdravi, normalne neverim. Uvidime, ako to bude tento tyzden
@mabe tie zapchy si pamatam:(papaj kompotiky, hlavne slivkovy....

mabe
autor
23. zář 2013

ahojte, tak anicku uz mam doma, tedka si kresli vodovkama, to ji moc bavi. zítra dopo jdeme s ni k zubari a pak uz si ji necham doma, tak se aspoň uzijeme. 🙂 uz sem rikala mamce, ze ještě tyden do další ko, to uz budu 36tt a pak uz budu chtit sama zacit trosku vic fungovat, pro anicku do skolky a tak...potom prijde pepca a uz zase budu mit min casu na anicku nez se zajedeme. vim, ze je asi spokojena, ale ja proste citim, ze se o ni nestaram a nejsu s ni, tak jak bych chtěla. 😝

mabe
autor
23. zář 2013

tak děvčata, tedka co jsem psala, tak si anicka namalovala stetcem celou ruku cernou barvou 😝 😀 ja si rikala, ze je nejka potichu. 😝 😝

nefertitka
23. zář 2013

@mabe poznam🙂 tiez sme boli uz cele pomalovane;)
zajtra nejde Anicka do skolky?

bambi7
23. zář 2013

cafte

nef ja aj keby tam chcela spat tak nemoze koli chorobam mame to zakazane,a zatial najviac vydrzala 3 dni v skolke .....ja uvidim ked prideme z dovolenky kolko bude v skolke

na tanecnu chodi tam ma uz kamosky tam sa jej paci tak sa tesim 😉

inak ako sa mate?

mabus domka maluje casto to je jej oblubene 🙂

nefertitka
23. zář 2013

@bambi7 ved to, vtedy najrychlejsie ochorie...mame sa fajn🙂 teda ja este nie az tak moc, ale je to lepsie, len mam moc nejakej divnej farby a citala som v letaku, ze ak budem mat tmavy moc, mam to prestat uzivat a vyhladat lekara...lenze to moze byt tmave aj kvoli zapalu, ked viac vypijem, tak to zbledne...hm, neviem, co robit

bambi7
24. zář 2013

cafte babule
akurat pijem kavicku ,pojdem nakupit....dnes si moj zazelal na obed bryndzove halusky so slaninkou tak spravim
domke mam slepaiu polievocku slzikovu

co dnes varite ?klasicka otazka ze 😀
no zajtra skocime k nasim a vo stvrtok pobalim kufre a bude 🙂

nef ako sa citis? s tym mocom neviem ale celkovo ked clovek pije malo je moc tmavsi a ked vela svetlejsi......ked rano vstanes vzdy ma clovek tmavsi moc cez noc nepijes 😉
snad ty je uz lepsie
a niky ako?

mabuska slniecko ako teda ste dve slniecka 🙂

a elly ta je kde? ako sa mate co oliv a wil?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru