Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
31. srp 2009

aandy, ahoj, me je doma dobre. mam posledni tyden vybornou naladu. mimisek uz dlouho nezlobil - je hodnej. taky se o neho staram. tedka me trapi trosku ryma. nemuzu se ji zbavit. ale nic me neboli jenom ucpany nos. teda ty uz mas tt. uz je to tezky, co? za chvilku budes mit mimiska u sebe. 🙂

nefertitka
31. srp 2009

tak tak....musim ist, chrustik sa mi zobudil,ideme papat,este sa dnes stavim,zatial pekny den prajem🙂obom🙂

mabe
autor
31. srp 2009

ahoj nefi a pozdravuj 😉

aanda
31. srp 2009

ahoj Nef...
Mabe, veru, uz sa mi to hodne blizi... to je super, ze sa citis lepsie 😉 to som velmi rada, ze to pocujem... 🙂 🙂 A je aj fajn, ze si domka spokojna.... sa som bola tiez rada doma, hoci som z domu aj pocas PN robila... mala som domace pripojenie a tak....
ale hlavne vzdy mysli na seba, to ako sa citis ti napovie, co mozes a co nemozes robit... mne to tak hovorila jedna porodna asistentka, ze je najdolezitejsie pocuvat vlastne instinkty a vlastne telo 😉

mabe
autor
31. srp 2009

zatim moje instintky - byt doma. kdybych sla na jeden, dva mesice do prace, tak nasetrim cca 15000Kc a co kdyz se neco pos*....mam to riskovat? ja mam vychazky 9-12 a 15-21, ale stejne je zatim nevyuzivam. nejak se me nechce. myslim, ze to je parada, az budu mit energii a chut, tak nemusim byt porad doma. 🙂

aanda
31. srp 2009

Mabe, ked to citis, ze chces byt doma, tak to tak urob.... sama vies, co je pre teba najdolezitejsie teraz....
ja som sa rozhodla ist do prace aj ked som bola v 16tt tusim... a robila som 3 a pol mesiaca a potom som si este zobrala 10 dni dovolenku... ja som sa uz potom zacala doma nudit, lebo rodicov mam daleko a bola som stale sama... manzel chodil domov z prace az okolo piatej a casto robil aj v sobotu....
fakt sa citila dobre a z hladiska zdravotneho mi nastastie nic nebolo 🙂

ved ked budes neskor chceit, tak mozes sa na par tyzdnov vratit, ked nie, tak nie... sama uvidis

sarlotta
31. srp 2009

Ahojík holčinky, tak jsem zpět z dovolené z Tater🙂 bylo tam báječně🙂)))))))))))))))))) Krásně jsme si odpočinuli.
Prcek jde zítra do školky a já ještě měsíc doma na marodce... chjooo, co já budu dělat 😠 🙂

Mabe na NT screening určo běž, dělá se mezi 11-13tt běžně a je opravdu hodně spolehlivý. Klidně se objednej sama, nepotřebuješ doporučení od doc.
A na práci zapomeň jasné🙂)) v Zimě si dej pěkně nožky nahoru a čajík do hrnečku.

nefertitka
31. srp 2009

no co aanda, ako sa citis tesne pred porodom?🙂 uz to mas za chvilku 😉

aanda
31. srp 2009

Nef, uz mam take vselijake nalady 😀 niekedy som nervozna ani neviem z coho a inokedy by som zasa najradsej l"ietala okolo sveta" od stastia ze je to uz za par... inokedy mam zas depku z toho, ako sa nam zasa budu svokrovci do vsetkeho miesat.... oni strasne radi poucuju a momentalne mi to tak lezie na nervy, ze uz som par krat aj trochu vybuchla...

inak uz mam pocit, ze mam tie falosne kontrakcie... vobec to neboli, ale mam taky tlak v podbrusku a brusko mi stvrdne, ale nemam to urcite viac ako 4x za hodinu

nefertitka
31. srp 2009

no tie stavy poznam...;) ale najviac som sa zo vsetkeho okrem mimca tesila na to,ze zhodim ten balvan,co som nosila pred sebou🙂
no to miesanie sa svokrovcov doverne poznam;)prajem vela sil,treba povedat na rovinu,nech sa nemiesaju,ze ich aj tak nebudes pocuvat 😀 tvoje dieta,tvoja starostlivost a bodka.By som ti mohla rozpravat 😉
tie kontrakcie su ok,uz sa telo pripravuje;) budem moc drzat palce,aby to bolo rychle a bezbolestne a budem sa tesit na fotky mimca,snad nejake pridas 😀

nefertitka
31. srp 2009

a len tak chcem dodat,ze moje dieta je zatazene na moje plavky a na kable;) zas si vytiahla z krabice moj vrch z plaviek a uz ozuzlava snurku🙂 ako sa rozbehla,tak je nezastavitelna 😀 ...no rozbehla,zatial len po styroch 🙂

mili1
31. srp 2009

Ahojte babulky..... mab ja na tvojom mieste by som uz do prace nesla....ale rob to co citis a nikym sa nedaj ovplyvnit - ziadnou svokrou,,, ved ona nevie co si prezila 😒 radsej to neriskovat a nech si hovori co chce....
ja tu moju tiez niekedy neviem pocuvat- lebo stale hovori co bolo predtym co je teraz atddd... ale ved sme v inej dobe a to nechápe 😀
elly super ked mas nove auticko... ja som si teraz privlastnila nase lebo manzel ma sluzobne...ale aj my plánujeme kupit este jedno pre mna alebo pre neho .... 🙂
aanda mne bolo doma smutno,,,, lebo moj chodil pozde z práce ale vyplnala som si to tymto konikom 😀 a ubehlo to a mysli na to ze je lepsie byt doma ako napr. v nemocnici.... 😒 som to prezila....
ahoj neffff.
Kde je bambi? asi na prechádzke....
My sme boli doobeda ..maly zaspal v kociku ale ak som zastala na dvore hned bol hore 😀

aanda
31. srp 2009

no ved aj ja sa najviac tesim na to, ze uz ho budem mat vedla seba a nie pred sebou 😀 : 😀 -D je to pekne, ale je to uz velmi unavne... a to horko... uz od maja je stale horko 😝
hmmm... tak ako vidim, nie som sama s tym "syndromom" svokrovcov.... oni su dobri ludia, ale nevedia, kde je hranica.... a teraz s tymi hormonami som na to uplne alergicka ☹ si predstav, ze pred svadbou sa mi svokor miesal dokonca do toho, ci som uz objednana ku kadernicke... to uz bol vrchol a som mu to aj povedala.... ale oni si nedaju povedat, stale mudruju a ako keby vsetko vedeli najlepsie.... ved mozno to vedia lepsie ako my, ale my si musime prejst sami vsetkym, co sa nam postavi do cesty.....

ale presne to som si povedala, ze do vychovy si hovorit nenecham a pri prvom mudrovani to zatrhnem... oni mali obojich rodicov daleko a robili si po svojom, tak nech daju rovnaku moznost aj nam... a ked sa zduju, tak nech! uz mam toho dost! a navyse mam aj dost hormonov na to, aby som to vybavila 😀 😀 tentokrat inak ako predtym 😀

aanda
31. srp 2009

ahoj Mili,.... jasne, mas pravdu, doma je to v pohodke... viem, ze ty si vela bola aj v nemocke.... ved ja to uz vydrzim.. uz je to za par 🙂

Nef, fotky urcite buduuuuuu 😉

mili1
31. srp 2009

Ahojte.... aanda ja poznam tie reci... nasa svokra sa do nicoho nemiesala doteraz ale odkedy mame maleho vraj nam chce pomoct 😒 som jej uz tiez musela povedat svoje 😒 odvtedy je pokoj 😉

nefertitka
31. srp 2009

ahoooj mili🙂

mili1
31. srp 2009

Aanda moja rec -- mas pravdu oni su najmudrejsi ....ja som sa toho tiez napocuvala ale som si povedala ze sa nenecham nikym miesat do maleho....
😒

aanda
31. srp 2009

Mili.... praveze moji svokrovci sa miesali aj doteraz... minule mi svokra povedala, ze si zoberie dovolenku, ked sa maly narodi, ze aby mi pomohla, hned sa mi prekrutili oci... o povedala som jej, ze ked chce moze mi pomoct... bude moct uvarit, ozehlit, upratat 😀 😀 ved to bude pre ma ta najvacsia pomoc v prvych tyzdnoch

mili1
31. srp 2009

Ahoj nef, ako sa mate?

nefertitka
31. srp 2009

hej aana hormony robia svoje 😀
mili a ty ako?a kedy pridas nove fotecky aj ty?🙂

nefertitka
31. srp 2009

jezis mna porazi asi 😀 vysypala som jej cele vrece hraciek a nic,vidim,ze to budem musiet rozdelit na kazdy den maximalne 2, bo potom si to nevazi...trdlo male;) furt len tie kable a kuka pod koberec a hlada spinky

mili1
31. srp 2009

Nef uz pridavam mesiac... ale pridam urcite slubujemmm.... 😀
Aanda vraj oni chcu pomoct a narobia potom najviac zloby 😀
Vraj dovolenku...ja si radsej vsetko porobim sama ....ako popritom niekoho pocuvat. ... 😒

nefertitka
31. srp 2009

no mne svokra na zaciatku chodila kazdy den a kazdy den mi malu budila,ked spinkala,lebo ona sa s nou chce hrat...a preco jej nedam banan ( 4 tyzdnovej) a piskotky,nech si brusi dasna(v 4 tyzdnoch 😀 ) a preco ju teraz nedam na slnko opalit...a podobne...toho je vela...

aanda
31. srp 2009

nef, aka je uz velka slecna z nej... pozeram ze si bola v Cherokee pre saticky.... 😎 som take iste kupila kamoskinej malej.... jaaaaaj, ako to tej tvojej princeznej pristane 😉

nefertitka
31. srp 2009

sme sa dohodli s muzom,ze do 3 rokov ju nedostane varovat ani keby neviem co bolo...moja mama sa zas do nicoho nemiesa,to sme obaja milo prekvapeni, povedala vase dieta, vy sa starajte;)

nefertitka
31. srp 2009

dakujem aanda 😀 ja ju rada fintim🙂 je to taka moja ziva babika 😉

aanda
31. srp 2009

Mili.... si dobrááá 😀 u mna bodujes... si vies predstavit... som skoro porodila, ked to o tej dovolenke vyvalila.... a v sobotu, ze oni ho buduci rok zoberu na tyzdnovu dovolenku do Tatier.... 10-mesačného 😀 😀 😀 tak necho o tom dovtedy sniva..... 😠

nefertitka
31. srp 2009

podhodila som jej sluchatka,snad sa zabavi 😀

mili1
31. srp 2009

jooj neff ..nasa podobne - ak som sla vonku tak vraj nemam byt dlho atd...tiez sa chcela hrat atd......ale uz to skoncilo a odvtedy je ticho.... 😒 sice od zaciatku nam pomohla...
Maly zaspinkal ale stale ak ide zaspavat hlavu si dava hore a je mrzuty... neviem ci to nesuvisi so zubkami lebo si aj cmula rucky..

nefertitka
31. srp 2009

no aj nam povedala svokra,ze nech jej dame malu a nech ideme na dovolenku, no uz aj;) boze ta by tam jedla uz asi aj klobasy🙂))

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru