Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
23. únor 2010

jaj a pochvalila ju lekarka,ze je vo vela veciach popredu,napriklad ze uz sa sama postavi do stoja vzpriameneho zo zeme,ze to deticky obvykle robia az okolo 16 az 18 mesiaca a ze sa snazi vykladat nozku,ked ideme po shodoch🙂

ellysa
23. únor 2010

nef určite nebudete patriť do tých 5%, neboj, aj ja by som bola nervná, ale mysli pozitívne, vidíš aká je šikulka 😀
mabe držím palčeky, ten cisársky by bol asi naj 🙂
ja sa mám dobre, len som ustatá ako kôň, ten môj synovec je radny nervák, má obdobie vzdoru a človek sa mu musí venovať non stop a stále vyjednávať, tak áme traja čo robiť 😅 , ale aspoň sa pripravím 😅

sarlotta
23. únor 2010

ahojík holky🙂

nef, ach joo pořád takové trápeníčko, nechceš zkusit konzultaci ještě jinde ? Věřím že to bude dobré 😎

mabe držím palušky na kontrolu.

mili1
23. únor 2010

Ahojteeee, elly dakujem za info, my pravidelne chodievame do Targu ale asi pojdeme na ukraj. tam sme este neboli a vela znamych si to chváli...no uvidíme...potom napišem kde sme boli 😉
Bambi máme sa rovnako ,,,malý je už riadny špekulant,,, sa hneva ked nie je po ňom... 😉 🙂 nosime sa stale...
A vy? akoooo
Babulky chcem sa spytat,,už ho možeme davať chodiť? uchytit a ist? lebo mi bolo povedane že by sa to nemalo ale už neobsedí a stále by chcel chodit a otvarat šufliky a skrine...všetko sa už naučil.... 😀
Nef ja si myslim že to bude dobré 😉 🙂 ale čo keby ste jej dali urobit mag. rezon.? ..ta zachyti všetko...aj uplne maličke...alebo to sa nerobi detičkam.? som niekde pozerala že aj deťom to robili..len ma to tak napadlo...
Idem varit...ešte neviem čo...a potom pojdeme na prechádzku... 😉 🙂

sarlotta
23. únor 2010

mili v 9 měs by mělo dítko samo sedět bez opory a lozit. na chození je čas. Můžeš zkusit ho vzít pod paží a pomoct mu udělat krůčky, jestli bude dávat nožky před sebe... nejspíš bude chodit po špičkách - to je taky normální.
nejlepší by bylo počkat až se přitáhne sám do stoje... v postýlce, v ohrádce za ty šprušle🙂 nebo ke stolku, sedačce. když ho budeš přidržovat nebude zapínat zádové svaly a ty musí být napřed dost silné. 😉

sarlotta
23. únor 2010

zkus nové hračky, vkládačky, lehké puzzlíky, stavět komíny z kostek, knížky- říkanky, zvířátka a jak dělají🙂 máte čas. 😉

nefertitka
23. únor 2010

aj ja dufam,ze do tych 5% patrit nebudeme..ta mag.rezonancia sa robi len na odporucanie lekara a aj to iba v pripade,ze usg nieco odhali,vies je to drahe a neposielaju tam len tak hocikoho ☹
hej sarlotta,rozmyslame ad tym,ze navstivime este aj inu ocnu lekarku...o 2 mesiace ide zas na kontrolu,tak potom pojdeme este asi aj inam...moze to byt aj z toho,co mala krvne zrazeninke v ockach,ze sa jej vyplavovali cez ocne nervy a preto ostali take ake su...tak snad to bude ono...
mili,uz sa sam maly postavi popri nabytku?ako pise sarlotta,pockaj,kym sa zacne sam stavat..a najhorsie podla mna je to choditko,to radsej neskusaj..mne teda bolo povedane ze aj polhodka denne vadi.A uz lozi sam?bud som to prekukla,alebo si sa este nepochvalila;)
elly a aky je ten malky vzdorovity spunt stary? 😀 len peke trenuj...
a ako je vonku kraaaaaaaaaaaaasne,uz som jarne naladena... 😉 skor uz aj letne,uz sa neviem dockat dovolenky,vypnut,na nic zle nemysliet...
cez vikend by sme si chceli asi spravit vylet do Hainburgu...nech troska vypadneme

nefertitka
23. únor 2010

sorry za chyby,pisala som v rychlosti🙂uz sa tesim ako pojdeme s Nikolkou na snezienky🙂))

sarlotta
23. únor 2010

nef já už se chystám na fialky... jak bude chvilku svítit sluníčko, tak mám svoje místečka🙂)))
dneska je nááádherně.. sníh slezl.. ještě to bláto aby uschlo a můžem na hřiště🙂))))))))))

nefertitka
23. únor 2010

tak tak,aj na to sa tesim,ze uz je vacsia a uz ju mozem zobrat aj do piesocku🙂))

nefertitka
23. únor 2010

inak neviete,ci sa da nejak posunut meznes aj bez antikoncepcie?vychadza mi to zrovna na dovolenku 😠

mabe
autor
23. únor 2010

ähoj holky, tak ja byla dneska poprve na ambulanci porodniho salu. ozvy v poradku, dr. se divil, proc me pan primar nabidl zevni obrat. mam pry malo vody a tak. jinak si sepsal vsechny mozny udaje. za tyden znova na ko. tentokrat me nedelal vysetreni. ve ctvrtek jsem byla u sve dr. - ta me prohlidla cipek a tak a v utery minuly UTZ. takze rikal, ze staci pristi tyden v ut. udela me vse a i ozvy. jinak rikal, ze si nemuzu vybrat mezi cisarem a KP, to podle situace. jinak uz jsme dneska pry 36+0tt. posunul me to podle prvniho screeningu. KP se pry dela mezi 38-40 vyvolavackou, musi byt u toho dva dr. takze uvidime, jestli se otocime, jinak se domluvime na vyvolani. to uz je holky za tyden a neco....

jinak s mamkou se to posunulo. dneska byla u dr. a ta jak ji videla v aktivite, tak ji rekla, ze si pujde lehnout do nemocnice. nastupuje v pondeli na tyden az 14 dni. jsem rada i s tatkou, ze se to bude resit. mamka je taky rada. tedka jsem nasrata na dedu. sla jsem s mamkou nahoru, protoze babicka to nebere, psychinu bere jako neco nenormalniho. tak jsem se ji zastavala, pak ale mamka zacla zase vymyslet a vyvolavat mobilem tuto zpravu lidem, tak jsem ji chtela zarazit a deda me neskutecne zprdnul, ze ji mam nechat. tak jsem na to nereagovala - nechtela jsem konflikt. mamka pokracovala, tak jsem ji zase upozornila a on na me zacal jecet, co si to dovoluju atd. no udelal ze me tu spatnou. tak jsem mu rekla, ze on to nemusi resit uz pres dva roky a vubec nevi, co se deje. on sel pryc s brumlanim a ja sem tedka fakt nasrana. celou dobu se ji pred nema zastavam a on ze me bude delat spatnou....jako malyho fracka, tak to teda ne. asi se ve me bouri hormony, ale libit si to nenecham teda.

holky, dlouhy, ale ja to potrebovala.

mili1
23. únor 2010

Ahojteee, nef on lozi ale vacsinou dozadu a okolo sa toči ,,,nejako sa mu nechce dopredu..aj ked mu tam dam kopa hraciiek 😒 a uz sa stavia pri nabytku sam drzi sa a stoji sam... 😉 tak neviem čo robit či to tak nechat alebo nie...
Nef a nemate niekoho znameho že by vam to vypisal na tu MR?viem že to lekari nechcu davať... 😒 ale ak na tom trvaš a chceš 😕 ved ked usg nič neodhali ide sa dalej a predpisuju sa nakoniec taketo vyšetrenia...
Ale určite nebude patrit do tych 5 percent...
Sarlotka dakujeme máme toolko hračiek ale tie ho bavia tak 5 minut 😒
Sarlotka ale tie tt riadne utekaju ..aj tebe mab ved o chvilu už budeš rodit... 😉 🙂 mamky mi je luto ale určite bude lepšie ak bude o nu postarané odborníkmi 😉

mabe
autor
23. únor 2010

mili, ahoj, presne tak, at se o ni postaraji odbornici. lepsi ted nez pozdeji. my sme se s tatkou baly, aby nezkolabovala nebo neco horsiho. tedka jsem spokojeni, ze se to uz bude vic resit nez ze se ji daji prasky a za 2 mesice na kontrolu. uz bude vetsi klid, snad. a anicka je tady za chvilku, to je mazec. 🙂 😕

mili1
23. únor 2010

Mab a čo je to KP?

mili1
23. únor 2010

Babulky a neviete mi poradit s čim vyčistiť škvrny od mrkvy malého veci? skušala som už všeličo ...vanish atd a nie a nie vyprať... 😠

ellysa
23. únor 2010

nef no má 4 roky, akurát som s ím bola na prechádzke kŕmiť kačky a pozrieť sa na pávy, naši to majú ako atrakciu v meste a keď sme šli naspäť, tak už ho boleli nohy a začal vymýšľať, že ho mám niesť-no určite má 25 kg, je to taký buchtoš, to bolo zasa revov a vymýšľania ako ho dostať domov, sedeli sme na každej lavičke a oddychovali ale došli sme 🙂 , len on je zrazu úplne čulý a ja na odstrel 😝

mabe
autor
23. únor 2010

mili, KP - konec panevni

bambi7
23. únor 2010

ahojte babulky
no nef podla mna teda aj ortopeda pol hodka v choditku nevadi ja som bola v choditku a pohoda ale to je vec nazoru 😉 nepoviem keby tam bolo dieta stale ale ......ale je to jedno kazda spravi ako jej kto doporucil.......
mili aj nasa chodi tak pod pazuskami ako pise sarlot sama sa pyta uz ked vidi topanocky 😀

a drzin niky palce nech sa ocka nezhorsia a vsetko je ok 😉

mili mame sa ok ,dnes som bola s kamoskou vonku.....bolo super pocasie tak som bola skoro 3h mala si pospala ...a bolo super....uz zubky ma 4 hore vonku a dva dole male nase zubadlo 😉

sarlot ako sa mame?

elly a vy ako?

bambi7
23. únor 2010

mabuska no to je dobre ze mamca ide do nemocnice......a dedko nemusel nic povedat,ved by sa nemal montovat do vach veci ale vies to su stari ludia.....hlavne sa nerozculuj hlavne ze sa to riesi s mamcou a snad to v nemocnic pomoze myslim ze to pomoze 😉 hlavne sa s anickou drzteeeeeeeeeeeeeeeeee mas uz svoju rodinku tak treba mysliet na seba anicku a tvojho 😉

bambi7
23. únor 2010

aj ked je to tazke mabus a chapem ta ze mas o mamcu strach ale to sa zlepsi uvidis hlavne sa nestresuj moja 😉

mabe
autor
24. únor 2010

dobre ranko,
ja byla vcera vecer s manzou na zapase, naposled. pak jsme byly na pivku, dala jsem si jedno nealko a chleba s tvaruzkem. byla jsem presvedcena, ze vstanu na hokej a vzbudila jsem se v 6h. 🙂 no, a v 7h jsem vstala s manzou a posnidala. jsem unavena, ale nejak jsem nemohla spat. vidim to tak, ze jeste tak hodku a pujdu si lehnout. na 14h jdeme do te porodnice na prohlidku, jsem zvedava.

gratuluju slovakum k postupu 😉

bambi, uz jsem na tom lip, kdyz vim, ze se to bude resit a nenechavat to na praskach do budoucna. ten deda me nastval a fakt hodne. vim, ze je uz starsi clovek a oni to tak maji. ale ja celou tu dobu 2-3 roky to s ni prozivam, snazim se to nejak vyresit a tak a on ze me bude delat tu spatnou? tak to ne. 😠

sarlotta
24. únor 2010

Ahojík holky🙂

Mabe to je dobře, že maminka bude mít odbornou péči... Ty si aspoň oddechneš🙂 na dědu se vyp... 😎

Mili to je super, že se staví k nábytku, tak by to mělo být, nech to tak🙂 Počkej až bude venku teplo, pak kup teprve botičky ven a zkusíte chodit s držením pod ramínky 😉
jinak u nás fungovali plastové misky, hrnky, pet flašky...

skvrny od mrkve🙂))))))))) těžko 😒 zkus v Dm mají sůl na skvrny nebo žlučové mýdlo přímo od DM... ale myslím, že by pustili jen čerstvé skvrny, ale vyzkoušej🙂 ono se to dá trochu vybělit pak na sluníčku, ale úplně to asi nepůjde.

mabe
autor
24. únor 2010

ahoj sarlotko, jojo, jsem rada, ze se to bude resit

sarlotta
24. únor 2010

mabe mě přijde jakoby ji v tom děda chtěl nechat vymáchat, nebo to nechápu...

mabe
autor
24. únor 2010

sarlotko, nejdriv se oba s babickou tvarily, ze jde do "blazince". pak deda teda uz nemel kecy, ale babicka to nemuze prekousnout. nechape, ze nekdo proste muze mit rozhozeny hormony samy od sebe a ma takovy problemy, aniz by byl uplne blazen. a najednou deda ji jako podporoval, ze to bude dobry, trosku to zlehcoval a pak jak jsem mamku napomenula s tim mobilem, tak na me vyjel a rval, ze jak se k ni chovam a nech to okamzite a tak. ja uz nejsem mala holka, sice od neho jo, ale mam svuj nazor. poprve jsem mu rekla, ze nevi o co jde. mamka byla v klidu chapala to. a pak uz jsem mu rekla, at se do toho neplete a byla jsem neprijemna a on pak s kecama odesel. proste me "nasral". mamka kdyz odchazela rikala, ze je rada, ze nas s tatkou ma, uvedomuje si, co vsechno s ni zazijem a ze ji fakt chapeme a chceme pomoct.

sarlotta
24. únor 2010

No jo mabe pro ně je to těžké pochopit, dneska je úplně jiná doba, uspěchanější, víc problémů... oni měli jasně dané role a tím to haslo... zase neměli tolik možností..... ani to nemůžou pochopit.

mabe
autor
24. únor 2010

ja vim, ze to asi nechapou, ale takhle me sprdavat nebude.

sarlotta
24. únor 2010

jo🙂))........ já už prarodiče nemám, ale znám to, ty jejich pravdy... teď už na to vzpomínám s úsměvem 😉

nefertitka
24. únor 2010

ahojte....
jasne bam,ze kazdy pocuva svojho lekara a riadi sa jeho radami🙂 a kazdy ako uzna za vhodne...
a to uz ste taki zubati?🙂 teeeda...

mabe tebe sa to uz blizi jeeej🙂)))

mili a ta magn.rez.sa robi iba ak sa nieco najde na usg...inak nie, a nechcela by som ju tym aj tak trapit,to sa robi takym malym detom v celkovej narkoze,a fakt ju nechcem zbytocne trepat do nemocnice...ak by sa na ocnom nahodou nieco zhorsilo,podla mna nas tam potom poslu,dufam,ze nezhorsi...a nepridas nejake nove fotky?som zvedava🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru