Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

bambi7
7. říj 2013

jej elly teraz som to docitala si ako ja vianocne darceky aj ja uz kukam 😀
ja mam dlhy zoznam 😀 uz by som mala zacat kupovat len ja nevydrzim a dala by som jej to 😅 tak este pockam zatial kukam 😎

nefertitka
8. říj 2013

@bambi7 ved dnes je uz doma;) uvidime, ci to takto bude na prvy trimester, alebo na dlhsie, opytam sa na nazor lekara...inak vcera ked ma pozeral, povedal ze citujem"posvu mate uplne v poriadku" na margo toho, ked som povedala, ze som mala streptokoka, ale mna od vecera tak pali, ze koniec...tak ak to neprejde, zajtra idem asi zas za nim...moze zapal pripadny uskodit plodu?

nefertitka
8. říj 2013

@bambi7 a inofolic skusis?ako som ho brala, tak hned na prvy krat som ostala tehu, tak ale nemozem tvrdit, ze je to tym;)ale moze byt

mabe
autor
8. říj 2013

ahojte, tak anicka uz je na tom lip, sice porad smrka, ale kasel v pohode. kolem poledne pujdeme ven na zaludy - udelame ozdobnej retez do skolky, navareny mame ze včera. 🙂 zítra uz pujde do skolky, nachlazeni se zlepšilo, tak pujde. 🙂

mabe
autor
8. říj 2013

@nefertitka ja myslim, ze infekce normalni ti nemůže uskodit, ale je lepsi jit k dr. a co dneska jak ti je a co mate v planu?

nefertitka
8. říj 2013

@mabe inak mi je dobre, mozno trosku viac bolia prsia, ale inak nic...snad to ani nepride, ale pochybujem 😝 jej vam tam rastu zalude?My sme nazbierali akurat tak gastany a robili sme gastankov vcera...Dnes ju vezmem doobeda na chvilu von a poobede este uvidime...
Ja varim tekvicovu polievku a kura pecene s ryzou

nefertitka
8. říj 2013

a akurat mam este dozvuky choroby, kasel a chyteny hlas ale je to omnoho lepsie

mabe
autor
8. říj 2013

@nefertitka jojo, rostou nam na sidlisti zaludy, kastanu je tady malo, ale taky bysme je potrebovaly na ten retez. my pujdeme tak kolem 11h, aby bylo tepleji. jenom za barak, anicka bude sbírat, vezmu ji kridy na chodnik a ja budu sedet na lavicce. 🙂 me prsa taky zacly zase bolet a mam je nafoukly, asi uz se chystaji na kojeni.

mabe
autor
8. říj 2013

@nefertitka tak to je fajn, ze te nachlazeni opousti, ja musim zaklepat, ze se drzim. a co nikca říká, ze není ve skolce? a kdy to oznámíš ve skolce?

nefertitka
8. říj 2013

@mabe zatial muz volal, ze je chora.....sa mi zda, ze stale dufa, ze tam pojde...ja som mu povedala, nech normalne vysvetli, co je vo veci. Tak ked to neurobi on, budem musiet ja. No Niki by tam chcela ist...chuda moje...tak som jej zatial povedala, ze zatial este nie je celkom zdrava, tak preto

nefertitka
8. říj 2013

@mabe beries nejake tehu vitaminy od zaciatku?

mabe
autor
8. říj 2013

jo, teda tedka uz ne Femibion, protože je tam nejaka latka, která při me mutaci krve, i když pry to nic není, lip telo spracovava kyselinu listovou

nefertitka
8. říj 2013

@mabe a ked si nieco kupim, musim k tomu este aj kyselinu listovu, alebo tie vitaminy ju uz obsahuju?

mabe
autor
8. říj 2013

@nefertitka obsahuji, ale myslim, ze pokud si lupnes sem tam kyselinu navíc, tak to neuskodi

zuzkat1
8. říj 2013

@nefertitka inak ja som sa dnes pytala dr na skolku a choroby a povedal ze ju mam davat.ze nie je dovod kvoli chorobam nedat.takze co clovek to nazor...je to cisto na tebe. tak ako to ty citis tak urob.
Co sa vitaminov tyka tak v lekarni mi povedala ze staci co je v tom calibrume ze navyse netreba.

nefertitka
8. říj 2013

@zuzkat1 ved to, co lekar to nazor...prvy trimester bude doma a potom pojde...
Ja mam doma vzorku GS Mamavit, par tabliet, tak neviem, ci si to nasadit, ci ten Calibrum ci Femibion ci co...to je asi aj jedno, ze?

nefertitka
8. říj 2013

Ja uz to tu prestanem asi citat, bola som v teme Junovky 2014 a tam niektore strasia, ze uz musi byt vidno divze nie plod v 5tt....nie akoze konkretne mna co sa tyka, len citam, co si tam pisu...ved ked je vidno 5mm vak v mojom tt, tak je to dobre, nie?

bambi7
8. říj 2013

cafte babule tak sm doma bola som po domku o 10,30 v skolke a sli sme na kreativne dielne od tial 😉 tam tozboznuje tak dnes robila s hlinou a tie co uz mala vypalene tak tie farbila 😉

nef tn inofolic som citala ze je super no pojdem si ho kupit a ako sa uziva?teraz mam dostat tak po ci ako?dakujem za radu 😉

zuzkat1
8. říj 2013

@nefertitka jezis nef,ty scvoknes...vypni net... Neries...dr povedal ze je to ok tak je to ok...
V lekarni mi povedali ze tie vitaminy sa lisia len vo vyrobcovi zlozenie je rovnake.

casia
8. říj 2013

@nefertitka ten Femibion má tu listovku nějak lépe vstřebatelnou, jinak je to jedno a NIC UŽ NEČTI 😉

nefertitka
8. říj 2013

@bambi7 od prveho dna menzesu vkuse kazdy den jeden sacok v troske vody vypit...;)
@zuzkat1 Nepovedal, ze to je ok, povedal, ze uvidime, ako sa to bude dalej vyvijat, ale ja si aj tak myslim, ze to je ok, len to palenie a rezanie musim zas teraz asi riesit...furt nieco

nefertitka
8. říj 2013

@casia uz nie;)

zuzkat1
8. říj 2013

@nefertitka Samozrejme ze to povedal,lebo si prisla skoro..a urcite to je ok.
No hej palenie to ries

casia
8. říj 2013

já včera strávila den u Apolináře, řekli mi, jsem zavřená, ale že čípek je zkrácený a hlavička naléhá, to je snad dobře, jinak se doktorka zděsila, že jsem bledá, to jsem normálně, zvlášť, když se prostě v 9. měsící nemaluju🙂 a taky jdu v pondělí na sono, zdá se jí, že mám velký břicho, že jsem malá, no nevím, jsem ráda, že mi konečně narostlo a myslím, že ho mám normální, dostala jsem kupu lejster, pak jdu na monitor a krev a v pondělí tam zas strávím celý den...chjo...byli tam hodní, ale prostě není nad to navštěvovat svojí doktorku, která mě zná, tady bude pokaždý někdo jinej a jak vždycky něco kecnou, mě to vystraší, že jsem moc bledá a mám moc velký břicho, před pár dny říkala na sonu moje doktorka, že velikost odpovídá, teď mě zas podle pohledu na pupík pomalu straší, že mám už 4 kilový mimčo...

nefertitka
8. říj 2013

@zuzkat1 len zaujimave je, ze som mu povedala, ze je tam moznost streptokoka, lebo neviem, ci som ho stihla poliecit pred tehu, resp. ci sa mi nevratil a on mi okom ked ma vysetroval povedal, ze nemam ziaden vytok kvasinkovy ani nic podobne, ze to vyzera byt v poriadku. Tak preco ma to pali

nefertitka
8. říj 2013

@casia bozto co riesia za veci 😝 bleda, mala, velke brucho...
tak uz budes mat mrnsua o chvilu doma;)

casia
8. říj 2013

@nefertitka byla to nějaká mladá doktorka...asi hledá zajímavosti do své lékařské praxe☹...na to jí my s miminkem kašlem🙂

zuzkat1
8. říj 2013

@nefertitka to fakt neviem,ja som nikdy nemala taketo problemy

mabe
autor
8. říj 2013

ahojte, tak ja asi neumim mluvit s tchyni nebo ja nevim. tedka me to vrta hlavou, jestli zavolat a vysvětlit si to s ni. volala, ze by si anicku vzala dneska odpo ze skolky. tak jsem ji rekla, ze je doma druhej den s rýmou a ze zítra jde az. oni vedely ze ma o ivkendu rymu a nejela s nemá v nedeli a s manzou na zahradu. tchyne je od min tydne nemocna, porad kasle,a le chodi nemocna do práce, to oni tak delaji. tak jsem ji rekla, ze je doma dneska a ona ze si ji vezmou klidne domu, at není venku, ale ma zmenu, tak jsem se ji zeptala, jestli jsou nemocni a ona ze trosku kasle, ale ze ma anicka stejne rymu, tak je to jedno. tak jsem ji na to rekla, ze radsi si ji necham ještě dneksa doma, zítra uz jsu domluvena s moji mamkou na vyzvednuti ze skolky, takze se domluvime zítra na ct nebo pa. a ona ze klidne oba dva dny. chápu, ze anicku nemely uz 14 dni - byly na dovci a pak tchyne nemocna min tyden, ale zase si myslim, ze snad pochopila, ze nechci aby od ni ještě něco chytla a pak i třeba ja. zase me to vrta hlavou, jestli zbytecne nepanikarim a jestli to pochopila, aby si nemyslely, ze jim ju nechci davat. a hlavne taky anicak po skolce chce chodit hnedka domu, ma toho dost a naší vždycky jdou rovnou domu s ni a tchanvoci ji chteji ještě k nim. před 14 dnama jak ji mely,tak anicka jim rikala, ze k nim nechce a chce za mnou a oni ju nejak premluvily pry...no, nejak me to lezi v hlave. diky za vypsani

nefertitka
8. říj 2013

@mabe ved im to povedz na rovinu, ze nechces, aby chytila este aj nieco ine...a aj ked chces, aby sla zo skolky domov, tiez im to povedz...povedz, ze si ju chces este uzit, ved potom budes aj rada, ked si ju vezmu, ked nebudes vediet, kde ti hlava stoji...
zas ma jedna presviedca, ze som musela uz vidiet bodku na sone, no nevidela som, iba bublinku...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru