Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

zuzkat1
7. bře 2014

@nefertitka mne je to jedno..myslis bud.piatok? Zatial to vyzera ze budeme doma tak daj vediet kedy a kde... Dakujem

nefertitka
7. bře 2014

@bambi7 si mi chute narobila;)

nefertitka
7. bře 2014

@zuzkat1 ano...ok🙂

zabka1000
10. bře 2014

Ahojte. Do tejto témy som nikdy ani nezablúdila, pretože som si myslela, že mne sa niečo také nemôže stať ani raz, nie ešte dva krát. Bohužiaľ stalo sa. Nezvyknem sa zapájať do diskusií na fórach, ale teraz akosi neviem, ako ďalej. Koncom novembra som potratila prvý krát, bola som v 11-tom týždni, bábo sa prestalo vyvíjať v 6+0. Nasledoval kyret, aj keď si myslím, že zbytočný....na konci decembra som akýmsi zázrakom zostala znova tehotná, aj keď sme sa nesnažili....lekár tvrdil, že to nie je problém, predpísal Dupfason a nechal ma naďalej chodiť do práce....v piatok sa situácia zopakovala, začala som krvácať opäť v 11-tom, na pohotovosti povedali, že plod sa prestal vyvíjať v 8+4...u svojho lekára som ešte nebola, ale ďalší kyret odmietam....teraz sa hnevám na celý svet, hlavne na lekára, že to mal nejako podchytiť...v správe z pohotovosti som mala napísané, že dilatovaný kanál v dutine maternice v celom rozsahu do 0,5 cm...čo si myslím, že bol ešte pozstatok kyretáže...neviem, ako to zvládnuť a hlavne ako reagovať pri večných otázkach typu, kedy bude bábo, už by ste mohli niečo zamiešať a podobne....mám chuť každého poslať kadeľahšie...

kata1988
10. bře 2014

@zabka1000 ahojky, mrzí mě, že tě tohle potkalo a navíc 2x za tak krátký čas. úsek... ☹ já mám za sebou "jen" jeden potrat a navíc hned v počátcích těhu. i tak jsem to nesla dost těžce, protože se snažíme o mimčo od srpna... 😢 . když jsem se oklepala z nejhoršího, tak jsem přešla do "protiútoku" na otázky typu: "tak co už jsi těhotná? NE? tak to se musíte víc snažit... " Měla jsem chuť každého s takovouto otázkou poslat někam, nakonec jsem to udělala jinak... řekla jsem těmto dotyčným, že jsme o miminko přišli a že se teprv začínáme snažit a ať se mě navíc nevyptávají,že i bez těhle otázek to bolí 😔 .zatím mi všichni zvědavci dali pokoj 😉

zuzkat1
10. bře 2014

@zabka1000 na otazky nereaguj.. a na dr sa nehnevaj..1 ci 2 potraty su uplne bezna vec a takmer nik to neriesi...moj dr ma po 2hom potrate poslal na imuno,hemato,genetiku,a na endokrinologiu...vsade na mna pozerali ze naco som tam..... Na tvojom mieste by som 3-6mes.pockala a skusila zas... Daj sa potom vypisat..ja mam uplne bezproblemove tehu teraz a som bola od zaciatku pn. Mne pomohlo ze som zmenila pristup.. proste bude co bude...aj k dr som sla az v 9tt len preto ze mi bolo zle...

helka107
10. bře 2014

baby našla som na FB stránku,je asi nová, ale veľmi ma zaujala, všetci sa môžu pýtať čo chcú anonymne, pridávať foto, skúste kuknúť https://www.facebook.com/pages/Materstvo-a-rodi...

zabka1000
10. bře 2014

@zuzkat1 ja som pri druhom tehotenstve zmenila prístup, tiež som si to zo začiatku nepripúšťala, povedala som si, že ak sa to má udržať, udrží sa to...ale po ultrazvuku, ktorý bol v 9 tt a bolo vidieť srdiečko, tak sme mysleli, že už sme za vodou, nakoľko pri prvom sme sa ani po to srdiečko nedostali....

zabka1000
10. bře 2014

@kata1988 ďakujem. O mojich tehotenstvách vedelo len pár ľudí a nechcem, aby ich bolo viac, preto im nebudem nič vysvetľovať. Aj keď niektorí už možno pochopili, keď som naznačila, že nemám rada takéto vypytovanie a že ani ja to nerobím, keďže človek nikdy nevie, či sa tí ľudia už dlho nesnažia a či nemajú s tým problém.

kata1988
10. bře 2014

@zabka1000 já jsem to řekla dotyčným až po víc jak měsíci po potratě, kdy už jsem byla schopná o tom mluvit... ale chápu tvůj postoj. tak jim prostě řekni, že jim po tom nic není a že až budeš těhotná a budeš se chtít o tom bavit,tak že jim to řekneš 🙂

zuzkat1
10. bře 2014

@zabka1000 u mna to bolo naopak... 1 potrat v 11tt a druhy v 8tt bez akcie srdiecka... Medzitym este biochemicke tehu ale to ani neratam... Ja som aj toto tehu zacala brat vazne az ked zacala kopat... Dovtedy bud alebo... Neboj zadari sa...ak mas obavy daj sa vysetrit a uvidis-mozno staci daky liek

nefertitka
10. bře 2014

Ahojta, tak ja som vcera zakrvacala cerstvou krvou, sla somna pohotovost, dr.povedal, ze to pozitivne nevidi, vak ale podrastol apovedal,z e treba cakat, ci sa to bude dalej vyvijat, odvtedy uz mam len tmavu krv, dnes som volala svojmu dr., ze mam prist v piatok, ze nehc sa do mna nerype znova, a ze aj tak teraz moc nevyhuta, keby sa nieco dialo, prist okamzite a ten zas povedal, ze ked mi vak narastol, ze to moze byt este dobre a ze mi to krvacanie mohol sposobit fraxiparin. Tak teraz sa do piatku asi zblasnim, lebo neviem, na com som. Toto je naozaj posledny pokus, uz som stratila akukolvek silu to znova skusat, to uz je na moju psychiku vela

zabka1000
10. bře 2014

Práve som si prečítala status na facebooku od jedného kňaza : To nič, že je búrka, ak je Boh s tebou, nakoniec sa vždy objaví dúha....... tak, verme tomu...

mabe
autor
10. bře 2014

ahojte holky, nejak jsem o vikendu vůbec nemela cas sem zajit, užívala jsem si rodinky a navstev. dneska jsme si daly s pepkou ranni hodku spolu a tedka chci uklízet, jestli me necha, ona uz si vyžaduje pozornost. pak obídek, a pro anicku do skolky a na tancovani. reknu vam, je tam nadherne. 🙂
@nefertitka ahoj, no prave na imunologickym pracovisti v praze me doporucily anopyrin první mesice, ale moje dr. me ho nedoporučila kvůli tomu, ze uz v cyklu sem spinila, tak abych nekrvácela v tehu a nespinila. takze muze to byt i od toho, drzim ti moc palce holka a jak jses na tom psychicky..

bambi7
10. bře 2014

cafte babulky

nef drzte sa myslim na vas

ja som vcera cely den lezala bolel na sed.nerv a tm ze je tamarka tak nizko tak ked kope tak to boli myslela som ze vypadne tak som celu nedelu lezala a je to lepsie 😉

zabka to mi je luto ,ak bude treba kyret tak si nepomozes ked to bude treba viem ze je to tazke ale zvladnes to musis mysliet pozitivne teraz je to tazke ale bude lepsie 😉 ak mas za sebou 2missed treba ist na hematologiu mozes mat nieco so zrazanim a ani o tom nevies a na genetiku a ostatne krvne vysetrenia drzim palce
ja som tehu 5krat a viem ze niekt lekari maju otrasne spravanie ale to je vsade ,jasne ze nemaju co robit zdravotnictve ale bohuzial nic s tym nespravime ,ja mam vsetky vysledky ok aj moj a stalo sa aj tak ,drzim palce

mabe
autor
10. bře 2014

holky, tak jsem si chtěla uvarit a ja nic nemam na vareni. nemam brambory, ryzi, ke kolinkum nic nemam, krize. tak si davam jogurt a v 14h jdu s pepcou nakoupit, tak si něco koupim. ani pecivo nemam. 😝 😀

nefertitka
10. bře 2014

@mabe psychicky vcera tak, ze najprv sok, potom smutok, z toho obrovsky hnev, ze preco zas, normalne by som vrazdila a dnes to mozem nazvat rezignáciou, bude ako bude. Moc to uz neovplyvnim a ak to nema dobre dopadnut, tak to dobre nedopadne

mabe
autor
10. bře 2014

@nefertitka dobrej pristup, presne tak, bohužel stejne nic neovlivníš, pokud to ma byt dobry, tak bude. drzim palce,at je, zaslouzis si to

nefertitka
10. bře 2014

@mabe dakujem...proste pockam do piatku a potom uvidim, na com som a som pripravena na obe varianty

mabe
autor
10. bře 2014

@nefertitka je lepsi se na to nachystat, to je jasny. a co dneska delate? my mame krasne, ve stinu 10C. nakonec za mnou prijede muj tatka a v 14h nakoupit, pro anicku do skolky a na 16h na tancovani s ni. 😀 pepca je trošičku umrcena, lezou ji asi ty zoubky uz konecne, ma krvavy dasne, ale jinak je hodnoucka. dokonce dneska kojim po 1,5h, ale me to neva, v noci spi, tak at si da přes den. 😀

zuzkat1
10. bře 2014

@nefertitka drz sa
Bola si na imunologii iba v blave alebo aj v brne? Mne imunologicka povedala ze v blave robia len ciastocne testy a rozsirene nie.ze ak by som tretikrat potratila tak mam ist do brna.vraj do 35ky to poistovna aj preplaca. Ked si nebola mozno by to stalo za to.
Ale este sa nevzdavaj... Nedali ti ascorutin?

nefertitka
10. bře 2014

@mabe nic moc, sme doma, moja mama bola s malou vonku, ja som radsej doma v klude...
chuda, uz jej idu zubky?

@zuzkat1 nie nedali. Nevzdavam, stale mam nadej, ale uz to beriem s rezervou.Uz ked to teraz nevyjde, uz to necham tak.

zuzkat1
10. bře 2014

@nefertitka chapem ta,ked podrastlo tak to nie je stratene...

nefertitka
10. bře 2014

@zuzkat1 tak isto sa aj moj dr.vyjadril:)

zuzkat1
10. bře 2014

@nefertitka vidis🙂 a to ani diplom z mediciny nemam🙂

nefertitka
10. bře 2014

@zuzkat1 no veru, niekedy aj ja mam pocit, ze viem viac ako niektori diplomovani 😝

zuzkat1
10. bře 2014

@nefertitka ja uz davno beriem to co lekari povedia iba ako odporucanie a zatial nelutujem,ze neposluchnem pokazde. Inak ten piatok mozno budem musiet ist pre vysledky k dr.mala som poradnu a bral mi ster.Mozno ale pojdem az v pondelok,podla toho ako ma objedna na kramare. Zajtra al.v stredu to budem vediet.

nefertitka
10. bře 2014

@zuzkat1 na antolskej si uz nechcela rodit, ze?

nefertitka
10. bře 2014

@zuzkat1 tiez ich tak beriem niekedy

katushka1234
10. bře 2014

@zabka1000 ahoj zabka....je mi velmi luto co sa ti stalo...ja som tiez 2krat prisla o babo prve sa prestalo vyvijat na zaciatku druhe v 16 tyzdni missed abort aj ja som sa hnevala na cely svet tak ako ty viem aky je to pocit jednoducho sa s tym musis zmierit ze si o babanko prisla inac sa to neda a mysli hlavne na to ze su aj horsie pripady ....hlavu hore urcite sa ti podari na treti krat donosit babatko...ake lekar by ta mal poslat na gen.vysetrenie aj partnera .

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru