Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
21. pro 2012

@ellysa ja anicku dneska dam spat po obede. vcera sla spat az v 22h a uz tedka zyve a to za chvilku jdeme k dr., takze se dost projde, tak si lehneme spolu. 🙂 jejda, tak at vas nic nepotka, to by bylo naprd.

mabe
autor
21. pro 2012

holky, katastrofa s tim mym ditetem. absolutne neposloucha. mame jit k te dr. a ona dela vsechno mozny, aby se nemusela oblikat, uz jsem ji placla,a el nic nepomaha. ach jo, to mam tak nevychovany dite? nebo je to normalni? 😝

ellysa
21. pro 2012

@mabe 😀 😀 😀 😀 normálne, na moju momentálne zaberá, ak nebudeš dobrá, nič ti ježiško nedonesie, ale čím sa jej budem vyhrážať potom neviem,
baby aj vy máte toľko veľa hračiek? Som jej chcela teraz kým je v škôlke trochu pretriediť izbičku, ale neviem, čo mám dať preč, lebo buď sa s tým sem tam zahrá, alebo zasa sa s tým ešte zahrá malý-čo je také pre menšie detičky, ale mám pocit, že máme toho straaaaaaaaaaaaaaašne veľa a neviem, kde dáme to čo dostane zasa na vianoce, aj keď v podstate má len domček a nábytok do toho a jednu mozaiku magnetickú, ale aj tak
Knižiek máme asi 30

nefertitka
21. pro 2012

@ellysa aj my mame tolko hraciek a vies ako sa s tym Nikolka hra? to je jej najoblubenejsie, vsetko povytahovat, vysypat a prekracovat to po izbe...hruza

ellysa
21. pro 2012

@nefertitka 😀 😀 😀 😀 no Oliv je malý Monk, ona je naučená hneď ako sa s jednou dohrá, musí upratať, potom mám šoky keď prídu iné deti na návštevu 😀

mabe
autor
21. pro 2012

tak nase holka konecne usla. ja vytuhla kdyz kakala asi tak na 3min, ale uplne tuhym spankem, tak to me stacilo. 🙂 v 15h jdu do mesta jeste pro dva posledni darky a zacvicit si, sice me trosku lechta v krku,a le posledni cviceni v roce.

mabe
autor
21. pro 2012

@ellysa anicka taky po sobe uklizi 🙂

bambi7
21. pro 2012

cafte babule domka dako sopli snad to zasa neprejde do niecoho.......noja somsi spravila vcera stromcek konecne posledny robila som aj kamoske kazdy rok jeej robim a este do jednej firmy tak moj uz bol treti to je celkomok min rok som seberobila a bol 6ty v poradi 😀
nappecene mam dnes este jeden a potom uz len v nedelu taku roladu a mam 7 druhov sucheho tak sa tesim a pritom sa samozrejme venujem domke chodime von malujeme a boli sme na nakupoch a bolo.....
darceky uz mam tak pohoda

nef neboj vsetko bude ok
mab aj ja sa velmi tesim na druhe jaj uz keby to bolo jedine co mam strach je ten zaciatok ostatne to lezanie injekcie otvaranie od 30t to zvladnem len nech uz som aspon v 12t mabus aj tebe prajem nech si coskoro tehu

domke som tiez vyzdobila izbicku aj maly stromcek ma 😉

tak sa majte krasne babule

bambi7
21. pro 2012

jaj a este ja domke na zadok nedavam neviem to a pritom poslucha dobre jedine zvys.hlas kamoska ta capne hoci kedy ale ja to neviem a nemam proti tomu nic ked niekto da na zadok len ja to neviem 😎

mabe
autor
21. pro 2012

@bambi7 7 druhu? ty jses sikovna. my mame s anickou 4. 🙂 dekuju moc, uz to musime prolomit tu smulu. mam taky strach ze zacatku, sice s anickou bylo vse ok, tak si rikam, ze zdravy tehu bude tady ok. ja si taky rikala, ze anicce nebudu davat, ale posledni dobou nekdy musi dostat, asi je jina povaha nez domka, mam hroznyho certa tvrdohlavyho a tak....chtela bych vedet, jak spravne na ni, abych nic nepokazila, ale to asi nejde..

bambi7
21. pro 2012

mabus aj domka sa vie zlostit ale teraz uz ok ked mala 2 roky aj sa hadzala na zem videla jedneho chlapca tak skusala to iste aj sa jedovala ale neviem vzdy sa jej snazim vsetko vysvetlit takedy je to tazke ale skusam ona je moj cecok stale cez den pride aj 10 X A LUBKAME SA musim ju stiskat a tak je podarena ja sa jej asi az moc venujem ale mna to bavi mozno to nie je dobre ale je mi to jedno rada s nou robim kazdy den kreativne dielne 😀

mabe
autor
21. pro 2012

@bambi7 to je krasny, jak se pusinkujete, to anicka ma takovou povahu, ze na to neni. ale prijde za mnou a chce se chovat, je to krasny. prave si ani moc nedokazu predstavit, ze by mela byt ve svym pokoji a nelehnout si se mnou a tak...uz se nam to blizi - 15 - 20 ledna bysme mely dostat byt a uz zacneme predelavat a stehovat.

bambi7
21. pro 2012

no tak budete byvat super,,,,,
domka je moj mojkacik ale aj preto ze fakt sa jej asi moc venujem aj kamoska mi to vravi stale......domke citam jednu knihu vecer a ta ju vie uz skoro celu ta ju vie naspamat normalne ked citam a chcem nieco preskocit hned povie ze nieco som zabudla 🙂

mabuska no coskoro sa zacimame snazit 😉

mabe
autor
21. pro 2012

@bambi7 ja vim, tesim se, ale zaroven budu mit nervy. ja mam dostat MS kolem 3 ledna, takze tak v pulce ledna bude ovulka. 😝 😀 takze vy to zkusite taky jeste normal a pak kdyztak umely? anicka je taky hodne na cteni a vsechno si pamatuju. 🙂 jsou to nase zlaticka, dlouho jsme na ne cekaly. me taky rika moje mamka, ze jsu na ni moc upjata a ona na me, ale proste to tak je. ja treba nechapu kamoska, jak dala malyho v pul roce rodicum a jela na dovcu do bulharska. to ja proste neumim ani tedka. dam ji na spani k babickam a uz druhej den tam chci byt na obed. vim, ze az bude dalsi prcek, tak si mozna rada odfrknu od dvou deti, ale tedka to tak mam.

mabe
autor
21. pro 2012

tak deda pokracuje v marodeni. predevcirem vysokej cukr - prejedl se na noc majonezy, coz vubec nesmi diabetik jest. potom vyssi tlak a dneska pry skoro nemuze chodit a ma natekly nohy. takze jsem mu rekla, ze si je ma dat nahoru a on ze mu to nepomuze. takze cekam co bude, jestli se bude volat nekdy v noci sanitka nebo jak to bude...

mabe
autor
21. pro 2012

tak tedka jsem zaslechla babicku, jak rika mamce, ze se hodne zastavam tchanovcu a jejich rodiny. manzuv deda ma zapal plic, nemuze chodit uz rok, a chodi vse vyrizovat a vubec si nestezuje, babicka velky astma, dusiva se...a normalka funguji. ja se snazila dedu uchlacholit, ze vlastne on je na tom dobre a babicka to chape jinak. sakra, nastvalo me to, ja mam z nich nervy, kdyz v noci nekdo chodi po baraku, tak cekam, kdy dojede sanitka, nakupuju kdykoliv, cokoliv,...a toto. vim, ze to asi spatne pochopila, ale trosku se citim dotcena. 😠

nefertitka
21. pro 2012

@bambi7 aj ja som taka s Nikolkou, no co uz, su to nasi milacikovia;) teraz ju moc mojkat nemozem, alebo ked si zapcham nos, lebo ked dojde za mnou v tom opratom obleceni a umytymi vlaskami, tak sa idem zgrcat s prepacenim 😖
dneska mi je tak strasne zleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😖 😖 😖 😖
pytala som sa v lekarni a poradili mi zazvorovy caj, tak som si ho uvarila a snad aspon trosku pomoze, lebo uz to dlhsie asi nevydrzim, proste ani na sekundu sa mi neulavi a neni mi lepsie, to uz je na mna moc....asi budem musiet pouzit uz aj ten torecan cipok, aj ked doteraz som sa mu uspesne vyhybala. Povedali mi, ze tie pachy prejdu po 1. trimestri, tak hadam hej. Kupila som si detsky sampon a vlasy co som si vcera umyla som si dnes musela umyt znova, lebo som to nemohla citit. Keby som ten prvy trimester mohla prespat alebo co....
@ellysa my sa nasu snazime ucit si to upratovat, len akosi to nejde 😝

mabe
autor
21. pro 2012

ahojte, tak jsem vypadla z baraku driv a byla jsem s kamoskou pred cvicenim na vanocnim punci, sice pak rovnovazny pozice moc nesly, ale bylo to super. 🙂 anicka jeste nechce jit spinkat, opica jedna. 🙂

mabe
autor
21. pro 2012

tak ta nase opice usla az tedka. mozna fakt nepotrebuje spani po obede, uvidime.

stella6
22. pro 2012

Ahojte...aj ja sa k vam pridavam. Snazime sa od maja, podarilo sa dvakrat. Najprv mikropotrat a potom samovolny v 7 tt.
Od zaciatku som mala problemy.... lekari si mysleli ze je to mimomaternicove....ale ono to nakoniec odislo samo. Uz je od toho skoro tri tyzdne. Viac menej som sa s tym uz zmierila...teda aspon som na to prestala mysliet. Uz dve zname nam oznamili ze su tehotne...jedna so skoro rovnakym terminom porodu ako ja:((. Odvtedy musim zas plakat ked si na to spomeniem... Uz sa aj bojim zase sa snazit aby to zas nedopadlo ako zbytocna radost a potom hrozny smutok.
Ako ste sa s tym vyrovnali? Dokazali ste sa tesit s tehotnymi kamaratkami?

mabe
autor
22. pro 2012

dobre ranko, tak pry dedovi bylo rano zase blbe. mel hlad a zizen, tak babicka ktery nemuze skoro chodit, sla o patro niz a delala dedovi jidlo a caj v noci a to vedle nich spi mamka, a oni ju nevzbudily. nechapu. rano se deda meril cukr a ma ho normal a aji tlak, tak ja nevim. pry je to urcite od srdce, myslim ze ma aji nervy z toho ze se mu neco muze stat, tak vuidime jak to bude pokracovat.
manza dosel rano v 7h z vecirku, jsu zvedva, jak za 20min bude vstavat a pojede se svagrovou a tchyni a se mnou na ten zavod bezeckej. nechapu, proc tak dlouho musi ponocovat, ale je to jeho problem, jestli mu neco bude rikat maminka, ale urcite rekne, proc ho necham.

@stella6 ahoj, tak te tady vitam, i kdyz nerada. je to strasne tezky, chce to cas. tehotny kamosky me az tak nevadily, ale strach jsem mela silenej a brecela jsem dlouho. chce to proste cas, neboj jednou se stesti prikloni na tvoji stranu a bude. my jsme tady toho dukazem, do tretice vseho dobreho. 🙂 je teda pravda, ze ja po dceri loni zazila dalsi MA, ale za mesic hura zase na snazeni, tak snad uz ta smulu bude pryc. ja teda mela snazeni vzdycky po roce, trvalo me to dlouho nez jsem zase mela chut to zkouset skoro bez strachu, ten bude vzdycky. pujdes na nejaky vysetreni? bylo by to vhodny, i kdyz nektrei dr. rikaji az po trech potratech.

nefertitka
22. pro 2012

@stella6 to mi je luto, ale neboj, raz sa urcite podari, ja mam uz jedno ditko a druhe teraz cakam🙂 a vsetky sme tu potratili dva krat a mame uz po jednom dietati... ja som kamosky tehotne nemala, ale vadili mi vsetky tehulky naokolo, strasne. Teraz co som tehotna, tak strasne stresujem, to ani inak uz nejde a kazdy den sa pytam sama seba, ci mi to stalo za to, ved jedno uz mam. Tak budem drzat palce, nech sa to uz podari.
@mabe no manzel bude naozaj culy🙂

ellysa
22. pro 2012

@stella6 ach jaj, ďalšia smutná snažilka 😢 , mrzí ma, že si si to musela prežiť. Všetko chce čas, chvíľku to bude trvať a potom to prebolí a ty dostaneš znova chuť skúsiť to.
A hlavne netreba zúfať, určite sa to podarí, však pozri do môjho pasu, za chvíľu mám druhého drobca a za sebou tiež dva potraty...
Skús sa porozprávať s lekárom, nech ti urobia všetky vyšetrenia, obvodný nech ti dá odporúčania na vyšterenie na endokrynológiu, imunológiu,gnetiku, hematológiu, či niečo nezistia, aj keď priprav sa aj na to, že nezistia, mne nezistili nič.
Teraz sa skús odreagovať, užiť si sviatky a potom začni niečo riešiť 😉 ...

nefertitka
22. pro 2012

myslite, ze kebyze si dam tie torrecan cipky, ze to babu uskodi?dal mi to gyndos a sestricka mi vravela, ze iba ked mi bude najhorsie, ale ja uz tuto 24hodinovu nevolnost naozaj prestavam zvladat 😢

stella6
22. pro 2012

@ellysa
@nefertitka
@mabe
Dakujem za povzbudenie. Vysetrenia zatial nemam naplanovane ziadne...po prvej mrche idem na nejake kompletne vysetrenie ale asi to nebude nic specialne. Najhorsie na tom je ze sa nemam ani s kym porozpravat...nikomu sme o tom nehovorili a manzel to berie tak ze co bolo to bolo....

ellysa
22. pro 2012

@stella6 tak sa môžeš vyžalovať nám, my ťa dobre chápeme

stella6
23. pro 2012

Pozeram ze ste uz cakate babo...tak gratulujem🙂. Kedy ste sa zacali snazit? Dodrzali ste tie tri-sest mesiacov bez snazenia? Ja som citala taky clanok kde gynekolog pisal, ze to cakanie je uplne zbytocne. Mne moj nic o cakani tiez nehovoril tak neviem...

ellysa
23. pro 2012

@stella6 no čakám už druhé, dva MA som mala pred prvou dcérkou, teraz sa zadarilo chvalabohu a je to v poriadku, aj keď na začiatku som mala hematóm, tak so si poležala aj v nemocnici...
čakali sme po prvom MA 6m, znova to nevyšlo a o dcérku sme sa pokúsili po 4mesiacoch od druhého MA a podarilo sa 🙂 , podľa mňa tie tri mesiace aspoň treba počkať, na tvojom mieste by som určite počkala na nejaké vyšetrenia, a potom už záleží na tom, ako sa budeš cítiť psychicky, kedy znova začnete.

baculinka
23. pro 2012

@stella6 Třeba my čekaly jen dva měsíce a teď čekáme zdravou holčičku, podle mě, je 6měsíců čekat zbytečné...

nefertitka
23. pro 2012

@stella6 mne tiez pred asi 6 rokmi kazali pol roka cakat, teraz by som uz asi tolko necakala, ale cca take 2 - 3 mesiace asi ano, nech sa da maternica do poriadku, teda hlavne ak si po kyrete, ak ide o spontanny potrat, tak by som cakala mozno iba mesiac

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru