Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
18. říj 2013

najradsej by som zbehla na pohotovost, ze spinim, nech mi kuknu, co je s plodom, ja to nevydrzim do piatku, lenze na Antolskej su schopni si ma tam aj nechat, a to nechcem

casia
18. říj 2013

@nefertitka to je hustý, to je asi nakopu do řiti, jsem celkem do rány...já právě ty doktory tak moc nemusím, pár jich je dobrých....

mabe
autor
18. říj 2013

@nefertitka kocko, moc me mrzi, ze se tak trapis. vim jaky to je, ze clovek by chtěl vedet hnedka, jestli je to ok ... 😝 ja si myslim, ze pokud vylozene nejak moc nekrvacis, tak odpočívej a lez. to se me rekne, ze? ja vysiluju i když me nic není. nerodim zatím, nemam zadny bolesti, spineni,...

nefertitka
18. říj 2013

@mabe aj lekar mi povedal, ze pokial nezakrvacam cerstvou krvou, ze to mam ignorovat, ale to sa neda

nefertitka
18. říj 2013

@mabe a ja by som tiez nechala Anicku este tyzden doma

ellysa
18. říj 2013

@nefertitka bol kratší plodová vodami odišla okolo pol druhej to začali také mierne bolesti, potom sa to stupňovalo, tej osmej začali také tie najväčšie bolesti a o pol jedenástej sa malý narodil, pri oliv som tie bolesti mala skoro 10 hodín, som sa nešla otvoriť, tri vyvolávačky mi dali, pri ňom to šlo samo, teda oxytocín mi dali aby sa urýchlilo ale vyvolávačku nie

ellysa
18. říj 2013

@nefertitka :/ musíš byť strašne nervózna, ak by si pre to nemala spať tak choď , alebo zajtra ráno zasa proti vôli ťa tam nemôžu držať

nefertitka
18. říj 2013

@ellysa ja som mala ved porod s Niki podobny ako ty s Oliviou, preto dufam ( ak sa tam dostanem), ze ten druhy bude rychlejsi
som nervozna, ked to bude aj zajtra pokracovat, tak tam asi pojdem, v stredu este nebola akcia srdiecka, tak mozno zajtra by uz aj mohla byt, ak je vsetko ok...ci?

zuzkat1
18. říj 2013

@nefertitka nef je to na tebe,ale ja by som nesla.keby sa dr nieco nezdalo tak ta zavola skor nez o 10dni a tiez nie je dobre ked sa v tebe stale vrtaju.

nefertitka
18. říj 2013

@zuzkat1 no ved to je to, co ma odradza, stale nad tym rozmyslam, ale keby sa mi to spinenie nejak stupnovalo, tak pojdem urcite. Ked si predstavim, ake je tehotenstvo dlhe a co vsetko ma este moze cakat, az mi zle dochadza. Ak budem v takych stresoch ako pri Niki, tak dakujem pekne, tam uz od 24tt hrozil porod...ja chcem pekne fungovat a chodit a vsetko normalne robit a nie sa stale obmedzovat a byt v strachu...to je hrozne

zuzkat1
18. říj 2013

@nefertitka no treba mysliet na to ze na konci cesty ta caka mimi.

mabe
autor
18. říj 2013

@nefertitka ja vim, ze je to hrozny, ja si taky na zacatku rikala, ze nechci cely tehu lezet nebo tak něco a premyslela co nas ceka. nakonec jsem normalka fungovala az do toho 32tt, kdy jsem mela vic odpočívat kvůli měkčímu cipku.

mabe
autor
18. říj 2013

@nefertitka a musíš brat ty injekce na redeni krve? fakt si rikam, ze je to třeba z nich...

nefertitka
18. říj 2013

@mabe no to by som musela ist k nejakej hematologicke, poviem gynekologovi, nech ma k nejakej posle, lebo ta krava moja svokra by mi ani kartu nedala a ja ju od nej ani nechcem, pretoze zas by tvrdila, ze som si bez nej neporadila. Ale podla toho, co mi zistili z krvi pri Niki mi v nemocnici povedali, ze si to musim pichat a zhrozili sa, preco si to este nepicham a ze kto je moj hemetolog 😝 ...takze ta krava ma asi aj zle liecila. Sorry za vyraz, ale kebyze mozem, tak aj horsie ju nazvem. pani MUDr. najmudrejsiu na svete.
@zuzkat1 dufam, ze caka

mabe
autor
18. říj 2013

@nefertitka jestli to musíš mit, tak není co resit.

nefertitka
18. říj 2013

@mabe ved to, len este aj tie ramena ako mi uz vyzeraju a to som este len zacala 🤐

nefertitka
18. říj 2013

@ellysa tam asi nestrihaju pri porode zakazdym, ze?ci?strihli ta?a ked nie, natrhla si sa?

nefertitka
18. říj 2013

@zuzkat1 ty si bola pri prvom ako na tom s nastrihom? Mna strihli a na to mi skocili na brucho, cize ten strih sa mi pekne rozparal od vrchu az dole, az po konecnik. Strasne to bolelo potom a strasne dlho

zuzkat1
18. říj 2013

@nefertitka keby sa malej nestalo to co sa stalo tak porod ok.nastrihli ma ale ja som na druhy den v pohode sedela. Vecer sa narodila a rano som sla na velku.

nefertitka
18. říj 2013

@zuzkat1 no to si ani neviem predstavit, ako sa toto mohlo podarit

ellysa
18. říj 2013

@nefertitka to nemyslíš vážne že ti tlačili na brucho však to sa už nemá robiť. citujem: Expresiu plodu podľa Kristellera už v roku 1952 vyhlásili za non lege artis, teda neodporúčanú a škodlivú. Ako možné negatívne dôsledky sa uvádzajú poranenie matky (ruptúra maternice, poranenie pošvy a hrádze) a poškodenie novorodenca (zvyšuje sa napríklad riziko poranenia brachiálneho plexu, teda jemných nervov medzi krkom a končatinami).
nie tu nestrihajú, pri oliv som mala dva štichy vonku, pri malom dva štichy dnu, tie sa mi hojili dlhšie ale nemala som problém si sadnúť alebo ísť na WC ani hneď po pôrode

zuzkat1
18. říj 2013

@nefertitka inak na hemato mi povedala dr ze nieco casom zmizne a nieco sa vytvori. Neviem kam spada porucha kt.mas ty ale za odber krvi a vysetrenie nic nedas a mozno tie injekcie nepotrebujes.

zuzkat1
18. říj 2013

@nefertitka co teraz?

@ellysa aj mne tlacili na brucho a malej polamali rebra.

ellysa
18. říj 2013

@zuzkat1 bože ja by som ich snáď žalovala :(

nefertitka
18. říj 2013

@ellysa asi pojdem rodit do Rakuska. Normal sa bojim tu ist este niekam rodit. To mozem byt rada, ze som sa iba dotrhala na cimpr campr...kriste pane. Ja som 2 mesiace nemohla sediet poriadne, prve dva tyzdne som denno denne plakala od bolesti, chodit som nemohla akoze vbec, take ze pretocit sa na posteli na druhy bok, to mi tiez dalo vela namahy a este ma dozieralo, ked mi povedali, nech si pohodlne sandem k tomu kojeniu. No a ked som mala ist na velku, jezis, to boli muky...
@zuzkat1 ty si mala alebo planujes teraz si zazmluvnit lekara k porodu? Ja som moc za toto veru neni, ale minule sa spravali hrozne ku mne

zuzkat1
18. říj 2013

@ellysa no oni popierali ze tam sa to stalo.my sme doma zistili ze nieco nie je ok.10dni sme potom boli v inej nemocnici a tam nam povedali ze take zlomeniny su jasne z porodu.oni v porodnici ani nezistili ze jej nieco je.ona ma asi riadny prah bolesti a nezda sa ze ju to bolelo.ju este nikdy nic nebolelo.

ellysa
18. říj 2013

@zuzkat1 no aspoň to,ale teda prístup horzný ☹
@nefertitka neboj už vieš čo a ako a budeš si dávať pozor aby sa to nezopakovalo, môžeš si napísať pôrodný plán a tam napísať čo nesmú robiť

ellysa
18. říj 2013

@nefertitka rodiť sa dá, ale ak nebývaš v rakúsku je to strašne drahé tuším 500 EUR denne

zuzkat1
18. říj 2013

@nefertitka hej zazmluvnim asi na kramaroch kolegyna tam ma kamarata gyndosa 3x u neho rodila. Rozmyslam aj nad kochom len tam keby daco tak ta prevezu do nemocnice. Nie su vybaveny na rizikove veci

nefertitka
18. říj 2013

@zuzkat1 tie rebra som myslela, ze ako sa im to podarilo, ale uz viem...hrozne...
@ellysa no veru, napisem si ten plan

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru