Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

ellysa
21. lis 2013

@nefertitka ahoj áno sme, tu je veľa takých menších vlekov na začiatok, my sme skúšali už Oli minulú zimu ale nechcela tento rok sa už snáď chytí, navyše hanba ae ani ja neviem lyžovať,zakže tento rok sa už svahu nevyhnem, aj keď sa bojím.

aj teraz sme na orave do nedele, len je tu smutná nálada mužova sestra čaká dvojičky a v 20tt sa začala rodiť, vypadá to veľmi zle ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

nefertitka
22. lis 2013

@ellysa ja sa viem lyzovat asi tak, ze som stala 2x v zivote na lyziach, ale vzdy ku koncu tyzdna mi to uz islo, tak teraz sa to budem ucit nanovo 😝
Jezis maria, dufam, ze sa im porod podari nejak zastavit...chuda...vela sil prajem

ellysa
22. lis 2013

@nefertitka su tam aj ďalšie problémy jedno dieťatko zastalo vo vývoji druhé mu berie živino, to že je zasa moc veľké, lekári jej nútia potrat, že či chce tlačiť dva vozíčky, lepšie prognózy sú že by mohlo aspoň jedno prežiť ja dúfam, že sa stane zázrak a budú v poriadku obe ale aspoň to jedno nech donosí, oni si myslia, ža ak aj to jedno prežije tak okolo 24tt pôjde von, no hrozné, akurát som s ňou volala ona to podľa mň už vzdala nechce ani rozprávať, hrozné, hrozné prečo toto musí niekto prežívať 😖 😖 ☹ 😠 😠 😠

mabe
autor
22. lis 2013

ahojte, tak mirne krvacim, ale to je asi normal po revizi, jinak se citim dobře. akorát uz mam fobii z toho krvaceni a strach, aby se to nestalo znova, snad uz by to byla blba nahoda. ve stredu jdu na ko ke sve dr. na UTZ, snad to bude ok. dneska budu v noci sama doma, tak snad to zvladneme. anicka jde k nasim a manza jde zapijet.

mabe
autor
22. lis 2013

ja jsu fakt zrala asi na psychinu, porad se kontroluju a mam v hlave, aby se to krvaceni nevrátilo. snad podruhe uz se to nestane a revize dopadla dobře.

nefertitka
22. lis 2013

@ellysa to je fakt strasne:( ani sa jej nedivim, taketo prognozy kebyze ja pocuvam, tak tiez rezignujem...prve deticky caka?ci uz nejake ma?

nefertitka
22. lis 2013

@mabe snad to uz bude vycistene

ellysa
22. lis 2013

@nefertitka prvé

nefertitka
22. lis 2013

@ellysa ach boze, ked sa ma uz dieta potratit, alebo sa ma narodit takto skoro, cize neprezije, to uz naozaj radsej potrat v 1.trimestri...

zuzkat1
22. lis 2013

@mabe Ahoj.neboj uz to bude ok🙂

zuzkat1
22. lis 2013

@ellysa chuda. Neviem si to predstavit☹ ja som teraz v 20tom.a aj ked to neberiem este ako hotovu vec toto by bolo hrozne. Ale snad aspon to 1zachrania. Drzim jej palce. Musi to byt hrozny pocit☹

mabe
autor
22. lis 2013

holky, nevim proc plasim, vlozka uplne cista, akorát když jdu na zachod, tak ze me vytece tmavsi krev trosku. proste silim uz ze vseho. po revizi jsem hodne krvácela, pak nic a dneska to zase zacalo - mirny krvaceni. asi to proste je takovej proces, ze se nastartovalo dneska cisteni dělohy, taky se vic hejbu, staram se o pepcu,...uz to chci mit za sebou všechno. 😝

zuzkat1
22. lis 2013

@mabe ja som po kyrete krvacala 2dni a tesila som sa...no a na kontrole mi dali vyvolavacku ze malo krvacam. To je ok ze este spinis podla mna.uz sa tomu nevenuj,vobec to neries,uzivaj si malu.

mabe
autor
23. lis 2013

holky, tak noc celkem v poho, mala se zase tak pul hodky kroutila a brecela, jinak spala. tedka dopo ji trapily prdici. je pravda, ze do tedka jsme moc neodrihavaly, musíme s tim zacit. najit si polohu na odrihnuti, není to jak u anicky. ja mirne krvacim,ale treti den po revizi asi normal. manza dosel v 9h rano domu ze zapijecky, magor trosku. 😀 takze tedka spi, jesteze je anicka u nasich, ma o zabavu postarany az vecer si pro ni manza dojede.

mabe
autor
23. lis 2013

@zuzkat1 ono hlavne po kojeni to vic krvaci, asi jak se kojenim zavinuje děloha, tak to mam pracuje.

mabe
autor
23. lis 2013

tak dnesek tak nejak prospanej - pepca spala, manza a ja mezitím taky. no, však za chvilku dorazi anicka a to nam skonci 😀 jinak pepca se strasne loupe, mazu ji olivovym olejem, ale je jak had svlikaci, ma to z toho prenaseni.

mabe
autor
23. lis 2013

holky, tak pepca mela první karambol. manza ji nesl v kosiku, kousek nad zemi. drzel to za jedno ucho a ono se to převrátilo a pepca se vykulila na zem na plovoucku. asi se hodne lekla, protože chvilku zatajila dech, pak zacla plakat a bude mit asi modrinu na celicku. nebyla to velka vyska, jenom se vykutálela, snad bude v poradku, jsu z toho nervozni.... 😝

ellysa
23. lis 2013

@mabe aj wili mal hroznú kožu jemu sa to aj zapaľovalo,to tým prenášaním, nám lekár poradil kúpeľ ničím iným som ho nemazala a krásne to zmizlo, skús sa popýtať či sa to predáva aj u vás -balneum

nefertitka
24. lis 2013

@mabe stane sa, je mala teraz v poriadku?
baby, uz ma snezit na buduci tyzden, normalne sa tesim🙂
dnes idem robit uz domaci Baileys na vianoce, mnam...si uz asi aj dnes cucnem🙂 aj ked sa to ma mesiac odlezat, aby sa chute prepojili 😝

ellysa
24. lis 2013

@nefertitka jej no však presne za mesiac vianoce,daj sem prosím ťa recept, ja som ho už asi pred troma rokmi robila, podľa teba ale recept neuložila, to snáď môžem cuckať aj keď kojím 🙂
Dnes ideme navštíviť švagrinú do ZA,vôbec neviem ako sa mám správať, tváriť, ona sa o tom nechce baviť, ale zasa sa tváriť že sa nič nedeje...a potom domov, zasa nás nabalili že neviem ako sa popraceme do auta 😅
@mabe a je v poriadku? ja by som asi muža zvozila riadne

zuzkat1
24. lis 2013

@ellysa ja si myslim ze ak ona o tom nechce hovorit tak ju nechaj. Ja po potratoch som o tom vobec s nikym nehovorila..mozno je ten typ co potrebuje v sebe vyriesit pocity.

nefertitka
24. lis 2013

@ellysa 2 Salka, pol litra rumu alebo whisky, 1/2 uvareneho mandloveho pudingu.
Mlieka varis dve hodiny, medzi tym si uvaris pudingy, vsetko nechas vychladnut (pudingy miesaj, aby sa nezhrudkovali), potom to mixujes a postupne pridavas alkohol.
Ja robim dvojitu davku, jednu flasu si zajednala moja mama a druhu dam svokrovi 😉 ..t.akze aj nam nech ostane nieco 😝
No a ulozis do chladu.
A co je s nou nove? Proste ked sa nechce o tom bavit, tak jej len povedz, ze na nu moc myslis a pevne veris, ze to dopadne najlepsie ako moze... ach, nechcela by som byt v jej kozi

ellysa
24. lis 2013

@nefertitka nič nové, v stredu jej robia ďalší UTZ, jedna z možností je že by podviazali tomu menšiemu pupočník aby to druhé mohlo rásť ale ževraj to robia len v Prahe na SK nie, tak vôbec netuším ako by postupovali keby sa to jedno naozaj zastavilo, že čo, ak vydrží do 24tt, prevezú ju do MT tam je špeciálna klinika pre extrémne nedonosené deti

mabe
autor
24. lis 2013

ahojte, tak dneska si uzivame rodinného života. anicka si sklada z kostek hrad, pepka se vali na gauci a snazi se vykakat, ma prdiky a manza vedle ni spi a seznam darku na brise. 😀

@ellysa
@nefertitka holky, ja jsem mu nenadávala, jako byla jsem nastvana, ale stat se to muze. opravdu se jnemo vykulila, ale i tak jsem z toho mela nervy a pozorujte ji, když je noc a mimco takhle maly porad spi. zda se me normalni, bouli nikde nemá, ani modrinu

nefertitka
24. lis 2013

@mabe myslim, ze uz by sa to nejak ukazalo...ked je zobudena a sprava sa normalne, tak to bude ok, aj ked mas pravdu, u tak maleho babatka to je tazke
@ellysa fuha v 24tt je to fakt dost skoro...tazke to ma

mabe
autor
24. lis 2013

@nefertitka snad je vse ok, verim tomu. manza rikal ze kdyby mel malinkaty podezreni, tak vali do nemocnice

mabe
autor
25. lis 2013

ahojte, tak noc byla dobra, pepca se vždycky napila a spala, ale odpoledne - porad brecela, ja ji jak blbec davala porad prso, pak zvracela, brecela, prdiky. vecer uz jsem rekla manzovi v 21 když ještě nespala, ze uz nemuzu a aji jsem si poplakala. nejak jsem proste byla vyflusla. ja si rikala, ze uz jsu zkusena matka, ale proste dve deti nez se to zaběhne.. 😝 anicka totiž porad zpivala, skákala, pepca nemela klid na nic. porad ji chodila kontrolovat, takze znova budila... 😝 rano jsme spaly do 9h, za chvilku dojde muj tatka za nama a po obede jdeme na preventivni prohlídku, pro anicku do skolky a k babicce ukazat pepcu.

bambi7
25. lis 2013

cafte babulky

mabus neboj ono sa to zabehne treba trochu casu,vsetko zvladnes slniecko moje 😉
a anicka sa tesi? a ty sa ako citis?

my ideme dnes na tanecnu klasika domka sa tam moc tesi ,dala som jej spravit novu suknicku tak sa tesi .....
co dnes varite?
a vonku sa zda je ze poriadna zima no poobliekame sa 😉

zuzkat1
25. lis 2013

Ahojte.ja som dnes 1x uvazovala ze malu necham doma.hnusny vetrisko.fuj. no chcela ist do skolky tak sla. V stredu mam sono.dufam ze vsetko bude ok.

mabe
autor
25. lis 2013

@bambi7 no, ja nejak od vikendu mirne krvacim, ale asi je to normal, jak se telo cisti po porodu a nasledne revizi. psychicky nic moc, uz to chci mit vse za sebou. dneska jdeme s pepcou na ko, ja jdu ve ct na gyndu na kontrolni utz, snad děloha bude v pohode a budeme moct normalka fungovat, uz me to depta.porad něco...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru