Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
17. říj 2011

@ellysa kdy se stehujete? vy se mate, to ja budu muset zvladnout v tech dvou pokojich bez dveri anebo si to vymenime s nasema docasne nez postavime domecek. cekame na stavebni povoleni

ellysa
17. říj 2011

@mabe práveže až na rok v lete, tak asi snaženie necháme na jar

mabe
autor
17. říj 2011

@ellysa tak jeste mate cas 😉

nefertitka
17. říj 2011

@ellysa jezis ja by som ich asi prizabila!dufam,ze si sa k tomu patricne vyjadrila, to je uz naozaj moc, ved pre malu moze byt taketo ochorenie nebezpecne, no nemam slov, naozaj. Uz by som k nim asi nechodila, najprv by som sla omrknut, ci su fit a az potom tam doniesla malu.
Davaj jej vela pit, ak sa da, hnacka ju velmi dehydruje.
A inak aj ja sa velmi bojim aj MA...kazda jedna myslienka na dalsie dieta ma stale utvrdzuje v tom, ze uz asi nechceme. Naozaj, najprv dufat, ze nepotratim, potom dufat, ze sa nezacnem zas v 24tt otvarat, ze mi nezacne tvrdnut brucho, to nevravim o ladvine zvacsenej co som mala a zvysenych pecenovych testoch a neustalom lezani a predcasnom porode. Lekar mi povedal,ze sa to vsetko s velkou pravdepodobnostou zopakuje. Uf, no nemam na toto vsetko chut. A zabudla som spomenut lezanie v nemocnici 2x:( a dookola infuzky.
No a potom si este predstavim to kojenie, ktore mi neslo, Nikolkon reflux a koliku a zas ma to utvrdzuje v niecom 😝..Jaj a ten zdlhavy porod, kde som mala 11 hodin kazde 4 minuty kontrakciu, uz som myslela, ze to asi snad ani neprezijem, ze taka bolest a tak casto sa uz ani neda vydrzat, a potom to sitie, ktore ma bolelo vyse mesiaca.To si citim dokonca este aj teraz niekedy, to som bola cela roztrhnuta. No som sa nejak negativne rozpisala...uvidime, co buducnost prinesie🙂Keby mal rodit manzel, hned idem do toho 😝
Nikolka este kasle, cela je stale zahuhnana, stale nam tecu sopliky, ale hadam po tyzdni sa to uz bude zlepsovat.Ale von ju uz bravam, jasne, ze nie na ihrisko, ale len tak pred dom, behat po mlakach.

mabe
autor
17. říj 2011

@nefertitka tak pokud ti dr. rekl, ze by se to asi mozna opakovala, tak to je blby. me vlastne nic nebylo v tehu. akorat me postrasily s downem,ale to bylo diky tripple testum, ktery jsou nespolehlivy a min plodovky, ale jinak zadny komplikace. no, barvite si to popsala, vidim ze jeste to mas zivy.

ellysa
17. říj 2011

aj moje tehu bolo už ok, aj pôrod, až na to že som si odserinkala 11 h v najväčších kontrakciách

Oliv sa v posteli tak hrozne pogrckala, to bude noc, buď budem sledovať ako jej je,alebo bude grckať a kadiť celú noc, aj vy tak zle znášate choroby? ja som z toho vždy na nervy

mabe
autor
18. říj 2011

dobre ranko, tak my dneska tady mame mamku do zitrka, tak to bude super. jak pro ancu, tak pro me. 🙂

mabe
autor
18. říj 2011

holky, tak je to tady: dostaly jsme dneska STAVEBNI POVOLENI 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nefertitka
18. říj 2011

@ellysa ty tiez 11 hodin?strasne to bolo ze?neviem, ci si mala epiduralku, ja nie, ale fakt som myslela, ze ta bolest sa u neda vydrzat, ze uz asi umrem na bolest.
Ma mala aj teploty?Volala si lekarovi?nasad jej nejake probiotika, ja davam pri hnackach vzdy bio gaiu.
A aj ja som vzdy na nervy, ked je Nikolka chora, ja mam taky stres z toho, ze niekedy nedokazem ani jest, tak mam stiahnuty zaludok, ale to hlavne vtedy, ked ma horucky, ktore nejdu nicim zrazit a podobne. Tera sa to celkom dalo, nemala az 40tky, ale ked mala vo februari a septembri minuly rok zapal priedusiek a 5 dni horucky, kt. nie a nie zrazit, tak mi vsetko nebolo jedno. A hlavne, ked plakala a nevedela mi povedat,co jej je. Najradsej by som bola,keby bola cely zivot zdrava, ale to samozrejme nejde a hlavne, ked pojde do kolektivu, ze?Zo skolky mam strasnu hrozu z toho.

@mabe gratulujem🙂

mabe
autor
18. říj 2011

@nefertitka dekujuuu

mabe
autor
19. říj 2011

dobre ranko, tak dneska jdu na ko na stitku a predtim si skocim do mesta se podivat. anicku bude hlidat doma mamka. bude tady jeste odpo, takze zase pohodovej den.

mabe
autor
19. říj 2011

ahojte, tak jsem zpet z ko. podle krve mam ukazkovy hodnoty, takze prasky porad stejny a to pred anickou jsem mela horsi a hnedka, jeste nez jsem byla tehu, me dala vyssi davku hormonu. UTZ - tam jsou trosku zmeny, uzlik naprave strane,ale je to v ramci toho myho autoimunitniho zanetu. bude se me to porad zhorsovat a musi se to hlidat. tak snad z toho nic do budoucna nebude. jinak mam zelenou pro dalsi mimi z hlediska stitnice, coz je hodne dulezity.
jinak to mamka zvladla s anickou paradne. pekne spala s babickou 1,5h.

mabe
autor
19. říj 2011

holky, tak ja porad premyslim nad tou kontrolou stitky. ve zprave je, ze nemam uzlik, ale "mozna uzlik". jsu z toho trosku nervozni, znate me plasana. tehu posvetila, tak co delaaaam!!!! 😠 😠 😠 😠 😠

nefertitka
19. říj 2011

@mabe neviem, co ti to presne je, takze neviem ako na to co si napisala reagovat...
takze sup na robenie babatka? 😉

@ellysa ako je malej?

ellysa
19. říj 2011

@mabe presne tak, keby niečo nebolo ok, tak ti to povie 🙂
@nefertitka už lepšie, dnes kakala len dva krát, také redšie, ale nie už hnačka

babule čo kúpiť malej na vianoce, od starkých dostane baby born bábu, od druhých kuchynku a ja neviem, čo my, s čím sa pohrá 1,5-2 r bábo, roymýšľam nad niečím takýmto http://www.mimibazar.sk/bazar.php?strana=1&albu...

nefertitka
19. říj 2011

@ellysa ja neviem, co uz Olivia ma a co nie, ale chcela som ti poradit nejake lego, alebo odrazadlo, ale to uz asi ma, ze? a nechcete jej kupit take detske kresielko? ak este nema...U Nikolky sa teda dobre ujalo, stale na nom haca. Alebo nejaky stan.My tiez nevieme, co Nikolke kupit, ale asi novu motorecku, uz jej je mala ta stara, mozno tiez kuchynku, no neviem este, vlastne tam musime 28meho riesit este aj narodeniny...
to je dobre, ze uz jej je lepsie;)

mabe
autor
20. říj 2011

dobre ranko, tak my vyrazime za chvilku na cviceni. dneska to zkusim bez kocarku. vzdycky me anicka usne po ceste domu, chtela bych aby spala az doma. pesky to mame, mym tempem 20min, pojedeme mhdckem, tak uvidime.je zatazeno, snad nebude prset.
holky, mam chronicky zanet stitne zlaze a hypofunkci tzn. ze musim dodavat hormony do tela a stitna zlaza se bude diky zanetu zhorsovat a degenerovat, jako nejaky zmeny na ni a tak. tedka pani dr. videla nepatrny zmeny na UTZ oproti minulym a mozna uzlik, neni si jista. priste se zase za pul roku uvidi. kdyby tam byl, tak se dela biopsie, jestli neni zhoubnej, vetsinou nebyva. dr. me rikala, ze kdyby nahodou, tak se u me na to prijde hodne brzo, protoze jsu 100% hlidana kvuli stitnici. snad ne, vite ja jsu jakejsi plasan od narozeni anicky. jak to bylo s tou cytologii a oparem, ja hnedka myslela na nejhorsi. 😝

mabe
autor
20. říj 2011

taky bych potrebovala poradit na darky, ale nemame moc prostoru 😀

aanda
20. říj 2011

ahojte babulky. po dlhom case sa zasa hlasim...
@mabe @nefertitka @ellysa ako sa mate vy a vasi drobci?

my sme mali ist tento utorok na operaciu kvoli nezostupenemu semenniku a obriezke, ale maly ma laringitidu... operacia je odlozena.... vsetky vysetrenia sme mali hotove - krv zobratu, min.piatok sme navstivili 3 lekarov - bez jedinej slzicky - zaaaazrak.... aj v nemocnici sme boli pozriet, aby to tam trochu poznal... a nic!!!!
no a kasle uz 5 dni jak tuberak, aj sa z toho kaslu pogrckal prvy den... hruuuuuza..... a furt len maminka, maminka... som taka ustata... pred 3 tyzdnami sme tiez boli chory - vtedy nastastie iba sopliky, ale taky bol mrzutyyy... tak mi ho je luuuto, ze ma take problemy.....

no a vidim, ze riesite druhe baaabatko... ja som tiez este nerozdychala ten prvy porod... tehu bolo v celku ok, az na spinenie na zaciatku sa da povedat, ze pohoda... no a porodne bolesti ok - 7 hodin na prvorodicku super... a porod tiez isiel hladucko - prirodzeny porod bez epiduralky - maleho som vytlacila na 5x.... parada....
... a potom zly sen... to sitie....... aaaaauuu..... no a pri porode mi praskla platnicka a strasne problemy.. ked mal maly 8 mes.som isla na operaciu tej platnicky.... a nemohla som sa o neho starat... stahovanie k rodicom, aby nam pomohli.... no nic vesele... takze neviem, v ktorom storoci sa samu seba presvedcim, ze chcem ist do toho druhy krat..... 😒

ellysa
20. říj 2011

@aanda ahoj, aj my tak chorľavo, teraz je chorý snáď každý
no škoda, že to už nemáte za sebou, túto operáciu nedávno robili aj synovčekovi, viem, že potom ho to chvíľu bolelo, ani chodiť moc nechcel, držím palce, aby ste to prežili v pohode

no jasné ty máš ten chrbát , a lekári čo hovoria, tehu by bolo ok? nie je to veľká záťaž na chrbticu???

mabe
autor
20. říj 2011

ahojte, tak my prisly ze sokola ze cviceni. byly jsme nakonec s anickou pesky, zvladla to paradne. dosly jsme domu, mliko, dudel a odpadla. tipuju spanek tak na 2-3h 😀 . ja si v klidu obedvam. 😀
@aanda to je teda smulu, ze jste ji musely odlozit, kdyz uz jste byly na to tak pripraveni. ono to pocasi preje nachlazeni. my byly pred 14 dnama, tedka zatim ok, tuk tuk. jinak my se chystame tento mesic uz snazit. 🙂

mabe
autor
20. říj 2011

tak zitra ma tchan dovolenou, maji malo prace a chtel si vzit anicku na celej den. tak to jsem trosku vyslovila obavy, co spani a tak...ze je anicka zvykla spavat doma a on s ni sam. no, a na ten popud rekla tchyne, ze co kdyby si vzala taky dovolenou....tak to jsem uz nemohla rict ne. takze jestli ji to povoli, tak zitra anicka k nim pujde na celej den. co ja budu delat? a jak to bez ni zvladnu???jasne, ze zvladnu, ale bude to tezky, najednou bude takovy prazdno...

aanda
20. říj 2011

@mabe to je dobre, ze ste teraz zdravucke, veru teraz je take pocko na nic. dzim velmi palceky, nech to vyjde so snazilkovanim a nech je vsetko v poriadku 😉
@ellysa zelam skore uzdravenie, verim, ze to ma Oliv tazke, chudatko malicke.... 😖 no moj neurolog vravi, ze aj 4 deti este mozem porodit... co sa tyka primara kt.ma operoval... ten taky optimista nebol.. mam este 2 platnicky vysunute, a pri tych problemoch mi zhrubli 3 stavce v driekovej casti a to vravel dost tak cudne... ked som sa pytala na dalsie tehu na kontrole, tak vraveli, ze nikto nevie predpovedat, ako to moj chrbat zvladne..... uprimne povedane, toho, ze by sa zopakoval problem s chrbatom sa bojim viac ako toho, ze by sa zopakovalo MA, hoci z MA mi je casto smutno este aj teraz....

nefertitka
20. říj 2011

@aanda ahoj, co sa neukazes aj castejsie?: 😉 My sa mame fajn, len tiez sme akurat prekonali zapal hornych dychacich ciest, kaslala strasne, v noci sa stale budila, ale uz je dobre, uz ani nekasle, len sem tam este zasopli a stale ma taky nejaky zatiahnuty hlas. V januari by sme mali ist uz do skolky. Vy kedy?
Ja mam tiez teraz v p....li chrbat, chodim na rehabilitacie, zatial mi to nejake extra teda nepomaha. Vraj som mala posunute panvove kosti, ze asi od tehotenstva, no a krcnu chrbticu mam total vies kde tiez...no snad to aspon trosku zaberie.
My tiez mame obdobie, ze Niki ani nepipne u lekara 😀 Minule normalne ani slzu nevyronila pri odbere krvi🙂 bodaj by jej to ostalo.
Aanda nakoniec dopadneme tak, ze ked nase deturence budu mat 10 rokov tak sa odhodlame na dalsie;) no len to ja uz budem teda dobre stara herka vtedy, ved uz teraz mam 32 a uz by ma brali teraz ako staru rodicku.
A inak je Nikolka strasny zivel neposedny...a co maly?aky je?uz mu ide papulka o sto sest?🙂
@mabe zvladnes, neboj, aj ked prvy den urcite tazko🙂

mabe
autor
20. říj 2011

@nefertitka bude to hodne tezky

aanda
20. říj 2011

@mabe neboj, zvladnes, ked anicku povaruju svokrovci. ja si s mojimi velmi nevychadzam, ale sem-tam ho chcu varovat, tak im ho dam....nechcem, aby mi potom vytykal, ze tam nemohol chodit....
@nefertitka jaaaaaaj, ja akosi nestiham...niekedy mam pocit, ze som najhorsia matka na svete... no a aj to ma utvrdzuje, ze neviem, ci som schopna zvladnut dalsieho drobca... nas samko je velmi sikovny... uz od leta nemame plienocky, pekne hlasi ciko aj kako - tomu hovori iba ciko-velmi pekne rozprava.. a tie otazky a odpovede... no uzasne su tie deticky, ale ja si pripadam nemoznaaa.... ☹
drzim palce s tou skolkou....my uvidime ako s mojou robotou, lebo s tej starej ma prepustia

mabe
autor
20. říj 2011

@aanda tak to ja s nima vychazim dobre, ale anicka neni zvykla u nich spat. takze z toho mam trosku obavy. kdyz jde k nim na odpo, tak je uplne spokojena a prijde domu, naji se a jde hnedka spat, klidne v 19h. vim, ze je u nich dobre, ale napoprve na celej den...

aanda
20. říj 2011

@mabe jasne, ze sa bojis, a mozno budes prekvapena ako to zvladne. babka s dedkom ju ukonaju pri hre a potom zaspinka, neboj... ved ked je na nich zvyknuta, tak to bude urcite v poriadku.... nas maly moze spat u hocikoho z rodiny... nema s tym problem, ale prvy krat som samozrejme tiez mala obavu - zbytocne 🙂

mabe
autor
20. říj 2011

@aanda ja kdyz davam anicku na odpo, to je 4h, tak prvni 2h dobry a pak uz cekam, kdy prijde. proste me prijde takovej prazdnej cas...

aanda
20. říj 2011

@mabe aha! takze ty to zvladas horsie ako ona... 😀 rozumiem... no aj ja vzdy, ked maly ide niekam varovat, tak si hovorim, ze co vsetko porobim, kam pojdem atd. a po hotidne uz som nervozna a telefonujem, ze ako sa mu dari.... 🙂 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru