Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

zuzkat1
13. říj 2013

Ten moj ani doma nie je,ale max co urobi ak uz fakt umieram,je to ze umyje riad-aj to az vtedy ked sa minu ciste taniere.

nefertitka
13. říj 2013

@casia tak vidim, ze,nie som v tom sama;)ked som sa ho opytala, ci nestihne aj nieco navarit, tak kukol na mna akoby som ho chcela zavrazdit alebo co:P... on akoze pomoze s upratovanim, ale zvladne tak jednu, dve veci, viac uz je nanho vela:p...napr. ked vysava a umyva dlazky, tak mu to a to vobec neprehanam trva vyse hodiny..trojizbovy byt, ja to mam zbuchane za 20 minut...

mabe
autor
13. říj 2013

@zuzkat1 ja jsem to rekla anicce az po prvním trimestru. bylo ji 3 roky, takze všechno chapala hnedka. moc se tesi. tedka jsem zrovna kontrolovala věci do porodky. jsu nachystana, tentokrát si neberu zupan ani svou košilku, to az na sestinedeli. ja prave premyslim nad epiduralem,a le neivm...

mabe
autor
13. říj 2013

@casia co ty na epidural?

zuzkat1
13. říj 2013

@mabe to sa kazdy podla seba musi rozhodnut.ja som pocula ze to neni nic moc ani pre babo,ze potom nereagujes tak dobre na stahy a tak.
Ja som 14ty tyzden a este sa jej to bojim povedat

casia
13. říj 2013

@mabe hele...bojím se moc, ale beru to tak jako císaře, nechci to, ale když to bude potřeba, tak do toho půjdu, strašně se bojím těch následků, mám problémy s páteří a od toho bolesti hlavy a tohle napichování páteřního kanálu se toho týká, ale vysvětlovala mi asistenka, že to používají rádi nejen kvůli bolesti, ale že se lepší otevřou cesty...takže nechám si poradit a bude-li to třeba - půjdu do toho...uvidíme, beru to jako nutné zlo...jako případnýho císaře

casia
13. říj 2013

@nefertitka u nás stejný 😉

mabe
autor
13. říj 2013

tak anicka dneska tak polehava, jako poslední dny, boli ji pry v krku, tak jsem ji dala potreti nurofen dneska a koncim az zase zítra. jedla dneska dva kousance buchty, pulku přesnídávky, talir rajske omacky, tot vse. 😝 teplotu nastesti nemá, ma 37C, tak snad uz bude lip. jazyk vypada silene, povlak bilej, bolaky.... 😝

zuzkat1
13. říj 2013

@mabe inak to mas 2 tasky? jednu do porodnice a 2hu na oddelenie?
Mne je stale zle,ale mam v sebe aj kus strachu ze ak mi prestane byt zle tak nieco nie je ok.

mabe
autor
13. říj 2013

@casia asi taky pockam na rozhodnuti v porodnici. je to sileny, jak se to blizi...

mabe
autor
13. říj 2013

@zuzkat1 tak ja mam jednu tasku na porod, zbytek sbali manza. tam uz jenom zupan, svoje pyzamo a jinak si mylsim ze na malou budu mit erar jako u anicky.

zuzkat1
13. říj 2013

@mabe neboj to sa zlepsi,asi to uz bolo velmi zle a tak sa to dlhsie lieci.

mabe
autor
13. říj 2013

@zuzkat1 od minule soboty zacla ryma, ve stredu 39C, ale jazyk jsem si nevsimla ze by byl divnej a ve ct u dr. uz videla ty bolaky. vypada to spis na anginu, uvidíme zítra. bojim se aby ji nechtely hospitalizovat, ale zase se to podle me lepsi.

zuzkat1
13. říj 2013

@mabe mne keby balil manzel tak chodim hola😝 no detom aj tu davaju erarne.

zuzkat1
13. říj 2013

@mabe a preco by ju mali hospitalizovat? Max jej este daju atb.

zuzkat1
13. říj 2013

@mabe tebe nevolnosti ako prestali? postupne?ci zo dna na den?
Dost sa toho bojim.pri MA mi zrazu bolo dobre a dr uz len konstatoval ze koniec. Ale tak dufam.14ty tyzden je uz pekny a vsetky vysledky od dr kvoli potratom mam vynikajuce.

zuzkat1
13. říj 2013

@nefertitka no ako? Lepsie? Ja teraz lezim 5minut.potom este doumyvam riad.dnes som konecne aj povysavala.a mala by som si vlasy umyt-nechce sa mi.

mabe
autor
13. říj 2013

@zuzkat1 no, babicka strasila, ze mamka moje s tim byla v nemocnici, ale zase to je tolik let. tedka uz si dala pulku krajice chleba bez kurky a ji vyzivu. tak snad to bude lepsi. ja uz nevim, jestli to slo postupne, asi jo.

mabe
autor
13. říj 2013

@zuzkat1 14tt uz je ok, neboj 😉

zuzkat1
13. říj 2013

@mabe no dufam,dakujem. Malej to poviem asi o 2 tyzdne.29ho mam dalsiu poradnu,tak potom.

nefertitka
13. říj 2013

@zuzkat1 mam sa tak nejak rovnako, v hlave mi strasne tresti, teplota zasa stupala, v uchu sumi, a aby mi malo nebolo, tak som si tusim nejak sekla krize. Lekar mi povedal, ze sa mi do ucha nesmie dostat ani kvapka vody, pokym mi nepovie. Lenze uz ked ma zacalo boliet ucho,tak som mala strasne mastne vlasy, dnes sa to uz nedalo vydrzat, tak som si tam napchala vatu s indulonou, ako mi poradil a sla som si to akoze umyt, naklanala som sa na lavu stranu, nech mi to tam nestecie, aj tak som si umyla len polku vlasov, a kopa samponu mi ostala na hlave, co som to nevedela poriadne oplachnut a ked som odtial vysla, tak hrozna bolest krizov na lavej strane. No zajtra idem na ORL, som zvedava, co mi povie, ale uz tuto chorobu nikdy nechcem zazit, fuj, hroza.
Mne inak ked byvalo v tehu zle, tak to prestavalo tak postupne, zrazu som si uvedomila, ze ten cas medzi tym, kedy mi je zle sa nejak predlzoval...ale neboj, ked mas vsetko ok, sono a testy, tak to bude dobre🙂
No a musim si zaklopat, dnes som ani raz nezaspinila;)

zuzkat1
13. říj 2013

@nefertitka no dufam,len ja uz som uz zazila ze sono dobre aj srdiecko a potom nic.

nefertitka
13. říj 2013

@zuzkat1 ja si myslim,ze co sa tyka potratu,tak sa nemusis bat,ved ti byva zle. Ja sa bojim tiez,aj kvoli tomu,co mi vsetko je teraz,aj kvoli tomu,ze tiez uz mam nejake potraty za sebou. A uz som to zakrikla,uz spinim trocha zas

bambi7
13. říj 2013

cafte babulky ako sa dnes mate?

nef ako usko? teploty este mas? a co niki ?

mabus no uz coskoro bude pepina na svete 😉 a ako anicka?

ja som dnes zehlila uz som musela......inak nic nove
pozeram dake izby detske na nete chcem domke zmenit izbu chce princeznovu tak som jej slubila 😀 tak kukam napad tak ak budem mat hotovo dam fotky 😀

tak dobru noc

zuzkat1
14. říj 2013

@nefertitka hej ale uz som v tyzdni kedy mi pomaly prestane byt zle a to ma asi vyplasi.
Ako sa mas?

mabe
autor
14. říj 2013

ahojte, tak anicka bez teploty nebo jenom 37C, ale v noci sem tam breci a rano se probudila s brekem, ze ji moc boli v krku, tak jsem dala nurofen. za 2h jdeme k dr., tak se zeptam, co dal. asi to bude nejspis fakt ta angina a to chce ještě cas, teprve od ctvrtka bere atb, a bude brat ještě dva dny. no, uvidíme...dneska na snidani uz snedla dva kousky buchty a pulku přesnídávky bananove, tak snad uz zacne vic jest aspoň a da nam dr. nějakou vodicku na ty bolaky.
jinak ja se citim cim dal vic unavenejsi. porad bych spala. včera jsem odpo jela k babicce na navstevu mdckem, mam to 20min s prestupem a mela jsem dost, zadychana, teplo me bylo a zle v mhd a to jsem sedela, no reknu vam, uz to citim mam 12,5kg navrch a mam toho dost. jinak me uz ten treti den natikaji prsty na rukách a nohách, ne nejak extremne,ale je to neprijmeny mravenceni a napuchlost, když pokrcim prsty. tlak sem si merila u babicky a mam trosku vyssi. normalka mam 110/70 a včera 134/84. dneska budu mit od nasich tlakomer, tak pro zajimavost se budu merit do ctvrtecni ko. ale toto není vysokej tlak moc, ne?
@bambi7 no, bude a mam z toho celkem obavy, ale co uz, ven jit musí. hlavne bych chtěla nejdriv, vykurýrovat anicku a pak porod, aby domacnost mohla normalka fungovat. včera jsem zrovna manzovi rikala, ze pepca uz tady bude za tri tydny, je to neuveritelny jak to uteklo. moc se tesim az budu jezdit s kocarkem pro anicku do skolky...snad ten konec zvladneme a nic hroznyho se neprihodi a my budeme spokojena stastna rodinka 🙂

mabe
autor
14. říj 2013

@nefertitka jak je dneska kocko?

mabe
autor
14. říj 2013

@zuzkat1 tedka uz nemusíš plasit, ty nevolnosti by uz fakt mely v tomto tydnu polevit.

nefertitka
14. říj 2013

@zuzkat1 neplas sa, v tomto tyzdni to vacsinou uz ustupje a tes sa z toho, ze ti nebude uz zle🙂

nefertitka
14. říj 2013

@mabe bola som na ORL na kontrole, tak zapal tam stale je, ale je to uz lepsie, to zalahnutie v usiach moze trvat aj tyzden, dva. Este mam prist na kontrolu koncom tyzdna, alebo zaciatkom dalsieho. Nesmie sa mi tam stale dostat ani kvapka vody. Radsej tam pojdem v piatok. Je to ale nechutne, dost slabo pocujem.
No a v stredu idem na kontrolu ku gynekologovi, ja tam pojdem s takou malou dusickou, ze az. Dnes uz ide muz do roboty, tak to snad nejak s Niki zvladnem, na poobedie skusim mamu zavolat. No a zajtra je muz doma, okrem vecerneho hokeja, tak zas budem mat ako take leharo, este mi neni dobre a mam zajtra aj narodky, tak nech ma obskakuje, no nie? 😀
A Anicke sa to uz bude zlepsovat, neboj...daj vediet, co povedala dr.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru