Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

delisaaa
6. říj 2013

Do tretice se mi to podarilo tak vam vsem drzim palce 🙂

mabe
autor
6. říj 2013

@nefertitka ja nevim, je to tezky rozhodnuti. je naprd, když je nikca porad nemocna. chvilku si zvykne, pak zase doma. a co rikala imunoložka, co je pro nu dobry? třeba ten organismus se "nevycvici"? co se tyce anicky, je ve skolce moc stastna a vidim ze potřebuje ostatní deti. nedokazu si představit, ze by byla doma se mnou..

nefertitka
6. říj 2013

@mabe ved to aj mna mrzi, jej sa tam paci...mozne je, ze sa organizmus vycvici, len to zrovna prislo v tuto chvilu, ked som otehotnela...k imunologicke pojde v oktobri...

mabe
autor
6. říj 2013

@nefertitka hmm, to je pravda, ze byt tehu a nemocna porad, není uplne ideal.. 😝

zuzkat1
6. říj 2013

@bambi7 na pancuchy je este skoro,podla mna. Co potom v mrazoch? Ja davam take teple teplaky z hmka a tielko,tricko,mikina a jesenna bunda,ciapka

ellysa
6. říj 2013

@bambi7 na tento týždeň ževraj hlásia 20 stupňov tak ja dám legíny a na to vytiahnem štucne až po kolená a keď idú na obed von nemusí si ich dať

nefertitka
6. říj 2013

@ellysa mas pravdu vlastne, ma sa oteplit

mabe
autor
7. říj 2013

ahojte, tak anicku jsem si nechala doma, od soboty posmrkávala, dneska v noci kaslala a ma takovej ten sopel zlutisko, tak sem ji odhlásila na dva dny ze skolky a pak uz snad to bude dobry, není to nijak dramaticky, ale nepotrebuju ji tam dat, zbavit se ji, aby se ji to zhoršilo a mela třeba teploty a tak...aspoň si ju ještě uziju a budeme spolu nez se to druhy strestidlo naordi. 😀
včera jsme mely s manzou silenej zážitek. byly jsme nakupovat ve intersparu, manza jde pro jogurty s anickou, ja u zeleniny a najednou k nemu dojdu a anicka nikde. rikaly jsme si, ze bude blizko a nic. trvalo to tak 4min, sileny 4 min me uz bylo fakt dost zle, ze se ztratila, uz jsem chtěla jit za security, všude cigosi. nakonec se anicka objevila u te zeleniny a rikala, ze si sla jenom pro piti, ze vedela kde je, je to az na druhé strane obchodu, no proste silenej zážitek. ja zacla brečet, uplne me to rozsekalo a ona me objala, dala pusu a rikala, ze si sla jenom pro piti.
jinak jsme uz nasly první sprosty slovo, 2x rekla anicka doprdele, kdzy ji něco neslo. tak sem ji pokárala a vysvětlila, no snad to nebude uz používat. je to strasnej sok, ze tak dite mluvi moje.

mabe
autor
7. říj 2013

@nefertitka vidíš, tak ja nakonec anicku nedala do skolky. rikam si, ze si ji uziju ještě a je to zbytecny ji tam dat, když je cela zahlenena, takze dva dny cajikovat, odsávat a pak uz to urcite bude dobry. zatím krome dvou dnu, jak se pozvracela ve skolce byla, tak si myslim, ze je to dobry.

bambi7
7. říj 2013

cafte babule
domka je v skolke o 11 idem po nu .moc sa jej nechcelo ale snad to bude ok,dnes pridu poniky tak budu vonku a vozit sa tak sa tesim lebo domka zboznuje kone 😉 poobede ideme na tanecnu tam sa tesi ma tam kamosky a bavi ju to

no uz som poupratovala poumyvala parkety ,varim akurat ryzu ,masko na stave ,a spravim salatik 😉

mabus to je dobre ze budete spolu 😉 a skore uzdravenie anicke no uvidime kolko domka teraz vydrzi snad nebude hned chora

a co varite?klasicka moja otazka 😀

mabe
autor
7. říj 2013

@bambi7 ja myslim, ze ji ty dva dny budou stacit, ono to není nijak dramaticky, ale proste sopli a aby se to zhoršilo zbytecne. ja dneska budu delat kureci jatra s ryzi. 🙂

mabe
autor
7. říj 2013

@bambi7 teda ty jses aktivka po ranu 😉 to my zatím cucime na pohádky 🙂

bambi7
7. říj 2013

no uz mam porobene tak pojdem na nete popozerat darceky pre domku uz mam zoznam 😀 no ved tak to ide coskoro su vianoceeeee

jej tak pekne pozerajte babulky moje

mabe
autor
7. říj 2013

@bambi7 neblazni, vanoce. to budu oblitavat s pepcou 😀

bambi7
7. říj 2013

no pockaj coskoro su tu 😀

nefertitka
7. říj 2013

Caute, tak som sa vratila od lekara, urobil sono a ze je to este malinke, ved to je logicke, takto skoro🙂 myslim, ze je to pokrok, ked vo stvrtok minuly tyzden nebolo vidno nic a dnes bolo vidno 5mm volaco, nie? 😀

nefertitka
7. říj 2013

pytala som sa ho aj na to prechladnutie, povedal, ze tomu sa proste nevyhnem, potom som sa ho opytala na nazor, co s Nikolkou a skolkou, tak odporucil nechat doma, ze tie skolkarske bacily keby som od nej mala dostavat, ze to nie je sranda...mne je to ale luto, dnes rano sa tam tak tesila, normalne sla plakat, ked som jej povedala, ze do skolky asi nejaku dobu nebude chodit, ale zas tie choroby:( Keby tam ti rodicia dali vzdy dieta uz po dolieceni, tak si to tam nemusia stale dokola predavat hore dole a nemusia byt stale chore!

nefertitka
7. říj 2013

dens tam sla, uvidime ale co bude dalej...ach...myslite, ze nejakymi kruzkami ze by som jej nasla aspon dva, ze by sa to dalo tym vykompenzovat?aspon trosku? Ja by som ju chcela dat na tanecny a muz ze od januara pojde na Kung fu pre deti od 5 rokov 😝

nefertitka
7. říj 2013

a este jedna vec, aj tak viem, ze v zime by bola aj tak viac doma chora ako v skolke zdrava...

mabe
autor
7. říj 2013

@nefertitka tak gratulace ke ko a je me moc lito, ze Nikolka je moc nestastna, ze nebude moct chodit do skolky. 😝 je jasny, ze ty tedka v prvních mesicich bys mela byt ok. a neriskovat. urcite krouzky budou super. ja bych chtěla aby anicka od nového roku taky chodila aspoň do dvou - sokol cviceni v telocvicne a tancovani se zpivanim

nefertitka
7. říj 2013

@mabe ja rozmyslam, ze ju necham doma iba do konca roka a potom od noveho, ze zacne znova chodit, ved to uz budem za 1.trimestrom...aj ked taka chripka vadi aj v 2.trimestri...ale zas kde je napisane, ze ju hned musim chytit, ze? nechcem ju nechavat doma pomaly az niekam do skolky kym nepojde, nech sa uci byt medzi detmi a hlavne, ked sa jej tam teraz paci, aby to nedopadlo tak, ze si uz moc zvykne byt doma a potom tam uz nebude chciet chodit...

Inak som sa vratila k svojmu staremu lekarovi, otvoril si svoju ambulanciu a som spokojna, bol uplne super, ako vymeneny...aj sa vyjadril, ze uz mal toho dost pracovat pre druheho za nic a mat vacsinu pacientiek. Ked som mu vravela, ze mi nic nebolo a robili mi preventivne kultivaciu a vysli mi koky a po vsetkych tych liekoch ma zacalo vstko stipat, tak povedal, ze to sa tak preboha nerobi, ze kultivacia sa robi, iba ak ma zena problemy, ak jej nic nie je, lieky to len zhorsia...tak by som povedala, ze mi to tam dokafrali.

nefertitka
7. říj 2013

ale je mi divne, ze tie prsia ma akosi nejak moc nebolia

zuzkat1
7. říj 2013

@nefertitka ahoj.super to sono.inak myslim ze kruzky su to iste ako skolka co sa chorob tyka.hani chodila chvilu na tanec a furt tam niekto soplil.

nefertitka
7. říj 2013

@zuzkat1 myslis?aj ked tam pride dva krat do tyzdna na hodinu?Som myslela, ze tam je to lepsie v tomto....ach jaj

zuzkat1
7. říj 2013

@nefertitka inak ako ucitelka ti poviem ze je obrovitansky rozdiel medzi detmi co do skolky chodili a tymi co nie... Tie co nechodili nemaju tie navyky co maju mat do skoly.

nefertitka
7. říj 2013

@zuzkat1 ved ja to viem, preto hovorim, ze ju necham doma asi iba na prvy trimester. Alebo neviem ako inak tie choroby obmedzit, ona fakt vydrzi ledva tyzden, dva...a navyse do nastupu do skoly ma este skoro 2 roky, lebo je decembrova, cize do skoly pojde skoro az v 7 rokoch, tak hadam aj keby chodila len rok, alebo rok a pol do skolky tak to staci, nie?

nefertitka
7. říj 2013

@zuzkat1 ale ja som asi vynimka, lebo som chodila aj do jasli aj do skoly a v skole som bola taka ustrachana, schovata v zadnej lavici, hanbila som sa vsetkych a tak...dlho mi trvalo, kym som si zvykla...neviem, cim to bolo
Ucis male deti?

zuzkat1
7. říj 2013

@nefertitka nemyslim navyky k detom,ale ten rezim aky je v skole. No rok je uplne minimum. To je zaklad.fakt minimum. Ucim autistov ale aj mama aj otec su ucitelia a mama uci prvakov

nefertitka
7. říj 2013

@zuzkat1 no podla mna su aj navyky k detom dolezite...no 2 - 3 mesiace co bude doma jej asi neublizia...
Ja som z toho nestastna, ze tam "nemoze" chodit, ale co narobim...keby byvala chora ako tvoja, ze 3 razy do roka cca zo skolky, tak to ani neriesim, ale fakt ked mi ma priniest kazde dva tyzdne nieco ine, tak to uz je vela

zuzkat1
7. říj 2013

@nefertitka tak moja je castejsie chora ale 3x to bolo na atb.aj teraz bola 2dni chora.mala 39 teplotu. No len ona sa z toho rycho dostane. Hej aj socialne vazby su dolezite.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru