Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

bambi7
13. říj 2009

a aanda ak cokolvek nebudes vediet sme tu alebo zavolaj lekarke lepsie ako cakat 😉

mabe
autor
13. říj 2009

andy, bambi, diky moc. brisko je tak co. 🙂

mabe
autor
13. říj 2009

holky, ja jsem taaak stastna. budeme mit mimiska. 🙂 o vikendu budu mit zdedenej pytel veci po detech tatkovych sestrenic. uz se tesim az to budu prebirat a snad po 22.10. ko budu vedet pohlavi. 🙂

aanda
13. říj 2009

bambi, a ta trubicka ako hlboko? ja sa toho trochu bojim. Inak sme boli vcera u lekarky a povedala, ze by mal kazdy den kakat, tak asi zajtra jej zavolam, ked do rana nic nebude... ale dnes by som vecer skusila tu rurku.... 😒

Mabe... ved to brusko je takeeee kraaaasne... najkrajsie som ho mala okolo 23tt, ani velke, ani male, take krasnucke 😉

mabe
autor
13. říj 2009

aandy, dekuju za pochvalu. cetla jsem, ze uz od toho 18tt mimisek rozezna muj hlas od ostatnich, tak mu pekne povidam 🙂

bambi7
13. říj 2009

cafte babulky aanda to sa neboj ja som to zavadzala jeden cas stale inak sa nedalo ala som na ti rurku oliv .olej kupen v lkarni to mi poradila lekarka ide to lahko potom a hned aj kakala 😉 ono sa to casom upravi kym som ju kojila nebol problem ale potom hej no neva a od 2,5mes som jej davala asi 2-3t kvapky bio-gaja su to probiticke a hned sa to upravilo ....to vsetko treba vydrzkat neboj sa zavolaj jej a uvidis

bambi7
13. říj 2009

a neboj sa vobec si na to nezvykne to su len keci ked im treba pomoct tak treba 😉 nasa mala tiez sz kakanim problem ale uz je vsetko ok tak drzkam palce

nefertitka
13. říj 2009

mili aj u nas tak strasne fuka...

aanda rurku neskusaj,ta sa pouziva iba v krajnych pripadoch...najprv sa urcite porad o tom s lekarkou...nam zaslekarka vravela,ze nevadi,ked nema par dni stolicu...pockaj aspon 3 dni,podla mna sa urcite vykaka..a ma viac materskeho alebo umeleho?ked ma viac materskeho,vobec sa namusis znepokojovat aj keby nekakal tyzden...my sme s Nikolkou tiez mali take obdobia ze nekakala dlho...nam dr. vravela,ze to neva.Ak to neprekroci 7 dni.No a teraz nam kaka aj 8x denne,kvoli zubkom...
teraz sme sa vratili z poradne, ju ockovali,chuda..tak strasne plakala...a ja skoro s nou...chudatko moje majinke...ach tie ockovania...

bambi7
13. říj 2009

nef ta rurka nie je nebezpecna....jasne ze sa skusa najprv cvicenie a tak ale ked to nejde lepsie ako nic 😉 a robi sa to pomaly

bambi7
13. říj 2009

nasej malej nepomahalo nic ....iba rurka jasne ze by som bola rada keby vtedy kakala sama ale nedalo sa.....tak asi tak

nefertitka
13. říj 2009

aanda tu mas aj clanok z netu...a je ich takych viac..asi nemas cas studovat,tak som to pozrela za teba;)
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť, či je bežné, aby moja 12 dňová dcérka nemala každý deň stolicu. V nemocnici vylučovala mekónium, keď sme prišli domov, mala stolicu asi tri dni po sebe dva krát za deň zlatooranžovej farby. Robí sa mi už aj dosť veľa mliečka a dcérka je plne kojená. Teraz už asi štvrtý deň stolicu nemala. Koliku ani žiadne bolenie bruška nemá. Mám preto navštíviť našu lekárku?
Prosím poraďte

Dobrý deň.
Častosť stolice dojčeného dieťaťa sa môže pohybovať od niekoľkokrát za deň po raz za niekoľko dní, obidvoje je v poriadku. Väčšinou sú tieto vzorce geneticky podmienené, skúste vypátrať vo Vašej rodine alebo rodine manžela, ako to bolo s častosťou stolice. Poznám rodinu, kde všetky deti mali stolicu raz za niekoľko dní.
Ak by ste si chceli vec s bruškom overiť u pediatra, odporúčam návštevu a konzultáciu s ním.

Prajem všetko dobré.
Lucia Michoňková

nefertitka
13. říj 2009

ved hej bam,ked to dlho nijak nejde a lekar to odporuci,tak samozrejme,ze to treba pouzit...

bambi7
13. říj 2009

nef neviem ci aj nedava aanda UM ci si to pletiem?

bambi7
13. říj 2009

jasne ze treba skusit vsetko ale u nas nezabralo ziadne cvicenie 😒 ani nic.....ale po tych kvapkach to bolo ok ale to az dod 2,5mes....mozno skor podla vahy kamoska mala skor ....lekar uz doporuci.....

a co niky chuda male...nas to caka vo stvrtok

inac aku mate stolicku na krmenie?

nefertitka
13. říj 2009

dava,ale ak mamaly viac materskeho mlieka,to sa moze cele vstrebat a nemusi sa z neho nic vylucit...
vcera som akurat citala casopis mama a ja,ze 11 najcastejsich chyb,ktore robia cerstvi rodicia a bolo tam aj ze ked sleduju kolko a ako male kaka🙂 ale my sme taki isti,ved to je normalne,clovek chce,aby bolo vsetko v poriadku

nefertitka
13. říj 2009

no .... chicco...taku ruzovu🙂

bambi7
13. říj 2009

ja som radsej vzdy volala lekarke a ona sama posudila a povedala 😉 je to najlepsie

nefertitka
13. říj 2009

je polohovatelna a ma spdny ulozny priestor,co je celkom fajn,lebo vsetky hracky hadze o zem,tak to vacsinou pada tam🙂 vy uz ste nejaku kupili?a uz sa vozi v sportovom kociku?a ty si uz nieco schudla?ja nie ☹ ...ale som sa nastvala uz,som si povedala,ze teraz budem je normalne,na narodky planujem upiect hus a potom jem uz len ovocie a zeleninu...ved to takto uz dalej nejde;)

bambi7
13. říj 2009

nef este nemame stolicku ani neprikrmujeme v mama a ja som citala 😀 ze staci od 6m ze sa netreba ponahlat ale ja neberiem nic vazne co citam 😀 ale aj lekarka ze este nech do 6m pockam tak uz pockam ved kam sa ponahlat.....
neviem aku stolicku objednam 😅

jaj dieta hej slo mi to ale porusila som 😅 tak od dnes zacinam 😀 ono je to o tom ze keby sme to drzali ako mame asi schudneme 😀 ale posnazim sa a o mesiac dam vediet 😀

bambi7
13. říj 2009

a v sportovom este nie sme ....

bambi7
13. říj 2009

ja neviem aku stolicku

bambi7
13. říj 2009

moj chcel peg-perego ale je zbytocne draha ja moc nechcem drahu naco ....ale je to tatova princezna 😀 ale aj tak ta nebude 😀 a okrem toho dnes siel malej kupit MM vak na spanie lebo sa stale odkopava a je studena potom a volal mi ze jej pokupoval dalsie veci papucky,svetre....... a tak 😀

nefertitka
13. říj 2009

no ved to,keby sme to drzali ako mame 😀 ...ja tiez uz zacnem poriadne fakt len s ovocim a zeleninou a varenou kuracinou maximalne...nech sa na vianoce zas mozem napchavat;))

bam,inak s tym dokrmovanim, to je divne,lebo dieta,ktore je len na UM nedostava to co by malo uz po 4.- 5. mesiaci len z mlieka...ja uz by som zacala na tvojom mieste...ale to je moja rada,ty si samozrejme urob ako chces...ale od 6.sa dokrmuju dojcene deti... to este musis zacat opatrne,3 dni len mrkvu a tak...a zo zaciatku len po troske...po tom 6.mesiaci by uz mala papat 2x denne nieco ine ako mliecko...a cele davky...okolo 150 - 200 g.

nefertitka
13. říj 2009

no zlaty je , asi ju lubi ako nas tato Nikolku🙂...on sebe nekupuje nic,ale Nikolke to hej🙂 ale uz uvazujeme triezvo,ten osial 10 svetrikov na jesen a 20 triciek uz opadol🙂 je to zbytocne tak vela kupovat 😀 a na to sme prisli az teraz 😉

bambi7
13. říj 2009

ja idem vo stvrtok na ockovanie tak sa popytam kazdy hovori ine 😀 ale uz od piatku chcem zacat.....

a co si davala mrkvicku a potom?

a ja by som tiez zacala tak ako ty ze zeleninu ale keby som zacala jest potom normaalne priberiem zazad tak radsej bez sladkosti a tak 😀

nefertitka
13. říj 2009

inak moja svokra je uzasna,furt sa ma pyta,ci som uz nieco schudla a pritom mi nosi toffifee a podobne veci... 😕 🙂

bambi7
13. říj 2009

ja to viem ze naco tolko ale nech kupi 😀 no ja som taka ista 😅

bambi7
13. říj 2009

no ved tie sladkosti ach jajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj inak pohoda 😀 ja nechcem byt len na zelenine asi by som odpadla 😀 a potom zjedla asi na druhy den vsetko 😀

bambi7
13. říj 2009

nef a kedy druhe?

bambi7
13. říj 2009

jaj nech a ked je niky vo sportovom a je zima das len fusak aebo aj ten nanoznik?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru