Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
30. srp 2009

Dobre ranko devcata,

Vcera jsme byly na tech narozkach, rano jsem si dala chlebicek z oslavy a na obed jdeme k babicce - rizek s bramborem. Takze nemusim varit. 🙂 jinak me trosku nastvala tchyne. rikala, vsak do prace jeste pujdes, prece nebudes do konce tehu doma? co bys delala? pracovat se musi. ja delam na hale - je tam zima v zime a klimoska taky moc neprida, lidi jsou nemocni. tak ja nevim. vzdyt uz to dvakrat nevyslo, tak nechci aby se neco kvuli blbymu rozhodnuti posralo(pardon). proste me nastvala. ona je takova v tomto tvrda, ale ji se nikdy nic takovyho nestalo. ja jeste uvidim po kontrole 10.9.. Ja premyslela, ze bych sla do prace tak na mesic, dva zaskolit novyho teamleadra a hotovo - do toho listopadu a nazdar, ale to se jeste uvidi. I ten stres mam v praci, vzdyt mam pod sebou 22 lidi. proste me nastvala. 😠

mabe
autor
31. srp 2009

dobre ranko, tak brzo vstavam, protoze musim do 8h poslat odmeny lidem za srpen a az tedka sem si nechala poslat data z prace. 😝 v patek jsem si nenechala poslat vsechny. 😕pak jdu ale jeste spat. 🙂

ellysa
31. srp 2009

ahoj mabe, svokru si neber vôbec k srdcu, riaď sa podľa seba. Určite to bábätku veľmi pomáha, keď si doma. Ja na tvojom mieste by som do práce nešla, ale určite sa nenechaj nikým ovplyvniť.
A inak môj muž sa minule pýtal, či budem celý čas doma a či sa to musí a či mi to pomôže, no veľlmi ma vtedy naprdol, ale rýchlo som mu to vysvetlila. 🙂

bambi7
31. srp 2009

ahojte babulky moje domi spi tak mam chvilku....

mabus nepocuvaj ju presne tak ako pise elly pre babo je teraz najlepsie ked si domka 😉en kto to nema za sebpu nepochop a okrem toho by mohla vediet svokra ze to nie je sranda 😠 ved 2X missed nie je sranda a nepocuvaj ju v zivote sa narobis este dost a ked nabuduce nieco povie povedz jej ze nebudes riskovat ze 2X ti stacilo......snad jej to trkne 😉 a sama vies ako sa citia tak nepocuvaj take reci 😉
dolezite je ze ste obaja ok ostatne je jedno 😉

elly no moj by ma ani do roboty nepustil ten sa ballll a daval pozorrr na nas 🙂 vsade nas vozil 😀 este aj tie injekcie mi pichal co by podla mna vela muzov nerobilo 😉 je zlaty 🙂 a som rada ze ho mame 🙂

no babulky co dnes na plane?

mabe
autor
31. srp 2009

holky, mate pravdu. nejdulezitejsi je mimco. 🙂jeje, za 10 dni na kontrolu, uz me zacina chytat nerva. ale rikam si, ze kdyz me nic neni, zadny spineni a tak, brisko me taky pripada, ze roste, tak je to ok.

manza samozrejme rikal, ze mam delat podle toho jak se citim. je to na me a chape me. 🙂

holky, on tak se mnou protrpi. je tady bordel, uz nema co na sebe, a on jezdi pred pracou vyrizovat baracek a pak prace, po ceste domu nakoupi a pak jeste o me se stara. je to muj chlapecek. moc si ho vazim. 🙂

dneska zase mam trosku rymu - jak se ochladilo. nevim, co uz s tim. nechce se mi, ale lezet. jsem doma, oblecena teple a piju caj s medem a citronem. co vic muzu delat. snad to mimiskovi neublizi. dneska odpo jedu k dedovi a konecne na basketbal. muj konicek. chodim na nejvyssi ligu basketbalovou chlapi. 🙂 dneska je prvni pratelsky utkani po dlouhe odmlce po lonske sezone. uz se moc tesim. a jinak chci delat dneska hovezi gulas. snad to zvladnu. uklidit bych taky neco mela.

nefertitka
31. srp 2009

ahojte🙂

nefertitka
31. srp 2009

dakujeme Elly za blahozelanie,oslavili sme dobre;)a ake mas nove auticko?
mabe ty len pekne bud domka,nepocuvaj ziadnu svokru, a vobec, uz by som na tvojom mieste absolutne nemyslela na nic, co sa tyka tvojej roboty...mysli na babatko a na seba a ostatni nech su ti ukradnuti...
bam ako ste stravili vikend?

mabe
autor
31. srp 2009

nefi, diky. myslim na mimiska porad. jeste jak jsme byly na tech narozkach, ja sla v teplakach, protoze opravdu mam brisko. sice zapnu gate, ale kdyz si sednu,tak uz me to tlaci. a ona rekla, ze jeste bricho mit nemuzu. me vytaci, ze ona vi vsechno nejlip. ale ja ho prece mam. jasne, zadny velky, ale uz se rysuje. vidite to taky na fotkach, ne?

nefertitka
31. srp 2009

hej vidime a navyse ja uz som v tom obdobi tiez citila,ze ho mam vacsie a gate som nosila tak,ze gombik rozopnuty🙂

mabe
autor
31. srp 2009

nefi, presne tak. premyslim nad tehu gatema. zepry existuji nejaky, ktery muzu nosit uz ted a vydrzi me. ale ja mam strach, ze nabere v zadku a tak.

nefertitka
31. srp 2009

kriste pane,som sa uz 2x rozpisala s dlhym textom a spadlo mi to,uz sa mi to nechce zas cele rozpisovat,ale skratene: kup si saty teple na zimu,tie su najpohodlnejsie,aj tehotenske gate zvyknu niekedy tlacit,hlavne ked si ich budes kupovat,skus si v nich sadnut,ci ta netlacia do podbruska

mabe
autor
31. srp 2009

teply saty na zimu? to existuje? ja su asi uplne blba. 🙂 jinak jsem si tedka vyfotila brisko. na fotce predim to vypada, ze mam vetsi, ale to jsem nebyla dlouho na velke a bylo to vecer. ja myslim, ze uz se me dela. 🙂

nefertitka
31. srp 2009

hej existuje🙂)) ja mam take hrube vlnene,v tych som sa citila super....nohavice ma nejak tlacili,aj ked boli tehotenske,vies tam,kde sa to zosiva pri oblasti podbruska;) idem pozriet foto

nefertitka
31. srp 2009

no nieco tam uz vykuka 😀

mabe
autor
31. srp 2009

nefi, diky. tedka se chci objednat na ten NT screening. snad neni pozde. jsem dneska 10+2tt

nefertitka
31. srp 2009

NT screening?co to je?...

mabe
autor
31. srp 2009

vysetreni v prvnim trimestru na vyvojove vady. moje gynekolozka je sice trosku proti tomu, ale rekla, ze si to mam rozmyslet. rikala, ze se ve 20tt dela dalsi vysetreni a tam se taky odhali vady. ty si na nem nebyla?

nefertitka
31. srp 2009

ano bola,ale az okolo 16tt....teraz neni este skoro?

mabe
autor
31. srp 2009

mrkni sem: http://www.prenatal.cz/faq.htm - je tam napsano, ze se to dela v prvnim trimestru. 😖

nefertitka
31. srp 2009

a preco je tvoja dr. proti tomu?ja som este o tomto nepocula,iba ze testy na vyvojove vady sa robia okolo toho 16tt...ci tak nejako...ale ved nech ti to urobi,ved si myslim,ze by nemal byt pre nu problem odobrat ti krv 😉 pozerala som to uz....budes si aspon istejsia...

mabe
autor
31. srp 2009

ona je hodne verici a je proti potratum. a rika, ze vysledky vychazi falesne pozitivne, pak se lidi zbytecne nervujou a pak kontrolni testy, asi ty v 16tt vyjdou negativne. ale nejak me to nezakazuje, jenom si to mam rozmyslet do dalsi kontroly, ale ta je 10.9. a to budu 11+5tt a nevim, jestli to pak stihnu. takze jsem se chtela objednat uz ted.

nefertitka
31. srp 2009

tak sa objednaj,ked sa budes citit lepsie,ale ono to je pravda,ze to moze vyjst falosne pozitivne,aj v tom 16tt....mojej kamoske,co bola tehotna so mnou tak vysli a nakoniec bolo vsetko v poriadku z odberu plodovej vody

mabe
autor
31. srp 2009

no jeste si to promyslim 🙂

nefertitka
31. srp 2009

ale neboj,vsetko bude v poriadku...
ale ti to inak uteka tie tyzdne, ved o chvilu uz budes v 2. trimestri 😀

mabe
autor
31. srp 2009

nefi, je pravda, ze uz jsem na zacatku 11tt. jeste necely dva tydny a snad to nejrizikovejsi obdobi budu mit za sebou a bude vse ok. 😉

nefertitka
31. srp 2009

budes,ten druhy trimester je naozaj najbezpecnejsi...ved ja som to citila aj na sebe,tam som sa aj najlepsie citila a normalne som aj fungovala a chodila do roboty...az od toho 24tt sa to zacalo kazit...ale vydrzali sme a to je hlavne 😉

mabe
autor
31. srp 2009

jasnacka, to je hlavni, ze ste to vydrzeli. jak jsme psala, pokud bych mela jit do prace, tak stejne jenom na dva mesice. ale tedka v zime je na te hale hrozne. fouka tam pruvan od vrat a ta klimoska je silena. lidi jsou porad nachcipani......

nefertitka
31. srp 2009

tak to tam potom radsej nechod...ved sa tam vratis po materskej,nic ti neutecie a ako pise bam,este sa v zivote narobis dost...

mabe
autor
31. srp 2009

nefi, ja to zatim taky tak vidim

aanda
31. srp 2009

caute babule 🙂
Mab, hlavne mysli pozitivne 😉 vsetko bude OK. Nef ma pravdu, druhy trimester bol aj pre mna najlepsi.... citila som sa fajn, chodila do prace atd... teraz sa citim tiez fajn, ale uz som taka nemotorna, unavena a uz cakam na termin.... uz to nie je taky konfort 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru