Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
18. říj 2013

@ellysa ak mas na mysli gynekologa, tak som bola, vacok je, vraj velkostou akurat ako ma byt, len srdiecko este nebolo, no ale on sa tvaril, ze to nevadi a mam prist zas az na buduci piatok

casia
18. říj 2013

@ellysa 🙂já si taky myslím, že to přehánějí, no znáš to, člověk to musí brát s nadhledem, nj, ale né vždy to jde

nefertitka
18. říj 2013

@casia sa este napocuvas, ako by tvoje dieta malo vediet uz to ci ono a bla bla bla...ked som bola s Niki v nemocnici so silnym zapalom priedusiek, tak okrem strachu ktory som mala zo samotnej choroby ma tam vystrasili, ze ako to Niki rozprava,mala rok aj 3 mesiace a rozpravala vsetko pekne, ale suslavo detsky, jedna MUDr. zareagovala na nu, ked Niki povedala vetu "bojim, cem ist do potojty"...to znamenalo, ze sa boji a ze chce ist do postielky. Normalne si ma zavolala bokom, ze nech to riesim, lebo toto neni normalne a tak a uplne ma tak vystrasila, ze az, KRAVA! Dnes som si vsimla, ze niektore deti v 2 rokoch takmeer este nic nepovedia...
alebo na rizikovej poradni, tak tam ma vzdy len vystresovali, preco sa este nepretaca, preco este nelozi, je velmi chuda, ma vacsiu hlavu a furt nieco...strasne

ellysa
18. říj 2013

@nefertitka ja som myslela, že si mala ísť na gyn

ellysa
18. říj 2013

@nefertitka to je špecialita na SK u nás neriešia nič, mňa sa na 7 mesačnej poradni pýtal doktor, sedí?-nie, plazí sa-nie? sa zasmial, a hovorí malému, ty sa taký pohodlný, však? a to bolo všetko, kamoška mi hocorila, že jej malý ešte v 10 mesiacoch nič nevedel a doktor sa jej mial, že čo panikári.

Aj teraz bola tiež s ním-už bude mať 5 rokov na SK na logopedii, že nevie R a doktorka, že to už je neskoro reč sa vyvíja do troch rokov a prišla do rakúska a tam, že načo to rieši, to sa rieši až keď ide dieťa do školy

a kým si tu píšem mladý pán sa sám postavil pri gauči

ellysa
18. říj 2013

Oli chúďatko spí od deviatej 😖

nefertitka
18. říj 2013

@ellysa jaj kiezby aj tu mali taky pristup...
heh, nemas nejaku aktualnu foto?🙂
Chuda Oliv....

ja som bola s Niki vonku, predtym u lekara, teraz zas spinim:(asi uz by som si mala lahnut, pojdem s Niki spat, ale ked idem najedena zalahnut, potom mi je zle, ked sa zobudim;(

nefertitka
18. říj 2013

esteze som nahluchnuta, Niki si pusta syntak na plne gule a tancuje a vyspevuje si do toho...

mabe
autor
18. říj 2013

ahojte, tak anicka uz je pry v poradku, ještě malinko zarudly mandle. dr. doporučila vzhledem k mymu tehu a tak, aby ještě anicka zustala tyden doma. ze je tedka oslabena, tak by hnedka pry něco mohla chytnout a decka jsou tedka nachrmlany. volala jsem do skolky, tak se divily, ze uz treti tyden bude chybet, tak jsem vysvětlila kuchařce, ze ty afty mela 10 dni a v pondělí zavolam ucitelkam a vysvetlim to všechno. všichni vi,ze anicka mela jakousi nemoc, ale vznikly tam nejaky dezinformace ohledne pate, seste nemoci ci co, tak abych to vysvětlila. takze se s anickou ještě uzijeme, teda pokud ja vydrzim.

ellysa
18. říj 2013

@nefertitka a ako špiníš?zasa tak ružovo?

mabe
autor
18. říj 2013

@ellysa to je krasa 😉
@nefertitka no, asi to mas fakt tam tak prokrveny, ze při vetsim pohybu spinis. je me to lito, porad mit takovy trable. 😝

mabe
autor
18. říj 2013

holky, udelala jsem dobře, ze si necham anicku ještě doma tyden, ne? sice bude chybet ve skolce tri tydny, ale zase riskovat další nemoc....snad to zvladneme, zaukoluju babicky odpo vždycky a mozna naší si ji vezmou st-pa, předtím jsou pryc.

zuzkat1
18. říj 2013

@mabe jasne ze hej. Bola dlho chora. Najma ked ju mas kam aj dat ze si oddychnes.ja som hotova aj z vikendu ked ju mam doma.stale je akcna neobsedi,ale ja som stale sama,nemam ju kam dat.nasi ze by si ju vzali na vikend ale su z ineho mesta a este Mimo dom nespala,tak si to neviem predstavit.

mabe
autor
18. říj 2013

holky, jsu takova asi nejista a tak ohledne porodu...ze vlastne v patek jdu na ko uz do porodky a tedka je na me, jak se rozhodnu, kdy vyrazit do porodnice.....myslite, ze když zacnu spinit, ze mam hnedka jet, nebo počkat,....ach jo. dneska se citim jakasi moc plna, bricho porad nafoukly jako blazen, asi to není neustaly tvrdnuti, ale uz porad takovy natuzeny...popichava me mezi nohama, asi jak mala tlaci, tak se to pomaličku mozna taky chysta,...ja mam smiseny pocity. premyslim, jestli tu malou jsem si nechala spravne ještě tyden doma, nebo sem ji mela dat do skolky a mela vetsi klid pro sebe poslední dny. zase nemuzu byt sobec a myslet jenom na sebe a vystavit riziko další nemoci anicku.....reknu vam ty pocity... 😝

ellysa
18. říj 2013

@mabe zapoj čo najviac rodinu, horšie by bolo, keby bola chorá a ty prídeš domov s miminom do toho. možno sa to už naozaj pomaly spustí, neboj sa,všetko zvládneš. ja som šla do pôrodnice vždy po odtečení plodovej vody, pri oliv hneď a potom ešte 23 h kým som ju porodila, pri malom som čakala na bolesti po odtečení vody, a ešte aj tak som bola 8h v nemocnici.Takže ja by som čakala na bolesti, kým nebudú previdelné a už také silnejšie

ellysa
18. říj 2013

@nefertitka to je ešte v poho, nemusí byť srdiečko, aj pri Oli ho bolo neskôr vidieť, možno má doktor aj starší UTZ a iný by to už videl

mabe
autor
18. říj 2013

@ellysa proc si myslis, ze uz se to chysta, jako ze me tlaci dole? to jenom malinkato, porad mam nacpanej zadek a nohu pod zebrama, ten tlak na curani je teda celkem dost. ja mam toho streptokoka, takze pokud odteče voda, tak bych asi mela jet hnedka.

ellysa
18. říj 2013

@mabe že už máš také nálady sa hovorí že tesne pred pôrodom prichádza taká ako keby depka

mabe
autor
18. říj 2013

@ellysa nestras 😝 😀 jako myslim 2-3 tydny před porodem....ja premyslim, jestli bych jela aji do porodnice, dkybych zacla třeba spinit

ellysa
18. říj 2013

@mabe no a ja som tiež oliv v 38tt porodila 😀

mabe
autor
18. říj 2013

@ellysa 😀 nechci si to porad pripoustet, ze by uz...proste mam obavy, jak to zvladnu. zvladnu ji vytlacit? jak to bude bolet? je pravda, ze MS jsem mivala hodne bolestivou, ale zvladnu porodni bolesti? kdy jet do porodky? no rposte je toho moc...jak zvladneme predat anicku nekomu? jak to zvladne manza?

mabe
autor
18. říj 2013

to ja tedka zazivam chvilku plnou otázek. mam nejakou takovou divnou náladičku. premyslim, kdy jet do porodnice, kdzy mam toho streptokoka, aby stihly dat atb. po odtoku plodovky to je jasny, ale když budu mit kontrakce, tak po 10min nebo počkat na kontrakce po 5min? nebo třeba když zacnu spinit? 😝

ellysa
18. říj 2013

@mabe zvládneš čo by si nezvládla, tlačiť budeš ako o život, lebo to je už ten koniec a urobíš všetko pre to aby to skončilo a malá bola von, ja som obe deti vytlačila na dva krát, jednoducho zavrieš oči predstavíš si že že babulka už ide von a keď silno zatlačíš už ju budeš mať pri sebe, pre mňa najkrajšie momenty pôrodu. Bolesť-no je hnusná, nebudem ti klamať, človek sa modlí aby to už skončilo ale prežiješ a zabudneš za 5 min a ak máš veľký strach tak si zajednaj epi, však ju nemusíš nakoniec dať, ale budeš možno kľudnejšia, že ak to bude na teba moc, tak si ju dáš pichnúť

ellysa
18. říj 2013

@mabe ja som nejak nepočítala, keď boli už dosť silné tak som šla, keď som už musela kontrakciu trochu predýchať, ak by si krvácala určite hneď a ak by prvá odtiekla voda, tak tiež radšej skôr, ale možno ti neodtečie najskôr voda, možno začnú bolesti

mabe
autor
18. říj 2013

@ellysa krvácet jo, ale i jenom se spinenim, no mozna s ohledem na toto koka taky, ze? kdyztak me v porodce poslou domu a budou si tukat na celo. 😀 vim, ze je to urcite krasny, ale proste je to takovej zaver, velkej ukol

zuzkat1
18. říj 2013

@mabe ked mas uz pravidelne kontrakcie tak chod.ale ak odtecie voda tak necakaj na bolesti to chod hned.

ellysa
18. říj 2013

tu vu nás v pôrodnici keď už je vidieť hlavičku tak ti povedia, či ju nechceš pohladkať a vtedy sa každá naštartuje podľa mňa, aspoň u mňa to tak bolo 😀 také tie zalepené vlásky keď som cítila, no niečo nádherné

zuzkat1
18. říj 2013

@mabe mna desi na porode jedine to ze kam s hankou a potom kym budem v porodnici co s nou bude.
Neboj ty mas malu kam dat a to ostatne nie je taka hroza.

nefertitka
18. říj 2013

@ellysa jeeej aki su zlati spolu🙂 Niki na to kuka, ze to som ja?Vravim ze nie, to je take dievcatko a vola sa Olivia a ona ze ale to som ja, nie?ved mam take vlasy aj zuby 😀 ...len ta mrkva jej nejde do hlavy, to by ona nezjedla:P
spinim tak jemne na ruzovo, alebo na hnedo...zakazdym inak
a vlastne aky si mala druhy porod?bol v niecom iny?

nefertitka
18. říj 2013

@ellysa a maly ake m akrasne licka buclate;)

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru