Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

aanda
20. črc 2011

@mabe mozem sa spytat? mas problem s ty, ze spinis medzi cyklami? ci?

mabe
autor
20. črc 2011

@aanda muzes se zeptat, mam. mela jsem to i pred anickou. vzdycky po ovulaci, myslim ze to mam lepsi nez predtim. mam 5 MS tedka a dela me to od zacatku. dostala jsem minule na to sarapis a pak aji utros. tedka mam zatim sarapis.

aanda
20. črc 2011

@mabe a co ti vlastne povedal lekar, co je to?

mabe
autor
20. črc 2011

@aanda minule me dr. rekla, ze je to nedostatecna funkce zlutyho teliska. jakmile jsem doplnila hormony utros, tak v pohode. ja brala 11 let HA a po tom mam telo porad mimo. tedka po porodu me teda cyklus chodi jako hodinky, akorat to spineni. jeste k tomu prispiva malo vitaminu, ja moc dobre nejim. ty mas taky tento problem?

mabe
autor
20. črc 2011

holky, premyslela jsem o koupi parniho hrnce na vareni pro anicku a samo bych to jedla aji ja. co rikate? mate nejaky tip?

aanda
20. črc 2011

@mabe nikdy som nemala problem, ale po porode mam cyklus kratsi a pred zaciatkom menstruacie niekedy aj tyzden spinim. Idem bud.tyzden k lekarovi, tak uvidim, co mi na to povie.

mabe
autor
20. črc 2011

@aanda uvidis, treba se ti to casem srovna, telo potrebuje nejakej cas. ja toto mela aji pred anickou, takze to asi jenom tak samo neodezni. uvidime, jeste dva cykly budu merit bazalku a pak to probereme s dr. ja chci od zari nechat telo byt a snazit se, takze by ten utros byl asi dobrej.

aanda
20. črc 2011

@mabe drzim palce. 😉

mabe
autor
20. črc 2011

@aanda dekujuuu, a u vas snazenicko?

aanda
20. črc 2011

@mabe Ja sa na to este necitim. Ak si pamatas, myslim, ze som pisala....pri porode mi praskla platnicka, ked mal maly 8mes. bola som na operacii, nemohla som sa o maleho sama starat atd..... no a tej bolesti co som si vytrpela s tou platnickou.... tak si to ani vobec neviem predstavit, ze by som mala byt zasa tehu, rodit atd.... a ani neviem, ako by to moja chrbtica zvladla, lebo tym, ze som mala tu platnicku prasknutu a problemy tak dlho, zhrubli mi stavce a .... jednoducho sa bojim........... zatial... uvidim neskor. 🙂

mabe
autor
20. črc 2011

@aanda zapomela jsem uplne na to, promin. tak to te chapu. my dame snazeni volnej prubeh, jak bude anci 1,5r. a uvidi se.

aanda
20. črc 2011

@mabe jasne, urcite to bude OK a coskoro budes zasa pekne rast 🙂 drzim palceky a velmi ti to zelam, tiez si si vela presla nez si sa "dopracovala" k Anicke. pa pa

nefertitka
20. črc 2011

@aanda no vitaj, co si na nas zabudla?🙂 co nove?

@mabe blahozelam k vysledkom 😉 inak my sme teraz kupili Tefal clipso Control hrniec, je dobry, kupili sme ho cez internet, je to omnoho lacnejsie ako v obchode...

mabe
autor
21. črc 2011

dobre ranko, anicku jsem nemerila, ale vypada to, ze uz je ok. zmerim na spani poledni. dneska prsi, tak stejne budeme doma a zitra razime k nasim, pokud teda bude vse ok.

@nefertitka dekujuuu, ja chci nejakej mensi hrnec, mrknu na ten tvuj

aanda
21. črc 2011

@nefertitka Ahoj Nef, nezabudla som na vas, ale akosi nie je cas na nic... Nove nemame nic, pridala som Samkovu fotku.... Tvoja princezna je uz aka velika, tusim je to tatinkov maznacik...podla fotiek... Je velmi peknucka, okuliarky jej pristanu. Ozaj je to s ockom uz ok? Nasho Samka caka operacia - pravdepod.v oktobri. Ma jeden nezostupeny semennik, no a ked bude mat 2r. tak by mal ist na operaciu... velmi sa toho bojim...

nefertitka
21. črc 2011

@aanda je to uz velky fesak🙂 tak akurat pre Nikolku🙂
a hej mas pravdu, je to tatov maznacik 🙂
verim ti,ze sa bojis tej operacie, Nikolka bola na operacii palceka v marci a tiez mi nebolo vsetko jedno, ale dobre to dopadlo, chvalabohu. Predtym sme tiez boli v nemocnici s prechladnutim, tak na operaciu sla s tatom a zvladli to dobre. Budem drzat palce
to je pocasie, co?:(

nefertitka
21. črc 2011

@aanda a uz Samko aj rozprava?

aanda
21. črc 2011

@nefertitka noooo,vidis,mali by sme ich zoznamit 😀
velmi vela rozprava.uz normalne cele vety. doktorka ho chvalila ze je inteligentny 🙂 samozrejme, ze to este nie je uplne ciste, ale fakt toho vie povedat vela 😉

nefertitka
22. črc 2011

@aanda no vidis, ake mame sikovne deti, keby sa dali dokopy, tak tvoria dokonaly par 😀 ...nam tiez povedala lekarka, ze je Niki inteligentna, uz od roku a 8 mesiacov ovlada vsetky farby, vie naratat do 10, normalne mi uz kresli gulu, do toho oci, nos, usta a este aj usi a vlasy...podla tej basnicky Kreslim kolo gulate a v nom oci okate...atd... vraj dieta v jej veku vie nakreslit nanajvys tak rovnu ciaru a mozno kruh taky nejaky co sa aspon podoba...
boze ale si ju tu vychvalujem co?ale ked ja som na nu taka hrda 😉 😝
no a dnes mi inak zapotila, ze ked bude vejka, tak bude mat upy (chlpy) na cikulke 😀 ...ako mama, heh, boli sme cikat a okukovala co tam mam🙂 a tatovi furt vravi ze je apcek (chlapcek) a ze ma pipik 😝

aanda
22. črc 2011

@nefertitka velmi su sikovne tie deturence. ved to je jasne, ze sa maminy chvalia, lebo su hrde na svoje deturence... 😉
nas tiez hocico povie, sa vzdy cudujem, ze ako si to uz vie dat dokopy a aky je mudry, ked to tak povie... moj svokor zvykne vraviet, ze Samko tomu este nerozumie (kocikedy to povie) a ja mu stale opakujem, ze on dobre rozumie co vravime, ale este mozno nevie povedat, co si mysli... ale verim tomu, ze rozumie ked sa bavime co to znamena..........
no my mame najnovsiu modu, ze s mamou nechce cikat... mama neeee, tato ideme cikat... 😵
....su to zlaticka.... kazdy den som rada, ze ho mam. aj ked niekedy hneva al.tak, ale stale si opakujem, ze je to uzasne, ze som mama...

nefertitka
22. črc 2011

@aanda napodobne Aanda, aj ja som velmi rada, ze ju mam. Aj ked teraz jej trosku sibka, lebo ma totalne obdobie vzdoru, na vsetko nie a nechcem a furt len pisti za nieco...ale to je obdobie a musime si tym prejst.
A presne ako pises, oni rozumeju skoro vsetkemu, tiez som niekedy prekvapena. Deti su ako sponngia, vsetko nasavaju a uchovavaju si to v pamati. Ja sa tiez kolko krat s niekym bavim o niecom a ona len ticho pocuva, alebo sa akoze s niecim hra a potom to v buducnosti niekedy zacne spominat a kukam na nu jak teliatko na nove vrata🙂
a zistila som, ze uz ma celkom dlhodobu pamat, kolkokrat spomenie nieco, co sa udialo aj pred pol rokom a dokonca niekedy aj dlhsie. Vianoce si stale pamata, a dokonca mi dnes po dlhej dobe povedala, ze Jezisko chodi na vianoce a nosi dajceky detom, ked posluchaju a pekne papaju a cikaju do nocnika a tak 😀 ...a to si spomenula na zaklade vianocnceho stromceka, lebo ho zbadala v krabici...
este nie sme uplne vybaleni, cakame na kuchynsku linku, predvcerom nam robili vstavanu skrinu, takze kopa veci sa tu este povaluje

@aanda a este hajava s vami?a v akej posteli?

mabe
autor
22. črc 2011

ahojte, tak jsme byly dneska u nasich, pak jsem prijela domu, odevzdala anicku manzelovi a sla cvicit, pak jsme se s anickou vykoupaly, nakojily a uz spinka. dneska to bude zkouska, zapomely jsme si u nasich jedinej dudlik. zatim usla, ale co v noci....ona ho vyplyvava, ale sem tam ji ho dam, kdyz nemuze usnout a tak..manza je na basketu, tak mam volnej vecer, snad.. 😀

mabe
autor
22. črc 2011

holky, kolik toho vasi prcci sni? ja si rikam, ze anicka neji moc, ale treba je to normal. sni krajic chleba nebo staci pulka?

nefertitka
22. črc 2011

@mabe pokial ti dokaze zaspat a spat bez dudla, tak ju zbytocne nanho neuc, my bez dudla nezaspime, ked jej skusim vobec povedat, ze ide sa spat bez dudinky tak rev najvacsi, neviem, ako ju to oducime.
Mabe, Nikolka je starsia, ale ja zas mam pocit, ze zje az moc. Napr. dnes rano mliecko 250ml, na to cely rozok a k tomu 6 platkov detskej sunky, potom na desiatu fakt vela hrozna, na to hodinu a pol obed, po vyspani na olovrant jogurt, tycinky, keksiky, ale take kvantum, ze ja by som bola plna a teraz vypila mliecko zas250ml a na to cely rozok si vypytala.
Ale myslim si, ze jej kludne mozes dat cely krajec chleba.
Na dovolenke mi napriklad zjedla 2,5 parku s rozkom a predtym mliecko, ved ja zjem 2 parky a mam dost ...jaj a na to este melon, ved by som praskla asi, teraz nedavno co sme boli na navseteve zjedla 4 toasty, sice suche,ale aj tak. neviem, ci sa neprepchava , ale ked sa jej spytam, ze ci vladze, tak povie ze ano...ale asi keby uz bola total plna, tak by nejedla, ci?

mabe
autor
22. črc 2011

@nefertitka dneska vidim, ze to jde bez dudlika. takze ji do toho nutit nebudu. ono nektery veci casem asi delame automaticky, aniz by byly potreba.no, mozna je to aji tim, ze ji porad to stejny a chtela by neco jinyho. na snidani ma vzdycky pecivo s zervem, sem tam syr tvrdej nebo sunku. co jinyho ji dat? 😲

nefertitka
22. črc 2011

@mabe zervem? to co je? ja tiez mam dojem niekedy, ze jedava Niki to iste dokola, tiez mava pecivo, syr, sunku, skus detsky parok, alebo nejaky lekvar, alebo maslo, k tomu rajcinku, uhorku salatovu...mne maslo nechce ani lekvar, ale postupne sa snad nauci...alebo vianocku, a mozno skus urobit aj nejaku natierku, trebars vajickovu alebo tak...vajicko( alebo len zltok, neviem ci uz davas aj bielok), prazenicku...

mabe
autor
24. črc 2011

ahojte, tak ja uklizim, manza je s ancou venku. na obed jdeme k tchanovcum, takze se nemusim starat. noc byla lepsi, anicka jedla vic vcera, ale strasne se v tom frfna a nechce vydrzet sedet u jidla. uz to neni jak driv, kdy treba sedela pul hodinu aji dyl a papala. no, ma vic veci, co ji zajima. v noci se probudila 3x a chtela prso, dvakrat jsem ji dala. zacina se to nejak kazit ten rezim nekojeni - no nic po chalupe udelam tomu konec, tedka to nema cenu, kdyz ve stredu jedeme. uz se tam moc tesim, jsu nejaka protivna, potrebuju oddych a prirodu, budeme tam tyden s nasema a pak s manzou dalsi tyden, takze bude super.
@nefertitka gervais nebo lucinu davam. vidis, vajickovou pomazanku z tvarohu, to je napad.

lululka555
24. črc 2011

ahojte mam za sebou dva potraty a chcela by som ist na niejake vysetrenia,hematologia ,genetika....da sa tam zistit pričina?poradte ...dakujem

bambi7
24. črc 2011

cafte babule boli sme na vylete u starkej teda v partizanskom a potom sme boli aj v nitr.rudne ....moj mal dovolenku len tyzden tak sme sa rozhodli takto chcela som ist k moru ale na 2t nie menej min rok sme boli na malorke na 8 dni a bolo malo tak preto.......no a bolo super len to blbe pocasie .....no podla mna uz to asi lepsie nebude ved je 3 dni ok a potom zasa prsi a stale dokola 😠 no hrozne.....

inak sa mame ok domka mi tu akurat spieva basnicku,,,,,,tak ju sledujem 😀 a co je tu nove?

ako sa mate a co deturence?

lululka ahoj to mi je luto ze mas tiez sa sebou 2 .....no genetika endokrinologia,hematologia a u gynekologa odber na chlamydie,toxoplazmozu.......drzim palce nech je vsetko ok a nech si coskoo tehu a mas zdrave mimco drzim palceeee

lululka555
24. črc 2011

@bambi7 chlamydie a toxo by malo byt v poriadku to mi už robili..genetika a hematologia to sa berie tiež krv,alebo ako prebieha to vyš....dakujem

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru